Полезные материалы

Пептиди, Синтез пептидів, Дія пептидів, пептиди в бодібілдингу, пептиди в косметології

  1. синтез пептидів
  2. дія пептидів
  3. Пептиди в бодібілдингу
  4. Пептиди в косметології

Текст: Ольга Натолін

Фото: TS / Fotobank.ru

пептиди

- короткі білки, одержувані в процесі штучного синтезу, сьогодні знайшли широке застосування у фармацевтиці, косметології та бодібілдингу. Вони активізують приховані резерви організму, наприклад, на боротьбу з хворобою або старінням.

  • Текст: Ольга Натолін   Фото: TS / Fotobank

    Сьогодні пептиди навчилися отримувати шляхом штучного синтезу, що забезпечує велику потребу в них як з боку фармацевтики і медицини, так і з боку індустрії косметології.

синтез пептидів

Клітини нашого організму виробляють білки. Поки цей процес нічим не порушений, все йде добре, але як тільки всередині клітини порушуються природні процеси обміну, виникає хвороба. Як з'ясували вчені в ході досліджень, коли в організм впроваджують пептиди - короткі білки, - вони відправляються в ділянку з хворими клітинами і налагоджують процес їх роботи. Після чого клітини самі починають боротися з хворобою і видужувати.

Пептиди створені так, що мають вузьку спрямованість. Для кожного виду тканини нашого організму створений свій пептид. Для легких - легеневий, для мозку - пептид мозку. Пептиди і отримують безпосередньо з тканин: кісткової, м'язової, судинної, хрящової. Пептиди з тканин тварин, наприклад телят, так само підходять для організму людини. Дослідження в області синтезу пептидів почалися ще в 70-ті роки XIX століття. Їх проводили професори Володимир Хавінсон і В'ячеслав Морозов. Тоді вперше вони отримали пептиди з вилочкової залози телят, на базі яких був створений особливий препарат, що підвищує імунітет.

Але сьогодні через широке застосування пептидів, процес синтезу їх з біологічних тканин не може покрити необхідні обсяги. Та й цей метод є дуже витратним. Тому сьогодні пептиди отримують за допомогою автоматичних синтезаторів, і їх синтез носить хімічний характер. Таким способом можна отримати практично будь-які пептиди в потрібній кількості, навіть ті, синтез яких неможливий в живому організмі.

дія пептидів

Доброчинна дія пептидів було помічено вченими, і на їх основі стали випускати фармацевтичні препарати, вакцини. Вони застосовуються для створення іммунодіагностікумов, використовуються для транспортування активних речовин в клітини, знайшли їм застосування в лікувальній косметології. Так як молекули пептидів настільки малі, то завдяки з низькою масою вони можуть проникати в тканини. Там вони запускають процес відновлення старіючих тканин.

Так само важливо вплив пептидів на поведінку клітин організму. Вчені говорять про те, що якщо правильно скомбінувати пептиди і ввести їх в організм, вони можуть управляти процесами в клітинах і тканинах.

Так як дія пептидів на клітинному рівні веде до відновлення синтезу білків, який в старіючому організмі порушується, то їх застосовують в наступних випадках:

  • відновлення функціональної активності органів і тканин;

  • уповільнення темпу старіння;

  • відновлення функцій серцево-судинної системи;

  • відновлення функцій і тканин бронхолегеневої системи;

  • зміцнення імунної системи;

  • нормалізація функцій печінки і підшлункової залози;

  • нормалізація вуглеводного обміну;

  • нормалізація рівня мелатоніну;

  • підвищення розумової і фізичної працездатності.

Пептиди в бодібілдингу

Пептиди в бодібілдингу знайшли своє застосування, так як можуть стимулювати гормон росту. Вони підрозділяються на структурні і функціональні. Функціональні в свою чергу можуть вести до набору м'язової маси або, навпаки, до схуднення.

Структурні пептиди (концентрована сироватка протеїну):

  • збагачують організм амінокислотами, які є матеріалом для набору м'язової маси;

  • стимулюють анаболізм.

Побічні ефекти: можливо білкове отруєння, м'язи над зв'язками можуть рости швидше, ніж інші.

Функціональні пептиди, що ведуть до набору м'язової маси (Іпаморелін):

  • стимулюють вироблення гормонів росту і тестостерону , Секреція гормону росту збільшується в 10 разів, що веде до сильного анаболическому ефекту;

  • прискорюють метаболізм , Зміцнюють зв'язки;

  • стимулюють ріст м'язової маси.

Побічні дії: непередбачуваність ефекту.

Функціональні пептиди для схуднення: глюкагон (лептин):

  • стимулюють вироблення гормону зростання (збільшують вироблення в 3 рази);

  • прискорюють метаболізму;

  • знижують апетит і потреби в солодкому;

  • спалюють жирові відкладення;

  • дають слабкий анаболічний ефект;

  • знижують масу тіла.

Побічні дії: непередбачуваність ефекту.

Пептиди в косметології

У косметології давно використовуються різні препарати, спрямовані на поліпшення стану шкіри і боротьбу зі старінням. білки, колаген , Еластин навчилися отримувати в умовах лабораторій і впроваджувати в косметичні препарати. Але все ж ці методи не настільки ефективні, як дія пептидів в косметології. Все завдяки їхньому маленькому молекулярному розміром і високою біологічною активністю, яку можна достовірно виміряти. Вони забезпечили прорив в косметології.

Незважаючи на те, що білки і амінокислоти так само мають активність в організмі, для косметології білки великі за розміром і не можуть проникнути в клітини, як пептиди. А амінокислоти мають занадто просту структуру і не можуть проявляти активність в композиції з іншими косметичними речовинами. Пептиди ж не тільки проникають глибоко в клітини, а й впливають на процеси, що відбуваються в них.