Полезные материалы

Позування в бодібілдингу. Основні змагальні пози в бодібілдингу

  1. Розглянемо основні використовувані пози в бодібілдингу.
  2. 2. Пози особою до суддів.
  3. 2.1 Подвійний біцепс спереду.
  4. 2.2 Надзвичайно широкі спереду.
  5. 2.3 Прес.
  6. 2.4 НР.
  7. 2.5. Квадрицепси.
  8. 3. Пози спиною до суддів.
  9. 3.1 Подвійний біцепс ззаду.
  10. 3.2. Надзвичайно широкі ззаду.
  11. 3.3 Біцепси стегон (ікри).
  12. 4. Пози боком до суддів.
  13. 4.1 Груди збоку
  14. 4.2 Трицепс збоку.

Сьогодні поговоримо про позування в бодібілдингу, як про обов'язковий елемент будь-яких змагань з цього виду спорту. мало виростити великі м'язи , Правильно підсушити своє тіло і зробити м'язи рельєфними. Потрібно ще й показати свої досягнення на змаганнях. Тому від якості позування залежить можливий успіх на них.

Не менш ніж за п'ять тижнів до змагань потрібно починати освоювати пози в бодібілдингу. Якщо поставитися до цього недбало, то це може коштувати перемоги. Тому варто приділити позування по годині в день.

Розглянемо основні використовувані пози в бодібілдингу.

1. Розслаблена поза.

Її фотографія була представлена ​​вище. З неї починається обов'язкове позування на змаганнях. Поза починається стоячи обличчям до суддів, потім потрібно повертатися чотири рази на 90 градусів. У ній важливо намагатися тримати груди високо, повністю розправити найширші спини і плечі, руки і ноги тримати напруженими. Будь-яке позування в бодібілдингу можна супроводжувати легкою посмішкою, якщо не стежити за цим, то мимоволі на обличчі може з'явитися гримаса болю від напруги, що не позитивно позначатися на результатах суддівства. Кожен поворот робиться тільки в праву сторону. Так послідовно суддям показується ліва сторона тіла, спина, права сторона, і останній раз знову стаємо обличчям до суддів.

Повертаючись незграбно, як кіборг, зробить процес позування смішним, але не додасть балів. Краще це робити чітко, як би по військовому.

Коли спортсмен боком особою до суддів найскладніший момент. Адже так кожен виглядає вузьким в силу особливостей природного будови тіла. Тут завдання показати себе максимально ширше і масивніше.

Найпростіше це зробити в нижній частині. Розглянемо перший поворот, стоячи лівим боком до суддів. Стоячи правим боком все потрібно робити навпаки. Після першого повороту, стоячи лівим боком до суддів, ліву ногу потрібно злегка виставити вперед, а ліве коліно повернути злегка всередину, щоб максимально показати біцепс стегна . До того ж буде видно частину правої ноги, що піде тільки на користь для загального враження від зовнішнього вигляду. Але перестаратися теж не варто. Ліва нога виставляється так щоб п'ятка стояла поруч зі склепінням стопи правої ноги, на носок ні в якому разі не піднімаємося. При сильно великому заступі, судді зроблять зауваження.

Піднімаємося вище. Живіт повинен бути напружений. Якщо не вистачає витривалості , То по животу це буде помітно через важке дихання. Тому практика і ще раз практика позування. Груди піднята максимально високо, плечі злегка повернені до суддів. Злегка зігнуте ліве коліно і невеликий поворот його до будинку створює також напруга і поворот в талії, що важливо для зовнішнього вигляду живота. Далі потрібно напружити ліву руку.

Після повороту спиною елементи пози схожі на особою до суддів. Високо зрозуміла груди, розправлені плечі і найширші. Напружуючи руки потрібно особливу увагу звернути на трицепс, який добре видно. На ногах напружуються м'язи задньої поверхні стегна і ікри.

2. Пози особою до суддів.

У цю категорію поз входять наступні:

- подвійний біцепс спереду,

- найширші спереду;

- прес (руки тримаються над головою);

- НД;

- квадріцепси.

Розглянемо всі їх по черзі.

2.1 Подвійний біцепс спереду.

Це класичний елемент позування в бодібілдингу. За назвою зрозуміло, що ключовими м'язами тут будуть біцепси. При цьому ноги теж повинні бути напружені, прес втягнутий (але не напружений), груди високо піднята, плечові відділи рук розташовуються паралельно до підлоги. Біцепси максимально скорочуються. Самому ж потрібно намагатися бути розслабленим і навіть посміхатися.

2.2 Надзвичайно широкі спереду.

Тут показується ширина плечей і найширші м'язи спини. Грудна клітка повинна триматися високо, максимально розправляються плечі, але груди занадто не напружується.

2.3 Прес.

Ще одна обов'язкова поза при якій потрібно завести руки за голову і скоротити м'язи преса. При цьому важливо видихнути максимальну кількість повітря. Чи не буде зауваженням якщо при цьому скоротити і квадріцепси, які теж добре видно.

2.4 НР.

Ця поза показує загальну товщину, розвиток і якість м'язів грудей, плечей і рук. У ній важливо індивідуально визначити оптимальну відстань рук від корпусу. Чим слабкіше груди і спина, тим далі вони від корпусу і навпаки. Це важка поза при якій скорочується багато м'язів. Але вона дуже подобається глядачам і дає багато інформації суддям про зовнішній вигляд змагаються.

2.5. Квадрицепси.

Ця поза не обов'язкова, але може бути використана для показу суддями. У ній стоячи обличчям до залу рука кладуться на стегна або робиться наголос в боки. Верх тіла розслабляється, але без втрати контролю м'язів живота. Потрібно злегка виставити одну ногу і скоротити м'язів квадріцепси.

3. Пози спиною до суддів.

Перерахуємо їх види:

- подвійний біцепс ззаду;

- найширші ззаду;

- ікри;

- біцепси стегон.

3.1 Подвійний біцепс ззаду.

Вона в принципі повторює позу подвійний біцепс спереду. Але при цьому показуються не стільки біцепси, скільки розвиток м'язів спини. Для цього потрібно лікті відвести трохи назад, щоб допомогти в скороченні дельт і верхньої частини спини. Поперек потрібно злегка вигнути, щоб показати м'язи і на ній, які відомі під назвою «ялинка». У нижній частині тіла також напружуються біцепси стегон і ікри.

3.2. Надзвичайно широкі ззаду.

У цій позі показується максимальна ширина спини. Тому найширші розлучаються широко наскільки можливо.

3.3 Біцепси стегон (ікри).

Це не обов'язковий елемент позування. Але його, як і квадріцепси, можуть попросити виконати судді. Біцепси стегон показуються піднімаючи п'яту до сідниць, а ікри ставши навшпиньки. Правил позування тут немає. Але про всяк випадок потрібно потренуватися.

4. Пози боком до суддів.

Їх всього дві:

- груди збоку;

- трицепс збоку;

4.1 Груди збоку

Щоб її виконати потрібно піднятися однією ногою на носок, розгорнути коліно від суддів для того щоб краще показати біцепс стегна. Долоні складав разом під грудьми (рука з боку суддів внизу). Груди піднімається якнайвище і злегка напружуються її м'язи. Робиться невеликий нахил до суддів одним плечем. Рука звернена до суддів напружується. Між руками і торсом зазору бути не повинно.

4.2 Трицепс збоку.

У цій позі ноги ставляться як і в попередній. Руки зчіплюються ззаду, трицепс руки поверненою до суддів максимально розпрямляється і напружується. Живіт потрібно втягнути. Тут є маленька хитрість. Можна непомітно найширшому м'язі спини «підперти» трицепс, ніж збільшити його видимий обсяг. Голова при цьому повернена до суддів.

Голова при цьому повернена до суддів

Можливо буде цікаво і це: