Що таке протеїн? Протеїном називається звичайний білок (з англ. Protein - білок), який ми вживаємо в їжу з основними продуктами. Протеїн завжди представлений у вигляді порошку, який розмішується в певній кількості (у різних фірм може бути різним) в воді або молоці.
По-перше, це прекрасне джерело білка, в свою чергу білок є будівельним матеріалом для м'язів в нашому тілі. А що як і м'язи потрібні спортсмену, який їм цікавиться? Правда?
По-друге, деякі види протеїнів включають в себе амінокислоти сприяють відновленню організму після тренувань.
По-третє, це, звичайно ж, зручність, тому що час часто не дозволяє правильно харчуватися і дотримуватися повністю режим, тому нерідко спортсмени замінюють прийом їжі протеїновим коктейлем.
Атлети поступово починають дізнаватися про різні спортивних добавках і думають, що ж їм придбати. Точно так само відбувається і з вибором протеїну, адже дуже багато різних видів.
Який же протеїн вибрати? Який мені підійде? Коли його пити? Розглянемо наступні 7 видів:
Форма білка - користується великим попитом і популярністю, яка включена до складу цілого ряду спортивного харчування. Звичайно, безсумнівним плюсом такого протеїну буде його ціна, тому що його формула не є «чистою», а містить крім білка жири. Якщо ви тільки ступили на шлях великого атлета, то цей вид протеїну підійде вам.
Вживати концентрат сироваткового протеїну можна до тренування і після, а так само між основними прийомами їжі.
Казеїновий протеїн - протеїн повільної дії. Іншими словами спожитий вами білок буде всмоктуватися близько 7 годин, що позбавить вас від катаболізму на тривалий час.
Найчастіше казеїновий протеїн спортсмени п'ють на ніч, щоб забезпечити під час сну себе поживними речовинами і запобігти розпаду м'язових волокон через голодування організму.
Даний вид спортивної добавки протягом ночі забезпечуватиме відновлення і зростання м'язових клітин.
Гідролізат білка - якісний джерело білка. Його якості відповідає і ціна, звичайно. Цей вид протеїну дасть все необхідне, щоб відновитися після тренувань, посприяє набору м'язової маси і поповненню глікогену в м'язах.
У складі гідролізату є пептиди, які мають велику швидкістю засвоєння організмом. Білок, що входить до складу має найвищий ступінь очищення.
Самий швидкозасвоюваних вид протеїну, ступінь очищення білка якого на високому рівні. Звідси, звичайно, і висока ціна на добавку. Сам продукт не має в складі жирів і вуглеводів. Тому ізолят - відмінний варіант для спортсменів, який сидять на низкоуглеводной дієті.
Соєвий протеїн - варіант для вегетаріанців. З назви випливає, що білок витягується з сої. У складі соєвого протеїну є глютамин, який допоможе відновитися після тренування і аргінін, який шляхом розширення кровоносних судин забезпечує м'язи корисними речовинами.
Також соя славиться такими якостями:
Не рекомендується вживати перед сном.
Яєчний протеїн - основа старої школи бодібілдерів. Саме в ньому найвищий вміст різних амінокислот, завдяки яким Ви отримаєте суху м'язову масу. Має малий вміст вуглеводів.
Не рекомендується вживати перед сном.
У своєму складі має казеїн і сироватковий протеїн. Даний вид протеїну також дуже багатий амінокислотами, який п'ють разом з іншими джерелами білка.
Якщо вам потрібен якісний джерело білка, то цей варіант вам не підійде.
Поза всякими сумнівами, найпопулярнішим і якісним протеїном є протеїн «Whey» від фірми Optimum nutrition.
В їх ланцюжку спортивного харчування дуже багато різних спортивних добавок, як протеїну (всіх видів описаних вище), так і креатину , Гейнери, жироспалювачів, ZMA, BCAA і т.д ...
Для набору м'язової маси підійде відмінно протеїн ізолят сироваткового білка. Наприклад, протеїн від компанії Optimum nutrition - Optimum Gold Standard, який має високу якість і чудовий смак, все тому що це самий швидкозасвоюваних вид протеїну, ступінь очищення білка якого на високому рівні.
Дослідження західних вчених допомогли вибрати протеїн для схуднення. Одним з аспектів протеїну має бути його швидке засвоєння. На таку роль ідеально підходити сироватковий протеїн, який буде набагато краще соєвого. Він допоможе зменшити кількість жиру.
Не варто забувати, що на кілограм ваги людина повинна вживати 1.5-2 грама білка, для підтримки м'язової маси. А значить потрібно розрахувати кількість білка поступаемое з їжею, а потім з протеїном.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua