Полезные материалы

Вправи для збільшення м'язів шиї. Накачуємо шию в тренувальному залі. Як накачати м'язи шиї

  1. 1.Под'ем голови з обтяженням лежачи спиною на лаві
  2. 2. Підйом голови з обтяженням, але вже лежачи на животі
  3. 3. Борцівський міст
  4. 4. Підйом обтяження за допомогою спеціальних лямок
  5. 5. Підйоми голови в тренажері для біцепса стегна
  6. Значення тренування шийних м'язів
  7. Підготовка до тренування
  8. Вправи для м'язів шиї з обтяженнями
  9. Підйом голови лежачи на спині
  10. Підйом голови лежачи на животі
  11. Тяга з лямкою
  12. Вправи для м'язів шиї без обтяжень
  13. Нахили вперед з опором
  14. Нахили назад з опором
  15. Повороти з опором
  16. Обертання з упором на голову
  17. Обертання в «борцівському мосту»
  18. нахили голови
  19. підйоми голови
  20. Запобіжні заходи і протипоказання
  21. Як підготуватися до тренування
  22. Комплекс вправ без обтяжень в домашніх умовах
  23. Вправи на шию з обтяженням
  24. Як швидко накачати шию
  25. Схожі статті


У своїй попередній статті, я виклав теоретичне обгрунтування необхідності розвитку м'язів шиї У своїй попередній статті, я виклав теоретичне обгрунтування необхідності розвитку м'язів шиї. Сьогодні я розповім, як максимально швидко збільшити цю м'язову групу, і які вправи для цього найбільш ефективні. На жаль, спеціалізовані тренажери для шиї зустрічаються вкрай рідко. Але ці м'язи тим і гарні, що розгойдати їх можна і вдома і в будь-якому тренажерному залі. Для цього потрібні лише мати, млинці, або навіть просто міцні руки тренувального партнера. Пропоную Вашій увазі п'ятірку кращих вправ для шиї:

1.Под'ем голови з обтяженням лежачи спиною на лаві

Для виконання цієї вправи необхідно лягти на будь-яку рівну поверхню (стілець, диван, лавку), таким чином щоб голова виявилася у висячому положенні. І повільно, тримаючи м'язи шиї в постійній напрузі, виконати 15-20 згинань. У верхній точці амплітуди, потрібно зробити паузу, додатково напружити м'язи шиї і опустити голову якнайнижче. У такій техніці виконуються всі без винятку вправ для шиї. Цей рух є найбільш безпечним для шийних хребців і я його використовую в якості розминки.

2. Підйом голови з обтяженням, але вже лежачи на животі

Ця вправа виконується в повній аналогії з попереднім, повільно і підконтрольне. Якщо перший варіант згинань навантажує передню, невелику поверхню шийних м'язів, то такий рух впливає на задню, більш масивну поверхню м'язової групи. Саме від розвитку цього сегмента шиї залежить її візуальна ширина.


Ефективність цієї вправи можна радикально підвищити, якщо навантаження буде надавати не звичайний млинець від штанги, а партнер по тренуваннях. Для мене цей варіант набагато краще. Однак є одне, але ... Людина, яка буде помічником повинен добре розуміти, як тиснути на голову, і з якою силою, інакше м'язи шиї можна легко розтягнути. І тоді не тільки тренування в тренажерному залі, але навіть просте перебування в вертикальному положенні буде викликати страшне незручність.

3. Борцівський міст

Такий спосіб тренування шиї є найстарішим. Вже сотні років борці накачують собі величезні шийні м'язи саме таким чином. Обидва різновиди цієї вправи (передній і задній міст), технічно складніше описаних вище і не такі комфортні, але як і раніше досить ефективні. Виконання цих рухів забезпечує більш цілеспрямовану навантаження на м'язи шиї, при цьому чудово їх розтягуючи. Крім того за допомогою борцовского моста накачати шию можна дому та в будь-якому тренажерному залі. Але ці дві вправи, особливо передній міст, є досить травмонебезпечними, оскільки надають сильне навантаження на шийні хребці. Тому починати качати шию краще з більш безпечного вправи, а борцівських мостом тренування краще завершити.


4. Підйом обтяження за допомогою спеціальних лямок

Це пристосування можна придбати в магазинах, що торгують спортивним інвентарем або виготовити самому. Качати шию за допомогою лямок можна і стоячи, але мені більше подобається виконувати такий рух сидячи на краю лави з невеликим нахилом. Таким чином, навіть в стані спокою м'язи шиї знаходяться в напрузі, оскільки повинні постійно утримувати вагу. Виконується цю вправу, також як і попередні.


5. Підйоми голови в тренажері для біцепса стегна

Це моє найулюбленіше вправу для шиї. Я не знаю качають чи так шию в західних тренажерних залах, там напевно є спеціальне обладнання, але я використовую для цього тренажер для біцепса стегна і абсолютно щасливий. Воно не зовсім звичайне, але надзвичайно ефективне і комфортне. Завдяки тому що тіло зафіксовано нерухомо, і всі інші м'язи вимкнені з роботи, на шию лягати набагато більше безпосереднього навантаження. Мабуть, такий спосіб накачування можна назвати самим ізольованим і дієвим. Саме так, на мій погляд, накачати шию можна швидко.

Але з самого першого заняття в тренажерному залі качати шию не варто. Ці м'язи досить невеликі, їх дуже просто розтягнути, а сам відділ шийних хребців легко травмувати, тому порада - починайте тренувати цю групу м'язів, позаймавшись в залі хоча б пару місяців. Справа в тому, що шия побічно бере участь в різних базових вправах, і спочатку буде тихенько рости без прямої навантаження. Потім, можна додати одне тренування в тиждень, що складається з двох вправ для шиї (по одному для передньої і задньої поверхонь).

І ще порада - качайте шию після закінчення тренування м'язів плечового пояса або трапеції, попередньо дуже добре розім'ялися. Ця м'язова група відгукується на навантаження досить швидко. Вже через пару місяців регулярних тренувань у вас почне з'являтися та сама королівська постава. Обриси шиї зміняться, даруючи фігурі атлетичного і міць. І тепер уже у вас, новачки, які прийшли в тренажерний зал, стануть питати, як накачатися? Хай буде з вами сила. І маса.


Приділяє достатньо уваги ногах, руках, пресу і т.д., послідовно опрацьовуючи кожну групу м'язів. Займаючись фітнесом, не варто забувати і про шию, адже її м'язи теж потребують розвитку і тренуванні. Необхідно виконувати спеціальні вправи для для того, щоб гармонійно виглядати і відчувати себе чудово. Саме шия може видати вік, а це особливо засмучує представниць прекрасної половини людства. Якщо за нею не доглядати і не тренувати, вона стане в'ялою і нічого, крім розчарування своєї власниці не принесе.

Багато вправи для шиї і орієнтовані на розтяжку, за рахунок цього шия стає гнучкою. Подібні вправи для м'язів шиї допомагають зняти напругу і скутість, особливо корисно це робити офісним працівникам, провідним пасивний спосіб життя і людям, які проводять багато часу за ПК. Щоб уникнути травм, всі вправи потрібно виконувати спокійно і акуратно, без ривків і зусиль.

І жінкам, і чоловікам підійдуть такі вправи для м'язів шиї (запам'ятайте, що в початковому положенні голову завжди треба тримати прямо) - спочатку розминка. Розминочні вправи виконуються по 4 рази.

  1. Голова нахиляється вліво, теж при цьому прагне в ліву сторону, повернення в вихідне положення. Проробляється те ж саме, але тепер в праву сторону.
  2. Голова нахиляється вперед - у вихідне положення - назад.
  3. Обертання головою: нахил вперед - вправо,-о-пліч; - нахил назад - вліво-о-пліч. Повернулися в початкове положення і проробляємо те ж саме, але в ліву сторону.

Отже, ви розім'ялися, тепер саме час застосувати вправи для зміцнення м'язів шиї.

  1. Лягаємо на живіт, це і буде наше вихідне положення. Повністю розслабляємося. Руки маємо так - уздовж тулуба, долоні дивляться вгору. Підборіддя має бути на одному рівні з тулубом. Повільно повертаємо голову в праву сторону, намагаючись торкнутися підлоги лівим вухом, повертаємося в початкове положення. Потім повертаємося аналогічним чином вліво, так само намагаючись дістати підлогу правим вухом. Повторюємо 10 раз, з часом збільшуємо навантаження.
  2. Початкове положення - сидячи. Зігнувши шию, максимально притягуємо до грудей підборіддя і плавно відкидаємо назад голову, намагаючись подивитися якнайдалі. Згинаємося на видиху, на вдиху - розгинається. Все робимо дуже плавно, до 10 разів.
  3. Пальці рук стискаємо в кулаки і витягуємо їх перед собою на рівні шиї, з'єднавши обидва кулака. Намагаємося підборіддям спертися і сильно натиснути їм на руки, які роблять сильний опір, нахиляючи вперед голову. Виконуйте цю вправу протягом десяти секунд три рази. Згодом збільште кількість повторів до п'ятнадцяти разів.
  4. Початкове положення сидячи. Робимо енергійні повороти голови в сторони. Починаємо повільно, поступово прискорюючись. Всього 25 поворотів. Така вправа допомагає боротися з застійними явищами в області хребців.
  5. У горизонтальній площині немов клюємо зерно, як пташка. Виконуємо дуже повільно і акуратно, інакше є ризик затиснути шийні нерви.
  6. Сидимо і вимальовує в повітрі все цифри від 1 до 9. Ці вправи для м'язів шиї прекрасно розтягує її, роблячи зв'язки набагато еластичнішою, а шию гнучкою.

Розробляючи шию, необхідно виконувати і вправи для пояса. Встаємо прямо, ноги ставимо на ширину на плечей, трохи згинаючи коліна. На рівні грудей зводимо перед собою руки, заплющуючи передпліччя. Піднімаємо і опускаємо зімкнуті перед собою руки 10 разів. Піднявши останній раз, затримуємося в найвищій точці на 8 секунд. Всього 2 підходи. Далі розводимо руки в сторони, згинаючи в ліктях. Піднімаємо і опускаємо плечі. Можна відвести руки назад в сторону і повертатися у вихідне положення. Також 10 повторів в 2 підходи. Згодом збільшуємо кількість підходів до трьох.

Уже через місяць ви помітите результати від вправ. Тренування і зміцнення шиї сприяє усуненню головних болів, тут розташовано безліч судин і нервових закінчень, тому регулярні тренування шийної зони рятують від відкладення солей, скутості і застійних явищ в тканинах.

Шия складається з безлічі м'язів, що утворюють три великі групи - глибокі, серединні і поверхневі. Очевидно, що ці м'язи беруть участь в поворотах і нахилах голови, а також утримують її в положенні прямо. Крім того, вони включаються в процеси ковтання, дихання і вимовляння звуків. Так, наприклад, сходова м'яз шиї піднімає ребра при вдиху, а двубрюшная бере участь в пережовуванні їжі і ковтанні.

Значення тренування шийних м'язів

сильна чоловіча шия - це краса і здоров'я її власника. Естетична функція накачаних шийних м'язів безперечна, адже при розвиненою грудній клітці, широких плечах і рельєфних руках вони повинні виглядати тренованими. Якщо у атлетів, які прагнуть до високих результатів, виникає питання, навіщо качати шию, їм достатньо подивитися на фото титулованих бодібілдерів. Вони стануть прекрасним підтвердженням необхідності включення вправ для шийних м'язів в тренувальний процес.

Приділити увагу цій групі м'язів повинні і жінки, адже відкрита зона декольте - це їх прерогатива. Звичайно, жіноча тренування не повинна включати в себе вправи з великими обтяженнями, адже в цьому випадку важливо витонченість обрисів, а не розмір м'язів. Якщо спортсменки задаються питанням, чи потрібно качати шию дівчатам, варто згадати про те, що саме ця зона починає старіти раніше всього. Треновані шийні м'язи дозволять уникнути в'ялості шкіри і другого підборіддя, а значить, в цілому поліпшать зовнішній вигляд . Приділяючи увагу цій зоні, дівчата не тільки покращують свою зону декольте, а й продовжують її молодість.

Дуже важлива потужна шия і для здоров'я спортсмена. Розвинені м'язи попереджають розвиток остеохондрозу і болі в шиї. Оскільки тут проходить безліч судин, і нервових закінчень, здорова шия - це запорука нормального внутрішньочерепного тиску, відсутності спазмів і мігрені. Також це додаткова підтримка для хребта, яка ні для кого не стане зайвою.

Підготовка до тренування

Щоб накачати м'язи шиї і не отримати проблем зі здоров'ям, починати і закінчувати їх тренування потрібно з розтяжки і розігрівання. Крім того, важливим є адекватний вибір навантаження, оскільки надмірна вага або опір можуть нанести серйозну травму.

Щоб розігріти і підготувати м'язи перед тренуванням, досить зробити кілька простих вправ:

  • Нахили і обертання головою;
  • Діагональні нахили голови;
  • Розтягування в сторони, вперед і назад за допомогою рук.

Досить виконати кожну вправу по 10 разів, щоб підготуватися до подальшої тренуванні. Нахили і розтягування потрібно робити повільно, відчуваючи натяг м'язів і затримуючись в піковій точці на кілька секунд.

Завершувати тренування шиї потрібно теж розтяжкою м'язів, оскільки вони схильні до укорочення. Укорочення шийних м'язів - явище вкрай небажане через його важких наслідків для здоров'я. Короткочасне після занять, при відсутності розтяжки воно стає постійним і призводить до спазмів, блокадам, найсильнішим головних болів і гіпертонії. Якщо у спортсмена болить шия після тренування, значить, він недостатньо ефективно розтягнувся, не підготував м'язи або взяв занадто велику вагу.

Вправи для м'язів шиї з обтяженнями

Спортсмени рідко качають м'язи шиї окремо, зазвичай вони опрацьовуються разом з трапеціями і дельтами. Якщо ж в кінці такого тренування додати кілька цілеспрямованих вправ на шийні м'язи, ефект буде набагато більш вираженим.

Підйом голови лежачи на спині

Ця вправа виконується на рівній лаві. Плечі, шия і голова повинні залишатися навісу. На лоб, попередньо накритий рушником, кладеться млинець і утримується двома руками. На видиху підборіддя починає повільно тягнутися до грудей. Досить 6-8 повторів.

Вправа дозволяє добре пропрацювати всі м'язи шиї, включаючи довгу м'яз голови.

Підйом голови лежачи на животі

Той же принцип, що і в попередній вправі, тільки лягти потрібно на живіт. Руки тримають млинець на потилиці. На видиху голова тягнеться назад на 6-8 повторень.

Тяга з лямкою

Для цієї вправи потрібна спеціальна лямка, одна сторона якої надівається на голову, а інша служить кріпленням для вантажу. Виконувати його варто лише просунутим спортсменам з досить сильною шиєю. Початкове положення - тулуб нахилений вперед до прямого кута. На видиху корпус опускається нижче, до зіткнення вантажу з підлогою, потім повертаючись в початкове положення. Завдяки цій вправі добре опрацьовується довгий м'яз шиї. Як і попередні вправи, це робиться від 6 до 8 повторень.

Вправи для м'язів шиї без обтяжень

Вправи без обтяжень досить прості у виконанні і не вимагають додаткових пристосувань. Головне тут - хороша розтяжка і обережність, плавність рухів. Якщо дотримуватися всіх правил, можна ефективно качати шию будинку. Оскільки ці вправи виконуються без ваги, їх можна робити на 15-20 повторень. Головне - навантаження повинна бути адекватною, без перенапруги.

Нахили вперед з опором

Уперти підборіддя в основу долонь і тягнути його до грудей, долаючи опір рук.

Нахили назад з опором

Принцип виконання той же, тільки руки зчеплені на потилиці, а голова тягнеться назад.

Повороти з опором

Підборіддя утримується рукою, і в цей час виконується поворот голови, долаючи опір.

Обертання з упором на голову

Прийняти упор на голову, ноги - на носках. Виконувати плавні обертальні рухи головою в різні боки . Просунутим спортсменам можна взяти в руки додаткові обтяження.

Обертання в «борцівському мосту»

Прийняти позицію «борцівський міст» і виконувати обертальні рухи, аналогічні попередній вправі. Досвідчені спортсмени із сильною шиєю можуть покласти на груди додаткову вагу.

Важливо: ця вправа може погано впливати на шийні хребці. Воно рекомендується тільки для просунутих спортсменів, або ж для борців.

Для наступних двох вправ знадобиться допомога партнера.

нахили голови

Початкове положення - стоячи на четвереньках. Голова в районі лоба перехоплена рушником, кінці якого утримує партнер. Долаючи опір, потрібно тягнути підборіддя вниз, до грудей.

підйоми голови

Встати на карачки і попросити партнера утримувати голову двома руками. Долаючи силу рук помічника, піднімати голову вгору. Опір не повинно бути занадто сильним.

Описані вправи - гідний вихід для тих, хто шукає спосіб, як накачати шию в домашніх умовах. Вже через 6-8 тижнів буде видно хороші результати тренувань - шийні м'язи зміцняться і стануть виглядати набагато краще.

Запобіжні заходи і протипоказання

Вправи на зміцнення м'язів шиї одні з найбільш травмонебезпечних, тому їх виконання повинно бути обережним, плавним і вдумливим. Новачкам краще заручитися підтримкою досвідченого тренера, який вигострить техніку і підстрахує.

Не варто робити вправи на шию, особливо з обтяженнями, людям з остеохондрозом шийного відділу в стадії загострення; при гіпертонії і тахікардії; при будь-яких інфекційних захворюваннях.

Багато спортсменів, бажаючи швидких результатів, замислюються, чи можна качати шию щодня. Досвідчені атлети вважають, що 5-6 нетривалих тренувань в тиждень, середніх за інтенсивністю набагато краще впливають на шийні м'язи, ніж 2-3 важких.

При виникненні сильних болів, обмеження рухливості шиї, різкий стрибок артеріального тиску потрібно терміново припинити тренування і звернутися до лікаря.

Шия - це один з показників атлетичних успіхів її володаря, так як м'язи шиї добре видно під будь-яким одягом. Спортсмени ж приділяють тренуванні шиї окрему увагу.

У бодібілдингу сильна шия дозволяє впевненіше виконувати з великими вагами. Але, на жаль, новачки в культуризмі про неї найчастіше забувають, приділяючи більше уваги великим групам м'язів.

Если у вас офісна робота за комп'ютером, то после Довгого робочі дні м'язи шії и спини знаходяться в Постійній напрузі. А легке Тренування шії дозволяє: розім'яті задубілі м'язи, поліпшіті кровопостачання голови, зняти втому и млявість, а такоже запобігає появі шийно остеохондрозу. Також при сильних стресових ситуаціях м'язи шиї постояннонаходятся в напрузі

Ці м'язи відповідають за підтримання голови, її обороти, нахили. Вони закривають життєво важливі системи організму: дихальні шляхи, травний тракт, і судини забезпечують кров'ю голову.

Регулярні тренування зміцнюють м'язи шиї і покращують кровопостачання голови і мозку.

Як підготуватися до тренування

Мабуть, найважливіший момент - визначити чи можна вам давати навантаження на шию Мабуть, найважливіший момент - визначити чи можна вам давати навантаження на шию. Щоб бути впевненим, що ваше тіло спокійно витримає навантаження, потрібно звернутися до ортопеда. Лікар призначить рентген або УЗД шийного відділу. Він повинен проконсультувати вас про стан хребців. І визначить: чи можна вам повноцінно тренувати шию, або ж достатньо буде легкої розминки і розтяжки.

Але навіть якщо лікар не знайшов ускладнень або протипоказань, пам'ятайте, що шия це дуже тендітна система, і надмірні навантаження можуть привести до плачевних наслідків.

Як і при тренуванні будь-якій іншій групи м'язів, в першу чергу виконується розминка. М'язи потрібно розігріти і розтягнути. Так спортсмен мінімізує можливість, травмована непідготовлених м'язів.

Для розминки виконуємо нахили головою вперед, назад і в сторони, а також кругові оберти. Для кращого ефекту можна допомогти рукою, натискаючи в ту ж сторону. В такому випадку м'язи краще розминаються. Всі вправи виконуємо повільно, щоб відчути, як натягуються м'язи. При максимальному нахилі затримуємося на кілька секунд. Ніяких різких рухів і ривків (як під час розминки, так і при тренуванні). Для розминки досить двох підходів кожної вправи по 6-8 разів.

Комплекс вправ без обтяжень в домашніх умовах

До вправ без обтяження відносяться деякі з тих, що були в фазі розминки, а також вправи з додатковим опором руками До вправ без обтяження відносяться деякі з тих, що були в фазі розминки, а також вправи з додатковим опором руками. Ці вправи досить прості, важливо тільки виконувати їх обережно, плавно і з адекватною навантаженням, що не перенапружуючи м'язи шиї. Так як вправи виконуються без додаткового обтяження - кількість повторів в підході може бути 14-20 разів.

  • Нахили головою в різні боки. Перший підхід по черзі 5 раз схиляємо голову вперед і назад. Другий підхід по 5 нахилів вправо і вліво по черзі.
  • Нахили голови вперед. Підстава долоні наголошуємо в лоб, і намагаємося продавлювати їм вниз - долаючи опір руки. У підході 6-8 повторень.
  • Нахили голови назад. Схрещуємо долоні на потилиці, тягнемо голову назад, а руками створюємо опір. Повторюємо 6-8 разів.
  • Повороти голови в сторони. Повертаємо голову в різні боки, але при цьому наголошуємо долоню в підборіддя, щоб збільшити навантаження. Повторюємо 6-8 разів.
  • Кругові рухи головою. Виконуємо обороти в ліву і праву сторони по черзі. Робимо 5 повторення.
  • З упору лежачи переходимо в таке положення: впираємося головою в підлогу і ставимо широко ноги, також додатково впираємося руками по боках від голови (так званий борцівський міст). Перекочуємо голову поступово вперед і назад. Рухи виконуємо плавно і тільки головою, перекладаючи всю навантаження на шию.
  • Приймаємо попереднє положення і перекочуємо голову вліво вправо.

Обов'язково виконуйте всі вправи плавно, контролюючи кожен рух.

Ви повинні відчувати, як напружуються і розслабляються м'язи. Ні в якому разі не смикайте головою і не робіть ривків. Такі руху небезпечні для шийних хребців, і можуть викликати протрузию.

Вправи на шию з обтяженням

У наступних вправах акцент робиться на додатковому обтяженні У наступних вправах акцент робиться на додатковому обтяженні. При цьому можна використовувати додаткові вантажі. Вправи з додатковим обтяженням сприяють більш швидкій накачуванні м'язів, але до них слід переходити тільки з добре натренованої шиєю.

  1. Ляжте на лаву спиною так, щоб голова не мала упору і вільно могла звисати. Зверху на лоб для зручності можна поставити валик з маленького рушники. На нього покладіть млинець і утримуйте руками. Повільно опускайте, а потім піднімайте голову. Рух виконується по прямій лінії без ривків і поворотів. Робимо 8-12 повторів по 3 підходи.
  2. Лягайте животом на лаву так, щоб голова звисала. Візьміть в руки млинець і покладіть його за голову. Послідовність дій та ж сама.
  3. Для наступних вправ знадобиться спеціальна лямка. До неї можна прикріпити вантаж і надіти на голову. Лямка при максимальному натягу повинна бути досить довгою. Вона не повинна діставати до підлоги. Станьте, широко розставивши ноги і злегка нахиливши корпус вперед, щоб зручно впертися руками в ноги або коліна. Спина пряма, рівна. Плавно нахиляючи голову, вперед опускайте вантаж вниз, щоб він торкнувся підлоги, і піднімайте шию назад вгору. Рух виконується тільки м'язами шиї. На підхід досить 8-12 повторів.

Подібні рухи можна виконувати лежачи на лаві. Якщо лягати на живіт, то додатково навантажується трапеція. А якщо лягає на бік, то додатково включаються бічні м'язи.

Багато людей скаржаться на болі в спині і шиї. Найчастіше такі болі виникають не внаслідок важких хвороб, а через неправильну поставу. І досить робити легку розминку для шиї (з наведених вище вправ) щоб біль відступила. Не зайвим буде і розігріваючий масаж трапеції і шиї.

Якщо під час тренування шиї різко підскочить артеріальний тиск, з'являться сильні болі або буде якесь обмеження руху голови, то слід негайно припинити тренування і звернеться до лікарні.

Як швидко накачати шию

Багато новачків в гонитві за результатом допускають помилкова думка, що чим більше вага, тим швидше прийдуть результати і наросте м'язова маса Багато новачків в гонитві за результатом допускають помилкова думка, що чим більше вага, тим швидше прийдуть результати і наросте м'язова маса. Це твердження вірне відносно великих груп м'язів. І найкраще на приріст м'язової маси впливають базові вправи, в яких м'язи шиї теж беруть участь.

Але малим групам м'язів (якими є м'язи шиї) при ізольованих тренуваннях потрібні невеликі ваги. І професійні спортсмени запевняють, що 4-5 коротких тренувань середнього навантаження набагато краще впливають на м'язи шиї, ніж 2-3 важких тренування.

Схожі статті

  • Останнім часом медики стали призначати пацієнтам вітаміни від сивини волосся. З віком такий неприємний процес відбувається практично з кожною людиною, уникнути тьмяності і появи такого кольору на локони вдається тільки одиницям ....

  • Дифузне випадання волосся: його причини і лікування Причини включають широкий спектр фізичних або емоційних стресів, дефіцити поживних речовин, ендокринні порушення. Визначення причини забезпечує відповідне лікування. Резюме ...

  • До чого сняться коротке волосся. Тлумачення снів Однозначної тлумачення подібного сновидіння дати не можна, оскільки воно залежить від численних деталей - зачіски, зовнішнього вигляду волосся, їх кольору і інших. Так, якщо вони приємного кольору, ...

  • Виглядати блискучими і доглянутими здатні тільки дійсно здорове волосся. Часто дівчата, бажаючи допомогти своїм локонам, починають доглядати за ними за допомогою багатьох дорогих засобів, але не отримують бажаного результату. Це може...

  • Церемонії чаювання в Китаї мають дією магічного ритуалу. Цілющий напій з вишуканим ароматом, остаточно завоював всю планету. Використовуючи чорний чай для волосся, легко надати локонам сяйво і еластичність. Користь чорного чаю ...

  • Якщо жінки і мріють збільшити товщину чогось, то це безперечно волосся! Науковий підхід Міжнародний колектив вчених провів ряд досліджень, в результаті яких було виявлено наступне: за товщину волосся відповідає лише один ген ....

І тепер уже у вас, новачки, які прийшли в тренажерний зал, стануть питати, як накачатися?