Полезные материалы

Знежирений сир: користь і шкода продукту

  1. Склад і калорійність
  2. Користь продукту для організму
  3. Якої шкоди може бути
  4. Скільки можна з'їдати
  5. Дитячий вік
  6. вагітність
  7. Грудне годування
  8. Заняття спортом і бодібілдингом
  9. схуднення
  10. Харчова алергія
  11. Що краще: знежирений або жирний сир
  12. калорійність
  13. холестерин
  14. Кількісний вміст білка
  15. засвоєння кальцію
  16. зміст вітамінів
  17. Відео: знежирений сир проти жирного

У спортсменів і людей, які стежать за своєю фігурою, улюбленим продуктом є знежирений сир. Його смакові якості практично не відрізняються від напівжирного або жирного сиру. Але при цьому у нього набагато нижче калорійність. Однак до знежиреного сиру існує неоднозначне ставлення. Щоб отримати від його вживання користь, а не шкоду, слід враховувати деякі нюанси.

Склад і калорійність

У своєму складі цей продукт містить мінімум жирів: від 0% до 1,8%. У знежиреному сирі знаходиться багато білка - 22 г на 100 г продукту.

Знежирений сир багатий такими вітамінами, як В2, В6, В9, В12, Н, РР. У ньому також багато і мінералів:

  • кальцію;
  • фосфору;
  • кобальту;
  • молібдену;
  • селену;
  • магнію;
  • цинку;
  • заліза.

Через низький вміст жиру калорійність сиру буде невисокою - 74-110 ккал на 100 г продукту. Тому він часто включається в дієти для схуднення і для спортивного харчування.

Тому він часто включається в дієти для схуднення і для спортивного харчування

Знежирений сир багатий вітамінами, мінералами і білком

Користь продукту для організму

При вживанні знежиреного сиру організм людини отримує багато кальцію. Цей мінерал, як відомо, є основним будівельним матеріалом для кісткової тканини. При його недоліку кістки стають крихкими, зуби руйнуються. Однак значення кальцію для здоров'я людини на цьому не закінчується. Мінерал бере активну участь в м'язовому скороченні, регулює діяльність нервової системи. Достатня кількість кальцію дуже важливо в період вагітності і вигодовування дитини, в дитячому віці для нормального розвитку і для літніх людей.

Білок, який надходить із знежиреним сиром, є важливим елементом для всього організму. З нього будуються клітини, тканини, ферменти. Варто відзначити, що організм не робить запаси білка, тому цей елемент повинен постійно надходити з їжею. Білок допомагає відновитися після травм, боротися з інфекціями, зупинити кровотечі.

Знежирений сир покращує процеси кровотворення, допомагає скинути зайву вагу

Крім вищесказаного, знежирений сир надає на організм наступну дію:

  • сприяє активізації всіх обмінних процесів. Це важливо і при схудненні, і в період вагітності, і для тих, хто займається спортом;
  • сприяє відновленню кислотно-лужного балансу;
  • нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту;
  • регулює роботу центральної нервової системи - покращує пам'ять і діяльність головного мозку, сприяє концентрації уваги, т. е. користь і для тих, хто вчиться або займається розумовою працею, і для людей похилого віку;
  • покращує процеси кровотворення (підвищується гемоглобін, попереджається анемія, яка часто діагностується під час вагітності);
  • допомагає при хворому серці і позитивно впливає на судини, що важливо при заняттях спортом, а також для літніх людей;
  • дозволяє поліпшити діяльність нирок;
  • сприяє відновленню зору (нормалізується світлове і сутінковий зір);
  • є профілактичним засобом від рахіту у дітей, а також зміцнює опорно-руховий апарат в більш поважному віці;
  • допомагає зберігати здоровими шкірні покриви і слизові оболонки, робить нігті міцними, а волосся шовковистим і блискучим;
  • позитивно впливає на зміцнення імунітету;
  • в період грудного вигодовування збільшує лактацію;
  • дозволяє скинути зайві кілограми.

Якої шкоди може бути

Сир відноситься до тих нечисленних продуктам, які практично не завдають ніякої шкоди організму. І все ж деякі моменти слід озвучити.

В першу чергу, здоров'я людини може постраждати, якщо в їжу був вжитий несвіжий сир. Як відомо, кисломолочна середовище є ідеальною для розвитку і розмноження різних інфекцій. Якщо сир зберігався довго або неправильно, то в ньому можуть бути виявлені такі шкідливі бактерії, як кишкова паличка і навіть сальмонела. Після вживання продукту з'являться коліки, здуття, відрижка, нудота, блювота, діарея і т. Д. Тому при виборі сиру обов'язково слід звертати увагу на терміни придатності, особливо якщо продукт береться для дитини.

При неправильному зберіганні сиру в продукті з'являються шкідливі бактерії

Друга небезпека, яку несе в собі знежирений сир, це надмірне його поїдання. Багато людей, які прагнуть до ідеальної фігури, починають вживати продукт безконтрольно, мотивуючи це тим, що в ньому мало калорій. Однак в сирі багато білка, який в процесі розщеплення розпадається до амінокислот. Останні розщеплюються до аміаку, води та вуглекислого газу. Аміак є токсичною речовиною, яке знешкоджується печінкою і виводиться з організму нирками. При великому надходженні білка навантаження на нирки сильно зростає, що може викликати порушення в їх діяльності. Особливо небезпечна така ситуація в період вагітності, коли нирки працюють «за двох».

Протипоказаннями до вживання знежиреного сиру є:

  • індивідуальна непереносимість;
  • гиполактазия (нездатність організму розщеплювати лактозу - молочний цукор);
  • захворювання, пов'язані з порушенням обміну кальцію в організмі.

Скільки можна з'їдати

Щоб не завдати шкоди організму, наситивши його всіма корисними компонентами, потрібно дотримуватися рекомендацій щодо вживання знежиреного сиру. Порції і частота прийому залежать від віку людини, його стану і цілей, які він переслідує.

Дитячий вік

Малюкам до 3 років рекомендується вживати спеціальні дитячі сирки, в яких збалансовано вміст жиру, білків, вітамінів і мінералів.

Після трирічного віку в раціоні дитини може з'явитися і знежирений сир. Добова норма становить 50-70 г в день. При цьому продукт може вживатися у вигляді запіканок, вареників, сирників і т. Д.

вагітність

У період виношування дитини сир є одним з основних продуктів в раціоні вагітної жінки. Однак їм не можна зловживати, щоб не перевантажувати нирки. Щоб майбутня мама отримала все необхідне з продукту, не завдаючи шкоди своєму здоров'ю, досить з'їдати по 150-200 г сиру раз в 2-3 дня.

Грудне годування

Надходження кальцію в організм жінки, що годує повинно бути регулярним, оскільки він необхідний для повноцінного розвитку дитини. Якщо запаси кальцію не поповнюються, то мінерал буде забиратися з організму матері. Тому вживання сиру при лактації обов'язково. Щоденна добова норма продукту для годуючої мами становить 100 г.

Заняття спортом і бодібілдингом

Необхідна надходження кальцію і білка в організм спортсменів є запорукою їх перемоги. Білок потрібен для побудови м'язової маси. Знежирений сир відмінно замінить спеціалізоване спортивне харчування.

Спортсмени, що займаються нарощуванням м'язової маси (бодібілдінгом), вживають сир за 1 годину до тренування, щоб підживити м'язи білком, і через 30 хвилин після тренування для того, щоб заповнити витрачену енергію. Добова норма сиру в даному випадку становить 200 м

Для тих, хто займається сушінням тіла, сир низької жирності також є ідеальним продуктом. В цьому випадку його слід з'їдати не пізніше ніж за 2 години до початку тренування і не раніше ніж через 1,5 години після неї. При сушінні за день рекомендується з'їдати 150 г сиру.

схуднення

Знежирений сир - ідеальний продукт при скиданні зайвих кілограмів. На ньому можна побудувати ефективні дієти. Але це не означає, що цілий день і ніч слід вживати тільки сир. Такі монодієти чреваті серйозними наслідками для організму. Дієтологи рекомендують переходити на збалансоване харчування, в якому обов'язково присутній сир.

При схудненні кількість прийомів їжі збільшується до 5-6 разів на добу, а обсяги порції знижуються. Оптимальна добова доза знежиреного сиру становить 200 м Пропонується багато дієт, в яких добова доза продукту збільшена до 300 г, але не варто забувати про можливі наслідки, описаних вище, при надмірному вживанні продукту.

Знежирений сир при правильному вживанні допоможе позбутися від зайвих кілограмів

Харчова алергія

Сир допомагає підтримувати імунітет тим людям, які страждають на алергію і непереносимістю деяких продуктів. Сир дозволяє компенсувати недолік багатьох поживних елементів, які алергік не може отримати з інших джерел. Однак і тут необхідно знати міру. Люди, які страждають харчовою алергією, повинні з'їдати не більше 250 г сиру в добу, при цьому вживання продукту не повинно перевищувати трьох разів на тиждень.

Що краще: знежирений або жирний сир

Який сир корисніше для організму - жирний або знежирений? Таке питання напевно виникає у багатьох. У цьому варто розібратися і порівняти продукти за різними показниками.

калорійність

Вище вже було сказано, що калорійність знежиреного сиру досить низька - всього 74-110 ккал на 100 г продукту, тоді як в сирі середньої жирності (5-9%) знаходиться 145-169 ккал, а в продукті з високою жирністю (18%) - 236 ккал. Це означає, для тих, хто сследіт за фігурою, знежирений сир виграє.

Це означає, для тих, хто сследіт за фігурою, знежирений сир виграє

У знежиреному сирі низька калорійність у порівнянні з жирним продуктом

холестерин

За результатами досліджень, в жирному продукті міститься велика кількість холестерину. Це означає, що при вживанні сиру з підвищеною жирністю зростає ризик утворення холестеринових бляшок і розвитку атеросклерозу. В цьому випадку знежирений сир є більш безпечним і особливо рекомендований людям, у яких виявлено підвищений вміст холестерину в крові.

Кількісний вміст білка

За даним параметру знову пальму першості бере знежирений продукт. За рахунок зниження частки жиру кількість білка зростає. Так, в сирі з жирністю 0-1,8% міститься 22-20 г білка, в продукті з 5-9% жиру - 21-18 г, а в сирі з 18% - всього 15 м

засвоєння кальцію

Однак ложка дьогтю в оцінці знежиреного сиру присутній. Відомо, що кальцій, заради якого, власне, і вживається сир, добре засвоюється при певному балансі. Так, для повного засвоєння 1 мг кальцію необхідний 1 г жиру. Оскільки в знежиреному продукті жир практично повністю відсутня, то мінерал засвоюється не до кінця. З цієї точки зору, ідеальним можна вважати сир з жирністю 9%. У 100 г такого продукту міститься 95 мг кальцію, і для його засвоєння знадобиться 9,5 г жиру, а в 9% сирі міститься 9 г жиру, т. Е. Кальцій добре засвоїться.

зміст вітамінів

Ще одним мінусом знежиреного сиру є відсутність жиророзчинних вітамінів: A, D, E, K, які несуть організму неоціненну користь. Вітамін А сприяє гарному зору, вітамін Е є потужним антиоксидантом і уповільнює процеси старіння, вітамін К відповідає за згортання крові, а вітамін D допомагає засвоюватися кальцію.

З усього вищесказаного можна зробити однозначну оцінку, який сир краще: жирний або знежирений. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Вибір повинен бути зроблений з урахуванням багатьох факторів і в тому числі, з якою метою, вживається продукт. Точно можна сказати, що від сиру з підвищеною жирністю (18%) краще відмовитися.

Відео: знежирений сир проти жирного

Як правильно вибрати сир

  1. Звернути увагу на дату виготовлення, продукт не повинен бути прострочений, оскільки його кисломолочна середовище є ідеальною для розвитку кишкових інфекцій.
  2. Вивчити склад. У якісному сирі допускаються наступні компоненти: знежирене молоко і закваска. Крохмаль та інші складові знижують не тільки вартість, але якість.
  3. Колір сиру повинен бути білим. Оскільки жиру в ньому немає, відповідно, жовтизни також не може бути.
  4. Бажано віддавати перевагу сиру, який виготовлений за стандартами ГОСТ.

Знежирений сир - це дієтичний продукт, від якого не можна поправитися. Він багатий вмістом білка і інших корисних компонентів. Сир рекомендований людям різного віку. Однак необхідно дотримуватися добові норми вживання, щоб не завдати шкоди організму.