Полезные материалы

Бойові мистецтва - Олімпійські види

Як було   сказано раніше   існують чотири види бойових мистецтв входять в програму Олімпійських ігор: боротьба, бокс, дзюдо і тхеквондо

Як було сказано раніше існують чотири види бойових мистецтв входять в програму Олімпійських ігор: боротьба, бокс, дзюдо і тхеквондо. У цій статті я хотів би дати короткий огляд кожного з цих напрямків.

1. Боротьба:

Боротьба є першим видом єдиноборств, представленим ще на першій Олімпіаді, але змагання по боротьбі проводилися так само і на Олімпійських іграх в Стародавній Греції.

Сьогодні боротьба ділиться на два стилю. Перший - греко-римський стиль, більш відомий як класична боротьба. Незважаючи на назву, цей стиль був розроблений у Франції в 19 столітті. Місце проведення змагань являє собою м'який борцівський килим, на відміну від боксерського рингу, килим не обгороджений, але на ньому позначене коло, всередині якого відбувається сутичка і суддя присуджує окуляри учасникам за проведення різних прийомів в партері або стійці.

Основні правила:

Заборонені всі види ударів руками і ногами, заборонено робити захоплення за пальці, щипати і кусатися. Для захоплень і проведення прийомів дозволено використання тільки верхньої частини тіла і заборонено використовувати ноги, заборонені всі види задушливих і больових прийомів як в стійці, так і в партері. Окуляри присуджуються спортсмену за кидки з положення стоячи, накати суперника або туше (чиста перемога - лопатки притиснуті до килима) в партері.

Другий стиль - вільна боротьба, це більш сучасний стиль, так само входить в програму Олімпіади. У вільній боротьбі сутичка проходить на тому ж килимі що і в класичній боротьбі, та ж екіпірування борця (борцівські трико), але різниця в тому, що для проведення премов дозволено використовувати захоплення ніг для набору балів як в партері так і в стійці.

Порівняння двох видів:

Правила і техніка боротьби обох стилів схожі, учасники змагань поділяються на вагові категорії, існує міжнародна федерація боротьби, звана FILA, яка об'єднує обидва види. На Олімпіаді представлені також і жіночі змагання з боротьби в двох стилях. Важливо відзначити, що через обмеження на захоплення ніг, вільний стиль є набагато більш динамічним і різноманітним з точки зору різноманітності прийомів, ніж греко-римський стиль.

2. Бокс:

Бокс є другим за рахунком бойовим мистецтвом, вперше взяли участь в Олімпійських іграх в 1904 році.

Бокс є одним з найпопулярніших видів бойових мистецтв, його історія бере початок ще в глибоку давнину, але сучасний класичний бокс, відомий нам сьогодні, зародився в Англії в 1867 році на основі законів, які називаються правилами маркіза Куїнсберрі. Всі відомості про поділ на класичний і професійний бокс, правилах, суддівстві та історії боксу можна знайти на сайті в розділі "інформація".

Починаючи з наступної Олімпіади в Лондоні в 2012, році жіночий бокс буде включений в програму Олімпійських ігор.

3. Дзюдо:

Вперше з'явилося на Олімпійських іграх в 1964 році, а жіночі змагання увійшли в олімпійську програму в 1992 році. Дзюдо це відносно сучасне бойове мистецтво, засноване Дзігоро Кано в 19 столітті в Японії, в 1882 році Кано відкрив першу школу дзюдо в Токіо.

Спочатку прийоми дзюдо були взяті з джиу-джитсу, потім все небезпечні прийоми джиу-джитсу були виключені, додані прийоми з різних бойових мистецтв і були придумані правила, що дозволяють проводити спортивні змагання. Змагання проводяться на м'якому килимі, схожому на борцівський, але більш жорсткому, на якому позначений квадрат. Є суддя, який керує сутичкою на килимі, а також є бічні судді для підрахунку балів, що присуджуються за кидки в стійці і прийоми в партері: больові прийоми на ліктьовий суглоб (важіль ліктя), задушливі прийоми і утримання. Важливо підкреслити, що дзюдо це дуже привабливий і красивий вид спорту через широкого спектру кидків, які можуть бути виконані завдяки наявності зручного захоплення за кімоно і правил, зобов'язуючих спортсменів боротися у високій стійці.

Учасники змагань носять спеціальну форму (кімоно), яка, на відміну від боротьби, дозволяє виконувати ефектні кидки, різні больові і задушливі прийоми.

4. Тхеквондо:

Вперше з'явився як олімпійський вид спорту в 2000 році, на чоловічих і жіночих змаганнях.

Тхеквондо це корейське бойове мистецтво. Через японської окупації в Кореї, це бойове мистецтво є сучасним, заснованим також і на японських бойових мистецтвах. У 1955 році тхеквондо було офіційно оголошено корейським національним бойовим мистецтвом.

Існують дві великі федерації тхеквондо, але тільки одна з них, відома як WTF, є визнаною Олімпійсім комітетом. Поєдинок ведеться із застосуванням ударів ногами по корпусу і голові противника, в Олімпійському версії не використовуються удари руками в область обличчя. Змагання проводяться на килимі, схожому на килим для дзюдо, але більш жорсткому, учасники одягнені в спеціальні костюми, захисні шоломи і захисне спорядження для тіла.

Загальним для всіх олімпійських видів бойових мистецтв є те, що в кожному з напрямків існують поділ на вагові категорії, і чітко визначені правила суддівства.

Важливо також зазначити, що серед усіх бойових мистецтв, в олімпійських видах присутня найжорсткіша конкуренція.

Щоб отримати уявлення про кожного з напрямків, вам пропонуються для перегляду кілька відеокліпів:

боротьба

Бокс

дзюдо

тхеквондо