Полезные материалы

метальні ножі

Запускаємо руку в мішок   липневого столу замовлень   і витягуємо звідти ось таку цікаву тему від френда   absurdz   : Цікаво почитати про метальних ножах

Запускаємо руку в мішок липневого столу замовлень і витягуємо звідти ось таку цікаву тему від френда absurdz : Цікаво почитати про метальних ножах. Та й взагалі тема про ножах була б дуже цікава, але в першу чергу про метальних.

Давайте дізнаємося що небудь новеньке і по цій темі:

Можливо, метання ножа виникло в ті далекі часи, коли первісна людина зрозумів, що ефект від кинутого у ворога заточеного кам'яного рубила набагато значніше, ніж якби це був звичайний необроблений камінь.

Йшли століття, разом з еволюцією людини йшла еволюція його озброєння. Людина навчилася робити і застосовувати в бою короткі списи, що посилаються на ворога в тому числі за допомогою копьеметалок, спеціальні сокири, створені за типом томагавка, кам'яні та свинцеві кулі, використовувані пращниками, бойові диски, з чого згодом виріс окремий вид спорту, метальні палиці , більше відомі під назвою бумеранг, і багато інших видів зброї. Наприклад, вчинені навички метання спеціальних ножів-сюрікенів і метальних «зірочок» - сякен приписують напівмістичному воїнам-ніндзя стародавньої Японії. За великим рахунком, якщо добре покопатися в історії, то в літературних пам'ятках практично будь-якого народу можна знайти згадку про використання метальної зброї.

Однак з появою пороху і вогнепальної зброї всі види зброї метальної стрімко відійшли на другий план або зовсім перестали застосовуватися. Або ж перетворилися в вид спорту, захоплення мирних людей, далеких від вбивства собі подібних.

Та ж доля спіткала і метальні ножі. До настання ери пороху той же метальник списа цілком міг кинути в противника короткий меч або ніж, коли кінчалися дротики або сулиці. І рука професійного воїна, загартована відточеним навиком, навряд чи його підводила - адже і зараз метальник ножів високого класу може впевнено вразити ціль не тільки ножем, але і будь-який інший залізякою, здатної бути кинутою і застромитися. Тому і зараз в диверсійно-розвідувальних військах спеціального призначення все ще навчають цьому мистецтву, яке включається в курс рукопашного бою.

Але в основному в даний час метання ножів - це захоплюючий спорт, зі своєю специфікою, регламентом і змагальними дисциплінами, що має цілу армію шанувальників у всьому світі. Однак не можна заперечувати, що, скажімо, якби на шляху майстра спорту з вільної боротьби агресивний зловмисник, ніщо не перешкодить тому майстру увіткнути противника головою не в килим, а в асфальт. Те ж повною мірою відноситься і до метання ножів. Людина, яка вміє з десяти метрів всадити в дерев'яний щит не тільки метальний ніж, але і будь-яку залізяку, лише віддалено той ніж нагадує, вельми небезпечний противник для того, хто ризикне зазіхнути на його життя або життя його близьких. І хоча в вуличному бою подібне майстерність навряд чи буде потрібно, але навик поводження з ножем завжди був і залишається дуже непоганою підмогою в будь-якій екстремальній ситуації.

Отже, що ж таке метальний ніж і чим він відрізняється від звичайного?

Типовий метальний ніж, рекламований в зарубіжних збройових каталогах, являє собою металеву пластинку з загостреним кінцем. Поняття клинка або рукоятки в них досить умовні, і багато конструкцій практично не мають рукоятки в загальноприйнятому вигляді, часто вона виглядає як продовження клинка і відділяється від нього або невеликою виїмкою, або злегка виступаючим упором. Типовим представником такої конструкції є випускається в США метальний ніж Broadhead Tyrowers. Клинок ножа має листоподібну форму з заточкою тільки по передній кромці, рукоятка відділяється від клинка невеликим зниженням, в її кінці є отвір під кріплення темляка. Ніж виконаний зі звичайної вуглецевої сталі і володіє досить високою твердістю. Відомі два різновиди цих ножів, однакових по конструкції, але відрізняються за розмірами. Довжина більшої модифікації 12 дюймів, а малої - 8,5.

Довжина більшої модифікації 12 дюймів, а малої - 8,5

5 "Blazing Arrow Leaf Blade 3-Pc. Throwing Knife Set w / Sheath

Інший схожий зразок - Blazing Arrow - має більш цікаву конструкцію, в якій розробники ножа застосували для стабілізації зброї при метанні принцип стріли. Ніж має масивне листовидное лезо, відокремлене від рукоятки рудиментарної гардой. На самій рукоятці виконані отвори. Центр ваги конструкції зміщений вперед, а рукоятка грає роль своєрідного стабілізатора. Метання такого ножа здійснюється за рукоятку. Ніж досить важкий і при попаданні в ціль може нанести значне пошкодження, навіть якщо і не потрапив точно вістрям. Проте всі ці хитрощі не можуть гарантувати стабільності попадання, багато тут залежить від уміння.

Для більш точного центрування в деяких конструкціях зарубіжних метальних ножів Применяються балансувальні тягарці, що пересуваються по спеціальних пазах. Завдяки таким важки ніж теоретично можна налаштувати на певну дистанцію. Важки для великих ножів розташовуються на клинку і рукоятці. Для малих моделей - тільки на клинку. Типовий представник такої конструкції - Adjust-a-throw - плоска пластина з заточеним торцем. Рукоятка практично нічим не відділяється від клинка. Це виріб максимально пристосоване тільки до метання, однак на практиці від всіх цих балансирів досить мало користі, до тожу ж їх наявність може обмежувати глибину входження клинка. Фактично метальні ножі такого типу є все ж своєрідним спортивним снарядом і не мають ефективного бойового застосування. Відмінною особливістю подібних ножів є досить широкий клинок, який навіть при неглибокому проникненні завдає широку рану. Всі перераховані моделі займають досить вузьку нішу ножів, максимально пристосованих для метання, що помітно звужує межі їх бойового застосування.

Всі перераховані моделі займають досить вузьку нішу ножів, максимально пристосованих для метання, що помітно звужує межі їх бойового застосування

Для практичного застосування більш зручні універсальні ножі, які можуть бути ефективно використані в рукопашному бою. До таких ножів відноситься Blue Devil Thrower Від чисто метальних ножів він відрізняється вузьким клинком з кинджальним заточкою, в іншому конструкція виконана по-спартанськи просто. Гола металева рукоятка з отворами для полегшення ваги, гарда від клинка відділяється невеликим зниженням, клинок виконаний з вуглецевої сталі, має досить високу твердість і має темне покриття, що не дає демаскуючої блиску і робить ніж малопомітним при використанні вночі. Ніж розміщується в спеціальних піхвах, які забезпечують його приховане носіння на передпліччя. Довжина ножа 8 дюймів, при цьому на клинок припадає 4 дюйма, що при професійному застосуванні цілком достатньо для ефективного ураження противника.

Невеликі метальні ножі переносяться на передпліччя або на гомілки в спеціальних касетах по три штуки. Ефективна дальність метання ножа багато в чому залежить від його габаритів і маси, тому метальні ножі одного типу мають, як правило, два типорозміри, оптимізовані для різних дистанцій. Такі ножі зазвичай кидають за рукоятку. Крім ножів з одним клинком, виготовляють і ножі з двома клинками, що майже на 50% збільшує ймовірність ураження цілі.

У Росії метальні ножі практично не виробляються, виною тому в основному наші природні умови. Дійсно, застосовувати спеціальний метальний ніж в якості зброї в країні, де тепло тільки три місяці на рік і населення більшу частину року носить теплу або дуже теплий одяг, досить важко. Спробуйте легким метальним ножем пробити звичайну російську тілогрійку: досить важко. Для наших умов реально використання досить важких метальних ножів, а це не зовсім раціонально, так як легких метальних ножів можна мати кілька штук і їх легше розмістити на тілі. Тому замість спеціальних ножів у нас Применяються ножі звичайного типу, які при нагоді можна і метнути, наприклад, що перебуває на озброєнні ніж розвідника - НР. Це досить солідна конструкція, що має темний клинок довжиною 160 мм. Рукоятка від клинка відокремлена розвиненою гардой. Сама рукоятка має покриття з темно-зеленого ударостійкого пластику. Закінцівках рукоятки виконана з металу. У технічному завданні на розробку цього ножа особливо обмовлялася можливість використання його як метальної зброї. На відміну від зарубіжних зразків, ця функція нашого ножа - допоміжна, тому основним критерієм є міцність конструкції клинка і рукоятки, які повинні витримувати великі динамічні навантаження, що виникають при метанні, особливо в разі промаху.

На відміну від зарубіжних зразків, ця функція нашого ножа - допоміжна, тому основним критерієм є міцність конструкції клинка і рукоятки, які повинні витримувати великі динамічні навантаження, що виникають при метанні, особливо в разі промаху

докладніше тут

Ті ж критерії були реалізовані і при розробці новітнього армійського ножа «бусурманин» і ножів для спецпідрозділів «Ельф» і «Катран», правда два останніх зразка мають обоюдогостру заточку клинка, більш того, з одного боку вона виконана хвилеподібною, так що метати їх можна тільки за рукоятку. Будь-яка спроба кинути за клинок може закінчитися серйозною травмою пальців. Слабким місцем таких ножів, як HP і «Катран» є гарда, вона виконана з листового металу і може деформуватися при невдалому попаданні ножа. Монолітні гарди ножів «Ельф» і «бусурманин» переносять такі навантаження досить добре. Всі ці ножі повинні замінити перебуває на озброєнні багнет-ніж, який теж можна використовувати як метальний, але при цьому треба пам'ятати, що його конструкція не розрахована на такі великі навантаження і вельми вірогідна поломка клинка або в області отвору під стикування з піхвами, або в місці кріплення до рукоятки.

Всі ці ножі розроблялися в основному як універсальний інструмент-зброю, і можливість їх ефективного використання в якості метальної зброї залежить в основному від індивідуальної майстерності їх власників. Спеціальні конструкції метальних ножів практично не розроблялися, так як на озброєнні спецпідрозділів є вельми ефективні зразки безшумного зброї, і потреби в цьому виді зброї просто не було. Втім, останнім часом ситуація починає змінюватися: метальні ножі стали користуватися великою популярністю (очевидно, виною всьому кіно і телебачення; дійсно, як цікаво дивитися, коли який-небудь крутий хлопець типу Рембо або героїв Стівена Сігала протикає свого супротивника метальним ножем; природно, і звичайному обивателю хочеться показати свою крутість).

Втім, останнім часом ситуація починає змінюватися: метальні ножі стали користуватися великою популярністю (очевидно, виною всьому кіно і телебачення; дійсно, як цікаво дивитися, коли який-небудь крутий хлопець типу Рембо або героїв Стівена Сігала протикає свого супротивника метальним ножем; природно, і звичайному обивателю хочеться показати свою крутість)

В реальності випускається тільки один зразок метальної ножа «Оса», та й той з'явився на світло практично випадково. Все почалося з невеликого замовлення одного з елітних спецпідрозділів. Для них і був розроблений невеликий метальний ніж, пізніше отримав назву «Оса». На подив автора, ніж сподобався, правда, розкрилися і окремі недоліки, які були усунені в наступних модифікаціях. Попутно змінювалася і ідеологія застосування такої зброї, ніж став розглядатися як зброя останнього шансу; в зв'язку з цим, його метальна функція зменшилася з 7 до 3 метрів, а форма леза стала більш пристосованою до рукопашного бою. Остання бойова модифікація - «Оса-2" має кінжалообразний клинок з подвійною заточуванням, одна зі сторін заточування виконана з хвилеподібною ріжучою кромкою. Рукоятка відділяється від клинка двома зниженнями і обмотана високоміцним шнуром, який, в разі необхідності, можна зняти і використовувати як зашморг або для зв'язування противника. Товщина ножа 5 мм. Клинок може мати блискуче або темне покриття. Ніж переноситься в спеціальних піхвах, конструкція яких дозволяє кріпити їх на нозі або руці, забезпечує хорошу фіксацію зброї при перенесенні і миттєве його витяг.

Був розроблений і цивільний варіант такого ножа зі зменшеною до 2,4 мм завтовшки клинка, але він був заборонений до обігу (зверніть увагу, не просто визнаний холодною зброєю, а заборонений до цивільного обороту на території Росії). Крім стандартного варіанту «Оси» для спецпідрозділів, створений універсальний ніж, який поєднує в собі функції метальної і звичайного ножа, а також універсального інструменту, що забезпечує перекушування дроту, обтискача детонаторів, перепилювання металевих прутків діаметром до 10 мм. Крім того, є плоска викрутка, консервний ніж, лінійка, напилок і обценьками. Рукоятка ножа металева, на ній вигравіруваний символ армійського спецназу - кажан на фоні земної кулі. Ніж отримав назву «Оса-3".

Критерій можливості використання ножа як метальної зброї практично завжди присутній при розробці бойових ножів. Так, найбільш сучасна модель російського бойового ножа «Вампір» має симетричний профіль, плоску, що не випирає гарду і полуторне заточування. Ніж досить масивний і міцний, так як має товщину клинка в районі обуха близько 6 мм. Такий ніж відмінно метається, що і було продемонстровано при його випробуваннях, що проходять зараз в спецназі прикордонних і спецпідрозділах МВС.

Такий ніж відмінно метається, що і було продемонстровано при його випробуваннях, що проходять зараз в спецназі прикордонних і спецпідрозділах МВС

Прекрасно метається і ніж «Гриф» американської компанії Gold Steel. Цей ніж виконаний в стилі спрощеного ножа для виживання. Конструкція гранично проста. Симетричний клинок з одностороннім заточуванням, рудиментарная гарда, рукоятка, обмотана шнуром. Ніж має досить солідні габарити і товщину клинка 5,5 мм. Через односторонньої заточення такий ніж можна метати не тільки за рукоятку, а й за клинок.

Серед ножів національного типу теж трапляються окремі зразки, які, завдяки своїм конструктивним особливостям, славляться як ефективне метальна зброя. Наприклад, «кхукри», ніж непальських гуркхів, що має славу грізного бойової зброї. Насправді він являє собою універсальне знаряддя, оптимально пристосоване до умов життя в джунглях. Ніж має вельми незвичайну серпоподібну форму клинка і вельми значні габарити; так, наприклад, армійська модель МК-3 має клинок завдовжки 12 дюймів при товщині в обуху до 12 мм і загальною довжиною 17 дюймів. Гуркхи славилися як безстрашні воїни, відмінно володіли своїм специфічним зброєю. Цей ніж був досить ефективним навіть в умовах сучасної війни; є приклади, коли один гуркхи, озброєний «кхукри», вийшов переможцем у рукопашній сутичці з трьома німецькими солдатами. Для метання такого важкого ножа використовується принцип бумеранга, при вдалому попаданні «кхукри» цілком здатний знести з плечей голову.

-
Ефективним метальним зброєю є і деякі моделі складних ножів, наприклад, іспанська «наваха». Цей ніж, незважаючи на свою складну конструкцію, може мати досить солідні габарити. Природно, можливість метання пред'являє високі вимоги до міцності шарнірного вузла і фіксатора клинка.

Геніальне - завжди просто, саме це спадає на думку, коли вперше бачиш філіппінський складаний ніж «баллісонг» (у нас в Росії він більше відомий під назвою «метелик»). Рукоятка з двох шарнірних половинок, клинок і фіксатор - ось і вся конструкція ножа. У «баллісонга» є всі якості, які необхідні для того, щоб використовувати ніж в якості метальної зброї: симетрична конструкція, без виступаючих частин, можливість миттєвого приведення в бойовий стан за допомогою однієї руки і жорстка фіксація клинка. Метати «баллісонг» найзручніше за клинок.

Метати «баллісонг» найзручніше за клинок

До певним недоліків можна віднести досить складну для дилетантів техніку швидкого відкривання ножа однією рукою, втім, після невеликої практики подібні проблеми зникають (в цьому сенсі складні ножі, що мають пристосування для швидкого відкривання однією рукою у вигляді великих отворів або виступаючих частин кілька зручніше, наприклад, ножі японської фірми «Спайдерко» або американської фірми «Гербер»). Використання складного ножа в якості метальної зброї має як плюси, так і мінуси, до плюсів можна віднести менші габарити і високу універсальність, до мінусів - необхідність витрачати час на відкривання клинка. Цю проблему намагаються вирішити за допомогою пристрою, автоматично відкриває клинок, але будь-яка подібна система має більш низькою надійністю і вимагає точної підгонки фіксаторів.

До подібних автоматичним ножам відноситься класичний «венеціанський стилет». Тут необхідно внести певну ясність в термінологію, так як під «стилетом» в даному випадку розуміється зброя, що має вузький клинок з одностороннім заточуванням, та й до Венеції більшість подібних виробів має вельми віддалене відношення (досить сказати, що в російському містечку Ворсма вже більше 100 років виробляють подібні ножі під місцевою назвою «Кортик», очевидно, його туди хтось завіз, конструкція сподобалася і проводиться він до сих пір, правда, з часів Радянської влади і по сьогоднішній день - підпільним чином).

Методи! Застосування подібної оружия всебічно показані в бойовики. Як правило, такі ножі в більшості країн світу заборонені, очевидно, тому в кіно таку зброю виявляється в руках у якогось лиходія. Найбільш загальним недоліком усіх цих ножів в якості метальної зброї можна вважати негарантованість їх потрапляння вістрям, особливо при застосуванні в умовах стресової ситуації. Для вирішення цієї проблеми в Європі застосовується так званий «ртутний» ніж - він завжди потрапляє в ціль вістрям. Такий ніж має порожнину в клинку, заповнену ртуттю, при кидку за рукоятку ртуть потрапляє вперед і як би тягне за собою весь ніж, рукоятка в цьому випадку грає роль стабілізатора. Теоретично в такому ножі можна застосовувати і інші матеріали, наприклад, свинцевий дріб, але при застосуванні ртуті його ефективність буде більше. У найпростішому вигляді такий ніж може представляти із себе загострений стрижень з внутрішньою порожниною. Як і будь-який спеціальна зброя «ртутні ножі» не мали широкого поширення, і велика частина оповідань про їх чудесні властивості не більше ніж казки.

Як і будь-який спеціальна зброя «ртутні ножі» не мали широкого поширення, і велика частина оповідань про їх чудесні властивості не більше ніж казки

На Сході йдуть іншим шляхом, наприклад, застосовуючи ножі з ятаган рукояткою, характерною особливістю якої є розширення задньої частини, так звані «вуха». Ось ці «вуха» і грають роль стабілізатора при метанні. Схід справа тонка. У справедливості цих слів переконуєшся, глянувши на метальний ніж «сюрікени» (серед знавців цього снаряд іменується по-різному, але тут я вважаю за краще користуватися найбільш поширеним назвою, під яким він відомий широкій публіці). Ідея проста до геніальності: кілька лез, розташованих по колу. При метанні ймовірність ураження цілі одним з них наближається до 100 відсотків. Для збільшення дальності кидка «сюрікени» метають паралельно землі, закручуючи, як пропелер. Видів і типів метальних зірочок існує безліч, але є у них одна спільна риса - їх бойові можливості сильно перебільшені. Винен, як завжди, кінематограф, який створив цілі серіали, що оспівують східні єдиноборства середньовічних японських шпигунів «ніндзя» і екзотичні види зброї, серед яких не мале місце займають і «сюрікени». Як правило, в кіно одного «сюрікена», кинутого майстром, вистачає для знищення противника. На практиці все набагато скромніше. Виною всьому - конструкція метальної ножа, що не дозволяє нанести глибоку рану, тому летальний результат при використанні «сюрікена» може бути тільки при дуже вдалому попаданні, наприклад, в горло. В основному «сюрікени» служили для того, щоб приголомшити супротивника або тимчасово вивести його з ладу, звичайно, за винятком тих випадків, коли їх клинки покривалися отрутою.

Метальні ножі, конструктивно схожі на «сюрікени», зустрічаються і у деяких африканських народів, основна відмінність - це присутність рукоятки. Аналогічне за призначенням зброя була в Індії, але там воно виглядало, як кільце з загостреним ободом, та й метали його дещо по-іншому, розкрутивши на двох пальцях. Про ефективність такої зброї свідчать описи його застосування проти військ Олександра Македонського, де при вдалому попаданні подібне кільце, зване «чакра», могло зрізати голову; цікавий був і метал, з якого вони робилися - це був знаменитий булат (очевидно, тут черговий раз підтверджується істина, що нове - це добре забуте старе, в деяких фантастичних бойовиках нехороші прибульці використовують метальна зброя, виконане у вигляді дисків з супертвёрдих матеріалів, ніж НЕ давня індійська «чакра»). Проте ця ідея досі не дає спокою конструкторам; так з'явилися метальні ножі, які мають складну конструкцію, в розкладеному вигляді такий ніж нагадує чотирипроменеві морську зірку, він може завдати досить глибоку рану.

Як метальної зброї можуть служити і підручні предмети і інструменти. Так, наприклад, дискова пилка або фреза цілком можуть грати роль «сюрікена», у них є незаперечні переваги - вас неможливо залучити до юридичної відповідальності за носіння дискової пили. Як метальної зброї можна використовувати викрутки, стамески, тригранні напилки і т.д. (Я вже не кажу про такий потужний метальному зброю, як звичайний сокиру - досить згадати про індіанських тамогавках). Зараз розпочато випуск універсального інструменту для виживання, який отримав назву «Робінзон». Його теж можна використовувати в якості метальної зірочки, так як всі три виступаючих кінця у нього гострі і можуть завдати поранення. Правда, тут необхідно пам'ятати, що через малу масу і початкового інструментального призначення «Робінзон» не можна розглядати як серйозне метальна зброя і поранення, нанесені їм, можуть мати тільки поверхневий характер. Як метальної зброї можна використовувати практично будь-які підручні матеріали - наприклад, шматки скла або обрізки заліза. При вдалому збігу обставин і таке імпровізоване зброю може нанести серйозні пошкодження.

Вражаюча дія будь-якого метальної ножа залежить не тільки від технічних хитрувань, але і від сили кидка, при невмілому поводженні найдосконаліший ніж зможе завдати лише поверхневе поранення, ніж тільки розсердить супротивника.

А тепер давайте подивимося ще, якими бувають метальні ножі.

Метальні ножі бувають трьох типів і розрізняються по балансуванню.

292. Модель VN SH 2057, ніж першого типу
292

До першого типу відносяться ножі з центром ваги в області рукояті, такий баланс поширений і у бойових ножів. Треба сказати, що ножі саме з таким балансом найбільш придатні для метання в реальних умовах. Такі ножі найкраще метану хватом за клинок.

293. «Орлине око», ніж другого типу дизайну Гілла Гібена
293

Другий тип представлений ножами з нейтральною балансуванням, у таких ножів центр ваги розташований точно посередині довжини ножа. Це означає, що відстані від точки рівноваги до вістря і від точки рівноваги до кінця рукояті рівні один одному. Такі ножі найчастіше використовуються на змаганнях зі спортивного метання, так як мають рівний період обертання навколо центра ваги, що дозволяє розраховувати число оборотів до мішені при кидку. На фото зображений ніж другого типу дизайну Гілла Гібена «Орлине око».

294. Модель 3422M, ніж третього типу дизайну Гілла Гібена
294

Однак для прикладного застосування ножі перших двох типів малопридатні в силу того, що основним завданням метання в реальних умовах є ураження цілі лише впівоберта, в рідкісних випадках в оборот. Пов'язано це з тим, що в реальній ситуації складно буде визначити відстань до цілі, а значить, відповідно, і розрахувати число обертів. У той час як напівперевертня кидок дає можливість метати ніж з допуском плюс-мінус 70 см (приблизно один крок), що дозволяє уразити ціль з відстані, визначеного на око.

Третій тип ножів виготовляється з балансом в області клинка. Це означає, що центр ваги такого ножа зміщений від рукояті в сторону вістря. Ножі цього типу, як правило, метан в один оборот хватом за рукоять.

У польоті такий ніж робить один повний оберт і вражає мішень вістрям.

Далі представлені ще кілька метальних ножів «подвійної дії», придатних як для метання, так і в якості зброї самооборони.

295. Hibben large Thrower
295

На фото представлений метальний ніж Hibben large Thrower ( «Великий метальний Гібб»), рукоять якого робиться без обмотки, а кінцева частина закруглена і в ній є круглий отвір.

296. Hibben Cord Grip Thrower
296

Рукоять ножа моделі Hibben Cord Grip Thrower обмотана кордової ниткою, а кінцева частина злегка вигнута. Обидва ножа розраховані в основному на метання хватом за рукоять, однак при певній вправності з успіхом можуть метатися хватом за клинок. У цьом випадка чем метається таким чином, что в польоті Робить все півоберта вокруг центру ваги.

Треба відзначіті, что ЦІ моделі є одними з найбільш вдалих, так як могут буті вікорістані як для прикладного метання, так и в якості оружия самооборони. Форма клинка, наявність фальшлезвіем и Зручна рукоять, что Забезпечує надійний хват, дозволяють застосовуваті ЦІ ножі в рукопашній сутічці. Особливо вдався в цьом плане модель Hibben Cord Grip Thrower, так як ее рукоять не только має обмотку, но и дозволяє використовуват так звань «фінській хват» з упором рукояті в долонях, что дозволяє нанести дуже сильний удар, что колі ножем без гарді, що не пошкодили при цьом руку.

297. Generation 2 Large Thrower


Generation 2 Large Thrower

Метальних чем дизайну Гілла Гібб Generation 2 Large Thrower ( «Великий метальних іншого покоління»). Масивною чем, зроблений за схемою, класичної для метальної ножа. Рукоять и клинок віконані з цільної металевої заготовки, что надає всій конструкції значний міцність, необхідну при тріваліх Тренування.

Ніж збалансований таким чином, что точка рівновагі розташована точно в геометричність центрі ножа (так звань «нейтральний баланс»), что дозволяє метате чем різнімі хватами як за рукоять, так и за клинок. В силу такого балансування чем явлется швідше спортивним, чем Бойовий метальних зброєю, тому что розрахованій на метані з оборотами.

Ніж відрізняється скроню якістю Виконання и продуманість ергономікою, яка важліва для метальної ножа так само, як и для Бойового. Ніж має плоску рукоять без обмотки, что характерно для більшості метальних ножів. У передній части рукояті є три поздовжніх поглиблення, розташованіх таким чином, что при утріманні ножа подушечка великого пальця лягає непоредственно на ЦІ поглиблення. Це дозволяє тактильно контролюваті Глибина захоплення что особливо важліво при спортивному метанні.

Клинок Виконання з фальшлезвіем на схілі обуха. Заточена только ріжуча грань леза, яка утворена методом заглібленої Речі для шліфування (так звані «увігнуті спуски»). В цілому це прекрасний чем, Який відмінно підійде як просунути спорстменов-метальники, так и починаючих.

298. Generation 2 Pro Thrower


Метальних чем дизайну Гілла Гібб Generation 2 Pro Thrower ( «Професійний метальних іншого покоління»). Цей чем є чудовим моделлю, розрахованої на метані хватом за рукоять. Будова плоскою металевий рукояті розраховане на дуже Популярний среди американских метальніків так звань «Молоткова хват» ( «Hammer Grip»). При такому хваті рукоять ножа утрімується подібно молотку, а подушечка великого пальця укладається на Верхнє ребро з боку обуха. У цьом місці на рукояті є ергономічна подпальцевая Виїмка, на Якій є насічка для Кращий контролю ножа при утріманні. На нижньому ребрі такоже Присутні подпальцевие віїмкі, Які спріяють того, что при утріманні чем сам собою лягає в руку захвату.

Ніж збалансований таким чином, что его центр ваги зміщеній до вістря від рукояті. Як и сама будівля рукояті, такий стан точки рівновагі діктує метання хватом за рукоять, при якому чем Робить в польоті хлопця число обертів. Спочатку чем сконструйованій як спортивна модель, проти ВІН кож прідатній и для прикладного метання. У цьом випадка его слід метате хватом за рукоять в один оборот, а Дистанцію до мети контролюваті зміною сили кидка.

Клинок ножа Виконання у форме несіметрічного наконечника Спису ( «Spear Point»), увігнуті спуски віведені з обох сторон на ребрах клинка, однак заточена грань леза є лишь з одного боку.

Ніж Виконання на дуже Високому Рівні, проти конструкція ножа предполагает Певний рівень подготовки метальники, тому Сейчас чем швідше призначення для професіоналів.

[ джерела ]

джерела
http://www.plam.ru/hobbirem/boevye_nozhi/p9.php
http://las-arms.ru/index.php?id=14
http://kaskad.a4y.ru/metodichka1.htm

Пропоную вам ще ось що почитати по темі ножів: Анатомія складного ножа , А ось і екзотичні керамбіт и КХУКУРІ , А такоже Катар , Ну і сучасний Ніж для вбивства Оригінал статті находится на сайті ІнфоГлаз.рф Посилання на агентство статтю, з якої Зроблено ця копія - http://infoglaz.ru/?p=31076

Отже, що ж таке метальний ніж і чим він відрізняється від звичайного?
Php?
Ru/?