Полезные материалы

Чемпіон Європи 2005 року в бігу на 800 метрів Дмитро Богданов: Борзаковський під силу боротися в Лондоні за медаль.

  • Головна
  • архів новин
  • Чемпіон Європи 2005 року в бігу на 800 метрів Дмитро Богданов: Борзаковський під силу боротися в Лондоні за медаль.
  • Чемпіон Європи 2005 року в бігу на 800 метрів Дмитро Богданов: Борзаковський під силу боротися в Лондоні за медаль

    Багаторічний спаринг-партнер олімпійського чемпіона Юрія Борзаковський Дмитро Богданов приїжджав до Саранська на першість країни з легкої атлетики серед юніорів в якості тренера збірної Росії по видам витривалості. У столиці Мордовії чемпіон Європи 2005 року в бігу на 800 метрів переглядав найближчий резерв національної команди і знайомився з можливостями регіону-13. Про людей і швидко біжить часу з вихованцем знаменитого тренера В'ячеслава Евстратова розмовляв ЄВГЕН НАУМОВ.

    тренер

    «У Саранську я уважно стежив за забігами на 800 м, 1500 м, 3000 м і 3000 м з перешкодами, - каже Дмитро Богданов. - Визначив коло претендентів в юніорську команду. Подивимося, як ці спортсмени проявлять себе на літніх стартах, і згодом сформуємо збірну для участі в юніорському чемпіонаті Європи ».

    «С»: Багато шанувальників легкої атлетики до сих пір не вірять, що ви завершили кар'єру ...

    - Все - більше ніяких стартів, я тренер! Мене замучили травми: я не міг відновитися, щоб швидко бігти, тому і прийняв рішення завершити кар'єру. Навіть зараз при виконанні певних навантажень нога болить. Сили-то у мене є, але що з того? Все одно не можу на сто відсотків викластися на доріжці, тому немає сенсу продовжувати виступи.

    «С»: Чи не тягне на бігову доріжку?

    - Ні. Щоб брати участь в змаганнях, треба виконати колосальну роботу, а я ж не готуюся. Загалом, повністю змирився зі своєю тренерською долею (сміється - «С»). Я розумію, що не можу бігти швидко, тому немає ніякого бажання виходити на старт. Відмовлюся, навіть якщо запропонують.

    «С»: Ви дебютували в якості тренера збірної в столиці Мордовії?

    - У січні я попрацював на чемпіонатах Москви і Московської області, а також виїжджав на Кубок губернатора в Єкатеринбург. Але першість країни, безумовно, більш відповідальний старт.

    «С»: Як оцінюєте організацію юніорської першості?

    - Все організовано, як треба. З боку тренерського штабу збірної ніяких нарікань немає. Учасників змагань зустріли, розмістили, від готелю до спорткомплексу возили ... Все здорово. Так було і на літньому чемпіонаті країни в Саранськ, на якому я ще виступав як спортсмен.

    Євстратов

    «С»: На тренерському терені будете використовувати методи свого наставника В'ячеслава Евстратова? Навряд чи є сенс винаходити велосипед, адже він виховав вас і олімпійського чемпіона Юрія Борзаковський!

    - Звичайно, я не можу не використовувати досвід, отриманий від Евстратова. Та й він мені сказав, що завжди готовий допомогти. У той же час я не збираюся досконально копіювати методику В'ячеслава Макаровича. Якісь речі візьму від пітерського тренера, під керівництвом якого займався до переходу до Евстратова. Але в подальшому хотілося б сформувати свої методи підготовки бігунів.

    «С»: Чи не так давно Евстратова виповнилося 80 років, а в його групу приходять молоді бігуни, з якими він планує виступати на Олімпіадах 2012 і 2016 років і далі ...

    - А він знаєте який живчик! І на перекладині підтягується, і на голові стоїть ... Деякі вправи я не можу виконати, а В'ячеслав Макарович спокійно робить. Загалом, працювати йому ще й працювати.

    «С»: З ним виникали конфліктні ситуації?

    - У мене - ніколи. В'ячеслав Макарович - людина абсолютно безконфліктний і завжди прислухається до прохань підопічних. Якщо погано себе почувають, не можуть тренуватися, він звільняє від занять. Будь-яке питання з ним можна обговорити.

    «С»: Будучи тренером збірної, ви придивляєтеся до всіх талановитим хлопцям країни. А немає бажання самому підготувати вихованців?

    - Чесно кажучи, про це я не замислювався і планів ніяких не будував. Поки в принципі перспективних хлопців можу порадити тому ж В'ячеславу Евстратова. Умови в Жуковському просто чудові - прекрасні бігові доріжки, готель прямо при стадіоні, їдальня ... Манежу, правда, немає, тому взимку доводиться їздити на тренування в інше місце. А все інше - на вищому рівні. Хоча у вас в Саранську, як бачу, не гірше. Більш того, у вас будують критий 400-метровий стадіон.

    Кар'єра

    «С»: У вас є улюблені доріжки і стадіони?

    - Мені завжди подобалися покриття середньої твердості. У СК «Мордовія» приблизно такої якості. На м'якому вязнешь, на жорсткому - жестковато, тому віддаю перевагу золоту середину. Хоча багатьом подобаються жорсткі, зокрема, фірми «Мондо». Вважається, що на подібних покриттях простіше показати високі результати. Але у мене своя думка на цей рахунок.

    «С»: Як вам покриття Саранська арени «Старт», де відбувся чемпіонат країни 2010 роки?

    - Мені толком оцінити його не вдалося, оскільки біг з травмою. Але народ не скаржився, значить, доріжки хороші.

    «С»: 800 метрів - особлива дистанція, де за 1 хв. 47 сек. можна виграти серйозний міжнародний старт і за 1.44 виявитися за межами призової трійки. Значить, багато що залежить від удачі?

    - В даній дисципліні біг будується по-різному на офіційних змаганнях і комерційних стартах. На чемпіонатах світу та Європи, Олімпійських іграх спортсмени б'ються за медалі. Там не час прикрашає людину, а зайняте місце. А в комерційних змаганнях женуться за результатом. Підключають пейсмекера - і вперед. Світові рекорди на 800-метрівці б'ють саме на таких стартах.

    «С»: Ви теж особистий рекорд встановили на комерційному старті - 1.44,33 ...

    - Так. Сталося це в 2006 році на турнірі в Афінах. Причому я перебував не в кращій спортивній формі. Забіг був дуже сильний, стартували всі лідери світового сезону, та й погода сприяла досягненню результату. Зачепившись за паровоз, я перевершив особисте досягнення. Змагання тоді виграв Юра Борзаковський - 1.43,42. А коли готовність у мене була оптимальна, різні причини заважали подолати дистанцію дуже швидко. Але в кращі роки я міг вибігти з 1.44.

    «С»: Важко виступати на міжнародній арені, де найчастіше домінують темношкірі бігуни?

    - Якщо часто виступаєш, то вже без різниці, з ким бігти. Темношкірі теж бувають різними: хтось краще готовий, хтось гірше ...

    «С»: Днями побитий рекорд «Російської зими» в бігу на 600 метрів. Кенієць Ківуна фінішував за 1.15,69, перевершивши досягнення Юрія Борзаковський. Чи шкодуєте, що через юніорської першості країни не змогли бути присутніми в ЛФК ЦСКА?

    - «Руську зиму» я дивився по телевізору. Нарешті її транслювали в прямому ефірі на загальнодоступному каналі «Росія 2»!

    «С»: Чому все-таки в Росії мало сильних бігунів?

    - Напевно, у нас обдарованих людей все ж менше, ніж в Кенії. А ще треба вміти розкрити здібності, для чого потрібно кваліфікований фахівець. Та й самому спортсмену треба витримати серйозні навантаження. У Росії не кожен захоче виконувати цю роботу, а Кенія - країна бідна, її жителі за рахунок бігу можуть якось збагатитися. Для африканців вже вважається досягненням те, що в Європі вони добре їдять! А якщо ще гроші отримують - взагалі немає межі щастя. У нас все трохи по-іншому.

    Борзаковський

    «С»: Як ваш багаторічний спаринг-партнер і друг Юрій Борзаковський сприйняв новину про ваш перехід на тренерську роботу?

    - Він запитав мене: «Ти тепер в федерації працюєш?», Відповідаю: «Так». Він: «Ого-го!» Борзаковський побажав мені удачі. Він і сам тепер є членом виконкому ВФЛА. Так що ми з ним майже колеги.

    «С»: Через травму Борзаковський пропустив зимовий сезон, основною метою для нього є Олімпіада-2012. У Лондоні йому реально повторити афінський успіх?

    - Реально, але дуже непросто. Адже Юрі зараз не двадцять, і не 25 років. З іншого боку, у нього є колосальний досвід. Борзаковський знає, як потрібно себе вести на дистанції. Якщо травма не перешкодить, він вийде на дуже високий рівень і побореться в Лондоні за медаль. Правда, тут є багато «але». По-перше, треба, щоб ніякі сторонні чинники не заважали тренувального процесу, ніяких порушень режиму. Ну, і найголовніше, щоб здоров'я не підводило ... Травми адже і на психологічному стані відображаються - іноді людина перестає вірити в свої сили. Загалом, дай Бог Юрі удачі. Зараз він відпочине, накопичить сил, і вперед на Лондон.

    «С»: Він вам розповідав про свої родинні зв'язки з Мордовія?

    - Так, говорив. Його близькі родичі живуть в одному з мордовських сіл, він періодично відвідує їх. У групі В'ячеслава Евстратова все знали про спорідненість Борзаковського з Мордовія.

    «С»: Кажуть, в групі Юрій абсолютно нічим не виділяється, нарівні спілкується навіть з молодими хлопцями.

    - Так, у нього ніяких закидони немає. Молоді хлопці відчувають себе в його компанії дуже привільно. У цьому, звичайно, є заслуга тренера Евстратова. У групі В'ячеслава Макаровича завжди панують дружба і взаєморозуміння. Сам наставник користується величезним повагою серед вихованців.

    «С»: За словами тренера Евстратова, на тренуваннях ви виглядали не гірше Борзаковського ...

    - По-різному бувало. І я за Юру тримався, і він за мене ... Ми «тягали» один одного. Взагалі у мене добре йшов спринт, з витривалістю було гірше. Хоча 800 метрів - така дистанція, де останній відрізок завжди намагаєшся відпрацювати краще. Фінішний спурт навіть на тренуваннях присутній в голові. Приблизно за таким принципом ми з Юрою і готувалися.

    приватне

    «С»: Ваша дружина Тетяна Андріанова теж спеціалізується в бігу на 800 м. У 2005 році вона стала призером чемпіонату світу. Ви берете участь в її тренувальному процесі?

    - Ні, у Тані є свій тренер - Світлана Павлівна Стиркіна. Вона досвідчений фахівець, сама прекрасно знає, як потрібно готувати спортсменку.

    «С»: Будинки часто говорите про легку атлетику?

    - Часто ... В основному все новости лунають із боку дружини. Жінки все чують, все вловлюють та й пліткувати люблять ...

    «С»: Чи реально Тетяні ще раз підкорити світовий п'єдестал?

    - Думаю так. Вона ж виграла чемпіонат Росії 2010 року в Саранську. Але потім травмувалася і не змогла пробитися у фінал чемпіонату Європи в Барселоні. Зараз лікуватися, але влітку спробує потрапити на чемпіонат світу.

    «С»: Чому після заміжжя вона продовжувала виступати під прізвищем Андріанова?

    - Вона не стала міняти прізвище, оскільки потрібно всі документи переробляти, квартиру переоформляти ... Вирішила залишитися Андриановой, і я в цьому відношенні її підтримав. Головне, що в родині у нас повне взаєморозуміння. Нашому синові Микиті в цьому році виповниться п'ять років.

    «С»: Син стане легкоатлетом?

    - У Ярославлі Микита іноді відвідує манеж, бігає, але про щось серйозне говорити рано. Хто його знає?! Можливо, син вибере інший вид спорту, а може бути, взагалі не стане спортсменом.

    «С»: Причому тут Ярославль, ви ж живете в підмосковному Жуковському?

    - Моя дружина родом з Ярославля. Оскільки з Тетяною ми вічно зайняті, вихованням дитини в основному займається бабуся. А ми з дружиною постійно курсуючи між Москвою і Ярославлем.

    «С»: У Юрія Борзаковський теж два сина. Може бути, з часом ваші діти будуть тренуватися разом?

    - Можливо. Тим більше його молодший майже ровесник мого. Між ними рік різниця.

    «С»: Ще одне цікаве збіг: ви народилися 11 квітня, а Юра - 12-го. Напевно, часто разом відзначали день народження?

    - Так і було. Причому, як правило, це відбувалося в Чулпа-Аті. У квітні ми завжди перебували на зборах в Киргизії, там і святкували. Щоб не гуляти два дні поспіль, 12-го влаштовували спільне застілля. Юре, до речі, в цьому році виповниться 30 років. Швидше за все, він відзначить свій ювілей знову в Киргизії.

    Особиста справа

    Дмитро Анатолійович Богданов Народився 11 квітня 1979 року в Санкт-Петербурзі.

    Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, бігун на середні дистанції. Живе в підмосковному Жуковському. Представляв спортивний клуб «Динамо» (Московська область). Тренер - В'ячеслав Євстратов.

    Чемпіон Європи в приміщенні 2005 року, багаторазовий чемпіон Росії, переможець і призер різних міжнародних змагань.

    Особисті досягнення: 400 м - 46,56; 500 м - 1.02,08; 800 м - 1.44,33; 1000 м - 2.21,79; 1500 м - 3.43,38.

    В даний час - тренер збірної Росії по витривалості.

    Одружений на легкоатлетці Тетяні Андриановой (10.12.1979) - власниці бронзової нагороди чемпіонату світу на 800 метрів. Синові Микиті 4 роки.

    Підготував: Сергій Коваль

    Джерело: http: http://stolica-s.su/

    Дата публікації:


    Читайте також:

    15 квітня 2011, 19:50 - Прощай, смуток
    15 квітня 2011, 19:29 - Олексій Гришин: щоб отримати хороший контракт, людина повинна підходити з точки зору зовнішності, вміти спілкуватися, показати себе ...
    15 квітня 2011, 18:41 - Олімпійський калейдоскоп. ПЕРШИЙ СТАРТ - У ТРАВНІ
    15 квітня 2011, 18:35 - Рекорди ще попереду
    15 квітня 2011, 18:28 - Ігор Заїчка: Лондон, Сочі, Мінськ - все поруч, все близько
    15 квітня 2011, 18:10 - В Європі Насті вже тісно
    15 квітня 2011, 17:54 - Юрій Борзаковський: Пробігти дистанцію в 800 метрів швидше 1 хвилини 40 секунд - це космос
    15 квітня 2011, 17:34 - Португальська вояж
    15 квітня 2011, 17:26 - примусове вегетаріанство
    15 квітня 2011, 17:19 - питання статі
    13 квітня 2011, 23:56 - Теракт в мінському метро здійснили токар і електрик. Сьогодні о п'ятій ранку вони дали свої свідчення.
    12 квітня 2011, 23:16 - БФЛА і національна команда висловлюють співчуття родині бронзового призера Олімпійських ігор в метанні диска Василя Каптюха в зв'язку зі смертю сина і всім сім'ям загиблих під час вибуху в Мінському метро
    12 квітня 2011, 19:14 - У Казані завершився Чемпіонат Росії по акватлону - підводного боротьбі в ластах
    11 квітня 2011, 16:34 - Давайте їсти сонце!
    11 квітня 2011, 16:29 - День народження павутини

Сили-то у мене є, але що з того?
«С»: Чи не тягне на бігову доріжку?
«С»: Ви дебютували в якості тренера збірної в столиці Мордовії?
«С»: Як оцінюєте організацію юніорської першості?
«С»: З ним виникали конфліктні ситуації?
А немає бажання самому підготувати вихованців?
«С»: Як вам покриття Саранська арени «Старт», де відбувся чемпіонат країни 2010 роки?
Значить, багато що залежить від удачі?
Чи шкодуєте, що через юніорської першості країни не змогли бути присутніми в ЛФК ЦСКА?
«С»: Чому все-таки в Росії мало сильних бігунів?