Полезные материалы

Бої без правил: Ліга «Мікс Файт М-1» замикає коло чемпіонів

Бої без правил: Ліга «Мікс Файт М-1» замикає коло чемпіонів Бої без правил: Ліга «Мікс Файт М-1» замикає коло чемпіонів. Фото: Ліги "Мікс-Файт М-1"

Бої без правил: Ліга «Мікс Файт М-1» замикає коло чемпіонів Бої без правил: Ліга «Мікс Файт М-1» замикає коло чемпіонів. Фото: Ліги "Мікс-Файт М-1"

Історичний момент - формування першого повного кола Чемпіонів Світу з міксфайт версії M-1 побачать глядачі 22-го турніру M-1 Challenge, який Ліга «Мікс Файт М-1» проводить 10 грудня в Москві в Універсальному спортивному залі «Дружба», повідомляє прес -служба Ліги "Мікс-Файт М-1".

Федір Ємельяненко - найкращий боєць світу і лідер Ліги «Мікс Файт М-1» більше не буде на Олімпі бойових мистецтв один. У нього з'являться соратники по Лізі у всіх вагових категоріях.

Федору Емельяненко і чинним Чемпіонам Миру М-1 Challenge українцеві Гураму Гугенішвілі (категорія понад 93 кг) і білорусу Артему Дамковскому (категорія до 70 кг) складуть компанію переможці боїв у вагових категоріях до 76, 84 і 93 кг, в яких титули вакантні.

Сонце сходить над Європою або Захід Шаоліня

У всіх трьох титульних боях 22-го турніру M-1 Challenge зустрічаються тільки європейці - переможці серій М1 Selection Східної і Західної Європи. І це не випадковість або непорозуміння - це прояв великих змін в світі бойових мистецтв.

Президент Ліги «Мікс Файт М-1» Вадим Фінкельштейн прокоментував відсутність на турнірі представників Азії стримано: «В Японії і Кореї рівень підготовки бійців набагато нижче, тому, на жаль, вони поки не можуть претендувати на цей титул. В цьому році ми їх не включили в змагання. До цього титулу хлопці йшли роками, через серйозні відбори. І так вийшло, що за якістю, їх бійці не готові до такого рівня. Найсильніші бійці зараз в Америці, Росії, Європі ».

А ось керівник Ліги Василь Тютін вважає нинішнє фіаско азіатських шкіл бойових мистецтв на аренах «Мікс Файт М-1» закономірним: «Концепція міксфайта, як місця зустрічі різних шкіл, застаріла вже років 10 тому. На рівні цирку або маркетингового прийому це ще можна побачити в шоу типу «Битви чемпіонів», на рівні спорту це - нонсенс.

Багато що в єдиноборствах зараз відкривається заново із застосуванням сухого природничо-наукового підходу: чиста практика без всякої містики. І практика ця показує, що могутність шкіл з тисячолітньою історією на 90% - міф, адже кожна школа і пов'язані з нею види спорту, це не тільки набір прийомів, але і система умовностей, в яких ці прийоми вважаються ефективними, а міксфайт відмовляється від усіх подібних умовностей, залишаючи тільки обмеження, що забезпечують безпеку спортсменів.

Першими від цього постраждали бійці древніх східних стилів, в яких частка умовностей, міфологізації і містифікацій особливо велика. Міксфайт ж, де зібрано все найкраще, все найефективніший з традиційного і привнесено багато нового, що виник завдяки відмові від умовностей і обмежень отримав право називатися «вершиною бойових мистецтв», а чемпіони М-1 Challenge - люди, які претендують на те, щоб вважатися найсильнішими бійцями світу

коло претендентів

Переможці титульних боїв M-1 Challenge дуже недовго зможуть радіти своїм перемогам. Всі вони повинні згодом провести обов'язковий захист титулу. Першими в число претендентів на право стати суперником Чемпіонів M-1 Challenge при обов'язковому захисту титулу увійшли Чемпіони M-1 Selection America. Інші претенденти визначаться в семи супербоя 22-го турніру M-1 Challenge.

За відсутності американців серед учасників титульних боїв, рівень американського міксфайта буде продемонстрований саме в супербоя, де сформувався негласний міні-турнір: РОСІЯ - США.

Сполучені штати в ньому представляють двоє фіналістів M-1 Selection America. Немає нічого потенційно більш видовищного і небезпечного, ніж сильний боєць з ураженого поразкою самолюбством, який отримав шанс відстояти свою честь і амбіції. Саме в такому стані прибудуть до Москви Пет Беннет, нокаутований в фіналі M1 Selection America Кенні Гарнер і Даніель Візкайя, що попався в задушливий «трикутник» Крісу Берду. Третій американець Луїджі Фіораванті за шість з половиною років професійної кар'єри встиг побитися з дуже багатьма топовими бійцями легкого, напівсередньої і навіть середньої ваги. Кріс Либен, Джон Фітч, Джон Алессіо, Ентоні Джонсон, Дієго Санчез - ось далеко не повний список всіх суперників Фіораванті. І це не кажучи вже про те, що свого часу він перемагав фіналіста реаліті-шоу TUF Люка Кумма і посилав в нокаут першого чемпіона UFC у середній вазі Дейва Менне. За свою кар'єру виступив в безлічі американських турнірів і навіть провів 9 боїв в UFC. У Москву Фіораванті їде в ранзі переможця супербоя M-1 Selection 2010 America Finals, де менш ніж за 3 хвилини відправив у технічний нокаут Вуді Везербі.

Серед супербоёв поза протистоянням Росія - США особлива інтрига є у бою Арсен Убайдулаев - Олександр Сарнавський. Сарнавський завоював право участі в фіналі М-1 Challenge серед легкоатлетів, але не виступив в ньому через хворобу. Убайдулаев замінив САРНАВСЬКИЙ і програв Артему САРНАВСЬКИЙ - обом бійцям є, що доводити собі, один одному, фахівцям і глядачам в поєдинку 10 грудень в Москві, а в перспективі, можливо і чинному Чемпіону M-1 Challenge Артему Дамковскому.

Жіночий бій - бельгійський іспит.

Окрасою 22-го турніру M-1 Challenge неодмінно стане жіночий бій, в якому вчителька за професією Сінді Дандуа спробує екзаменувати петербурженка Яну Куницький. Жодна з чотирьох суперниць Дандуа (серед яких була і чемпіонка серії Strikeforce Марлус Кунен) поки не зуміла скласти іспит викладачеві з Бельгії. Втім, всі серії колись закінчуються. На рахунку бійця клубу Action Force Яни Куницької вже є кілька дострокових перемог.

Склад учасників 22-го турніру M-1 Challenge:

супербої

Віталій Мінаков (Самбо-70) 3-0 - Валерій Щербаков (Донецьк) 1-1; Арсен Убайдулаев (Легіон) 7-3 - Олександр Сарнавський (Rusfighters) 11-0; Віктор Немков (Red Devil ОЕМК) 9-3 - Даніель «Бульдог» Візкайя (Power Martial Arts, США) 3-1; Михайло Заєць (Олександр Невський) 12-5 - Тисне Ткешелашвілі (КЦС Makfight.ua) 6-2; Артур Гусейнов (Самбо-Пітер) 15-1 - Луїджі «Італійський танк» Фіораванті (ATT, США) 18-8; Вінні Магальяеш (Бразилія) 4-5 - Аліхан Магомедов (Анапа) 12-1; Олександр Волков (Red Devil) 12-2 - Патрік Беннет (США) 3-2.

жіночий бій

Яна Куницька (Action Force) 2-1 - Сінді Дандуа (Бельгія) 4-0.

титульні бої

до 76 кг

Шаміль Завуров (Rusfighters, Чемпіон M-1 Selection Eastern Europe 2010), 17-1 - Абнер Льоверас (Іспанія, чемпіон M-1 Selection Western Europe 2010) 11-4-1.

До 84 кг

Магомед Султанахмед (Горець, Дагестан, чемпіон M-1 Selection Eastern Europe 2010) 28-4 - Рафал Моксі (Польща, чемпіон M-1 Selection Western Europe 2010) 5-2.

до 93 кг

В'ячеслав Василевський (Самбо-70), Чемпіон M-1 Selection Eastern Europe 2010), 13-1 - Томаш Наркун (Польща, Чемпіон M-1 Selection Western Europe 2010) 4-0.

Якщо Вам сподобалася стаття, не забудьте поділитися в соціальних мережах