- Знайдіть резерви в собі!
- З чого почати?
- Як навчитися битися: покрокова інструкція
«Хороша та бійка, якої не було», - говорить знаменита прислів'я. Однак, це далеко не завжди так - і часом непорушну істину доводиться відкладати в сторону. Стати учасником бійки сьогодні можна практично в будь-якому місці і в будь-який час, але як вийти з неї переможцем? Ми вирішили дати короткі інструкції і важливі поради, які допоможуть вам прокачати свої бойові навички за короткий час. Відразу обмовимося: якщо ви намагаєтеся дізнатися, як навчитися битися за 5 хвилин, то стаття не для вас. Але 5 хвилин вам буде досить, щоб прочитати статтю і дізнатися, що робити далі для свого фізичного розвитку.

Далеко не кожен батько, а особливо мами, згоден на те, щоб його дитину з дитинства тренували в цій бійцівської секції або школі. Всі бояться травм, забитих місць і інших каліцтв, і чаду, що мріє про кар'єру борця, боксера або атлета іншого плану доводиться ходити на танці або малювання. У такому випадку доводиться освоювати техніку самостійно, що в рази складніше, ніж під наглядом майстра. Давайте подивимося, як навчитися битися в домашніх умовах, що для цього потрібно і складемо невеликий план дій для початківців.
Знайдіть резерви в собі!
- Перше, що вам буде потрібно для початку саморозвитку - мотивація і наявність мети. Без цього кожна друга тренування буде закінчуватися провалом. Як мотив може служити все, що завгодно: кривдник в школі або коледжі, хулігани у дворі, наявність дами серця, яку потрібно захищати і так далі. Цілі повинні бути маленькими, але вести до великого.
- Докладайте максимум зусиль для досягнення результату. Тепер кожен день - це бій, але не з зовнішнім ворогом, а з внутрішнім. Ви не повинні заважати страх, лінь і інші недуги.
- Незважаючи на всі зусилля, ви не досягнете успіху, якщо будете тренуватися без професіонала. До речі, тренером може стати і навчальне відео - але не хапайте все підряд, намагаючись освоїти різні техніки. Виберіть конкретний напрям: карате, бокс, UFC-бої і тренуйтеся.

З чого почати?
Підготовка до будь-якого поєдинку починається з морального настрою, так як навчитися добре битися без нього не вийде. Людина, яка боїться бійки, в ній програє. Психологічний фактор є вирішальним, він забирає впевненість в собі, в голові починають плутатися думки, ви забуваєте все, чого навчилися на тренуванні. Саме тому необхідно більше практикуватися, щоб відпрацювати удари до автоматизму - ви можете знаходитися в трансі через страх, але ваша підсвідомість викличе в організмі потрібну реакцію при нападі.

- Не варто боятися фізичного болю, вона проходить набагато швидше, ніж моральна.
- Якщо ви не будете себе захищати, вас можуть вбити або покалічити.
- Якщо ви боїтеся думки оточуючих, пам'ятайте - зовсім неважливо, що про вас подумають, якщо на кону - ваше здоров'я або, тим більше, життя.
Ці три тези - основне, що варто пам'ятати на кожному тренуванні і в кожному бою.
Так як навчитися битися швидко практично неможливо, вам доведеться скласти план тренувань. У бійця має бути сильна розвинена тіло, яким він вміє добре керувати. Купа м'язів мало чим допоможе, якщо буде обездвижена. Сувора дисципліна - обов'язкова, від плану занять відходити не можна. Крім вивчення самої ударної техніки потрібно виконувати такі вправи:
- Кардіо. Біг, велосипед, стрибки, вистрибування з присідаючи - все це відмінно навантажує серцево-судинну систему і розвиває витривалість в людині.
- Кор. Будь-який удар починається від скручування тіла. Відповідно, у натренованого бійця повинен бути сильний прес і розгиначі спини. Відмінними вправами для прокачування можна назвати статичну планку на ліктях і носках, підйом ніг у висі на турніку, гіперестезії і двоопорні мости.
- Важка атлетика. Кардіо допоможе вам втекти від ворога, сильне тіло - вчасно ухилитися, але завдати сильного удару може тільки сильна людина. Не варто закуповуватися штангами і гантелями, для тренування вам достатньо власного тіла. Базу складають шість вправ: віджимання, віджимання догори ногами, присед, підтягування, мости, підйоми ніг у висі на турніку. Вони розвивають все м'язові групи. Для тих, кому легко присідати на двох ногах, рекомендується робити це на одній, то ж саме стосується і інших вправ.

Припустимо, ви перебуваєте у відмінній фізичній формі - але як саме дати відсіч противнику? Так як навчитися битися як спецназ без тренера у вас навряд вийде, підемо іншим шляхом.
Як навчитися битися: покрокова інструкція
- Виберіть конкретний вид бойового мистецтва і знайдіть в ньому кілька (4-5) прийомів, найбільш ефективних на ваш погляд.
- Сконцентруйтеся на їх вивченні, додатково навчати базовим ударам. Їх всього три: хук, джеб і аперкот.
- Зміцнюйте кісточки пальців віджиманнями на кулаках - на вулиці не буде ні тейпа, ні рукавичок.
- Постійно практикуйтеся на боксерських мішках , Грушах і живих спаринг-партнерах.
Для відпрацювання ударів відмінно підходять моделі:
- водоналивний манекен - перевага обладнання в тому, що він повністю повторює анатомічну складання корпусу людини. Чи не найдешевший (від 24 590 рублів), але дуже зручний тренажер для тих, хто поставив за мету займатися щодня.
- Лапи для відпрацювання ударів коштують значно дешевше - від 13 650 рублів. Тренажер дозволяє працювати на різних рівнях і розвиватися швидше.
- Боксерські мішки, груші, підлогові мішки-реактори (зовсім недорого - від 8 990 рублів) - найпопулярніше обладнання. Гарні своєю рухливістю, тренують реакцію і спритність. Величезна кількість варіантів, тому підібрати модель за матеріалом, вагою та розміром не складе труднощів.

І пам'ятайте - тільки тривалі тренування зроблять з вас сильну людину, яка може постояти за себе.
З чого почати?
Стати учасником бійки сьогодні можна практично в будь-якому місці і в будь-який час, але як вийти з неї переможцем?
З чого почати?
Припустимо, ви перебуваєте у відмінній фізичній формі - але як саме дати відсіч противнику?