Полезные материалы

Як вибрати скакалку - практичні поради та рекомендації від магазину Forbox

  1. Пару слів про скакалці Скакалка це багатофункціональний недорогий снаряд, який дозволить завжди тримати...
  2. Спосіб № 1
  3. спосіб №2
  4. Особливості різних моделей
  5. Залежно від ручок
  6. підсумки

Пару слів про скакалці

Скакалка це багатофункціональний недорогий снаряд, який дозволить завжди тримати себе в тонусі. Використовується вона для тренування м'язів ніг, спини, рук, передпліччя, плечового пояса, зганяння зайвої ваги. Це відмінний тренажер для спортсменів, які займаються різними видами спорту - починаючи від фітнесу, кроссфіта, закінчуючи єдиноборствами - бокс, муай тай, ММА і т.д.

Для боксу стрибки на скакалці входять в базовий блок вправ поряд з боксеркою грушею, спарингами і роботою на лапах. Стрибки, або як їх ще називають скіппінг, допомагають розвинути не тільки витривалість, але і вибухову силу, швидкість, а для боксу ці навички можуть зіграти фатальну роль в будь-якому поєдинку.

Для фітнесу стрибки на скакалці - одне з ключових вправ для зменшення ваги, розвитку загальної витривалості і швидкості. У рідкісних випадках людина може мати протипоказання таких вправ (такі хвороби як ожиріння, проблеми з серцем, судинами), з цієї причини ми завжди рекомендуємо попередньо проконсультуватися з лікарем до початку активних вправ.

У каталозі нашого магазину представлений величезний вибір скакалок , І у вас може народитися законне питання яку ж модель краще використовуватися для новачків і професіоналів, як вибрати її по довжині і матеріалами. Сьогодні ми постараємося відповісти на ці питання.

Як підібрати довжину скакалки

Як занадто довгий, так і короткий шнур не дозволять нормально виконувати вправи. У першому випадку шнур буде заплутується, заважати виконанню стрибків, особливо швидкісних, у другому ж випадку ви просто не зможете нормально стрибати, тому що доведеться сильно згинати ноги в колінах, пірнати під шнур під час його руху.

Щоб правильно підібрати свою довжину можна скористатися кількома способами.

Спосіб № 1

Встаньте по центру на скакалку ногами як показано на малюнку. При правильній довжині ручки скакалки повинні бути біля ваших пахв, якщо ж вони знаходяться значно нижче, або вище, - значить довжина шнура відрегульована невірно.

спосіб №2

Якщо ж під рукою скакалки немає, і ви тільки вибираєте підходящу модель, можете скористатися нашою орієнтовною таблицею.

Вибираючи скакалку по зростанню, рекомендуємо орієнтуватися на можливість подальшої регулювання. Іншими словами, бажано купувати скакалку з незначним запасом, тому що відрізати кінець корду легко, а додати у вас вже не буде можливості. Також рекомендуємо надходити і під час регулювання довжини - відрізати кроками по 3-5 см, щоб не помилитися з підсумкової довжиною.

Особливості різних моделей

Залежно від виду шнура

Залежно від товщини і матеріалу шнура (корду) скакалки бувають декількох основних видів:

  • З нейлону (PVC).
  • Сталевий трос.
  • Шкіра.

Нейлонові або гумові пасивне (шнури) зазвичай використовуються для базової відпрацювання техніки спортсменами початкового рівня підготовки. Такі скакалки мають ряд переваг: по-перше, ними легше управляти, по-друге, вони менш травмонебезпечні. Такі снаряди відмінно підійдуть для напрацювання техніки.

Скакалки зі сталевим кордом в нейлонової оплетки, так і без неї підійдуть для швидкісних стрибків. Саме такі моделі використовуються професіоналами, як для підготовки, так і під час змагань. Більш тонкий шнур дозволить з легкістю розкручувати скакалку до 200-300 оборотів в хвилину.

Важкий шнур зі шкіри або аналогічного матеріалу відмінно підійде для тривалих тренувань. Зазвичай такі скакалки називають боксерськими, вони дозволяють добре контролювати хід шнура, його місце розташування щодо спортсмена. Підійдуть як для початкового рівня підготовки, так і для професіоналів. Для швидкісних же тренувань це невдалий вибір, тому що великий і важкий шнур не дозволить розкрутити скакалку і створить додаткове навантаження на м'язи рук, плечового пояса, передпліччя.

Залежно від ручок

Ручки мають два основних параметри - це вага і конструкцію. У плані ваги можна виділити легкі і важкі ручки. Якщо ваші тренування орієнтовані на швидкість, підвищення кількості стрибків, рекомендуємо працювати з більш легкими ручками, вони дозволять знизити навантаження на руки і плечі. Працюючи з важкими ручками, ви створите додаткове навантаження на руки, передпліччя і плечі, що може бути дуже корисно, якщо ви займаєтеся єдиноборствами.

Конструкційно ручки також можуть відрізнятися. По можливості краще вибирати скакалку з вбудованим підшипником. По-перше, шнур в такий скакалці менше схильний до заплутування, а по-друге, наявність підшипника дозволить збільшити швидкість обертання.

По-перше, шнур в такий скакалці менше схильний до заплутування, а по-друге, наявність підшипника дозволить збільшити швидкість обертання

підсумки

Таким чином, купуючи скакалку для новачків і базових стрибків, краще вибирати модель з нейлоновим шнуром, полегшеними або звичайними ручками. Для професіоналів і швидкісних стрибків найкраще підійдуть моделі зі сталевим тросом діаметром близько 3 мм і полегшеними ручками. Для підготовки бійців можна поєднувати роботу на обтяженою скакалці з важкими ручками з роботою на швидкісний скакалці.

Не забувайте також приділяти увагу довжині самого корду, який підбирається в залежності від вашого зростання.

Наостанок пропонуємо подивитися відео про професійні стрибках на скакалці.