Полезные материалы

Бокс vs ММА

Змішані єдиноборства - відносно молодий вид спорту. Не дивно, що стосовно нього в Росії існує ряд упереджень, які вже давно втратили актуальність, тому як цей спорт стрімко розвивається і еволюціонує. Олександр Васильович Мічков працює тренером з боксу з 1983 року, а з 2000 року займається з Федором Емельяненко і іншими бійцями клубу Red Devil, так що він не з чуток знайомий з цими двома видами спорту.

- Не хотілося б вступати в суперечку з шановним експертом Андрієм Шкалікова , Але я дозволю собі не погодитися з деякими його тезами. По-перше, я не вважаю, що бокс більш динамічний, ніж змішані єдиноборства. У ММА поєднуються кілька технік: боксерська, борцівське, техніка ударів ногами, взята з карате, кікбоксингу і тайського боксу, що передбачає більший арсенал технічних прийомів. Що стосується настільки критикований "метушні в партері", то видовищність залежить від рівня бійців. У боях новачків це може бути дійсно нецікаво, але у бійців високого рівня, бій в партері проходить в динаміці, спроби больових і задушливих йдуть на високій швидкості. Окрема тема - ударна техніка в партері. Можливо, Андрій зробив свої висновки, дивлячися, не той рівень боїв. Але і якщо подивитися поєдинки початківців боксерів або боксерів невисокого рівня, вони теж здадуться нудними.
Сьогодні змішані єдиноборства стрімко наздоганяють за популярністю бокс. З кожним роком стає все більше організацій, які проводять бої, турнірів і класних бійців. Буквально два тижні тому пройшов цікавий турнір в Липецьку, хоча там виступали початківці спортсмени. Публіці дуже сподобалося, і 16 червня вони планують провести ще один турнір. Це говорить про те, що люди готові вкладати в цей спорт гроші.

За останні роки помітно зріс і рівень бійців ММА
За останні роки помітно зріс і рівень бійців ММА. Зараз майже всі кращі володіють умінням вести бій як в стійці, так і в партері, межі між борцями і ударниками стираються, а поєдинки стають цікавішими. Звичайно, бокс є базою для ударної техніки бійців ММА і К-1. Різниця полягає лише в тому, що в змішаних єдиноборствах боєць повинен бачити і руки, і ноги суперника і бути готовим до захоплень і проходах в ноги, тобто тут потрібно більше уваги, ніж в боксі. Наприклад, зараз я підключив на збори в Старому Осколі кілька боксерів до бійців ММА. Я поставив одному молодому боксеру завдання не пропустити в ноги бійця ММА, такого ж початківця рівня. Притому, що боксер набагато сильніше і точніше б'є руками, він раз по раз пропускав суперника в ноги і дозволяв йому переводити бій у партер. Змішані єдиноборства вимагають набагато більше різноманітних умінь, ніж бокс.
Не повинно вводити в оману і те, що боксерський поєдинок триває довше за часом (12 раундів по три хвилини проти трьох раундів по п'ять хвилин). Якщо будь-якого чемпіона світу з боксу запустити в партер хоча б на один раунд, то в другому раунді йому і в стійці битися буде дуже важко. У партері працюють зовсім інші групи м'язів, ніж у стійці, коли боксер боксує.

Я згоден з Андрієм, що у багатьох бійців ММА техніка в стійці дійсно кострубата. Навіть у Федора немає класичної боксерської техніки, але ми до цього і не прагнули. Він б'є руками так, як йому зручно, і тим не менше від його ударів люди падають. Справа в тому, що більшість бійців приходять з боротьби, а у борців розвинені інші групи м'язів, тому їх складно зібрати в боксерську стійку. Удари у них часом виглядають кострубато, але, тим не менш, вони потужні, швидкі й ефективні. Звичайно, руками вони програють боксерові, але це і не бокс, а інший вид спорту. Тут сенс в тому, щоб спортсмен вмів і в стійці бити руками і ногами, і в партері вмів робити больові, задушливі і наносити удари.

Мені також буде цікаво поспостерігати за дебютом в змішаних єдиноборствах Рікардо Майорги і Джеймса Тоуні
Мені також буде цікаво поспостерігати за дебютом в змішаних єдиноборствах Рікардо Майорги і Джеймса Тоуні. Їх успіх буде залежати від того, як швидко вони навчаться захищатися від проходів в ноги, больових, підніматися з партеру і бити ногами. Думаю, зараз вони приділяють цим компонентам набагато більше уваги, ніж самому боксу. Були приклади, коли боксери намагалися виступати в ММА, використовуючи тільки боксерську техніку, але в цих випадках результат був для них плачевним. Прикладом, коли хороший ударник швидко адаптувався до ММА, може служити боєць К-1 Марк Хант, з яким у Федора вийшов дуже непростий поєдинок. Але ще раз підкреслю, що щоб домогтися успіху в ММА, потрібно володіти різними аспектами ведення бою.

championat.ru