Олімпіада-2016: підсумки збірної України в Ріо

Ось і завершилися 31 Літні Олімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро. Безумовно, це один з найважливіших стартів в кар'єрі кожного спортсмена. Кожен спортсмен мріє стояти на п'єдесталі і отримувати заповітну медаль, щоб в честь нього грав гімн країни і піднімався прапор. Але це спорт! І на п'єдесталі місця всього 3.

Кому-то вдалося завоювати заповітну медаль, кому-то - ні. Сьогодні я підведу підсумки, як виступила збірна України, і які медалі у нас є.

Першу медаль для України на Іграх в Ріо приніс Сергій Куліш. Пневматична рушниця, 10 метрів. На Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні Куліш став лише 18-м. Але зміг всьому світу довести, що за 4 роки він виріс і готовий боротися за медаль.

Другу "бронзову" принесла для України Ольга Харлан. Фехтування.

Ольга була однією з двох головних фавориток індивідуальної першості разом з росіянкою Софією Великою - першим номером світового рейтингу. Але в півфіналі Харлан, як вона сама зізналася, не впоралася з емоціями і поступилася іншій представниці Росії - Яні Єгорян, яка в фіналі зуміла здолати співвітчизницю.

Але ось уже в матчі за "бронзу" Харлан не упустила медаль і здобула перемогу у француженки Манон Брюне. На Лондонській олімпіаді Харлан також була третя.

Спортивний гімнаст Олег Верняєв - справжній тріумфатор збірної України
Спортивний гімнаст Олег Верняєв - справжній тріумфатор збірної України. Олег в Ріо зміг завоювати дві медалі для нашої країни - "срібло" і "бронзу". У фіналі багатоборства Олег поступився лише японцеві Кохеі Утімура. Але на брусах, коронному Олега вигляді, він був кращий, і став абсолютним Олімпійським чемпіоном.

Але на брусах, коронному Олега вигляді, він був кращий, і став абсолютним Олімпійським чемпіоном

Ще одна срібна медаль у жіночій збірній України з фехтування на шаблях. Ольга Харлан та її подруги по команді у чвертьфіналі виграли у Південній Кореї, а потім забезпечили собі медаль в напруженому поєдинку проти італійських шаблісток.

Програючи з різницею в 8 уколів, українки зуміли переломити хід матчу - 45:42. І лише в фіналі Україна програла росіянкам, проте наші дівчата - срібні призери Олімпійських ігор.

Головним претендентом на олімпійську медаль був і наш борець в греко-римському стилі Жан Беленюк. У Бразилії Жан приїхав в статусі діючого чемпіона світу, тому у багатьох експертів він вважався головним фаворитом на перший олімпійський титул в кар'єрі.

До фіналу все сутички Жан з легкістю долав, але ось уже за "золото" розгорнулася справжня боротьба з росіянином. Цього разу Жан програв Давиду Чекветадзе, але "срібло" в скарбничку збірної України Беленюк зміг принести.

Цього разу Жан програв Давиду Чекветадзе, але срібло в скарбничку збірної України Беленюк зміг принести

Один з фаворитів зі стрибків у висоту українець Богдан Бондаренко, який вважався головним претендентом на золоту медаль, захворів за тиждень до старту Олімпіади і був змушений пройти курс антибіотиків, і до змагань підійшов не в кращій формі. Але навіть після хвороби, Бондаренко зумів завоювати "бронзу". Підсумковий результат спортсмена - 2,33метра.

Підсумковий результат спортсмена - 2,33метра

Наша друга золота олімпійська медаль у Юрія Чебана з веслування на каное. У фіналі Чебан добре стартував і фінішував з новим олімпійським рекордом - 39,279, а також став дворазовим чемпіоном Олімпійських ігор. У Лондоні він теж взяв "золото"!

У Лондоні він теж взяв золото

Також "бронзу" в Ріо змогли завоювати і парники двійка на каное Дмитро Янчук і Тарас Міщук. Хлопцям не було рівних у фінальному запливі, і вони зуміли показати кращий результат. Після запливу українці зізналися, що їх надихнула золота медаль Юрія Чебана, який здобув перемогу в фіналі на дистанції 200 метрів.

Після запливу українці зізналися, що їх надихнула золота медаль Юрія Чебана, який здобув перемогу в фіналі на дистанції 200 метрів

Ганна Різатдінова, одна з найсильніших гімнасток в світі. Напевно, Олімпійські ігри з художньої гімнастики - найяскравіші змагання, адже тут йде боротьба до останнього.

Так, фаворитками завжди є росіянки, і вони намагаються не упустити можливості забрати в свою скарбничку і "золото", і "срібло". Але ось наша зірка художньої гімнастики Різатдінова зуміла завоювати "бронзу", і як кажуть багато, з відливом "золота". Аня впевнено посіла третє місце ще в кваліфікації індивідуального багатоборства, а в фіналі зуміла утримати даний результат.

І останню, 11 медаль для збірної України приніс наш п'ятиборець Павло Тимощенко. У 2015 році, Паша зумів стати чемпіоном світу і вже на Олімпійських іграх завоював срібну медаль. Боротьба велася на дистанції з п'яти дисциплін - плавання, фехтування, верхової їзди, бігу і стрільби. За загальною сумою очок Тимощенко став другим, а вирватися на призове місце вдалося за рахунок вдалих виступів в бігу і стрільби, де Павло зумів уникнути помилок і добути друге місце.

Ось вони, наша гордість і кращі з кращих. Наші спортсмени-трудоголіки, які зуміли підняти прапор України і заради яких Бразилія слухала гімн нашої країни. Дякую за перемоги, наші олімпійці!

У загальному медальному заліку, збірна України завершила Олімпійські ігри на 31-му місці. Лідери як завжди США, друге місце зайняла Великобританія і замкнула трійку збірна Китаю.

Медалі збірної України на літніх Олімпійських Іграх:

1996 рік Атланта: 9 золотих, 2 срібних і 12 бронзових медалей. Всього 23 медалі.

2000 рік Сідней: 3 золотих, по 10 срібних і бронзових медалей. Всього 23 медалі.

2004 рік Афіни: 8 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей. Всього 22 медалі.

2008 рік Пекін: 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових медалей. Всього 27 медалей.

2012 рік Лондон: 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей. Всього 20 медалей.

2016 рік Ріо-де-Жанейро: 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзових медалі. Всього 11 медалей.

Також читайте на нашому сайті всі результати збірної України на Олімпіаді 2016 .

Також я писала блог, про перемоги і розчарування збірної на Олімпіаді . І про те, з Скільки в світі платять за олімпійські медалі