Полезные материалы

Основні удари в боксі

У боксі існує чотири основних ударів: джеб, хрест, кут, і аперкот. Якщо боксер правша, то його стійка повинна виглядати як всунути права рука вперед, а ліва нога назад. Для ліворуких боксера, позиції рук і ніг міняються місцями.

Джеб - це швидкий, прямий удар лівою рукою від тіла. Удар супроводжується невеликим поворотом талії і стегон за годинниковою стрілкою, поки кулак повертається на 90 градусів. Як тільки удар (рука) повністю витягується, плече може захистити підборіддя. Задня рука залишається близько особи, щоб захистити зуби. Після удару супротивника, рука швидко забирається і знову займає захисну позицію. Удар вважається основним напрямком боксера, так як він охоплює більшу частину спортсмена і робить мало місця для контрударів противника. Джеб має великий діапазон дії і не вимагає великих зусиль боксера. Через відносно обмеженою потужності, яка може бути передана з ударом, він в основному використовується для вимірювання відстані для сканування захисту супротивника, щоб дратувати противника і підготовляти більш важкі удари. Боксер може потрапити в маленьку щілину, щоб дати додаткову силу тяги. Є кілька боксерів, як Ларрі Холмс і Володимира Кличка, які освоюють техніку джеба до досконалості, і це може зробити їх опонентів повністю зруйнованими.

Хрест - потужний, прямий удар задається задній кінцівкою. З захисту в задній частині рука стикається з підборіддям, так щоб імпульс перетинав тіло. Праве плече повинно вийти вперед і торкнутися зовні підборіддя. У той же час, заздалегідь на поверхні повинна бути друга рука, щоб захистити зовнішню поверхню підборіддя. Для того щоб дати додаткову силу удару, корпус може бути повернений проти годинникової стрілки. Важливо, що вага переміщається з задньої ноги на передню ногу. Наслідком цього є те, що п'ята піднімається і проходить назовні і, таким чином, діє як баланс. Поворот тіла і швидко рухається вага дає дуже велику міць удару. Як і в разі попереднього удару, додатковий крок може бути зроблений на фронт, щоб дати додаткову міцність. Після того, як удар завдано, рука швидко забирається і охоплення зупиняється. Удар може бути використаний для контратаки і створення ситуації для нанесення кутового удару. Також досить поширені удари з декількома хрестами, що може вразити супротивника в нокдаун.

Кутовий удар - напівкруглий удар виконується рукою в бік голови супротивника. З знятої захисту кулак рухається горизонтально і лікоть зігнутий. Задня рука проходить впритул до щелепи, щоб захистити підборіддя. Талії і стегон обертатися за годинниковою стрілкою так, щоб кулак доходив до вух і стосувався суперника з кута. У той же час передні ноги обертаються за годинниковою стрілкою до лівої п'яти назовні. Після того, як контакт встановлений, заздалегідь буде швидко витягати. Кутовий удар може бути також напрямків на нижню частину тіла, і цей метод також називають «копіювання», щоб відрізнити його від звичайного кутового удару до голови. Кут також може бути надано в задній частині.

Аперкот - вертикальний, що піднімається удар, задається задній кінцівкою. Від освітлення це означає перемикання трохи вправо, задня рука опускається нижче грудей противника і коліна злегка зігнуті. З цієї позиції, задні ноги з великою силою у вигляді кута виносяться на поверхню, яка спрямована на підборіддя або груди супротивника. У той же час розширюється коліно і талії і стегон обертатися проти годинникової стрілки і п'яти задньої ноги назовні. Тіло, таким чином, робить рух, що нагадує хрест. Стратегічна корисність аперкоту залежить від дисбалансу противника у використанні, ніж інші кадри. Аперкот правою, потім лівий хук є смертельною комбінацією, яка вибиває підборіддя і відправляє суперника в нокаут.

Ці різні типи ударів можна виконувати таким чином, щоб виникали різні комбінації, також відомі як «комбо». Найвідоміший комбо удар - крос комбінація, також відомий як один-два комбо. Це ефективне поєднання, тому що удар викликає хрест, якого противник не чекає.