Полезные материалы

"Адже бокс - НЕ бійка, це спорт відважних"

У минулий вівторок Белгосцірк виявився заповнений майже під зав'язку. І це незважаючи на те, що уявлення як такого не було. Точніше, видовище відбулося, але не зовсім традиційне для будівлі, розташованої на перетині проспекту Франциска Скорини та вулиці Янки Купали: на арену виходу не клоуни і акробати, слони і ведмеді, мавпи і морські леви, а ... боксери. Причому не аматори, а професіонали.



Хоча, за великим рахунком, в цьому немає нічого дивного. Від століття повелося, що єдиноборства - боротьба, кулачні бої - проводилися переважно в цирку. Оскільки саме поняття "цирк" є, по суті, синонімом слова "видовище". Мало того, британські хроніки початку XVIII століття свідчать, що перший офіційно визнаний чемпіон Англії з боксу (основи сучасного боксу були закладені саме на Туманному Альбіоні) Джеймс Фігг завоював свій титул на арені цирку. Правда, аж до 1985 року, коли маркіз Джон Дуглас Квінсбері і журналіст Джон Чемберс розробили і видали "Правила боксу в рукавичках", цей вид спорту нагадував брутальну бійку, де, за винятком ударів ногами, захоплень і підніжок, всі засоби були хороші .. . До речі, останній бій без рукавичок за звання чемпіона світу був проведений між американцями Джоном Салливаном і Мітчеллом Кілрайвіллом 6 серпня 1889 року і тривав 75 ​​(!) раундів, або 3 години 45 хвилин. Цікаво, що в тому поєдинку судді зафіксували нічию, оскільки обидва спортсмени внаслідок численних ушкоджень опинилися в госпіталі.
Однак повернемося з нехай і цікавого минулого в сьогодення. 22 жовтня Білоруська асоціація професійного боксу (БАПБ) провела під склепіннями Белгосцірка перший із серії боїв, які пройдуть під девізом "Нокаут наркотикам", за звання чемпіона країни. Пояс переможця в суперважкій вазі дістався Віталію шкраб з Солігорська, якому для перемоги над бобруйчаніном Валерієм Мейерсона не знадобилося передбачених регламентом 12 раундів. Дуже вже міцним горішком виявився Шкраба для суперника. Але якщо в першому раунді Мейєрсон вистояв, то в середині другої трихвилинки настала розв'язка: Віталій серією потужних і концентрованих ударів в кутку рингу змусив рефері зупинити бій і зафіксувати його перемогу технічним нокаутом ... Солігорец підтвердив звання чемпіона Білорусі. Тепер Віталію належить турне по Австралії, де він проведе кілька серйозних боїв з провідними боксерами Зеленого континенту.
Таким чином, можна констатувати, що перший млинець, спечений Білоруською асоціацією професійного боксу, не вийшов грудкою. Правда, без деяких неузгодженостей все ж не обійшлося. Зокрема, програма вечора виявилася надто розтягнутої - з 20 годин практично до півночі. Справа в тому, що поєдинку шкраб з Мейерсона передували ще п'ять боїв (з дещо іншим регламентом - 4 раунди по 3 хвилини), з яких лише протистояння наших Валерія Харьянова і Олександра Мозалева відповідно з Михайлом Силантьєвим з Москви і рижанина Олександром Борховим викликали жвавий інтерес публіки . І, на радість уболівальників, обидва рази успіх був на боці білорусів. Хоча, скажімо, Харьяні вже в другому раунді отримав пошкодження і залишок бою провів з вимазані кров'ю, ніби у вампіра, особою. Ось воно, підтвердження рядки з вірша Володимира Висоцького, винесеною в заголовок. Парам же Дмитро Якуб - Дмитро Рябіков (вони провели 6 раундів по 3 хвилини), Олександр Перовський - Олександр Шніп, Костянтин Путілов - Олександр Кутас і Сергій Чічкайло - Андрій Шубенок (переможці названі першими) глядачі, як здалося, не приділили належної уваги. Напевно, в майбутньому організаторам слід скоротити кількість боїв - адже і боксом можна пересититися ... В іншому претензій немає. Адже навіть в перервах між поєдинками уболівальникам нудьгувати не довелося: виступи артистів цирку, лицарські бої, історичний танець дуже скрашували 5-7-хвилинні очікування. Ну а самі азартні глядачі, в кращих традиціях професійного боксу, могли випробувати удачу, зробивши ставку на перемогу того чи іншого боксера, і в разі вірного прогнозу отримати належний їм виграш протягом декількох секунд.