Полезные материалы

Реакція і рефлекси в боксі

Хороші боксери повинні постійно виконувати на тренуваннях вправи на напрацювання рефлексів, які потім допоможуть в бою. А як відточити реакцію і рефлекси читаємо в далі ...


Розвиток швидкості реакції при атаці. Кращими для розвитку швидкості реакції на відкриту мета є вправи в вільному бою. Довільно оперуючи в ньому різними ударами і прийомами захисту, боксер вибирає і створює сприятливі моменти для атаки. При цьому він повинен встигнути обрати спосіб атаки і нанести удар швидко і точно, поки положення тіла супротивника не змінилося.
Вправи з партнером в рукавичках - кращі з усіх вправ.

Розвиток швидкості реакції при захисті. Всі захисні дії боксера будуються на швидкості його реакції у відповідь. Успіх захисту залежить від здатності боксера передбачати характер готується атаки, помічати початок і напрямок ударів противника, швидко і своєчасно реагувати на них.
Основним засобом розвитку швидкості і точності захисної реакції боксера служать вправи з партнером в умовному бою. Ці вправи бувають односторонніми і двосторонніми. При односторонніх один партнер атакує, інший - захищається, при двосторонніх обидва партнери довільно застосовують прийоми атаки і захисту, але обмежені точним завданням.
На початку вправи завдання боксера полегшується кілька уповільненим атакуючим ударом партнера. У заключній стадії удар наносять раптово і з максимальною швидкістю. Той, що захищається повинен встигнути відреагувати на удар одним захисним рухом, зберігаючи його правильну форму.

Більш складні вправи, що вимагають підвищеної гостроти сприйняття боксера, коли він заздалегідь не знає, якою рукою партнер завдасть атакуючий удар. Той, що захищається повинен встигнути визначити, якою рукою буде завдано удар, і вибрати спосіб захисту. У цих вправах тренер обумовлює лише вид кожного удару партнера і способи захисту від нього.


Розвиток швидкості реакції при контратаці. Відповідна реакція боксера при контратаці ускладнюється тим, що, захищаючись, він повинен встигнути помітити незахищене місце у супротивника і нанести зустрічний або удару у відповідь. Щоб удосконалювати таку складну реакцію у боксера, потрібно копітка робота.
В умовному бою, який служить основним бойовим вправою, захист об'єднують з контрударом.
Як відомо, контрудари підрозділяються на зустрічні і відповідні. Зустрічні вимагають більш точної і швидкої реакції тому, що вони наносяться в одному темпі з рухом захисту.

Так само не варто забувати про базові методиках напрацювання швидкості і реакції, таких як:

Швидкісна груша ( крапелька) - допомагає боксерам відточити свої навички в штампування ударів, розвиваючи швидкість і точність ударів Швидкісна груша ( "крапелька") - допомагає боксерам відточити свої навички в "штампування" ударів, розвиваючи швидкість і точність ударів. Для боксера дуже важлива здатність "жонглювати" руками, особливо передньої. Це дозволяє постійно тримати суперника в напрузі і атакувати при першій же можливості. На швидкісній груші ви зможете дуже добре розвинути передній джеб, а також спритність. Техніка роботи на груші-крапельці вимагає певних навичок.

Техніка роботи на груші-крапельці вимагає певних навичок

Стрибки на скакалці - це ще одна вправа дозволяє боксеру розвивати швидкість, витривалість і відмінні рефлекси. Боксери регулярно працюють зі скакалкою переважно на початку тренування, що-б розігрітися. Цю вправу можна розділити на раунди, як в ринзі, або робити один тривалий підхід, постійно збільшуючи тривалість. Оскільки для боксера здатність швидко переміщатися на ногах дуже важлива, то саме скакалка дозволяє привчити себе робити все вправи в стрибках і стрибкових переміщеннях. Ви привчите ноги постійно перебувати в русі.