Полезные материалы

У 17 років наша боксерка побила всіх в Україні

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 березня 2012, 10:30 Переглядів: 14 березня 2012, 10:30 Переглядів:   Все життя - в залі

Все життя - в залі. Спортсменка не відвідують школу, тому тренер замінює вчителів, а партнери по рингу - однокласників. Фото: з архіву Г. Головченко.

Галина Головченко зустрічає нас на порозі спортклубу і проводить через зал, де займаються близько 20 хлопчиків різного віку, по дорозі наставляючи їх: "Ще 10 хвилин розминки - і починаємо працювати!". Коли тренер дівчата їде на змагання, залишає свою єдину вихованку за старшу.

"Але я тут тільки стежу, щоб хлопці все не розгромили", - скромно зауважує спортсменка. Після зустрічі з нею на рингу деякі хлопці кидали бокс, а інші - спроби доглядати за нею. У Галі - залізне правило: не допускати симпатії до хлопців із залу і, по можливості, зовсім не закохуватися, щоб ніщо не відволікало від головної мети - стати першою в жіночому боксі. А після того як в скарбничці медалей будуть і олімпійське "золото", і першість у світі, вона подумає про кохання, сім'ю та дітей. Благо у сімнадцятирічної спортсменки часу ще достатньо.

Впертості Галі не позичати. У дитинстві вона, як і подружки, займалася танцями, малюванням і музикою. А коли о восьмій років її почали ображати хлопчаки у дворі, записалася ще й на кікбоксинг. Згодом перейшла в класичний бокс і вирішила обов'язково досягти в ньому висот. Зараз вона живе не цілком звичайною для одинадцятикласниці життям: навчається екстерном і кожен день проводить по шість годин на тренуванні, не рахуючи ранкової пробіжки.

Зараз вона живе не цілком звичайною для одинадцятикласниці життям: навчається екстерном і кожен день проводить по шість годин на тренуванні, не рахуючи ранкової пробіжки

Поза рингом. Як всі дівчата, носить міні і каблуки. Фото: з архіву Г. Головченко

"Звичайно, коли виходиш із залу о дев'ятій вечора, сил на те, щоб піти гуляти з друзями, вже немає - просто падаєш і засинаєш. Та й взагалі друзі в спорті не дуже-то сприяють. Спортсмен - це монах, - розмірковує дівчина. - Хоча по школі і однокласникам сумую. Мені взагалі дуже подобається вчитися. Обожнюю географію та літературу. Особливо люблю Марка Твена - дуже мудрий автор. і оцінки у мене хороші - чотири і п'ять, якщо за старою системою. Бокс, насправді, дуже добре розвиває розум: весь час потрібно думати, розгадувати суперника. До того ж після того, як мене виховував тренер, мені вже ні один, навіть самий строгий учитель не страшний ".

До речі, Галя розвіює міф не тільки про те, що боксери не можуть похвалитися високим "ай кью", але і про те, що бокс робить дівчат чоловікоподібними. У повсякденному житті вона носить і сукні, і каблуки. Правда, зовсім не користується косметикою: "Вона мені заважає: ні очей потерти, ні поплакати. Хоча плакати не потрібно зовсім. Якщо у боксера добре поставлена ​​захист, він рідко пропускає удари, у нього не буває синців і болю - значить, немає приводу для сліз. А якщо на рингу спіткала невдача, краще або порвати своє свідоцтво про майстра спорту і піти, або сказати собі "Я все зможу!" і йти далі. якщо ти відчайдушний - доб'єшся свого! ".

"Дівчині - мішок і рожеві рукавички"

Чоловіки до жіночого боксу зазвичай ставляться негативно, а чоловіки-боксери і зовсім не дають йому права на життя. "Була б моя воля, я б єдиноборства для жінок просто заборонив. Дівчина може танцювати, бігати, але не битися, - вважає чемпіон світу з боксу сімферополець Олександр Усик. - А ви уявіть її на тренуванні: збиті руки, з носа йде кров, синяк під оком. Дівчині можна займатися боксом тільки у вигляді фітнесу - бити мішок в рожевих гламурних рукавичках. Хоча Галя тренується під керівництвом мого першого тренера Сергія Лапіна, і він каже, що вона дуже хороший боксер ". Сам Сергій Юрійович запевняє, що його підопічна - перша і остання дівчинка, яку він тренує: "Просто вони займалися з моєю дочкою. У доньки не вийшло, а у Галі вийшло. А взагалі жіночий бокс має право на існування, якщо він не травматичний і побудований на захисті. Галина вміє захищатися і вона дійсно добре боксує ".

Галина вміє захищатися і вона дійсно добре боксує

Все життя - в залі. Спортсменка не відвідують школу, тому тренер замінює вчителів, а партнери по рингу - однокласників. Фото: з архіву Г. Головченко

Сама юна спортсменка на чоловічу категоричність ображається: "Чекаєш підтримки, а вони таке кажуть! Може, я доведу, що вони не мають рації? Адже коли спортсмен виходить на серйозний рівень, люди це бачать і розуміють, що даремно не допомогли йому, - мріє Галя, але тут же додає, що сама не дивиться поєдинки між дамами. - Мої кумири - Рой Джонс і Мухаммед Алі. А по-справжньому красивого жіночого боксу я не бачила жодного разу ".

Бракує суперниці

Галя - перша надія кримського жіночого боксу. До сих пір спортсменок з подібними амбіціями у нас не було, тому всі її спаринг-партнери на тренуваннях - це хлопці.

У лютому кримчанка посіла перше місце серед молоді у ваговій категорії до 60 кг на чемпіонаті України. "Вона - номер один в країні, - впевнений її тренер Сергій Лапін. - І в травні поїде на чемпіонат світу за ліцензією на Олімпіаду". До речі, українці вже завоювали 182 допуску на Олімпійські ігри, які пройдуть з 27 липня по 12 серпня в Лондоні. Серед кримчан ними вже володіють гімнастка Ганна Різатдінова, боксер Олександр Усик і стрілок Артур Айвазян.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У 17 років наша боксерка побила всіх в Україні". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Берегова Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Може, я доведу, що вони не мають рації?