Полезные материалы

Відмінність любительського боксу від професійного

  1. Також є відмінності любительського боксу від професійного і за часом проведення поєдинків.
  2. Значні відмінності любительського боксу від професійного існували і при підрахунку очок суддями під...

Незважаючи на те, що і аматорський, і професійний бокс мають спільне коріння, а результат - перемога в поєдинку на рингу, навіть непрофесіоналові відомо, що існують відмінності любительського боксу від професійного. Незважаючи на те, що і аматорський, і професійний бокс мають спільне коріння, а результат - перемога в поєдинку на рингу, навіть непрофесіоналові відомо, що існують відмінності любительського боксу від професійного

Перш за все, правила. В аматорському боксі для проведення змагань всіх рівнів, починаючи від турнірів на першість міста, і до Олімпійського турніру існують єдині Правила, розроблені Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA), і їх вимоги враховуються кожної регіональної федерацією боксу.

Професійний бокс контролюється різними організаціями, які стежать за дотриманням правил, контрактів. Найбільш відомі - Всесвітня боксерська рада (WBC), Всесвітня боксерська організація (WBО), Всесвітня асоціація боксу (WBA), Міжнародна федерація боксу (IBF), але існують і інші, менш відомі і менш престижні організації. У кожної з них - свої правила.

Навіть зовнішніх відмінностей любительського боксу від професійного багато. Наприклад, одяг спортсмена. Боксер-любитель для запобігання ушкоджень шкіри і потертостей про канати виступає на рингу в майці і трусах. Вони повинні бути синього або червоного кольору, в залежності від того кута, в якому виступає спортсмен. У професійному боксі такого обмеження не існує.

Також є відмінності любительського боксу від професійного і за часом проведення поєдинків.

АІБА в різний час змінювала кількість раундів і час їх проведення. Змагання проводилися в чотири раунди по дві хвилини, потім - три раунди по три хвилини. Перерва між раундами - одна хвилина.

У всіх організацій професійного боксу прийнято проводити перший бій спортсмена тривалістю чотири раунди по три хвилини. Решта бої мають різну кількість раундів. Бій за національний чемпіонський титул триває 10 раундів, за титул чемпіона світу - 12 раундів за версіями WBC, WBA, а також Інтерконтинентальний і 13 раундів - IBF.

Значні відмінності любительського боксу від професійного існували і при підрахунку очок суддями під час поєдинку.

У професійному боксі тільки рефері на рингу і спортсмен або його тренер можуть зупинити поєдинок. У любителів бій також може зупинити лікар. Однак з осені 2013 року система підрахунку очок в аматорському боксі стала максимально наближена до професійної. Детальніше можна почитати тут .