Полезные материалы

Рівень Сахара В Крові Може Змінюватися

Одним з основних факторів стану здоров'я людини є показник кількості цукру в крові

Одним з основних факторів стану здоров'я людини є показник кількості цукру в крові. Насправді цукром називають вміст глюкози в крові, від якої залежить функціонування всіх клітин організму, перебіг необхідних біохімічних процесів. Якщо основним будівельним матеріалом на клітинному рівні є білки і жири, то глюкоза грає першорядну роль головного джерела енергії. Тому дуже важливо регулярно робити аналіз крові для визначення показників глюкози в організмі людини.

Рівень цукру в крові - словосполучення, при якому багато людей починають відчувати хвилювання або страх. В основному це пов'язано з появою ожиріння і виникненням цукрового діабету. Насправді вміст глюкози в людському організмі постійно змінюється. Це складний процес, який залежить від багатьох чинників. Як правило, рівень цукру визначається в крові людини вранці і обов'язково натщесерце. Нормальний показник здорової людини знаходиться в межах 4,5 - 5,5 ммоль / л. Якщо рівень цукру стає нижче позначки 3,5 ммоль / л, то це свідчить про зниження рівня глюкози - гіпоглікемії. Коли аналіз, зроблений натще, показує позначку, що перевищує 7 ммоль / л, то даний процес називають гіперглікемією.

на рівень цукру в крові впливають різні фактори, які сприяють, як підвищення, так і зниження вмісту глюкози. По-перше, необхідно відзначити, що з'їдена їжа в перші 2 години підвищує вміст цукру в крові, яке тільки потім починає знижуватися. Вкрай важливо приймати їжу в один час, контролювати кількість і якість спожитого харчування. Адже на підвищення рівня цукру різні види їжі роблять неоднаковий вплив. Збільшують вміст цукру білки, жири, але найбільш вираженим ефектом володіють вуглеводи. Якщо ви скористаєтесь вуглеводів більше, ніж треба, то цукор в крові буде максимальним. Погане харчування, недолік їжі, навпаки, зменшують концентрацію цукру в крові.

Якщо людина в силу будь-яких обставин тривалий період часу голодував, то рівень цукру в крові падає. В цьому аспекті важливу роль відіграє стан печінки людини. Адже цукор запасається в печінці у формі глікогену. Коли рівень цукру падає, організм починає використовувати запаси глікогену. Печінка розщеплює глікоген і вивільняє в кров глюкозу. Тому вкрай важливо стежити за коливаннями вмісту цукру в крові людям, що захоплюються різноманітними дієтами.

Значно сприяє зниженню концентрації глюкози в крові фізична активність. На рівень цукру в крові здійснюють прямий вплив, як заняття фізкультурою і професійним спортом, так і домашня активна робота по господарству, на присадибній ділянці, перебування весь день на ногах. Чим інтенсивніше фізичні навантаження, тим більше цукру утилізується організмом. Щоб пристосуватися до певного рівня фізичної активності, необхідно також постійно стежити за вмістом цукру в крові.

Іншими факторами, що впливають на концентрацію цукру в крові, є наявність будь-яких хвороб і прийом необхідних лікарських препаратів для їх лікування. При простудних захворюваннях, грипі, бактеріальних інфекціях, інфаркті міокарда, тяжких травмах організм відчуває фізичний стрес. Під його впливом виробляються гормони, що підвищують вміст цукру в крові, що допомагає прискорювати процес одужання. Прийняті ліки також можуть змінювати рівень цукру в крові. У разі, коли лікарський препарат перешкоджає підтримці нормальної концентрації глюкози в крові, необхідно про це повідомити лікаря.

Пам'ятайте, що підвищення рівня вмісту цукру в крові протягом невеликого проміжку часу не завдасть істотної шкоди здоров'ю організму. Головне в цьому питанні - правильно харчуйтеся, виключіть продукти з високим глікемічним індексом, приділіть увагу помірним фізичним заняттям, забезпечте повноцінний відпочинок. Бережіть здоров'я!