Полезные материалы

Х'юстон - розташований в штаті Техас

Х'юстон - це місто, що вражає своїми розмірами і незвичайною красою Х'юстон - це місто, що вражає своїми розмірами і незвичайною красою. Він розташований в Карибському узбережжі Сполучених Штатів Америки. Це найбільший і значимий місто в штаті Техас. Х'юстон розділений на дві частини: відомий своїми хмарочосами - Даунтаун і південніше Аптаун. Місто досить молодий, заснований в середині тридцятих років XIX століття. Економіка Х'юстона заснована на промисловості. Основними напрямками розвитку міста є енергетичний сектор - видобуток нафти і газу, а також медицина, технологічні розробки і Аеротехніка. Х'юстон був побудований на території лісу, його оточують безліч боліт і прерій, що збереглися до теперішнього часу. У передмістях міста знаходиться багато рівнин, основну частину яких використовують для пасовищ і ферм. Основним заняттям жителів передмістя є розведення домашньої худоби і птиці. Тут часті зливи і дощі, тому основна проблема - це повені.

Історія створення Х'юстона починається з двох братів - Джона й Августа Аллен, які в 1836 році, після закінчення війни за незалежність Техасу, купили близько 27 квадратних кілометрів землі Історія створення Х'юстона починається з двох братів - Джона й Августа Аллен, які в 1836 році, після закінчення війни за незалежність Техасу, купили близько 27 квадратних кілометрів землі. Брати-підприємці вирішили заснувати на придбаній території поселення, яке в подальшому могло б стати центром Техасу, його столицею і найбільшим торговим вузлом. В цей же час, 30 серпня 1836 року алени оголосили про створення міста. Через рік, 5 липня 1837 року поселенню було надано статус міста. Назва була дана на честь американського генерала, який очолив армію в битві під час війни Техасу проти Мексики, при Сан-Хасінто, - Сема Х'юстона. Пізніше, Сем Хьюстон став президентом Техасу. На початок 1837 року чисельність Х'юстона становила близько десяти чоловік, але вже менш ніж через півроку число жителів збільшилася до 1500 осіб. У 1840 році була створена торгова палата, її основною метою був розвиток побудованого порту Буффало-Байю і налагодження морських торговельних зв'язків. Ця дало великий поштовх у розвитку і становленні міста як значимого торгового цента. У 1846 році місто разом з Республікою Техас, увійшов до складу Сполучених Штатів Америки.

На початку шістдесятих років XIX століття в Х'юстоні була прокладена залізниця, яка пов'язала місто з Галвестон і Бомонтом На початку шістдесятих років XIX століття в Х'юстоні була прокладена залізниця, яка пов'язала місто з Галвестон і Бомонтом. Чималі на той час вкладення були виділені на розширення та просування важливого для Х'юстона каналу на Буффало-Байя. Ці вкладення дали результат: були налагоджені активні торговельні відносини Х'юстона з прилеглими містами. До кінця XIX століття місто стало залізничним центром штату Техас. В історію США Х'юстон так само потрапив як місто, в якому була штаб-організація генерала Джона Магрудана для підготовки до бою при вході Гальвестона під час громадянської війни.

Галвестонський ураган, який вирував близько трьох тижнів в 1900 році, приніс місту величезних збитків. Загинуло більше восьми тисяч жителів, було зруйновано багато будівель. У 1902 році Теодор Рузвельд (президент США) виділив колосальні на ті часи гроші на відновлення Хьюстонского судноплавного каналу. Галвестонський ураган, який вирував близько трьох тижнів в 1900 році, приніс місту величезних збитків Через рік після урагану було відкрито величезне родовище нафти, під містом Бомонот, що і стало поштовхом у розвитку нафтової промисловості. До початку першого десятиліття XX століття чисельність жителів налічувала вже понад 80 000 чоловік. Під час Другої Світової війни, через брак США продуктів нафтопереробки і синтетичного каучуку, промисловість і економіка Х'юстона різко зросла. Уздовж Хьюстонского каналу були побудовані кілька нафтопереробних заводів. На початок 1945 року до територій міста було приєднано кілька великих передмість, завдяки чому площа Х'юстона збільшилася майже в два рази. До п'ятидесятих років ХХ століття штаб-квартири багатьох великих нафтових компаній Сполучених Штатів Америки переїхали до Х'юстона, одою з головних причин, як би це дивно не звучало, було - оснащення офісів кондиціонерами. На початку шістдесятих років почалося будівництво Центру управління космічними кораблями, якому в 1973 році було присвоєно ім'я Ліндона Джонсона.

Пам'ятками міста є безліч художніх та культурних закладів. Це музеї, галереї і різні виставкові комплекси. Пам'ятками міста є безліч художніх та культурних закладів У Х'юстоні дуже багато театрів, існує навіть театральний район - Theater District, що знаходиться в центрі Даунтауна. Ще одним цікавим місцем по праву вважається Reliant Stadium, на ньому проходить родео, яке щорічно збирає понад два мільйони любителів яскравих і захоплюючих видовищ. Особливу увагу варто приділити Центру космічних польотів імені Ліндона Джонсона.

Свого часу Х'юстон прославили Патрік Суезі - відомий всьому світу актор, який знімався в картинах: «Приведення» і «Брудні танці». Також Х'юстон вважають батьківщиною: знаменита тенісистка Зіна Гаррісон, талановита співачка Бейонсе, Роберт Вільсон - фізик, лауреат Нобелівської премії і багато інших відомих у всьому світі люди.