Полезные материалы

Росія - чемпіон світу з болотного футболу!

  1. З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ
  2. ПРАВИЛА
  3. НАШІ ПЕРЕМОГИ
  4. ПРИЧИНА УСПІХІВ
  5. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Фінські болота виявилися для нашої країни більш зручним місцем для проведення гри, ніж польські газони. "Євро-Футбол.Ру" знайомить читачів з дивовижним заняттям

З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ

У кожного виду спорту є свої родоначальники. Футбол придумали англійці (хоча з цим намагаються сперечатися італійці та китайці), хокей - канадці. В останні роки великий футбол отримав нові різновиди: футбол на пляжі, міні-футбол, футбол на болоті. У всіх з перерахованих підвидів російські спортсмени помітно випереджають мільйонерів, оточених світовою славою і солідними контрактами у великому футболі.

З приводу місця виникнення болотного футболу існує дві теорії. Згодної першої з них, в самих неможливих місцях з м'ячем приймалися пересуватися по майданчику на північному сході Англії в Бішоп Окленді. Спочатку болотний футбол не сприймався як змагання людей, які намагаються забити один одному гол. В англійському містечку знаходився первозданний полігон для фізичної підготовки майбутніх солдат.

Поки англійці впевнені в тому, що саме вони створили болотний футбол, в Фінляндії почали серйозно замислюватися про те, як би зробити з дикого різновиду самого популярного виду спорту відому подію. Недовго думаючи, в країні Суомі навіть дали своє персональне назва незвичайної грі - Suopotkupallo. "Поткупалло" - звучить для російського вуха дещо незвично, але куди більш відома перша частина лінгвістичної конструкції - "Суо". У перекладі з фінської мови - болото.

І ось тут вже у фінів є своя правда виникнення нового виду спорт. Болотний футбол народився в першій половині 90-х років в якості тренувального вправи, за допомогою якого знамениті лижники зміцнювали голеностоп в літній період. Найбільше жахливі умови підготовки до зимових турнірів не доводиться до смаку Юрккі Вяйянену, який намагався прокласти лижню по трасі. У нашій країні Фінляндія асоціюється з красивою природою і абсолютним порядком, але за межами міста заболочених місць по всій країні незрівнянно більше, ніж звичні туристичних замальовок. У минулому столітті, коли ці території ще не були інспектувати для відбору в якості майданчика спортивного змагання, на фінських болотах траплялися нещасні випадки. Одного разу, вже під час чемпіонату світу, воротар однієї з команд настільки застоявся на одному місці, що його насилу вдалося витягнути з-під щільного шару бруду і глини.

Коли Вяйянен зрозумів, що футбол в болоті може принести йому не тільки спортивну користь, але і фінансову, він почав спішно розкручувати створений вид спорту. Пошук спонсорів закінчився дуже швидко - в багатій країні знайшлися люди, хто був готовий вкласти невеликі кошти в ризиковане, але веселе захід. Якщо найперші гри на болоті проходили за участю дерев замість залізних штанг і іншими "дитячими штучками", то пізніше болотний футбол оформився в незалежний вид спорту, правда, поки що визнається далеко не всіма.

ПРАВИЛА

На відміну від великого футболу, на болоті існують свої власні правила гри:

- Матч складається з двох таймів по тринадцять хвилин;

Якщо ви коли-небудь бачили, як відбувається цей процес, у вас ніколи не виникне питання, чому саме стільки часу гравці намагаються занести м'яч у чужі ворота. В умовах, які важко вважати придатними не тільки для бігу, але навіть для простого пересування, забити гол вкрай складно. Саме тому матчі зазвичай закінчуються мінімальними перемогами однієї з команд. Двадцять шість ігрових хвилин на подібній майданчику віднімуть стільки ж сил, скільки дев'яносто - на зеленому газоні, а то й більше.

- По ходу гри забороняється змінювати взуття;

Футболісти самі вибирають, в яких різновидах чобіт їм виходити грати на болото. Поки на матчі не виділяють велику кількість арбітрів, тому одній людині доводиться непросто встежити за всіма діями гравців. Заміна взуття буде безперечною перевагою для однієї з команд - налиплого бруд з плином часу очевидно зменшує швидкість пересування по майданчику дійових осіб.

- Кутові удари, пенальті і все вводи м'яча з ауту виробляються виключно руками;

Роль стандартних положень навіть в такому вигляді футболу висока. Бити ногами в болоті дуже складно, тому організатори змагань вирішили спростити завдання гравцям.

- Відсутня штучне положення поза грою;

У болотному футболі вкрай складно забити хоча б один м'яч. Положення поза грою може начисто вбити будь-яку можливість вразити чужі ворота.

- Розмір глибини штрафного майданчика коливається в межах 5 метрів;

Додаткова складність для атакуючої сторони. При підході до воріт футболісти починають валитися з ніг, відчувати величезні труднощі, підбирати ногу для удару.

- На полі знаходяться по шість футболістів від кожної команди. Всього в заявці 12 футболістів - 6 основних та 6 запасних;

Обмежені розміри болотної майданчика не дозволять командам випускати по одинадцять футболістів, як у великій грі.

- Кількість замін не лімітується;

- Болотний футбол - трудомісткий процес, що вимагає великої віддачі нервових і фізичних сил. Саме тому гравці в ньому можуть бути замінені настільки часто, скільки вони побажають.

- Розмір поля 60 на 35 метрів.

НАШІ ПЕРЕМОГИ

У 2000-му році до Фінляндії почали з'їжджатися найсильніші команди світу для виявлення тріумфатора специфічного першості. УЄФА і ФІФА відразу відреклися від дітища Вяйянена. Але у вузьких колах підтримка таких організацій і не була потрібна: спонсори знайшли п'ятнадцять багнистих полів. Їх сукупність почали іменувати Swamp Arena.

До 2005-му році загальний призовий фонд турніру становив один мільйон євро. Тоді ж вперше в історії в болотному футболі були задіяні команди з десяти країн світу. "Болотний Барон" (офіційне прізвисько Юрккі Вяйянена) свого часу прийняв вірне рішення покликати на турнір команди з Росії. З 2001 по 2003 роки бронзу турніру брала команда "Пенза-Центр". У 2004-му році "Пенза-Центр" на два роки захопив загальносвітове лідерство, причому, в 2005-му році клуб з Санкт-Петербурга виявився на другому ступені п'єдесталу. Рік по тому "Пенза-Центр" став другим. У 2007-му році активізувався вже клуб "Супутник" - команда два сезони поспіль нікому не віддавала лідерство.

У 2012-му році змагання проходили в семи категоріях - професійна, аматорська, жіноча, змішана, бізнес-ліга та інші. На турнір з'їхалося близько п'яти тисяч гравців, котрі відіграли в 300 матчах на двадцяти двох полях (про те, звідки взялася нова майданчик), трохи нижче. В одній з категорій команда з Санкт-Петербурга завоювала чемпіонство, вигравши у фіналі у фінів з рахунком 1: 0. Інша команда з Росії (що базується в Москві) зайняла четверту позицію.

В кінці 2000-х років "Болотний Барон" почав відчувати кризу: наявних майданчиків не вистачало для того, щоб вмістити в себе всіх бажаючих. До того ж, оренда землі для Swamp Arena почала ставати все більш і більш дорогий. З 2007-го року фінська національна забава могла переїхати в Тампере - там, де болота зустрічалися мало не на кожному квадратному метрі. В результаті було прийнято компромісне рішення, що влаштувало всіх.

ПРИЧИНА УСПІХІВ

До 1994-го року збірна США за великим футболом традиційно вважалася аутсайдером своєї зони. Історичний переворот стався після того, як на Батьківщині фастфуду відбувся Мундіаль. Після цього внутрішню першість "зоряно-смугастих" прирекло себе на сталість. Проведення чемпіонатів - великий плюс в скарбничку успіху національної збірної.

У Росії з 2000-го року на наших же болотах проходять вітчизняні першості, де визначаються учасники болотних Мундіалі. В основному, місця для змагань вибираються недалеко від села Нова Тосневского району Ленінградської області (цим пояснюється прогрес пітерських футболістів). "Пенза-Центр" з того часу привчила всіх до того, що участь на великих турнірах може вилитися в гідний підсумковий результат.

Феномен російських учасників криється ще в ... непростому житті громадян країни. Болотний футбол пов'язаний з волею, подолання через перешкоди, і хто, як не ми, здатний перемагати голими руками, але з бойовитість духом ?! Природні умови в Росії не завжди дозволяють радувати очі уболівальникам Прем'єр-ліги і Футбольної Національної Ліги, зате з болотним футболом все набагато простіше. Чого-чого, а в грязі ми не відчуваємо браку.

Свого часу капітан команди "Пенза-Центр" Михайло Бєлов розкрив секрети успішності свого клубу: "Наша команда утворилася ще в 2000 році. Ми брали участь в змаганнях з пляжного футболу і абсолютно випадково з оголошення на радіостанції" Європа-Плюс "почули, що десь -то під Петербургом буде проходити перший чемпіонат Росії з футболу на болоті. Зацікавилися - тим більше що організатори обіцяли вивезти переможців на чемпіонат світу до Фінляндії. Так все і почалося. Взагалі, одним із запорук успіху нашої команди став саме склавши йся колектив. За п'ять років у нас не було жодної сварки або конфлікту, хоча майже будь-який колектив за такий час розбився б на якісь угруповання. Навіть запрошуючи нових гравців, ми в першу чергу орієнтуємося на їхні людські якості. Часто буває, що якийсь чоловік хоче грати у нас і повністю підходить по чисто футбольним параметрами, але ми все одно наважуємося на це дуже обережно. Загальним радою всієї команди. Щоб поїхати на перші турніри, ми просто скидалися і набирали необхідну суму. Зараз, після наших успіхів, в Пензі дізналися про такий вид спорту, як болотний футбол, і трохи нам допомагають. У цьому році вперше за весь час місто виділило автобус, на якому ми доїхали до Фінляндії. Але сказати, що ми, таким чином, щось заробляємо, звісно, ​​не можна. Зате в Пензі болотний футбол вже точно потихеньку стає "національним видом спорту".

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Поступово болотним футболом захопилися і представники прекрасної статі. Як показує практика, спостерігати за іграми жінок приходить куди більше число глядачів. Як жартують фінські чоловіки, "жіночий болотний футбол - збочений вид отримання візуального сексуальної насолоди".

У 2000-ті роки одним з популярних видів дозвілля стали екстремальні заняття. Спеціалізуються компанії навіть зробили на цьому хороший дохід: одна продаж подарункових сертифікатів на стрибок з парашута з інструктором, політ на кукурузника, захід у віртуальну центрифугу та інші речі, приносить власникам колосальний дохід. Поки ще болотний футбол не остаточно увійшов до когорти екстремальних видів проведення відпочинку, але вже зараз деякі туристичні компанії Західної Європи готові запропонувати своїм клієнтам за дуже дорогу оплату квитки на турнір з болотного футболу з правом участі в ньому. За великим рахунком, для цього не знадобиться спеціальних умінь - потрібно просто перебороти страх бути забрудненим з ніг до голови.

Кожна людина, хоч раз виходив на болотне поле, відчуває такий сильний прилив адреналіну, що забуває про всёх. Сильний азарт починає занурювати гравців майже відразу після початкових хвилин гри.

Не будемо забувати про те, що всі матчі проходять на відкритому повітрі в украй мальовничих місцях. По ходу ігор звучить класична музика, глядачам пропонуються розкішні холодні напої, гарячі сардельки. З огляду на великий приплив чоловіків, хороший заробіток на подібних турнірах роблять жриці любові, злітаються в країну проведення турніру за кілька днів. Словом, болотний футбол догоджає всім, і у нього, безумовно, є відмінні перспективи розвинутися не тільки до рівня Європи. Уже зараз є пропозиції про збільшення кількості учасниць турніру. Хто знає, можливо, в 2018-му році Росія поряд з чемпіонатом світу великого футболу приклад і його болотну різновид.

Прямі текстові трансляції матчів проходять на сайті LiveResult.Ru

Спеціальний кореспондент Валерій Карапетян.

Болотний футбол пов'язаний з волею, подолання через перешкоди, і хто, як не ми, здатний перемагати голими руками, але з бойовитість духом ?