Полезные материалы

Як за допомогою дієти знизити рівень холестерину в крові

Вино допомагає боротися з холестерином. Фото & nbsp; dnepr.info

Одним з важливих речовин, циркулюючих в нашій крові, є холестерин. Він бере участь у виробництві гормонів, вітамінів і жовчі, покращує пам'ять, бореться з інфекціями. Дуже важливо, щоб він був в потрібній кількості, так як рівень його нижче або вище норми веде до ряду різних захворювань, одне з них - всім відомий атеросклероз, який веде до інсульту, стенокардії, інфаркту та інших.

Для того, щоб холестерин транспортувався по організму, він зв'язується з білками і називається ліпопротеїн. Існує хороший холестерин - ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) і поганий - ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності).

Близько 80% холестерину виробляється організмом (в основному печінкою та нирками), решті надходить з їжею. Надмірне надходження в організм "поганого" холестерину з продуктами харчування створює проблеми зі здоров'ям, пише "Країна здоров'я" .

Існує багато препаратів, які знижують холестерин, коштують вони недешево і вимагають тривалого застосування, але є і багато інших засобів, не менше ефективних в боротьбі з "поганим" холестерином.

Зниження холестерину народними засобами в домашніх умовах

Перше, на що потрібно звернути увагу, - це наш спосіб життя, малорухливість, зайва вага, шкідлива їжа, алкоголь, куріння і стреси.

Треба змінити своє харчування. В першу чергу не вживати жирні сорти м'яса, шкіру птиці, печінку, нирки, ковбасу, сосиски, жирне молоко, жирні сорти сиру, вершки, шоколад, маргарин та інші продукти, в яких є трансжири, а також яйця (але це спірне питання, так як дослідження австралійських лікарів доводили, що невелике вживання яєць в їжу нормалізує рівень холестерину в крові, а більше шкоди нам приносять трансжири - перероблені пальмова, соєва, арахісова та інші олії).

Є дієта для зниження холестерину. Вона включає в себе морські продукти, особливо морську капусту (ламінарія), яка добре себе зарекомендувала при регулярному вживанні.

У цей список потрібно додати баклажани в смаженому і тушкованому вигляді, цвітну капусту, капусту білокачанну, моркву, суницю, інжир, авокадо, кавун, грейпфрут, насіння, оливки і оливкова олія, сою, овес і вівсяні висівки, сочевицю, лляне насіння, спеції . А також горіхи, такі як мигдаль, волоський, фундук, фісташки.

У раціоні має бути більше синіх, фіолетових і червоних фруктів, таких як чорниця, гранат, смородина, журавлина, полуниці, малина, чорноплідна горобина.

Червоний виноград, з яким потрібно віддати перевагу, містить речовину ресвератрол. Його використовують в медичних препаратах, які знижують холестерин. Ягоди, сік, навіть вино з червоного винограду в невеликій кількості під час їжі знижує рівень холестерину (в країнах, де вирощують виноград, відзначається велика кількість довгожителів).

Але вино не рекомендується людям, що страждають серцевою недостатністю, при підвищеному тиску, і тим, кому алкоголь заборонений. З'їдаючи в день 150 - 200 грамів ягід, пюре, випиваючи соку або нектару, можна за один місяць знизити рівень холестерину на 5 - 10%. Ще корисний зелений чай і каркаде, натуральну мелену каву, настій з оливкових листя.

Чималу роль відіграє боротьба із зайвою вагою і малорухливим способом життя, слід скоротити вживання алкоголю, відмовитися від куріння. Навіть ходьба на свіжому повітрі по кілька кілометрів у день дасть свій результат. Можна займатися зарядкою вранці, фітнесом, аеробікою, бігом, плаванням, танцями.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram