Сьогодні складно знайти громадянина, який ніколи не брав кредит в банку або мікрофінансової організації. Не завжди вдається вчасно віддати кредит з різних обставин. Колектори - співробітники компаній, які професійно займаються поверненням простроченої заборгованості перед фінансовими організаціями.
Це досить прибутковий сьогодні вид бізнесу, тому колекторських компаній функціонує на ринку дуже багато - як боротися з колекторами пересічному громадянину, який не має власних охоронців або зайвих коштів, щоб повернути кредит?
Колекторами іноді називають власну взискную службу банку, так як вони теж вельми настирливо дошкуляють боржників. Але колектори - це представники спеціальних взискних агентств.
Щоб ефективно протистояти тиску колекторів, потрібно знати, що насправді вони мають скромним списком інструментів:
Звичайно, краще не допускати заборгованостей. Як тільки ситуація назріває, зверніться банк з проханням про рефінансування або переведіть кредит в іншому банку.
Якщо ж на вас вийшли колектори, значить, борг сильно прострочений і проданий банком колекторському агентству, або відданий на стягнення, тобто колектори стали посередниками між позичальником і банком.
Колектори рідко ходять по домівках, бо агентства економлять на роботі виїзних бригад. Тому діють дистанційно, найчастіше - дзвонять по всім доступним телефонами.
Щоб успішно боротися проти колекторів, необхідно перевірити законність їх дій. У кредитному договорі повинен бути пункт, що описує право передачі даних про кредит в сторонні фірми.
Якщо відсилання немає, то спілкуватися з боржником можуть тільки співробітники банку.
Якщо ж такий пункт є, попросіть у колектора такі відомості:
Потім необхідно зателефонувати в зазначену фірму і переконатися, що в компанії, дійсно, працює такий фахівець.
Якщо людина взяла кредит, він прийняв всі зобов'язання, зазначену в договорі кредитування.
Невиплата кредиту чревата накладенням штрафів і пені, більш серйозними проблемами. Позичальнику краще заздалегідь дізнатися про свої права та обов'язки колекторів, щоб протистояти часто трапляються незаконним заходам.
Чим жорсткіше діє колектор, тим більше шансів, що боржник здасться. Але саме найефективніші способи нерідко є неправомірними.
Які дії співробітників колекторських контор відносяться до незаконних?
Деякі з перерахованих дій переслідуються кримінальною відповідальністю, і навіть потрапляють під досить серйозні статті. Слід не тільки знати про це, але і нагадувати самому колектору.
Як боротися з колекторами? При порушенні одного з викладених вимог, можна звертатися в поліцію для відкриття кримінальної справи.
Якщо вина колектора буде доведена, його можу засудити до двох-п'яти років ув'язнення. Максимальний термін присуджується, якщо застосовувалося фізичне вплив на боржника.
Якщо вам почали дзвонити з колекторського агентства - припиняйте ці дзвінки, світ. Якщо колектор грубить, позичальникові потрібно бути стриманим і ввічливо сказати, що в такому тоні він розмовляти не стане.
Деякі спеціально провокують боржника на грубість і роздратування, всі ці розмови записуються, потім монтується бесіда, в якій позичальник виставляється як неадекватний і агресивний чоловік.
Відмінний варіант, як боротися з колекторами - привернути антиколекторів або звичайних юристів. Для співпраці з цими фахівцями укладається договір, оплачуються його послуги.
Після цього антиколлектор приступає до роботи:
Деякі позичальники намагаються підкупити колектора. Нечесна людина цілком може взяти деньки і продовжить пресингувати. А принциповий співробітник розгляне такий жест, як дачу хабара, а за це настає кримінальна відповідальність.
Колектори часто нагнітають обстановку і обіцяють, наприклад, таке:
Всі ці загрози в більшості випадків нездійсненні, деякі з них можуть застосовуватися тільки представниками закону. А що стосується суду, то це найприродніший вихід для боржника.
Так, це загрожує описом і продажем майна, але зате є можливість знизити борг, скасувати штрафи і неустойки.
Доведення справи до суду не завжди вигідно колекторам, тому вони докладають всіх зусиль, щоб стягнути максимум на досудовій стадії.
Мало тільки знати, як боротися з колекторами, потрібно ще й знизити рівень стресу.
Головне - не боятися і діяти так:
Можна писати скарги в різні інстанції: прокуратуру, Росспоживнагляд, в асоціацію «НАПКА» (професійне об'єднання колекторів). Скарги не обов'язково позбавлять від проблеми, але змусять колекторів поводитися менш агресивно.
Таке часто зустрічається, коли з якоїсь причини ваш телефон потрапляє в базу боржників. Пояснення, що ви - зовсім інша людина, часто не допомагають, так як колектори кожен день чують подібні відмовки.
В такому випадку необхідно:
Іноді радять привертати увагу до проблеми за допомогою ЗМІ, які викривають постів в соціальних мережах. Вважається, що банки і колекторські агентства бережуть свою репутацію, і відразу ж відстануть.
Але це спрацює тільки, якщо ситуація особливо кричуща, або якщо ви велика знаменитість. Одкровеннями про свої борги ви тільки зіпсуєте репутацію собі.
Боротися з колекторами за допомогою погроз - погана ідея, тому що вони саме цього і чекають, щоб обернути ситуацію на свою користь, і навіть залучити правоохоронні органи.
Ще більш небезпечний спосіб - запропонувати колектора грошей. Хабар - підсудна справа.
Не треба сприймати ситуацію, що склалася як війну. Навпаки, колектор може стати вашим союзником у вирішенні проблеми, що створилася.
Завдання колектора - врегулювати проблему заборгованості на досудовій стадії. Він також може допомогти переконати банк реструктурувати борги.
Висновок: Не панікуйте, якщо вам надзвонюють колектори. Вони повинні працювати строго за законом, в іншому випадку звертайтеся із заявою в правоохоронні органи. Залучіть юристів, якщо немає на це грошей - проводите всі вищеописані дії самостійно.
Якщо ви дійсно заборгували гроші, то чи не ховайтеся і не бійтеся. Навіть в такій ситуації у людини є права. Озбройтеся знанням законів і дотримуйтесь обраної стратегії.
Якщо хочете погасити заборгованість, наполягайте на реструктуризацію, до цього можна підключити і колектора. Якщо не збираєтеся - дайте зрозуміти, що не боїтеся суду.
Як боротися з колекторами? Будьте юридично грамотні - тоді ніякі колектори вам не страшні. Чи доводилося вам і вашим близьким вступати в протидію з колекторами? Поділіться своїм цінним досвідом в коментарях нижче.
З повагою, команда сайту 100druzey.net
Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзене прямо зараз!
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua