Полезные материалы

Як боротися з мозолями на ногах?

  1. Чому з'являються мозолі
  2. Який може бути мозоль
  3. лікування мозолів

Боротьба з мозолями - проблема, з якою стикався кожен чоловік хоча б раз в житті. А як часто можна почути серед представниць прекрасної статі, тут в боротьбу з мозолями на ногах вступають дуже часто. Адже так хочеться носити красиві вузенькі туфельки на високих підборах або танкетці.

Чому з'являються мозолі

Виниклі мозолі приносять багато неприємностей, але в той же час є захисною реакцією організму Виниклі мозолі приносять багато неприємностей, але в той же час є захисною реакцією організму.

Мозолі захищають ділянки шкіри від постійного впливу несприятливого фактора - тісне взуття, жорстка підошва, струни гітари, здавлювання тощо

Мозоль на всьому протязі свого становлення змінюється, поки в результаті не стане більш товстої і грубої.

Це дозволяє витримувати більш сильні і тривалі навантаження.

Так, професійні спортсмени не змогли б протягом довгих років вести тренування і досягати успіхів; учитель не міг би багато писати, художник малювати без мозолі на середньому пальці руки; гітаристи грати музику без освіти на подушечках пальців сухих мозолів і т.д.

Як правило, мозолі утворюються на ногах і руках.

Не тільки тертя і здавлювання є причиною виникнення мозолів. Є безліч інших факторів:

  1. Індивідуальні особливості (властивості) шкіри: товщина (частіше виникають в потовщених місцях); вологість (чим вологіше шкіра, тим більше тертя); жорсткість (чим вище жорсткість, тим вище несприйнятливість до деформирующей силі); ступінь кровопостачання (погане кровопостачання підвищує чутливість шкіри).
  2. Порушення обмінних процесів. Так, зайва вага, недостатнє засвоєння вітаміну А провокують сухі мозолі.
  3. Підлога. Так, чоловічий гормон - тестостерон робить шкірний покрив товщі на 20-30%, жорсткіше.
  4. Клімат: високі температури, підвищена і низька вологість робить шкіру більш жорсткою і схильною до виникнення потертостей.
  5. Постійне носіння неправильного взуття.
  6. Надмірні фізичні навантаження: у спортсменів через підвищених навантажень; у робочих з гайковим ключем, пилкою, молотком виникають сухі і мокрі шкірні мозолі.

Який може бути мозоль

Шкірна мозоль - це пошкодження ділянок шкіри в результаті тертя або тиску на них Шкірна мозоль - це пошкодження ділянок шкіри в результаті тертя або тиску на них. Пошкодження піддається верхній шар шкіри, під яким накопичується рідина, утворюється так звана «подушка», що захищає шари шкіри, розташовані нижче.

Шкірні мозолі, як правило, з'являються в місцях, де шкіра ущільнена: долоні, ступні. Там, де шкіра тонка під впливом негативних факторів, виникають відкриті ушкодження (садна, тріщини, ранки і т.д.). Шкірна мозоль не є небезпечною для життя людини. За винятком запущеної мокрою мозолі, що торкнулася капіляр. Така мозоль може привести до виникнення інфекції в разі якщо нічого не робити.

Мозоль може виникати не тільки на шкірних покривах, а й в кістковій тканині. Така мозоль називається кісткової (з лат. Callus). Дана структура виникає в місцях переломів і пошкоджень цілісності кісткової тканини. У місці пошкодження відбувається утворення сполучної хрящової тканини, що заміщає через певний час кісткової.

При нормальному перебігу процесу загоєння виникнення кісткової мозолі відбувається завжди. Це теж захисна реакція організму для того, щоб цілісність кісток відновилася. У нескладних випадках кісткові мозолі проходять самі через пару місяців.

У свою чергу, шкірна мозоль буває декількох видів:

  1. Мокра (водяна, м'яка) шкірна мозоль - це міхур, який виступає над поверхнею шкіри, що містить рідину (прозору, якщо ж зачеплений капіляр - кров'янисту). Така мозоль супроводжується больовими відчуттями, що заважає вести звичний спосіб життя. Найчастіше вони локалізуються на ступнях ніг і між пальців.
  2. Суха (тверда мозоль) шкірна мозоль - це стадія розвитку мозолі. Якщо фактор, що викликав мокру мозоль, не усунений і посилюється за силою впливу, то процес пошкодження переходить на більш глибокі шари шкіри і виникає вже суха мозоль, як правило, не болюча (якщо тільки не запущена і без тріщин).
  3. Натоптиш - різновид сухий мозолі, локалізуються тільки на ногах, мають велику поверхню без чітких меж.
  4. Стрижнева мозоль - різновид сухий мозолі. Відмінність - стрижень в центрі мозолі, заглиблений у товщу шкіри. Якщо таку мозоль запустити, то можуть виникнути сильні больові відчуття через мікротріщинок від стрижня.

лікування мозолів

Як боротися з мозолями на ногах? Лікувати мозолі можна самостійно в домашніх умовах або під пильним наглядом лікаря (в разі стрижневий, кісткової і запущених інших мозолів).

При самостійному лікуванні мозолів (це відноситься до мокрих мозолів) потрібно бути впевненим, що це мозоль, а не бородавка і просто сказати «борюся» тут не вийде, необхідно дещо для цього зробити При самостійному лікуванні мозолів (це відноситься до мокрих мозолів) потрібно бути впевненим, що це мозоль, а не бородавка і просто сказати «борюся» тут не вийде, необхідно дещо для цього зробити.

Лікування мокрих мозолів слід почати з усунення впливу фактора, який став причиною виникнення. Спосіб лікування мокрих мозолів залежить від їх розмірів. Якщо міхур маленький і не пошкоджений, досить заклеїти пошкоджене місце бактерицидну, повітропроникним пластиром (Унипласт, Саніпласт, MDplast і ін.), Який, ізолюючи больові рецептори від дратівної фактора, зніме больові відчуття, попередить потрапляння пилу і бруду на мозоль. Маленькі бульбашки розкривати не потрібно, а навпаки, слід попередити їх травмування, щоб не занести інфекцію через пошкоджені ділянки шкіри.

Рідина всередині маленьких бульбашок розсмокчеться сама через короткий час. У разі якщо пластиру немає, можна використовувати антисептики (перекис водню, розчин фурациліну, етиловий спирт), промиваючи мозоль кожні 3-4 години. Якщо мозоль не закривати пластиром, попередивши її травмування (не надягати взуття, шкарпетки і т.д.), то загоєння пройде швидше через доступ повітря до рани. Мокрі мозолі з великими бульбашками краще проколоти для їх швидшого загоєння. По можливості, краще довірити це лікаря, з метою попередження інфікування. Для правильного проколювання спочатку потрібно вимити милом руки і пошкоджене місце, голку використовувати можна від одноразового шприца, прокол потрібно робити в місці, де роздута шкіра, не зачіпаючи м'які тканини, після мозоль обробити антисептиком і заклеїти пластиром.

Боротися з сухими мозолями слід починати з розпарювання мозолі в гарячій воді, додавши в неї ромашку, або квітки календули, або чайну соду. Це дозволить розм'якшити огрубілі ділянки, а трави нададуть антисептичну дію. На размягченную мозоль накладається пластир, де є виріз для самої мозолі, вона повинна бути відкритою, а навколишні здорові ділянки закриті, щоб не контактувати з лікувальними мазями або гелями. Такі мазі ( «білить-Вітек», «Мазь саліцилова», «Лікар» і ін.), Слід нанести тільки на місце зроговіння на 6-8 годин, покривши зверху ще одним пластиром. Через необхідний час, пластирі прибираються, а ороговілі шкіра счищается пемзою або скрабом. Таку процедуру слід повторювати 2 рази на добу для більш швидкого одужання.

Сухі мозолі зі стрижнем рідко проходять самі по собі, їх необхідно лікувати і лікування повинно бути у фахівця, а не в домашніх умовах.

Стрижень, вросла глибоко в шкіру, дуже складно витягти без спеціальних медичних інструментів. Для лікування стрижневий мозолі проводять висвердлювання, лазерну терапію або кріотерапію (використовують рідкий азот).

Завжди краще провести профілактику, ніж лікувати запущені форми мозолів. Головними заходами є: підбір зручною (не тісним) і якісного взуття, якщо є схильність до виникнення натоптишів, слід підбирати ортопедичне взуття або устілки; дотримуватися правил особистої гігієни (використання пемзи і зволожуючих кремів для ніг).