Полезные материалы

Як боротися зі стресом на роботі. 3-х крокова формула.

  1. Що ми зазвичай робимо, щоб швидко заспокоїти нерви? Хтось викурює сигарету за сигаретою, хтось пачками...
  2. Скористайтеся 3-крокової формулою.

Що ми зазвичай робимо, щоб швидко заспокоїти нерви?

Хтось викурює сигарету за сигаретою, хтось пачками ковтає таблетки, а хтось тягнеться за склянкою. І все це аж ніяк не йде на користь організму. В результаті високооплачувана робота, на вівтар якої приноситься здоров'я, змушує витрачати великі кошти на лікування. Виходить, що ви працюєте на ліки і докторів. Але як уникнути цього?

Керуйте ситуацією.

У цьому вам може допомогти простий і ефективний метод, яким ви зможете використовувати як унікальну зброю проти стресу. Погляньте на малюнок:

Погляньте на малюнок:

Тут катер - це людина, а відверто - стресова ситуація. Завдання катера - подолати вир і виплисти в потрібному напрямку. Якщо відверто сильніше, він зіб'є катер з курсу, викинувши його в довільному місці. Якщо ж катер здужаємо, він зможе вирулити туди, куди йому треба. Для цього йому потрібно включити мотор на повну потужність. І не факт, що цієї потужності вистачить. Чи вистачить у вас ЕНЕРГІЇ, щоб в стані високого нервового напруження працювати тривалий час? У будь-якої людини запас сил і здоров'я обмежений. А чи можна минути вир? Уявіть, що у катера є повітряна подушка. Двигун перемикається на видування повітря, і катер піднімається над лійкою виру. Далі йому дуже просто вийти на потрібний напрямок. Ви вільні у прийнятті рішення, якщо ви над ситуацією. Хочете швидко заспокоїти свої нерви і взяти ситуацію під контроль? Переведіть мотор на режим повітряній подушці і пролетить над небезпечною лійкою. Як це зробити?

Скористайтеся 3-крокової формулою.

КРОК 1. Команда «СТОП МАШИНА». Ви усвідомлюєте, що ситуація має місце бути. Для полегшення цього завдання звернемося до класифікації ситуацій.

Ситуації на роботі діляться на 3 категорії:

  1. СИТУАЦІЇ ЗАВДАНЬ. У вас є термінова робота, яку кров з носу необхідно зробити під час. Але несподівано виникають різні перешкоди: додаткові завдання, підстави з боку партнерів, телефонні дзвінки, наради і т.д. і т.п. Це вас дратує.
  2. СИТУАЦІЯ ЗМІН. У вас нова посада, новий начальник, нове робоче місце і т.д. Ви збиті з звичного робочого укладу і вас це сильно напружує.
  3. СИТУАЦІЯ ВІДНОСИН. Ви не ладите з колегою, з начальником, клієнтом, словом з людиною, з яким змушені спілкуватися за родом діяльності. Цей хтось виводить вас із себе.

Будь-яка з подібних ситуацій у вас на роботі здатна неабияк розхитати нерви і, щоб їх заспокоїти знадобиться чимало часу. Але ви зможете зупинити ситуацію, поки вона ще в зародку. Для цього її потрібно вчасно розпізнати.

КРОК 2. Команда «переключитися на НЕЙТРАЛЬ». Увага! ЦЕЙ КРОК НАЙВАЖЛИВІШИЙ! На ньому слід зупинитися детальніше. Власне, на цьому кроці і відбувається заспокоєння нервів. Для цього переведіть увагу на свої тілесні відчуття. Ви заспокоюєте дихання, знімаєте напругу м'язів. На це може піти від декількох секунд до декількох хвилин. Все буде залежати від вашої тренованості. Для такого тренування існують нескладні і дуже ефективні вправи із саморегуляції, котрі можна освоїти на тренінгу або самостійно.

Крок 3. Команда «НАБРАТИ ВИСОТУ». У спокійному стані відчуєте себе над ситуацією. Так людина спостерігає копирсання мурашок в мурашнику. Погляньте на ситуацію очима стороннього спостерігача. Що ви побачите? Давайте розберемо приклади для кожної групи ситуацій.

СИТУАЦІЯ ЗАВДАНЬ. Визначаємо пріоритети і ігноруємо або переносимо на потім другорядні завдання. Делегуємо частину роботи іншим людям. Аргументовано відмовляємо там, де вважаємо за потрібне.

СИТУАЦІЯ ЗМІН. Тепер ви бачите, що кардинально нічого не змінилося. Чи не стався землетрус, цунамі, пожежа, повінь. З вами все в повному порядку. Приводів для переживань взагалі немає.

СИТУАЦІЯ ВІДНОСИН. Тепер ви бачите, що ваші конфлікти - це лише робочі моменти і нічого більше. Тут ви гравець і граєте за правилами. Інші люди тут теж гравці. Але деякі іноді про це забувають. Тоді вони зриваються на емоції. На користь їм це не йде. Але ви не з їх числа. Тому що вам пофігу. І вам добре.

От і все. Нічого складного, як ви бачите. Зате, який ефект! Скористайтеся цим методом, і вам не доведеться заспокоювати нерви ні на роботі, ні поза нею.

джерело: Висота .

Що ми зазвичай робимо, щоб швидко заспокоїти нерви?
Що ми зазвичай робимо, щоб швидко заспокоїти нерви?
Але як уникнути цього?
Чи вистачить у вас ЕНЕРГІЇ, щоб в стані високого нервового напруження працювати тривалий час?
Хочете швидко заспокоїти свої нерви і взяти ситуацію під контроль?
Як це зробити?
Що ви побачите?