- теорія апетиту
- Від теорії до практики схуднення
- Народні засоби для зниження апетиту
- практичні рекомендації
- висновок

Голод не залишає нам вибору, а ми не знаємо, як знизити апетит і обдурити харчовий інстинкт. Він наказує, проявляючи свої імперативні властивості. Чим довше ми його штучно продовжуємо, тим вище ймовірність «зриву» і наступного за ним рясного, безладного харчування.
теорія апетиту
Багато страждають від зайвої ваги звинувачують в своїх бідах «звірячий» апетит. Насправді, його патологічне підвищення зустрічається в 0,01% випадків. А якщо апетит у нормі, навіщо тоді з ним боротися? Воювати з собою, застосовуючи насильство, взагалі неприпустимо! У чому насправді причина бажання поїсти?
Харчовий інстинкт - один з трьох основних панівних в тваринному світі програм поведінки. Дві інші: це інстинкти розмноження і самозбереження. Людина успадкував ці регуляторні механізми, і той, хто хоче схуднути повинен знати, як вони працюють.
У головному мозку людини є 2 центри: голоду і насичення. До них надходить вся необхідна інформація, в тому числі і про рівень глюкози в крові. Її зниження призводить до дискомфорту і бажанням їсти. І це абсолютно нормально. В цьому проявляється прагнення жити, властиве всьому живому.
Чутливість центру голоду змінюється в залежності від сезону і часу доби. Вона підвищується в холодну пору року і ввечері. Їжа - хороший антидепресант, тому центр активізується при депресіях , Підвищеної тривожності і недосипанні. І в цьому теж є великий сенс: організм запасає енергію перед небезпекою, з настанням холодів, а також увечері, тому що вранці енергія в основному витрачається.
Від теорії до практики схуднення
Теорія теорією, але як знизити апетит, якщо постійно хочеться їсти? Для початку потрібно дотримуватися наступних правил:
- У поганому настрої худнути немає сенсу. Треба його всіляко підвищувати: прогулятися на свіжому повітрі, прийняти ванну, відвідати театр і ще тисячі різних способів отримати позитивний настрій.
- Організувати харчування таким чином, щоб зменшити заборони і обмеження вечорами.
- Висипатися.
І ще доступні і прості рекомендації, якими не варто нехтувати, бо вони мають неймовірним потенціалом:
- Природу хочуть обдурити, але зробити це дуже важко, тому краще худнути в теплу пору року, а восени і взимку підтримувати вагу.
- У жінок в регуляцію харчування втручаються фази менструального циклу. Чутливість центру голоду вище в другій фазі циклу. Не зважати на це теж не можна. Тому максимум зусиль для зниження ваги краще направляти в першій половині оваріального циклу, а в другій знову ж обмежитися стабілізацією ваги.
- Є ще один фактор, що впливає на апетит - це алкоголь. В його присутності глюкоза починає швидше проникати в клітини, що призводить до різкого зниження її рівня в крові і появі бажання щось з'їсти. Ось чому при бажанні схуднути доводиться мінімізувати споживання спиртного.
- А тепер про долю різних поживних речовин в організмі людини. Для поточної діяльності передбачені вуглеводи. Жири працюють на перспективу. Білки - це така цінність для клітини, що спалювати їх вкрай нерозумно, чого вона і не робить. Склад для жирів в організмі величезний, тому при їх надлишку в їжі вони туди і направляються. Для ситості краще їсти нежирні страви, які і голод вгамують, і жирові запаси не поповнюватимуть.
- Апетит можна знизити при застосуванні певної схеми фізичного навантаження. М'язова діяльність супроводжується підвищенням рівня деяких гормонів в крові, таких як адреналін і норадреналін, що стимулюють окислення жирів. Ще одним плюсом є зниження депресивної налаштованості через підвищення тонусу нейронів головного мозку, яке має місце після отримання сигналів від працюючих м'язів.
Важливий момент: не всяка фізичне навантаження знижує апетит. Інтенсивний тренінг і наступне за ним виражене стомлення діє навпаки. Знадобиться середня інтенсивність тренувального процесу, що виключає будь-які види дискомфорту, задишку, прискорений пульс . Після спортзалу людина повинна перебувати у піднесеному настрої, з бадьорим духом і теплом у всьому тілі.
І звичайно, психологічне усвідомлення того, навіщо власне треба худнути? Для того щоб:
- Стати господарем становища, а не рабом звичок.
- Бути щасливим.
- Розуміти, що відбуваються зміни, які зменшують число калорій, що поступають, ведуть на краще, в тому числі:
- Всі життєві проблеми можна вирішити. З появою інтересу до себе приходить бажання відкривати щось нове, в тому числі і в області гастрономії.
- Є, ретельно пережовуючи їжу, набагато приємніше, ніж поглинати її шматками.
- Легкий голод теж приємний, тому що сигналить людині про те, що все в нормі, що жири окислюються згідно властивому їм режиму.
- Переїдання набагато гірше, тому що потім сняться кошмари, мучить здуття і тяжкість в області шлунка.
Народні засоби для зниження апетиту
Народна медицина пропонує своє вирішення питання: як знизити апетит, щоб схуднути. Найпопулярніші рецепти:
- Відвар петрушки або селери. Вариться 15 хвилин. Приймають до їжі по 0,5 ст.
- масло льону по 1 ст. л. за 30 хвилин до їди.
- Настій зі слив і інжиру . Півкіло плодів заливають 3 л води і варять до загусання. П'ють перед їжею.
- Настій з пшеничних висівок з розрахунку 200 г / 1 л води. Варити 15 хвилин, процідити і пити за 1 годину до їди по 0,5 ст.
Що стосується БАДів для придушення голоду і спалювання зайвого жиру, вони мають побічну дію: підвищують артеріальний тиск , Провокують розлади психіки, що виникають із-за придушення активності відповідного нервового центру. А прийом такого препарату, як Діетрін, може привести навіть до серцевого нападу і паралічу.
Щоб схуднути в домашніх умовах і без наслідків для психічного або фізичного здоров'я краще приймати таблетки мелкокристаллической целюлози, що знижують рівень холестерину в крові . Клітковина не перетравлюється в організмі людини, розбухає в травному каналі, викликаючи почуття ситості, очищає кишечник від шлаків і токсинів. Ось тільки приймати її треба досить довго: майже 3 місяці 3 рази на день по 10 таблеток.
практичні рекомендації
І ще деякі поради:
- Чим частіше відбувається прийом їжі, тим більше харчовий інстинкт заспокоюється і тим легше задовольняється маленькими порціями.
- Пам'ятати про бобових: про консервований горосі, бобах і квасолі , Які і голод вгамують і травлення приведуть в норму.
- В меню включати малокалорійні перші страви. Особливо корисним може виявитися селеровому супчик , Що знижує апетит. Ту ж задачу вирішить салат зі свіжих овочів. У ньому багато клітковини, яка дає відчуття ситості.
- У приготуванні їжі не використовувати підсилювачі смаку, наприклад, глутамат натрію, з яким з'їдається набагато більше їжі, ніж без нього.
- Найчастіше полоскати рот водою, краще м'ятною.
- Знайти точку під носом, над губою і легко натиснути на неї.
- Є страви з риби, бажано 2-3 рази в тиждень.
- Як би не хотілося кави, краще зменшити обсяги його споживання. Адже кава властиво посилювати апетит і сповільнювати метаболізм.
- Білкове блюдо на вечерю (відварне пісне м'ясо) збагатить кров амінокислотами, а ті допоможуть в активізації гормонів, що окислюють жир.
- Прогулюватися після, а не до їжі.
- Для заправки салатів використовувати рослинні масла або кефір замість сметани.
- Є з маленькою тарілки синього кольору. Можна відразу вбити двох зайців: зменшити порції і відбити апетит.
- Перед прийомом їжі випити склянку води або соку. Так можна скоротити обсяг їжі, що з'їдається на 1/3.
- Готувати без спецій і прянощів, обмежити споживання перцю і солі.
- Продукти для перекусу тримати на видному місці.
- Перед телевізором або за комп'ютером не є. Високий ризик переїдання, за який потім доведеться себе ж корити.
- Для безпеки шлунка і збереження бюджету в магазин за продуктами відправлятися ситими.
- Якщо не спиться від голоду, допоможе теплий чай з молоком.
І, нарешті, на сніданок з'їжте пророслі злаки. Вони містять багато вітамінів групи В, які не дають воді затримуватися в організмі, а жирам відкладатися про запас.
Знижувати апетит треба теж повільно, без перегинів з голодуванням. Інакше перенапруження життєвих сил може розгорнути процеси назад і замість схуднення отримати зниження працездатності, самооцінки, тривожність, підвищений апетит і черговий зрив.
висновок
Як знизити апетит? Просто потрібно вдатися до природних регуляторам:
- тонізуючому рухової активності;
- розумного харчування , Що дає поряд з ситістю радість нових смакових відчуттів;
- бадьорого настрою і ясної мети.
І тоді зайвої ваги не бути, причому без будь-якої шкоди для здоров'я.
А якщо апетит у нормі, навіщо тоді з ним боротися?
У чому насправді причина бажання поїсти?
І звичайно, психологічне усвідомлення того, навіщо власне треба худнути?