Полезные материалы

Боулінг. Історія виникнення, особливості, види боулінгу

У кожному з нас закладено жага безкарних руйнувань. Що може бути приємніше, ніж з тріском закотити кулю в десяток кеглів? А простота правил гри в боулінг робить фанатами цього спорту мільйони людей!

Боулінг - це чудовий вид спорту, активного відпочинку або просто розваги. Останнім часом гра в боулінг по-справжньому стала популярним заняттям і відпочинком в усьому світі. Кожна людина, хоч раз в житті, повинен спробувати боулінг на "дотик", а що випробував на собі це задоволення, не раз захоче знову і знову насолодитися черговою партією!

Історія виникнення

Боулінг - це захоплююча і азартна гра, яка налічує вже більше 5 тисяч років. Перші кулі для боулінгу були виявлені ще в гробницях фараонів Єгипту. А доріжки, призначені для даної гри знайдені археологами на території древньої Полінезії, є підтвердженням того, що ще в VI столітті місцеві жителі активно грали в боулінг. До речі, довжина цих доріжок повністю збіглася по довжині з сучасними - 18,228 м.

За історію свого існування боулінг пережив безліч суперечливих етапів. Наприклад, довгий період в Німеччині гра була частиною релігійного обряду, а кеглі ототожнювали поганських богів. Вважалося, що, чим більше кегель зіб'є людина, тим чистіше його душа і мотиви, тим краще його людські якості.

Були також періоди, коли боулінг вважався азартною і порочної грою. Люди грали на гроші, робили ставки. А оскільки церква запевняла, що саме азарт породжує бандитизм і шахрайство, гра була забороненою.

І лише в кінці XIX століття, боулінг став таким, яким люди знають цю гру зараз. Були розроблені загальні правила, встановлені стандарти гри, а також затверджено розміри кегель і куль. До речі, саме на цьому етапі, було вирішено використовувати для гри звичні нам десять кегель (раніше їх було лише дев'ять).

У 1895 році сформувалася перша Американська асоціація боулінгу. В результаті були встановлені офіційні правила гри. З цього моменту, щороку в Чикаго проводилися офіційні турніри по грі в боулінг. Перший турнір проходив за участю 41 команди.

У 1916 році був проведений перший конгрес Міжнародного Жіночого боулінгу. А в кінці 30-х років минулого століття, світ побачило спеціальне обладнання для автоматичного підняття і виставлення кеглів і повернення куль. До цього появи цих винаходів, вуличні хлопчаки часто заробляли, виконуючи функції «поднимателя кегель».

Що таке боулінг?

Боулінг - це гра в кулі, де головною метою є збити виставлені в певному порядку кеглі, пускаючи кулю по безбортовой доріжці. Кожна партія в боулінг складається з 10 етапів - фреймів. Кожен гравець під час чергового фрейма може кидати кулю двічі. Залежно від кількості збитих кеглів, їх комбінації, гравець заробляє очки.

Найпоширенішими комбінаціями збитих кеглів є:

  • Страйк (strike) - 10 збитих кеглів першим кидком у фреймі
  • Спеа (spare) - 10 збитих кеглів в сумі за обидва кидки в фреймі
  • Спліт (split) - після кидка кулі в фреймі стояти залишаються сусідами кеглі

Страйк (strike) - 10 збитих кеглів першим кидком у фреймі   Спеа (spare) - 10 збитих кеглів в сумі за обидва кидки в фреймі   Спліт (split) - після кидка кулі в фреймі стояти залишаються сусідами кеглі

види

Існує величезна безліч різновидів боулінгу по всьому світу. Найпопулярнішими видами даної гри є:

  • Боулінг з 10 кеглями (класичний боулінг)
  • Боулінг з 5 кеглями (дуже популярний в Канаді)
  • Скіттлс з дев'ятьма кеглями (популярний в країнах Європи)
  • Кендлпін боулінг (гра з кеглями-свічками, які не мають яскраво виражених підстави і піку)
  • Дакпін боулінг (гра з кеглями-качечка)

Корисні поради для початківців боулерів

Перед тим, як почати гру в боулінг варто ознайомитися не тільки з офіційними правилами, але і з етикетом гри. Це допоможе не тільки отримати повноцінне задоволення від процесу, але також уникнути травм та інших непорозумінь.

Порадада № 1

Ніколи не кидайте куля, якщо на будь-який з доріжок стоїть конкретна людина, це небезпечно, адже куля може отрекошетіть і догодити в людини. В історії боулінгу існує багато випадків, коли обслуговуючий персонал боулінгу отримував травми.

Рада № 2

Боулінг позиціонується як гра, яка підійде абсолютно всім людям. Але це не зовсім так, людям, у яких є проблеми зі спиною і попереком, краще відмовитися від цього виду спорту, адже саме ці ділянки м'язового корсету отримують найбільше навантаження в процесі.

Рада № 3

На доріжці неприпустимий пісок, це порушує траєкторію кулі, тому люди завжди надягають спеціальне взуття для гри.

Рада № 4

Не беріть кулі для боулінгу, принесені іншою командою для гри і, тим більше, персональні кулі любителів боулінгу, які вони самостійно купують і пристосовують під свою руку.

Рада № 5

Якщо ви берете в боулінг дітей, вибирайте для них дитячі кулі і попросіть обслуговуючий персонал підняти бортики, щоб дитяча гра стала більш координованої.

Рада № 6

Вибирайте куля так, щоб пальці легко входили в отвори, а долоню залишалася розправленої. Але при це куля не повинна вислизати або бути занадто важким.

Рада № 7

Для боулінгу найкраще підійде спортивний одяг або стиль casual - сукні та костюми недоречні.

Рада № 8

Слідкуйте за апаратом, який виставляє кеглі. Кидати кулю можна тільки після закінчення його роботи. В іншому випадку, можна потрапити в загороджуючий щиток, заплатити штраф і зіпсувати все враження від гри.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb.com.ua обов'язкова!

Що може бути приємніше, ніж з тріском закотити кулю в десяток кеглів?
Що таке боулінг?