Полезные материалы

Боулінг: скільки коштує покатати кулі?

  1. Війна з кеглями В забаву, де катанням куль потрібно збивати кеглі, європейці почали грати в Середньовіччі....
  2. У чому грають в боулінг?
  3. Боулінг в Києві
  4. вітамін
  5. Maximum
  6. Страйк
  7. Що наше життя - гра!

Війна з кеглями

В забаву, де катанням куль потрібно збивати кеглі, європейці почали грати в Середньовіччі. Сучасний же вид боулінгу з'явився тільки в кінці XIX століття. Основною відмінністю цієї гри від кегельбану вважається наявність десятої кеглі та захоплення кулі трьома пальцями, які опускаються в спеціальні поглиблення.

Сучасний боулінг - це дуже популярний вид спорту. За кількістю гравців він займає друге місце в світі після футболу. І хоча боулінг в Україні ще не настільки загальноприйнято, як в країнах Європи, для багатьох наших співвітчизників походи в боулінг-клуб вже давно стали доброю традицією.

І хоча боулінг в Україні ще не настільки загальноприйнято, як в країнах Європи, для багатьох наших співвітчизників походи в боулінг-клуб вже давно стали доброю традицією

Чим же все-таки приваблює сучасної людини ця середньовічна гра ?! Розберемося. Боулінг-зал - це поле битви, де необхідно вразити армію білих кеглів, що стоїть в 18 метрах від контрольної лінії. Від того наскільки ви правильно і влучно запустіть куля, вміло прорахуєте його траєкторію, залежить результат цієї битви. Особливу увагу слід приділити зброї - кулях. Всього в боулінгу існує 11 видів спортивних "снарядів", що відрізняються за вагою: від 6 до 16 фунтів (1 фунт - 0,48 кг). Залежно від ваги, кожен шар має свій колір і маркування, наприклад, червоний важить 8 фунтів і маркується відповідною цифрою.

Правила гри дуже прості: хто зіб'є більше білих солдатів, той і п'є шампанське. Кожна партія складається з 10 фреймів. У кожному фреймі у гравця є два кидка. Якщо першим збиваються всі кеглі, то такий кидок називається страйк (англ. Strike) і позначається «Х» на дисплеї над Вашою доріжкою. В цьому випадку сума очок дорівнює 10, плюс кількість кеглів, збитих за два наступних кидка. Якщо ж Вам вдається двома кидками збити всі кеглі, такий фрейм називається спеа (англ. Spare) і позначається «/». Відповідно сума очок дорівнює 10, плюс кількість кеглів, збитих за один наступний кидок. І, нарешті, якщо Вам за два кидки не вдається збити всі кеглі, тоді вийде відкритий фрейм, який позначається «-». Сума очок дорівнює кількості збитих кеглів в цьому фреймі. За гру можна заробити максимально 300 очок.

Боулінг - дуже динамічна гра, тому на кожен кидок вам дається певний час. Занадто довго прицілюватися не можна - а щось ви просто не зможете закінчити гру. Доріжки-то заброньовані. Викачаний свого часу - і "бувай здоров".

Грають всі - і старі, й малі

Грають всі - і старі, й малі

Величезну популярність боулінгу багато хто пояснює його демократичністю. Судіть самі - долучитися до цієї цікавої грі можуть і чотирирічні діти, і жінки, і пенсіонери, і навіть інваліди. Тому, якщо Ваша фізична форма залишає бажати кращого, не турбуйтеся - для гри в боулінг - це не має особливого значення.

Освоїти боулінг-ази: навчитися тримати кулю і правильно його кидати - можна досить швидко. Кілька ігор - і ви будете впевнено збивати кеглі, навіть якщо до цього ніколи не тримали кулю в руках. Інша справа, якщо ви хочете досягти дійсно високого рівня. Наприклад, вибивати за гру більше 250 очок - на це може піти все життя.

У чому грають в боулінг?

У чому грають в боулінг

Грати в боулінг можна в будь-якому одязі, не потрібно ніякої спецформи. Головне, щоб "прикид» не сковував руху. Звичайно, в спортивному костюмі в боулінг-клуб завалюватися теж не варто. Єдина вимога - це спеціальні черевики, які оберігають доріжку від пошкоджень. Взуття для боулінгу і шкарпетки, якщо такі знадобляться, видаються напрокат. Як правило, вони входять у вартість ігрового часу. Дуже важливо підібрати дійсно зручні черевики: ваші ноги повинні відчувати комфорт, щоб голова змогла зосередитися на грі.

Боулінг в Києві

Сьогодні столиця може похвалитися найрозвиненішою боулінг-індустрією в Україні. Покатати кулі можна більш ніж в 15 закладах міста. Вони відрізняються між собою розмірами (кількістю доріжок), цінами і, звичайно ж, якістю пропонованих послуг. Прайм-таймом вважається п'ятничний і суботній вечора. У цей час ціни на боулінг досягають свого піку. Найдешевше катати кулі з 11.00 до 15.00 в будні дні.

Боулінг в Києві

Розповідаючи про столичному боулінгу, не можна не згадати лідер-клуби, такі як Вітамін, Maximum і Страйк. Коротко охарактеризуємо кожен з них.

вітамін

Мережа боулінг-клубів «Вітамін» складається з трьох клубів: «Вітамін-1» на Петрівці (24 доріжки), «Вітамін-2» на Теремках (10 доріжок) і «Вітамін-3» на Оболоні (18 доріжок). «Вітамін» дозволить відпочити всією сім'єю: поки ви насолоджуєтеся грою в боулінг, ваші діти бавляться в «дитячому містечку» під наглядом няні. Ціни на боулінг в «Вітамін» коливаються від 84 до 222 гривень / година в п'ятницю ввечері.

Maximum

«Maximum» - єдиний боулінг-клуб на Лівому березі Дніпра. Відмінна риса цього закладу - наявність казино і стриптиз-шоу. Це місце ідеально підійде для любителів гучних вечірок і клубної музики. Якщо Ви початківець гравець, «Maximum» безкоштовно запропонує вам інструктора, який допоможе розібратися з усіма тонкощами гри. У цьому клубі 10 ігрових доріжок. За годину гри в «Maximum» доведеться викласти від 87 до 198 гривень. У клубі діють знижки для студентів і школярів, які зможуть пограти за 45 гривень / година в будні дні з 12.00 до 19.00.

Страйк

«Страйк» вважається Меккою для любителів боулінгу. Оформлений в стилі «вестерн» клуб дозволить вам відчути себе справжнім ковбоєм. До переваг «Страйк» можна віднести наявність зимового саду і живий вогонь в печі. Любителів вишуканих напоїв клуб порадує шикарним винним баром. «Страйк» має боулінг-залом на 12 доріжок. Вартість гри - 72-243 гривень / година. Увечері і на вихідних вам доведеться заплатити за вхід 15-20 гривень. Студенти зможуть покатати кулі за 66 гривень / година в будь-який день з 11.00 до 20.00.

І в завершенні нашого короткого огляду хотілося б порадити вам відвідати побільше клубів, щоб вибрати заклад, який буде вам до душі.

Що наше життя - гра!

Що наше життя - гра

Боулінг - це не тільки прекрасний вид спорту, який дозволяє підтримувати фізичну форму без виснажливих вправ, а й веселу розвагу для всієї родини. Саме цим гра в кулі і завоювала мільйони прихильників у всьому світі. Щоб провести вільний час з дорогими серцю людьми, зовсім не обов'язково сидіти весь вечір біля телевізора - можна прийти в боулінг-клуб, позмагатися в майстерності, виграти або програти - в загальному, відмінно відпочити і отримати масу вражень.

Грайте в боулінг і вибивайте побільше страйків!

Ricardo.com.ua

У чому грають в боулінг?
Чим же все-таки приваблює сучасної людини ця середньовічна гра ?
У чому грають в боулінг?