Полезные материалы

Хто носить оливковий бере

  1. Яке формування носить оливковий бере
  2. Як отримати оливковий бере

Дуже давно, в епоху Середньовіччя, кельти носили головний убір, який схожий на сучасний бере Дуже давно, в епоху Середньовіччя, кельти носили головний убір, який схожий на сучасний бере. Він був популярний як у звичайного населення, так і у кельтського війська, про що свідчать книжкові мініатюри. Пізніше Середньовіччя внесло корективи в носіння цього головного убору. Він став уніформою військ. З середини 17-го ст. популярність беретів почала падати, оскільки в військовий побут увійшла треуголка, але їх безпосередньо продовжували носити швейцарці та шотландці. Нова хвиля популярності беретів доводиться на кінець 19-го - на початок 20-го ст., Коли його офіційно ввели в деяких підрозділах.

Найчастіше берети вказують на елітність військ, які їх носять. Чому ж вони стали настільки незамінними для військових? По-перше, бере відносно дешевий, виготовляється в широкій колірній гамі, по-друге, його можна згорнути і носити в кишені або під погоном. Також зручно цей головний убір використовувати з навушниками, як роблять в танкових військах.

Читайте також: Скільки людей може бути в батальйоні

У нас вперше він з'явився ще в радянські часи, приблизно в 1936 році, як жіночий предмет одягу. У той час військовослужбовці-жінки, які займали командні посади, носили берети темно-синього кольору. Після закінчення Другої світової колір з темно-синього змінився на хакі. У 50-х рр. 20-го ст. бере потрапляє в безліч армій світу, оскільки відрізняється високою практичністю.

Вперше в 1963 році Радянська армія затвердила бере офіційно як головний убір деяких структур спецназу. Наприклад, Військово-морський флот, морська піхота носили берети чорного кольору. З 1967 року десантники отримали головні убори малинового кольору. З 1968 року для авіації затверджені берети «небесного кольору», оскільки елементи її уніформи включали блакитний колір. Через деякий час, в 80-х рр., Введені берети зеленого кольору для прикордонників, еменесівці отримали помаранчевий бере.

Яке формування носить оливковий бере

Оливковий бере мають право носити підрозділи спеціального призначення та ВВ МВС, кожен, хто працює підтверджують право носити його, як і краповий, за допомогою здачі нормативів в якості нагороди за заслуги. Дані формування забезпечують безпосередньо безпеку Росії і її громадян від різного роду територіальних і внутрішніх посягань. На теперішній момент формування ВВ МВС є мотострілковими, які мають в своєму розпорядженні бронетехніку і відрізняються винятковою боєздатністю. Оливкові берети постійно набирають до своїх лав як молодих, так і досвідчених службовців з інших структур (ГРУ, ФСБ і т. Д.).

Функції зазначених формувань:

  • оборона територіальної цілісності держави;
  • охорона державних об'єктів особливої ​​важливості;
  • проведення навчань і спільних заходів з іншими воєнізованими структурами;
  • охорона громадського порядку та безпеки;
  • участь в антитерористичних операціях.

Читайте також: Що означає ВУС у військовому квитку

Внутрішні війська керуються в своїй службі Конституцією РФ і іншими нормативно-правовими актами органів виконавчої влади.

6.02.1997 вступив в дію закон «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації», який стверджує діяльність, правові основи і повноваження внутрішніх військ, крім цього, позначає порядок проведення бойових завдань. Також він визначає правовий і соціальний захист військовослужбовців.

Президент Російської Федерації по закону є головнокомандувачем тих, хто удостоєний права носити оливковий бере. Він приймає рішення про дислокацію внутрішніх військ, затверджує Положення про Головне командуванні і Статут внутрішніх військ, а також призначає територіальне їх командування і структуру.

Сходинкою нижче знаходиться Головне командування внутрішніх військ, куди включені Міністерство внутрішніх справ, головний штаб, командування, а також різні відділи і служби.

На нижчій сходинці розташовані оперативно-територіальні об'єднання внутрішніх військ, які очолюють командири округу - начальники всього особового складу.

Як отримати оливковий бере

Той, хто хоче отримати символ гордості свого військового формування, проходить ряд фізичних і психологічних випробувань. Це доказ того, що боєць, який його носить, має високий рівень підготовки. Випробування проводяться один раз на рік в кілька етапів.

До іспитів допускаються всі військовослужбовці, як ті, хто проходить службу на контрактній основі, так і призовники строкової служби.

Спочатку проводиться попереднє випробування, яке полягає в таких видах змагань: крос на 3 км, підтягування, віджимання і т. Д.

Після цього претенденти проходять ряд основних випробувань: смуга перешкод, штурм будівель, техніка рукопашного бою. Марш-кидок включає подолання водної кордону з обмундируванням 12 кг, подолання перешкод різної складності, в тому числі височин. За часом він не перевищує 2 годин. Далі слід смуга перешкод. Слід зауважити, що всі випробування проводяться без найменшої перепочинку. Також включається стрілянина, штурм будівель, а в кінці випробувань - спаринг зі зміною партнерів, який за тривалістю не повинен перевищувати 12 хвилин.

Читайте також: Як після армії потрапити в ФСБ

Носити оливковий бере - почесне право ВВ МВС, яке треба заслужити важкими випробуваннями. Але підтвердження свого звання варто такого напруження моральних і фізичних сил.

Чому ж вони стали настільки незамінними для військових?