Бразилія - ​​Німеччина. Огляд матчу - 1: 7

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ. БРАЗИЛІЯ - НІМЕЧЧИНА. ФОТОРЕПОРТАЖ

Турнірна таблиця чемпіонату світу - 2014 з футболу
Розклад чемпіонату світу - 2014 з футболу

Всі голи Мірослава Клозе
Клозе vs Роналдо: чи втримається бразилець на троні?

Йоахім Льов сказав напередодні: «Проти нас буде не 11 футболістів, а 200 мільйонів бразильців». Німецький тренер мав на увазі, що його команді буде неймовірно складно в півфінальному матчі з господарями. І навряд чи думав, як складно буде цим 200 мільйонам ...

Бразилія готувалася до півфіналу в Белу-Орізонті, як до великого бою. З глибокою раною пам'яті про програний фіналі попереднього домашнього мундіалю, в 1950 році. З оскоминою чвертьфінальних поразок від європейських команд - Франції та Голландії - в 2006-му і 2010-му. Проти об'єктивно кращої команди нинішнього турніру. Без Неймара, від якого команда Луїса Феліпе Сколарі залежить, як урожай від сонця. Без Тіаго Сілви - капітана, впевненого в собі центрального захисника, гравця, який забив у чвертьфіналі, одного з найдосвідченіших в сьогоднішньої «хлоп'ячої» збірної ... Вони виходять з автобуса і йдуть в кепках з написом «Тримайся, Неймар» по тунелю під трибунами стадіону « Мінейран »- Давид Луїс і Дані Алвес, Оскар і Марсело, Халк і Луїс Густаво, Данте і Бернар, 21-річний хлопець з донецького« Шахтаря », якому випав шанс, щасливий квиток на Місяць без скафандра і підготовки.

Вони кривляються і супляться, приховуючи за різними емоціями своє гігантське хвилювання. Це і справді хлопчаки. Дарма що Данте, який змінює в центрі оборони дискваліфікованого Тьяго Сілву, вже 30 років. З мужиків - воротар Жуліо Сезар, Майкон та Фред, але і вони - частина легкої, що живе емоціями команди. Бразильці і летять вперед, немов від страху перед солідністю німців, з перших секунд півфіналу. Напередодні багато думали, що Бразилія зіграє з трьома оборонними півзахисниками і, може бути, навіть віддасть Німеччині ініціативу. Але Луїс Феліпе Сколарі ясно сказав на своїй передматчевій прес-конференції: «Бразилія не може бути самою собою, якщо не грає в атаці». За дві години до матчу вдається задати одне питання великому Дунзі, півзахисникові-мастодонтів, капітану чемпіонської збірної Бразилії 1994 року:

- Три центральних хавбека проти німців - це буде правильний варіант?
- Цього не буде, - відповідає Дунга. - Сколарі ніколи не зробить цього.

За другою частиною фрази зрозуміло, що Дунга складу ще не знає. Це його думка, його впевнене аналіз. І він має рацію. Або, навпаки, не має рації. Як і Сколарі.

Як і Сколарі

ЧС-2014. 1/2 фіналу. Бразилія - ​​Німеччина - 1: 7. М'яч рідко залишав ворота збірної Бразилії ...

Бразильці заробляють кутовий вже на 40-й секунді, а то, що в матчах з Чилі і Колумбією господарі відкривали рахунок після навісів, ніхто не забув. Потім буде ще кілька наскоків, все таких же навіжених ... І тут німці зрозуміють, що їм нема чого боятися. Що у суперника відстовбурчують край одягу не пістолет, а вказівний палець. Чи зрозуміють, що вони самі тут страшніше всіх. А ще - швидше і краще розуміють колективні завдання.

Два епізоди з Марсело на 10-й хвилині символічні й показові. 26-річний гравець, вже давно не юніор, володар кубка європейських чемпіонів, зіграв як пацан і був жорстоко покараний. Перед своєму штрафному він вихопив легким дотиком м'яч з-під ніг Томаса Мюллера, потім додав фінт перед носом розгорнувся німця і хвацько пішов в сторону чужих воріт. А через півхвилини вже у кута німецької штрафний почав піжонити, оступився і віддав незграбний пас на хід супернику. Німці злетіли в контратаці, заробили в ній кутовий, і після подачі кинутий усіма в п'яти метрах від воріт Жуліо Сезара Мюллер відкрив рахунок. Це був перший і, мабуть, головний, дуже жорстокий удар по легенях, легковажним, невагомим бразильцям.

Вони знову забігали, Давид Луїс, як і в чвертьфіналі, примудрився пройти, прибираючи м'яч від одного суперника за іншим, півполя, потім віддав наліво Халку, але його простріл перервав німецький захисник. Через 20 хвилин німці з цинізмом покажуть, як потрібно пасувати в штрафну і що можна зробити там, в її лоні, якщо мати, на відміну від опонента, запасом холоднокровності.

На 21-й хвилині Жуліо Сезар з переляку під пресингом вибив м'яч в аут - і це стало для німців сигналом, як запах крові для акули. У наступні миті вони розтерзали незіграну бразильську оборону, проблеми якої до того ж посилив розгублений і провалив гру Фернандіньо.

Тут пора б і про збірну Німеччини слово сказати. У Фернандіньо, наприклад, був свій антипод - Тоні Кроос, який провів видатний матч, взявши участь в чотирьох перших голах і взагалі зігравши неймовірну роль в тій зоні, де народжувалися німецькі атаки і голи. Він подавав кутовий, після якого забив свій п'ятий м'яч на цьому турнірі і десятий гол на чемпіонтах світу Мюллер. Потім, обігравши Фернандіньо перед штрафним, Кроос зручно віддав м'яч Мюллеру. Той акуратно залишив Мирославу Клозе, і колишній рекорд результативності мундіалі звалився . Німецький форвард з другої спроби пробив Жуліо Сезара, забивши свій 16-й гол на чемпіонатах світу. До речі, якби не Клозе, добити м'яч в ворота міг і зреагувала Кроос. Але і тому слави голеадора вистачило. Через три хвилини Тоні вже двічі приймав вітання, причому свій другий і четвертий німецький м'яч він забив, обікрав перед цим вкрай розваленого Фернандіньо.

А за хвилину до того, в черговий раз довівши, як важливі в атаці сміливість і впевненість, вклав м'яч з літа в нижній кут. Доконав ж і без того Нехай в ридання Бразилію Самі Хедіра. З перших хвилин граючи вище свого партнера по центру півзахисту Швайнштайгера, до фінішу вистави «як приготувати шашлик з бразильців» Хедіра зовсім розперезався і взяв участь в четвертому і п'ятому голах. Віддав Кроосу і сам забив після пасу Озіла. Цю атаку, до речі, почав відбором в центральному колі Матс Хуммельс, якого теж не хотілося після геройства в чвертьфіналі залишатися далеко від головних подій.

На початку другого тайму бразильці, мабуть, поставили собі за мету нагадати всім, що в збірної Німеччини чудово грають не тільки 10 польових гравців, але і воротар. Оскар і Пауліньо, який вийшов замість Фернандіньо, могли забити по два рази, причому Оскар - в двох сусідніх атаках, а Пауліньо - в одному і тому ж епізоді. Але бездоганний вибір позиції і спокій Нойєра, помножені на бразильські нерви і буйство бажання хоч щось зробити, відклали так званий гол престижу до 90-ї хвилини.

Та й забий Бразилія на 48-й, ні про які шанси на порятунок, ні про яку птаху Фенікс і мови бути не могло. Німеччина і мінімальну перевагу, швидше за все, утримала б. Не кажучи вже про перевагу, гідному дитячої книжки з картинками. Вихід Пауліньо замість Фернандіньо і Раміреса замість Халка стали лише визнанням Сколарі своїх помилок. Можливо, йому все-таки варто було зіграти з трьома опорними або взагалі вибрати якийсь інший план на гру замість відчайдушного нальоту на німецький крейсер. Шостий і сьомий голи Німеччини, забиті Андре Шюррле, цвяхами, шампурами прибили до історії матчу головні постулати: грати логічно, якщо треба, можна і в дрібний пас в штрафний, а в інших випадках - брати гру на себе і сміливо бити по воротах, розуміти партнера і ніколи не зупинятися.

Після сьомого голу німці почали катати м'яч по чужій половині поля, і потроху обезлюднює «Мінейран» (потроху, підкреслю - яке в цьому було самовладання) заспівав: «Оле!» І це було найстрашніше, що могло трапитися зі збірною Бразилії, адже 200 мільйонів в ці хвилини просто хотіли футболу і просили німців не зупинятися і забити ще. У Бразилії і після цього шурраско з національної збірної будуть любити і розуміти футбол. Вони, 200 мільйонів , В цьому жорсткому німецькому приниженні зовсім не винні.

ЧС-2014. 1/2 фіналу. Бразилія - ​​Німеччина - 1: 7 ...