Полезные материалы

Чим годувати британського кошеня з раннього віку і до півроку

  1. Годування британця на 1 місяці
  2. Годування британця на 2 місяці
  3. Годування британця на 3 місяці
  4. Годування британця на 4 місяці
  5. Годування британця в 6-12 місяців
  6. Вводимо домашню їжу в раціон кошеняти
  7. Сухі та вологі корми для британця
  8. заборонені продукти

Щоб новий член родини повноцінно розвивався і ріс абсолютно здоровим, необхідно з перших днів перебування тварини в будинку розробити правильний раціон. Чим годувати британського кошеня, і які продукти краще виключити з меню чотирилапими одного, ви дізнаєтеся в нашій статті. Поставтеся до цього питання серйозно і відповідально, адже здорове харчування - це запорука довгого і щасливого життя вашого нового пухнастого друга!

Кошеня британської породи - дивна тварина з красивою мордочкою і кумедними манерами! З цим вихованцем не доведеться нудьгувати, вони активні і грайливі, але досить вимогливі у догляді.

Годування британця на 1 місяці

Будь-яка жива істота після народження потребує материнському молоці, і британський малюк не є винятком. Котик в перший місяць життя повинен знаходитися під надійним турботою мами-кішки. В її молоці містяться всі необхідні для росту і розвитку компоненти.

У такий період важливо забезпечити правильним харчуванням саму кішку, щоб у перебуває молоко могли надходити всі необхідні речовини, завдяки яким у кошеняти сформується міцний імунітет.

Якщо у годувальниці є деякі проблеми зі здоров'ям, або з яких-небудь причин кошеня не може перебувати під опікою матері, власникам пухнастого домашнього звіра слід розробити корисний раціон для новонародженого. Отже, чим годувати кошеня британця в перший місяць життя:

  1. У зоомагазинах потрібно придбати спеціальне молоко для новонароджених кошенят. У цьому продукті правильно підібраний склад компонентів, близько наближений до материнського молока.
  2. Поступово в раціон можна додавати розім'яту яєчний білок і рідку манну кашу, зварену на знежиреному молоці. Порції повинні бути мінімальними. Кількість годувань в день - 3-4 рази. Ці продукти також вносяться в раціон кошенят, які перебувають на грудному вигодовуванні.

Годування британця на 2 місяці

Ось і пройшов перший місяць життя пухнастого малюка. Його організму тепер потрібні додаткові елементи. Перш ніж годувати кошеня в 2 місяці британської породи, потрібно вивчити перелік допустимих продуктів, необхідних для правильного росту і розвитку.

Починаючи з 4-5-тижні життя в меню можна поступово вводити тверду їжу. Починати краще з знежиреної яловичини, попередньо переморожене і мелкоізмельченной. Для одного годування досить порції в межах 10-15 м

У раціоні малюка також повинні бути:

  • свіже молочко;
  • смачні молочні каші, зварені на молоці невеликий жирності;
  • натуральний м'який сир;
  • нежирні вершки;
  • яєчний жовток;
  • свіжий сирок.

Можна доповнювати меню паштетами і консервами, придбаними в спеціалізованих зоомагазинах або ветеринарних аптеках. На упаковці обов'язково повинні бути вказані рекомендації виробника, щодо вікових обмежень.

Досвідчені заводчики не радять купувати дешеву продукцію з сумнівною якістю. Якщо бажаєте побалувати свого пухнастого малюка - купіть йому хороший продукт від надійного виробника!

важливо:

  • при введенні нових продуктів в раціон висловухого вихованця, спостерігайте за реакцією його організму;
  • не перевищуйте допустимі норми при годуванні малюка, переїдання загрожує чреватими наслідками;
  • не лінуйтеся окремо готувати для породистого кота, йому не можна їсти їжу з приправами, спеціями та іншими добавками, характерними для продуктів, які споживаються людиною.

Тепер ви знаєте, чим годувати домашніх британських кошенят в 2 місяці, а попереду наступний етап життя, нові відкриття і розширений раціон!

Годування британця на 3 місяці

Тримісячний короткошерстий британець радує свою нову сім'ю першими досягненнями й уміннями. У цьому віці кошенята вже самостійно ходять в туалет, багато часу проводять в активних іграх і з задоволенням пізнають навколишній світ.

Щоб цей процес проходив максимально корисно для підростаючого організму, необхідно продовжувати правильна годівля британських кошенят, включаючи всі нові продукти в індивідуальне меню.

Чим годувати кошенят британців в чотири місяці:

  • молочка;
  • яєчний жовток;
  • відварне або сире переморожене м'ясо (яловичина, курка);
  • в раціон додаються субпродукти;
  • кисломолочні продукти;
  • консерви для 3 місячних кошенят;
  • морська відварна риба без кістки;
  • каші;
  • терті овочі.

Кількість годувань в день - 4 рази. Порції помірні. Не слід давати кошеняті в один день відразу кілька нових продуктів. Необхідно поступово вводити додаткові інгредієнти, не забуваючи стежити за станом малюка.

Годування британця на 4 місяці

Годування британця на 4 місяці

На четвертому місяці життя висловухий породистий кіт вже цілком сформований тварина, з красивою блискучою шерстю і дорослим поведінкою. Він уже значно збільшився в розмірах, його вага перевищує початкові параметри приблизно в три рази. У цьому віці вже сміливо додається в раціон спеціальний корм для британських кошенят сухого виду. Кількість годувань скорочується, а дозування порцій - збільшується.

В основному меню продовжують домінувати продукти, допустимі для годування кошенят 3-х місячного віку. Приблизно 25-30% загального раціону складають сухі корми. У цей період власнику необхідно визначитися з виробником котячого харчування, віддаючи переваги перевіреним брендам. З цього питання можна проконсультуватися з ветеринаром, не забуваючи враховувати особисті спостереження за пухнастим вихованцем.

Якісний корм реалізується за вищою ціною, але це не привід економити на здоров'ї нового друга. Не варто купувати харчування домашньому коту в сумнівних місцях, краще купувати живильну продукцію в зоомагазинах, що мають сертифікацію на товар для тварин.

Заводчики не радять купувати корми на вагу, на місцевих ринках. Якість такої продукції досить сумнівно, а значить, годування цими складами може негативно позначитися на здоров'ї тварини.

Годування британця в 6-12 місяців

У другій половині першого року життя у британця відбувається дозрівання статевої системи. Це період настільки складним як для самого вихованця, так і для його господаря. Можуть виникнути деякі труднощі при вихованні британського кота, вже початківця показувати свій характер.

Щоб пухнастий друг виявляв максимальний спокій і не засмучував свого власника хуліганськими вчинками, необхідно продовжити правильне харчування, завдяки якому у британця сформується хороші поведінкові манери і слухняність.

Чим можна годувати британську кішку з 6-місячного віку:

  • кисломолочні продукти;
  • яєчний жовток;
  • м'ясо відварне, переморожене;
  • риба без кісток;
  • каші різних видів;
  • шматочки фруктів і овочів;
  • сухарики, житній хліб;
  • субпродукти;
  • готові консерви для котів за віком;
  • сухий корм в пріоритеті, становить близько 50% загального раціону.

З цього віку організм тварини вже погано справляється з переварюванням лактози, тому поступово з раціону домашнього вихованця забирається молоко і молочні каші.

У 6-8 місяців кількість годувань в день - 3 рази, ближче до року чисельність прийомів їжі скорочується до двох разів.

Дотримуючись правил по годівлі породистого кота, можна виростити здорового і енергійного одного з красивою шерстю і хорошими манерами поведінки.

Вводимо домашню їжу в раціон кошеняти

власники кішок британської породи самостійно визначаються з видом харчування для тварини. Можна пріоритетно годувати вихованця консервами і сухим кормом, створеним спеціально для кошенят, але в будь-якому випадку хиже по природі тварина потребує м'ясі, тому даний інгредієнт обов'язково повинен бути присутнім в щоденному раціоні.

Найкращий вид м'яса - яловичина. Давати її потрібно в сирому вигляді, попередньо переморозіть в холодильній камері протягом трьох днів. Перед годуванням продукт обробляється окропом, що дозволяє знищити небезпечні гельмінти і інші шкідливі мікроби.

Годувати кошенят британців раннього віку краще яловичим фаршем, приготованим самостійно. Не слід додавати в готовий склад сіль та інші спеції, неприйнятні для годування породистих котів. Також можна давати малюкові мелкоізмельченной сирий продукт.

Великий прямоухий вихованець може самостійно поглинати м'ясо більших шматочків, але щоб виключити непотрібні проблеми, фахівці все одно рекомендують проводити попередню нарізку м'яса, щоб тварині було простіше поглинути їжу.

Починаючи з 2 місячного віку британцеві можна давати яловичу печінку в відварному вигляді, один раз в тиждень. Приблизно 3-4 рази в тиждень в основне меню додаються відварені субпродукти різного виду. Порція не повинна перевищувати 100 м

Кошенятам також необхідна нежирна риба, бажано морського походження. Її можна подавати в сирому вигляді. Попередньо продукт переморажівается, обдається окропом, очищається від кісток і шкіри. Рибу потрібно давати британцеві не частіше 2-х разів на тиждень.

Один раз в тиждень в раціоні пухнастого члена сім'ї повинні бути присутніми відварні курячі яйця, зокрема жовток, попередньо подрібнений. Подавати цей продукт можна в поєднанні з консервами або кашею.

Що стосується каші:

  • до трьох місяців маленького кошеняти годують молочною кашею, розведеної водою, без цукру;
  • з 6 місяців каша вариться виключно на воді, без молока;
  • даний продукт вноситься в раціон 3-4 рази в тиждень;
  • в пріоритеті вівсянка, манка і рисова каша;
  • можна дати готову страву в поєднанні з м'ясними інгредієнтами або консервами для кошенят.

У раціоні домашнього кота також повинні бути присутніми відварені овочі: кольорова капуста і морква (корисна для очей). В подрібнений продукт додається крапля рослинної олії. Їх також можна змішувати з кашею і м'ясом.

3-4 рази на тиждень британському кошеняті необхідно давати кисломолочні продукти невеликий жирності: кефір, сир, йогурти (натуралка), вершки, кефір. Дорослим котам таке харчування покладено не частіше 2-х разів на тиждень. Обов'язково стежте за терміном придатності магазинної продукції. Не годуйте пухнастого улюбленця кисломолочними продуктами з вийшли терміном придатності і сумнівної якості, що може викликати серйозне отруєння та інші несприятливі наслідки.

Раціон британця, заснований на натуральних продуктах, дуже корисний і необхідний для здорового росту і правильного розвитку. Не можна годувати тварину їжею зі свого столу, тільки окреме приготування їжі, без солі, спецій та інших добавок! Не допускайте переїдання, кіт може погладшати і захворіти на хронічні недуги.

Сухі та вологі корми для британця

Більш спрощений спосіб годування британки заснований на готових кормах. Цей варіант відмінно підходить для власників, які не мають можливості регулярно готувати корисну їжу своїм вихованцям. Головне, підібрати правильний корм і розрахувати добову норму відповідно до віку кошеня.

Відповідальні виробники створюють якісну продукцію, що має в своєму складі всі необхідні для британця вітамінні і мінеральні комплекси. В асортименті таких товарів представлені найрізноманітніші склади в сухому і консервованому вигляді. При виборі, обов'язково вивчайте рекомендації виробника, опубліковані на упаковці!

Який корм вибрати, сухий або вологий, вирішувати тільки вам! Можна поєднувати ці два види в зразковому співвідношенні 50/50, 60/40 або 70/30%. Якщо британця годують виключно сухим кормом, необхідно надати тварині вільний доступ до чистої питної води.

Консервований продукт накладається в чисту миску в строго отмеренном кількості, з розрахунком на одну годівлю. Неприпустимо залишати корм «на потім», після кожного годування миска тваринного очищається від залишків продукту і ретельно вимивається чистою водою.

Поради досвідчених заводчиків:

  1. Для сприятливого зростання і розвитку поєднуйте сухий корм з вологим. На сніданок і вечерю краще подавати консервовану продукцію, а протягом дня можна підгодовувати вихованця сухим кормом.
  2. Навіть якщо ви годуєте кота виключно готовими кормами, регулярно додавайте в стандартний раціон шматочки свіжого м'яса.
  3. Найкращі корми для породистого британця - преміум класу (наприклад, «Віскас», «Хіллс»). Не купуйте бюджетний варіант продукції, так як в цих складах недостатньо необхідних елементів для правильного росту і розвитку. Після годування дешевими кормами нерідко відзначаються ускладнення в плані фізичного здоров'я. При вживанні неякісної продукції у кошеняти може розвинутися сечокам'яна хвороба та інші хронічні недуги.
  4. Якщо припускаєте каструвати змужнілого британця, купуйте спеціальний корм з відповідною позначкою. У ці продукти входить збалансований комплекс необхідних мікроелементів, з урахуванням гормональних змін в організмі тварини. Аналогічні правила дотримуються для кішок, яким була проведена стерилізація.

заборонені продукти

Котов британської породи не можна годувати такими продуктами:

  • жирним м'ясом;
  • кісточками;
  • річковою рибою;
  • жирними кисломолочними продуктами;
  • яєчним білком;
  • ковбасними виробами;
  • консервацією (для людей);
  • смаженою їжею;
  • гострими і солоними продуктами;
  • солодощами, шоколадом;
  • випічкою, здобою;
  • їжа зі свого столу.

Правильний підхід до харчування кота британської породи - запорука доброго здоров'я і тривалого життя пухнастого члена родини!