Полезные материалы

Терентій Мещеряков: "Рекомендую поспішити з бронью квитків на безкоштовні поїзда"

Фото: m24 / Михайло Сипко

Чому під час Кубка конфедерацій уболівальникам краще відмовитися від автомобілів. Про те, як бронювати квиток на безкоштовний поїзд, куди звернутися за рішенням транспортних проблем - в інтерв'ю m24.ru розповів генеральний директор АНО "Транспортна дирекція чемпіонату світу з футболу 2018 року в Російській Федерації" Терентій Мещеряков.

- Які додаткові заходи безпеки візьмуть в московських аеропортах, залізничних вокзалах під час проведення Кубка конфедерацій та чемпіонату світу з футболу? Чи будуть додані зони огляду, інтроскопи?

- Під час проведення Кубка конфедерацій на залізничних вокзалах і в аеропортах будуть організовані додаткові доглядові пункти і "чисті" зони, велика увага буде приділятися поділу потоків транспорту і людей. У всіх транспортних схемах чотирьох міст, де буде проходити Кубок конфедерацій: Москва, Пітер, Сочі, Казань - питання безпеки для нас номер один. Ми розуміємо, в яке непросто час ми зараз живемо, і, звичайно, головна задача - зробити переміщення уболівальників і команд комфортним і безпечним.

- Ви вже знаєте, скільки на Кубок конфедерацій приїде уболівальників?

- Судити про це можемо тільки за кількістю квитків, яких ФІФА підготувало - 700 тисяч. До речі, квитки на матчі коштують не дуже дорого. І, так як ми заговорили про продаж квитків, я б відразу хотів запропонувати, як зараз кажуть лайфхак, - скористатися безкоштовним проїздом у залізничних потягах для уболівальників.

Купивши квиток на матч, отримавши FAN ID (Паспорт вболівальника), а це необхідна умова, буде можливість не тільки сходити на матч, але з'їздити в інше місто. Наприклад, москвичі зможуть з'їздити в красиві, цікаві міста: Сочі, в Казань, у Санкт-Петербург, туди і назад в купейному поїзді, і за проїзд з них нічого не візьмуть.

Фото: ТАСС / Михайло почуя

- Як забронювати безкоштовний квиток?

- Припустимо, уболівальник хоче потрапити на матч Мексика - Росія в Казані 24 червня, йому потрібно купити квиток на сайті fifa.com . Отримати FAN ID через сайт fan-id.ru або пункти видачі, які є у всіх чотирьох містах-організаторах Кубка. Потім, реєструватися і створити особистий кабінет на порталі tickets.transport2018.com . В особистому кабінеті вказати номер квитка на матч і забронювати місце в додатковому поїзді.

- Чи буде роздруківка посадкового квитка?

- Не обов'язково. Це буде такий же електронний квиток, як на будь-який інший поїзд. Зазначу, що розклад поїздів сформовано таким чином, щоб людина встигла на матч і повернутися назад з матчу.

- Однак в кожному місті, яке приймає Кубок конфедерацій, буде проходити по три-чотири матчі. Чи зможе уболівальник виїхати і ще раз повернутися до цього міста на інший матч?

- Чи зможе, якщо у нього буде квиток на той матч, який збирається відвідати, а у нас в цей день піде туди безкоштовний поїзд. Правда, поїздів менше, ніж квитків на матчі, так як у залізничної інфраструктури є обмеження. Всього буде 262 додаткових поїзда і 160 тисяч безкоштовних квитків, а квитків на Кубок конфедерацій, нагадаю, - 700 тисяч, тому я б рекомендував з бронью квитків поспішити. Незабаром організатори почнуть розсилати квитки, і відразу бронюйте квитки на поїзд.

Фото: m24 / Михайло Сипко

- Іноземні вболівальники будуть їздити за своєю командою. А перший матч, наприклад, збірної Німеччини пройде в Казані, другий - в Сочі, а третій знову - в Казані. Чи буде можливість у вболівальників поїхати на прямому поїзді з Казані в Сочі і назад?

- Усі чотири міста-організатора зв'яже шість маршрутів. Тобто будуть і прямі рейси з Казані в Сочі, і назад. Але якщо їх не буде вистачати, виникне попит, то може бути доданий прямий авіарейс.

Основне навантаження під час Кубка конфедерацій буде на авіаційний транспорт, на літаках полетить більше половини уболівальників. Про це свідчить міжнародний досвід проведення змагань такого рівня. Якщо авіакомпанії побачить, що є попит, то поміняє тип повітряного судна на більш місткий, або призначить ще один рейс. Зазначу, що безкоштовних літаків не буде.

- А міжміські автобуси будуть вводитися додаткові?

- На автобусі і на машині не варто їхати. У містах будуть вводитися обмеження на рух особистого транспорту. Ми закликаємо все-таки користуватися залізничним і авіаційним транспортом, як найбільш швидким, комфортним і безпечним. Наприклад, з Москви до Санкт-Петербурга, є безліч варіантів дістатися і по залізниці, і на літаках.

Фото: m24 / Михайло Сипко

- Які завдання вирішуватиме транспортна дирекція при проведенні Кубка конфедерацій і чемпіонату світу ?

- Головне завдання - комфортне і безпечне переміщення десятків тисяч людей під час змагань. Не хотілося б повторити негативний досвід проведення Олімпійських ігор в Атланті в 1996 році, коли з-за пробок зривалися змагання, тому що спортсмени просто не встигали доїхати до місця проведення.

А ось у Росії хороший досвід і при проведенні Олімпіади 1980 року в Москві і 2014 року в Сочі. Для координації питань транспортного планування, а також моніторингу будівництва транспортної інфраструктури і була створена Транспортна дирекція - 2018. Одинадцять різних міст, і в кожному з них нам спільно з суб'єктами Російської Федерації має бути забезпечено швидке і комфортне переміщення уболівальників. Спробуємо заздалегідь передбачити і запобігти всім транспортні труднощі.

Фото: ТАСС / Петро Ковальов

- Наскільки зараз готова транспортна інфраструктура в російських містах до проведення обох турнірів?

- До Кубку конфедерацій спортивні об'єкти і транспортна інфраструктура готові, вже відкрито робочий рух по яхтового мосту в Санкт-Петербурзі. Ніяких ризиків ми не бачимо, тому що в містах, де пройде Кубок конфедерацій, великі змагання вже проводилися. А ось такі міста, як Саранськ, Ростов, Волгоград під час чемпіонату світу з футболу випробують серйозну транспортне навантаження. Тому в містах-організаторах ЧС-2018 ведеться робота щодо посилення транспортної інфраструктури.

У Ростові-на-Дону будується з нуля новий аеропорт "Платов", новий аеропорт будується в Саранську. До аеропортів будується автодорога. Аеропорт побудований в Волгограді, перша черга терміналу вже приймає рейси. Будується автодорога, що зв'язує аеропорт з центром міста. Велика реконструкція авіаційного вузла йде в Калінінграді.

Фото: m24 / Михайло Сипко

- А з якої країни ви очікуєте найбільші число вболівальників на Кубок конфедерацій?

- Точна кількість іноземних гостей стане відомо після закінчення квиткової кампанії. Зрозуміло, що з Нової Зеландії ми очікуємо небагато вболівальників. Взагалі по уболівальникам у нас є чіткий об'єднаний операційний транспортний план - це окрема динамічна модель, яка збирає дані, аналізує їх, розраховує потоки в режимі реального часу по кожному місту і кожному дню. Ми вже зараз розуміємо, скільки людей, звідки може приїхати. Протестуємо цю систему на Кубку конфедерацій, а до чемпіонату внесемо корективи.

- Громадський транспорт в Москві під час Кубка конфедерацій буде безкоштовним , При цьому, при вході на всі види транспорту стоять турнікети. Як вболівальники будуть через них проходити?

- По квитку на матч і FAN ID. Ці документи необхідно буде показати контролеру, і турнікет для вболівальника буде відкритий. Система правил щодо безоплатного проїзду буде у всіх містах однаковою. Важливо, щоб уболівальник не перенавчався, переїжджаючи з міста в місто.

Наше спільне завдання - пересадити якомога більше число вболівальників з особистого транспорту на громадський, щоб не створювалися затори на під'їзді до стадіонів. У кожному місті збільшиться кількість рейсів громадського транспорту. Ми відразу говоримо, що на машині буде некомфортно. Поблизу стадіонів парковки будуть тільки для спеціальних груп: великих організованих груп уболівальників, журналістів, спортсменів, персоналу команд і співробітників стадіону, а для вболівальників парковки розташуються дуже далеко.


- А між якими стадіонами та аеропортами курсуватимуть безкоштовні шатли?

- спецмаршрут вирішили організувати між стадіоном "Спартак" в Москві і аеропортом "Шереметьєво", так як це найближча аеропорт до стадіону. До шаттлам уболівальників проведуть волонтери.

- Електрички теж будуть безкоштовними для вболівальників?

- Так. У тих містах, де є залізнична зв'язок з аеропортом, електрички будуть безкоштовними. Наприклад, в Сочі поставимо електрички в Олімпійський парк. А ось на напрямку Москва - Петушки безкоштовних електричок не буде. Наше завдання не просто зробити безкоштовний транспорт для всіх, це все одно витрати, а зробити транспорт зручним саме для глядачів.

Фото: m24 / Михайло Сипко

- Запустять чи до головним футбольним подіям "Аероекспрес" між залізничним вокзалом та аеропортом "Пулково" в Пітері?

- Плани запустити "Аероекспрес" в Пітері є, але це в більш довгостроковій перспективі, ніж Кубок конфедерацій і чемпіонат світу. А ось в Казані, Сочі і, звичайно, в Москві електрички будуть задіяні в перевезеннях.

- Під час Кубка конфедерацій будете розділяти уболівальників обох команд, щоб не сталося конфліктів?

- Такі плани є. На турнір в цьому році приїде менше іноземних вболівальників, ніж на чемпіонат, тому спеціально розділяти не плануємо.

- Якщо у вболівальників виникнуть транспортні проблеми, куди їм звертатися за допомогою?

- Для допомоги вболівальникам буде створено мобільний додаток і сайт з транспортними маршрутами , Розкладом всіх видів транспорту. Для оперативного вирішення труднощів можна зателефонувати на гарячу безкоштовну лінію: 8-800-775-2018. На кожному транспортному об'єкті буде навігація російською та англійською, як правильно дістатися - підкажуть також волонтери. На вокзалах, на зупинках громадського транспорту встановлять табло змінної інформації, що транслює час прибуття громадського транспорту і транспортні схеми.

Посилання по темі

- А коли інформаційні табло почнуть встановлювати?

- У багатьох містах вони вже стоять. Підкреслю, що створювана інфраструктура після футбольних подій буде працювати як спадщина. Жодного транспортного об'єкта не будується виключно до чемпіонату світу. Закінчиться футбол, а вся інфраструктура буде працювати в звичайному режимі і обслуговувати міста.

- А на яких мовах вболівальники отримають консультацію?

- Під час Кубка конфедерацій на двох - англійською та російською, під час чемпіонату на п'яти базових мовами - російською, англійською, французькою, німецькою, іспанською. А якщо зрозуміємо, що буде затребуваний китайський, то його додамо.


- В яких містах підготують паперові брошури-гіди до чемпіонату?

- Москва нам вже надіслали "Транспортний гід" - брошуру про те, як доїхати, як дістатися. Поки це проект, ми внесемо в неї корективи і відправимо назад до столичного департамент транспорту. Упевнений, що такі брошури розроблять і в інших містах. У нас є спільне завдання - зробити так, щоб у всіх одинадцяти містах нашої країни чемпіонат світу пройшов добре, в тому числі і з точки зору транспортного забезпечення.

Розмовляла Світлана Казанцева

сюжети: Підготовка до чемпіонату світу з футболу 2018 року , Кубок конфедерацій - 2017

Які додаткові заходи безпеки візьмуть в московських аеропортах, залізничних вокзалах під час проведення Кубка конфедерацій та чемпіонату світу з футболу?
Чи будуть додані зони огляду, інтроскопи?
Ви вже знаєте, скільки на Кубок конфедерацій приїде уболівальників?
Чи буде роздруківка посадкового квитка?
Чи зможе уболівальник виїхати і ще раз повернутися до цього міста на інший матч?
Чи буде можливість у вболівальників поїхати на прямому поїзді з Казані в Сочі і назад?
А міжміські автобуси будуть вводитися додаткові?
Як вболівальники будуть через них проходити?
А між якими стадіонами та аеропортами курсуватимуть безкоштовні шатли?
Електрички теж будуть безкоштовними для вболівальників?