Полезные материалы

Правила гри в дартс

  1. 501/301

Вперше дартс з'явився кілька століть назад на Британських островах, після чого досить швидко завоював популярність у багатьох країнах світу. У нинішній час існує більше 50-ти різновидів цієї розваги, але всіх їх об'єднує певний звід правил.

У нинішній час існує більше 50-ти різновидів цієї розваги, але всіх їх об'єднує певний звід правил

стандартна мішень для гри в дартс розділена на 20 осередків з номерами від 1 до 20. У центрі розташовано "яблучко" ( "bullseye"), потрапляння в яке приносить гравцеві 50 очок. Навколо нього - зелене кільце, при попаданні в яке зараховується 25 очок. Зовнішнє вузьке кільце мішені подвоює число сектора, а внутрішнє - потроює.

Мішень повинна кріпитися так, щоб відстань від землі до її центру становило рівно 173 см. Крім того, сектор "20" чорного кольору повинен бути розташований чітко вгорі мішені. Кидки необхідно здійснювати на відстані не менше 2 м 37 см.

Найчастіше в дартс грають 2 команди або 2 гравця. Перед початком змагання кожному учаснику дозволяється зробити по 9 пробних кидків для розминки. Потім представник кожної сторони робить ще один кидок, який визначає черговість: команда, гравець якої метнув дротик ближче до "яблучку" мішені, починає першої.

За один підхід кожен повинен зробити 3 кидка. У більшості випадків використовується 2 набору дротиків (по 1 для кожної команди), після чого вони знімаються з мішені. Кидок не рахується, якщо гравець заступив за позначену межу. Окуляри можна зараховувати тільки в тому випадку, якщо дротик залишався в мішені не менше 5 секунд після останнього кидка. Гравці також не отримують очок при застряванні дротика в іншому дротику або його випаданні з мішені.

Це основні правила гри в дартс, але існує ще величезна кількість їх різних варіацій. Ось найбільш популярні з них.

501/301

Найпоширеніша версія гри в дартс , По якій навіть існують різного роду офіційні турніри і чемпіонати. Кожна команда починає зі стартовим рахунком 501 (301 в іншого різновиду). Окуляри, отримані гравцями за кидок, віднімаються з решти. Гра продовжується до тих пір, поки один з учасників не досягне 0. Фінальний кидок повинен бути проведений в "яблучко" або "подвоєння" таким чином, щоб отримані окуляри (за 1 кидок) звели рахунок до 0.

Якщо попадання принесло більшу кількість очок, ніж було необхідно для досягнення 0 - вся серія метань, що призвели до "перебору", не зараховується, а кількість очок стає таким, яким воно було до початку цієї серії.

Одна гра в 501 (301) називається "ЛЕГ". П'ять таких "легов" утворюють "сет" (три виграних "лега" завершують "сет"). Виграє команда, яка здобула перемогу в певній кількості "сетів".

Двадцять сім

Кожен учасник перед початком гри отримує 27 очок. Перші три дротика повинні потрапити в "подвоєння" сектора 1 - кожне таке потрапляння принесе гравцеві 2 очка (2х1). Якщо жоден дротик не потрапив - 2 очка віднімаються. Наступні три дротика потрібно метнути в "подвоєння" сектора 2, а потрапляння дасть вже цілих 4 очка (2х2). Стільки ж і відніметься при невдачі.

Гра триває до сектора 20 мішені, а перемагає гравець з найбільшою кількістю зароблених очок. Учасники, рахунок яких протягом гри опускається нижче одиниці, вибувають.

раунд

Суть цієї гри полягає в тому, щоб по черзі потрапити дротиком в сектора від 1 до 20, а потім в подвоєння і потроєння останнього сектора Суть цієї гри полягає в тому, щоб по черзі потрапити дротиком в сектора від 1 до 20, а потім в "подвоєння" і "потроєння" останнього сектора. Змагання вважається завершеним після фінального попадання в центр мішені, а переможцем той, хто в нього потрапив. Якщо в серії кидків один гравець потрапляє в ціль всіма трьома дротиками (наприклад, в сектора 1, 2, 3 або 5, 6, 7) - він продовжує гру позачергово.

тисяча

У цій грі зараховуються тільки попадання в "яблучко" і "зелене кільце". Учасники починають гру без окулярів і набирають їх серіями по 3 кидки, враховуючи виключно зароблені 50 або 25 очок. Перемагає учасник, який першим набере 1000 очок. У разі "перебору" бали опускаються до 0.