Полезные материалы

Малайзія: як покинути іслам і залишитися в живих

Громадяни Малайзії народжуються мусульманами і, згідно з державною внутрішній політиці, не мають права офіційно відмовитися від ісламу Громадяни Малайзії народжуються мусульманами і, згідно з державною внутрішній політиці, не мають права офіційно відмовитися від ісламу. Як розповів виданню La Presse малайзійський адвокат Харіс Мохаммад Ібрагім, він, займаючись клопотаннями про офіційне відлучення від ісламу з листопада 2000 року, не виграв жодної справи.

«Якби я не ставився до цього з гумором, я б просто збожеволів», - запевняє Ібрагім. Його фатальне невезіння пояснюється аж ніяк не відсутністю здібностей або маленькими гонорарами (48-річний адвокат береться за справи про перехід в іншу релігію безкоштовно).

Незважаючи на згадану в конституції Малайзії свободу віросповідання, юридична системи країни досі не прийняла жодного рішення про офіційну зміну релігії, яке могло б стати прецедентним. Позитивне рішення справи про перехід в християнство був зафіксовано лише один раз, причому до моменту прийняття цього рішення позивач був уже мертвий. Тим часом, число справ, суть яких зводиться до прохання стерти з посвідчення особи позначку «іслам», неухильно зростає: малайзійці, залишаючи іслам заради буддизму чи християнства, не хочуть залишатися під юрисдикцією шаріатського суду. Деякі з малайзійців змінюють віру з причин релігійного характеру, більшість - прагнучи одружитися з представником іншої конфесії.

Однак цивільні суди не вирішуються викреслити рядок про конфесійну приналежність без відповідного дозволу шаріатського суду, а ті, в свою чергу, не поспішають такий дозвіл надавати. Нерідкі випадки, коли позивачі, які покинули ряди мусульман, полягають в тюрми або відправляються в виправні табори для відступників. Ті, хто не готовий опинитися у в'язниці або таборі, намагаються покинути межі Малайзії. Адвокат, який стверджує, що відчуває справжню пристрасть до ведення подібних справ ( «Коран, як я його розумію, наказує захищати скривджених», - каже Ібрагім), регулярно отримує письмові загрози. Погрози від невідомих ревнителів чистоти ісламу кожен день записує його автовідповідач.

За словами Ібрагіма, Малайзія, колись цілком терпима до іновірців, з кожним роком стає все більш ісламістської країною. «Я ніколи не повертаюся спиною до дверей, якщо сиджу в барі. Я не випадково зняв офіс в китайському кварталі », - пояснює Ібрагім.

Одна з найгучніших справ, програних ним, як, втім, і всі інші, була справа Ліни Джой, мусульманки, яка прийняла християнство в 26 років. Незважаючи на те, що Джой хрестилася і вийшла заміж за християнина, їй було відмовлено в зміні «релігійного статусу». Судовий розгляд тривав більше семи років. Після прийняття рішення про те, що залишається мусульманкою, Джой та її чоловік були змушені покинути Малайзію, не без підстав побоюючись за своє життя.

29 серпня 2007 р

джерело: Newsru.co.il .