Полезные материалы

Топ-10 провальних трансферів «Зеніту»

розповівши про вдалих підписання «Зеніту», «Соккер.ру» нагадує про футболістів, переходи яких можна назвати провальними, адже в Петербурзі невиправдані очікування часто ранили сильніше солідних грошових втрат, з якими давно змирилися.

01.07.2010 з «Рубіна» за 12 мільйонів євро

Тут пояснення не потрібні, Бухаров назвав «Зеніт» «Раною на кар'єрі» і він має рацію. І хоча кажуть, що Олександр здатний катувати свій організм в кращих традиціях ранкових клієнтів пітерських ларьків, а також не спати ночами, представляючись відвідувачем казино Лас-Вегаса, для російського нападника за 12 мільйонів євро Саша грав в Петербурзі жахливо. Навіть деколи ще гірше до нецензурного забарвлення і хрипкого мату з трибун. «Рубін» пристойно заробив, в Петербурзі не зрозуміли Бухарова і його манеру гри, на нього не працювали напарники і навіть не намагалися. Взагалі здалося, що Олександра не злюбили за промахи і ставлення до трудової дисципліни навіть партнери по команді. У таких випадках провал - закономірний результат.

01.07.2010 з «Удінезе» за 7 мільйонів євро

Брали сербського захисника за солідні гроші, маючи на меті закрити позицію лівого захисника і в центрі знайти застосування новачкові Брали сербського захисника за солідні гроші, маючи на меті закрити позицію лівого захисника і в центрі знайти застосування новачкові. Проте, цей футболіст не зміг навіть виграти конкуренцію у Губочан, не кажучи вже про Крішіто, який прийшов пізніше. Дивним гравцем виявився Лукович, адже в «Удінезе» грав хитро, а в Петербурзі - немов йому забороняли думати. Універсальний серб виявився зовсім не як дзеркальне відображення Івановича, що і в центрі оборони може, і на фланзі. Доводилося Губочану за звичкою бути першим «куди пошлють», поки Крішіто, який спочатку не нудьгував по Серії А і Італії, які не виписали. Лукович навіть після втрати шансів сидів на газовій трубі. Чи не награв навіть на мільйон, не кажучи про семи.

Себастьян Пюігренье

30.07.2008 з «Нансі» за 6 мільйонів євро

Для захисника в «Зеніті» шість мільйонів - хороша ціна, адже за таку ж кількість євро приїхав той же Гарай. Але Себастьян не зміг заслужити навіть другий шанс, як намагався португалець Нету. Півроку «м'ясник» значився в складі, встиг розчарувати, розсерджений повернувся і на довгі роки закрив для Петербурга перспективний французький ринок - не видно, щоб футболістам з Ліги 1 в «Зеніті» довіряли, особливо захисникам. Може, і правильно роблять - кращі французькі центральні захисники в великих клубах грають, але навіть вони не зразок стабільності, як і сам Пюігренье, поневірявся по орендах в зрілому віці.

01.07.2009 з «Томі» за 1,4 мільйона євро

Купуючи вільного агента Дзюбу чи сорокамільйонного Халка, в Петербурзі потрапили в точку. З недешевим Рондонія теж не прорахувалися, оскільки його вдало продали в АПЛ. А ось копійчане по пітерським масштабами підписання Корніленко засіло в людській пам'яті, як кержаковскій девіз «бив, б'ю, бити буду». Сергія вимушено випускали на поле в основі, але така у нього доля в титулованих клубах - провалюватися. Ні в київському «Динамо», ні в «Зеніті" не закріпився. Один гол забив, але багато раз не допоміг, а значить - підвів, причому потім ще довго з Сергієм продовжували дивні відносини, доводилося шукати йому нові і нові клуби для отримання ігрової практики.

01.07.2009 з «Торіно» за 7,3 мільйона євро

З італійцями за кордоном таке, як з Розіною, трапляється нерідко, тому вони зазвичай надовго не їдуть. Або взагалі відмовляються від переходів в клуби з інших ліг. Воліють все життя до старості виступати в улюбленому «серіалі». На кожного Тоні знайдеться свій Іммобіле, та й Кассано в «Реалі» не став новим Раулем, хоча згадка Чіро і Антоніо до місця - виявилося, що Алессандро, незважаючи на довіру з боку тренера, просто не тягне гру на рівні «Зеніту», хоча і мав потрібними якостями. В Торіно він був на своєму місці, а в Петербурзі виглядав дико при живих Широкова і Данні, які грали трохи на інших позиціях, але диригували грою куди вдаліше.

26.02.2012 з «Арсеналу» за 1,2 мільйона євро в оренду

Треба згадати, навіщо повертали Аршавіна - щоб підтримати, щоб пережив епоху відродження Треба згадати, навіщо повертали Аршавіна - щоб підтримати, щоб пережив епоху відродження. Так, шлях того ж Алехандро Домінгеса завершився в Петербурзі невдачею, ось тільки аргентинець хоча б чемпіонський титул виграти допоміг. Так що не Алехандро, а Андрія вибираємо символом невиправданих очікувань. Аршавін пару раз показував хороший футбол, навіть жирок з живота зігнав, але якщо пам'ятати про рівень, то можна констатувати - талант помер на виході з лондонських нічних клубів. У Петербург повернувся чоловік, який бажає заробити, і відмова від нового контракту - найкраще тому підтвердження. Від Аршавіна протягом двох з половиною років чекали більшого. Наприклад, порівняйте показники Андрія і Лазовича - серб скандалив, але частіше приносив користь. При цьому оклад у Аршавіна був вище.

05.08.2013 з «Рубіна» за 8 мільйонів євро

Навіть з урахуванням того, що в «Дженоа» Крістіан грає добре , Що дозволить продати його контракт за живі гроші в майбутньому, все-таки вісім мільйонів євро на даний момент викинуті на вітер, і для «Зеніту» цей гравець інтересу не представляє. Навіщо взагалі Крістіана висмикнули з Казані? Раніше в Петербурзі намагалися розграбувати «Рубін», щоб послабити конкурента, видать, загралися. Ансальді добре виступав в команді Бердиєва, не грав в «Зеніті» і після невдачі в «Атлетіко» знайшов собі команду до душі - колишній клуб Крішіто. Ось так все взаємопов'язано, проте навіть з урахуванням, що Крістіан - прекрасний лівий захисник, він в цьому списку потрібен, оскільки це класичний приклад покупки без сенсу і за хороші гроші.

10.03.2009 з «Галатасарая» за 5,8 мільйона євро

Провальний трансфер не обов'язково найдорожчий. І вже точно це визначення не пов'язано з класом гравців, тому Лумба або Родича сюди і не включаємо. Але якщо футболіст хороший, якщо йому щедро платили в Петербурзі, якщо він обійшовся майже в 6 мільйонів євро, як пізніше Гарай, то Фернанду Мейра можна назвати трансферної невдачею. Його підписання не зробило оборону команди сильніше. І хоча є в історії «Зеніту» також невдала ставка на голкіпера зі схожими наслідками - Жевнов був хороший, поки не надів футболку пітерського клубу, все-таки такі приклади, як з Мейра, показовіша і доречні в цьому списку. Мова про підписання, в корисність якого дуже хотілося вірити, виходячи з досвіду новачка. Але Фернанду не допоміг і пішов вільним агентом в «Сарагосу».

04.08.2006 з «Трабзонспора» за 7,5 мільйона євро 04

Заплатили більше, ніж за Домінгеса, мучили довше, повинен був замінити Кержакова, який забивав частіше в Петербурзі до від'їзду, як і сам Фатіх в Туреччині, що є ще одним аргументом для включення нападника в список. Отже, приїхав хлопець, у якого по двадцять-тридцять голів за сезон, а виявилося, що вісім м'ячів у чемпіонаті - справжній подвиг. Текке не став зіркою «Зеніту», і хоча ставлення до нього краще, ніж до деяких в цьому списку, це точно невиправданий часом трансфер. Тим більше, за хорошою для суперників традиції невдач пітерців, в «Рубін» нападник пішов за невелику суму, правда, і там не заграв.

03.08.2010 з «Порту» за 22 мільйони євро

Ось тільки не треба зараз згадувати, що Бруну з аутсайдерами грав, як Гарай в центральних матчах минулого сезону. Додайте до ціни вікового португальця - 22 мільйони євро, всі його численні промахи нема на старті кар'єри в «Зеніті», а в кінці, і зрозумієте, чому з досвідченим португальцем в центрі оборони пітерська команда з часом втратила чемпіонського звання, чому поступалися в Європі. Алвеш вмів грати добре, але клінічна пристрасть до бородатих футбольним анекдотів, розказаних у вигляді танцю на поле - падав, обрізався, гальмував, підставляв напарників, дозволяє внести Бруну в почесний список тих, кому пам'ятник при вході на нову арену «Зеніту» не поставлять.

У пітерців чимало невдалих підписань в новий час - Лазович, Семшов, Лумб, Родич, Домінгес і Хусті теж повністю себе не розкрили, хоча ситуацію погіршує тотальне невміння продавати контракти не заграли. В результаті тільки на представленої десятці втратили 75 мільйонів євро. Разом з витратами на зарплати і упущеною вигодою після поразок в єврокубках і чемпіонаті - викинули на вітер ще більше. Всього під чверть мільярда віддали за тих, хто в підсумку не приніс очікуваної користі. Кучеряво жили, в майбутньому так не вийде.

Навіщо взагалі Крістіана висмикнули з Казані?