Полезные материалы

півострів Гамова

  1. Географія
  2. природа
  3. Історія

Півострів Гамова - півострів, розташований на південно-західному узбережжі Приморського краю, в Битва на озері районі, на півдні затоки Петра Великого. Чаруюча, напівдика природа заповідника, населяє півострів. Півострів Гамова в першу чергу це - чисте блакитне море і прибережні, надводні та підводні ландшафти, підводні камені. Ці місця давно уподобані дайверами і є улюбленим місцем для відпочинку на морі в Примор'ї. З одного боку півострів обмежується територією бухти Витязь, з іншого - однойменною мисом, де встановлено маяк - архітектурний пам'ятник. Східна акваторія півострова є складовою частиною Далекосхідного державного морського заповідника.

Географія

Півострів Гамова розташований на східному узбережжі затоки ім. Петра Великого і розділяє бухти Витязь і Алексєєва з заходу, а також бухти Астаф'єва та Теляковского. У східній частині півострова розташована бухта Порятунку. На півострові знаходиться мис Гамова (який є найбільш південною точкою півострова), на якому розташований маяк Гамов. Також на півострові знаходиться миси Бабкіна і Шульца (на захід від мису Гамова) і миси Теляковского і Астаф'єва (трохи на схід від мису Гамова). На півострові велика кількість невеликих струмочків.

Рельєф півострова - скелясто-гірський. Найвища точка знаходиться на 506 м над рівнем моря (гора Туманна). Берег крутий, стрімкий, скелястий. У морі біля півострова зустрічаються підводні і надводні камені.

На південному узбережжі в 500 м від берега розташований острів Алексєєва, на східному в 500 м від берега розташовуються острова Астаф'єва і острів Максимова.

На півострові є два населених пункти: Витязь і Маяк Гамов.

Східна акваторія півострова, що включає бухти Астаф'єва, Порятунку, Орлине, частково бухту Теляковского, а також п'ятисотметрова буферна берегова зона входять в с Східна ділянка Далекосхідного державного морського заповідника.

природа

Навесні на півострові інтенсивно цвітуть рододендрони. Також на півострові ростуть лілії, іриси, валеріана, ромашки і різноманітні полутропіческіе рослини.

Півострів є вкрай сприятливим місцем відпочинку на морі в Приморському краї. Вода біля берегів півострова дуже чиста, влітку вона прогрівається до +23 ° C. Завдяки цьому, саме підводний світ прибережних вод півострова Гамова багатий і різноманітний. Околиці бухти Витязь славляться різноманітністю йоржів, креветок, гребінців, актиній і мідій. Бухта Алексєєва вважається місцем проживання тюленів-ларга.

Також поблизу мешкають рідкісні тварини і птахи, які занесені до Червоної Книги: амурський тигр, гімалайський ведмідь, плямистий олень, косуля, єнотовидний собака, уссурійський кіт, мандаринка, іглоногая сова, а також японський і даурский журавлі. Півострів порадує і тих, хто став його гостем, і рідкісними видами метеликів, серед яких хвостоносец Маака і павлиноглазка Артеміда.

Історія

Мис Гамова був відкритий в 1854 році екіпажем фрегата «Паллада» і названий на честь гардемарина Д. І. Гамова. Детально описаний в 1862 році експедицією В. М. Бабкіна.

Півострів Гамова також сумно відомий в історії тим, що в 1897 році на каменях біля мису Гамова розбився пасажирський пароплав «Володимир», що йде з Владивостока в китайський порт Чифу з заходом в Посьет. Судно потрапило в туман і вискочило на прямовисну скелю, його ніс опинився майже на березі і отримав дві пробоїни. На сьогоднішній день «Володимир» залишається похованим водами затоки вже більше 100 років. Ці місця нині користуються великим успіхом у дайверів для відпочинку на морі в Примор'ї.

Ще одна з визначних пам'яток мису Гамова - маяк - будова зі старовинним дзвоном, закладене французами в 1888 році. Маяк Гамова - один з перших маяків, побудованих в Приморському краї, повністю його будівництво було завершено лише в 1906 році. На думку істориків, загибелі «Володимира» не відбулося, якби маяк був готовий в експлуатації до цього випадку.

З моменту заснування міста Владивостока і до середини 50-х років тривало будівництво району морських укріплень на берегах затоки Петра Великого. Бетонні ДОТи зараз занедбані, але як і раніше визирають порожніми бійницями з бухт акваторії затоки. На висоті близько 300 метрів над рівнем моря розташовані два двухорудійние батареї калібру 180 мм, введені в дію в роки другої світової війни і є частиною оборонного комплексу «Владивостокська фортеця».

Пам'ятки півострова, пов'язані з його історією: Маяк Гамова, сосна Гамова, гора Туманна, 180-мм берегова Артбатарея, будинок Яна Янковського, Будинок Шевельова. Також на півострові є залишки наукової експериментальної станції з навчання дельфінів.