Полезные материалы

Red Bull 400. У Сочі пройшов російський етап. Результати, переможці, підсумки

  1. Як придумати новий спорт? Легко. По-перше, потрібно бути спортсменом, хоча б колишнім. Бажано...
  2. Легкі «випльовують». Але не всі
  3. І навіть за гроші

Як придумати новий спорт?

Легко.
По-перше, потрібно бути спортсменом, хоча б колишнім. Бажано - чемпіоном своєї країни, ще краще - неодноразовим. Оптимальний варіант - ще й чемпіоном Європи. По-друге, потрібно просто їхати зі своєю дружиною на автомобілі у справах, зовсім не збираючись придумувати новий вид спорту. По-третє, побачити звичайний класичний трамплін для стрибків на лижах висотою 120 метрів, (яких навколо, природно, сотні), і несподівано подумати: а чи не забігти мені на нього?
І в четверте - бути австрійцем. І забігти.
Якщо все збіглося, то вітаємо: ви - Андреас Бергер, і ви тільки що придумали Red Bull 400.

Якщо все збіглося, то вітаємо: ви - Андреас Бергер, і ви тільки що придумали Red Bull 400

Фото: redbull.com

«У моїй смерті прошу нікого не звинувачувати»

Хоча принципово нового в бігу як і куди завгодно, але тільки не по рівній поверхні, взагалі немає. Давно є маса змагань, де бігти потрібно вгору, вниз, по сходах, по горах, зигзагами і по прямій. З іншого боку, любителів бігу можна зрозуміти: взяти, наприклад, плавання, та не якесь - олімпійське. На Олімпіадах пливуть і обличчям вперед, і спиною, і в басейнах, і на річках з морями, і навіть на місці, але синхронно. А бігти - тільки по гладкій поверхні. Максимум - через бар'єри пострибати. Прикро, розумієш.
Напевно, олімпійська бігова програма цілком могла б вмістити в себе щось несподіване і екстремальне. Вона і так розміру неймовірного, але тут хоч різноманітність було б. І ось варіант Red Bull 400 як ніякий інший для цього підходить. Біг на трамплін на 400 метрів, прямо від глядацьких трибун та вгору до того місця, з якого стрибуни на лижах починають свій розгін. Фантастичні і вбивчі для непідготовленої людини 35 градусів ухилу. З обов'язковим підписом або заповіту, або паперу «в моїй смерті прошу нікого не звинувачувати».

З обов'язковим підписом або заповіту, або паперу «в моїй смерті прошу нікого не звинувачувати»

Фото: «Чемпіонат»

Легкі «випльовують». Але не всі

Дивитися на місце фінішу від низу до верху - жорстоко. Дивитися на місце старту зверху вниз - ще й страшно. Перші 100 метрів - як звичайна стометрівка, ну а далі починається гора приземлення, на яку якщо не забіг, а просто пошкандибав - вже герой. І тільки ти готуєшся підняти руки вгору і прийняти заслужені лаври і почесті, як виявляється, що попереду фінальні сто метрів - гора розбігу. У твоєму випадку - гальмування. І фініш десь там нагорі.

Відео можна подивитися на каналі YouTube .

Насправді, звичайно, все не так жахливо. Особливо, якщо ти хоча б трохи спортивна людина. Дістатися до фінішу - не проблема, питання тільки - скільки часу на це буде потрібно. Можна бігти, можна повзти або дертися на четвереньках, можна триматися руками за все, до чого ці руки дістануть. Зокрема - за спеціальну сітку. Але легкі на фініші «випльовують», хоча і не всі, звичайно. На заключному етапі Red Bull 400 в 2017 році, що проходив на олімпійському трампліні Червоної Поляни, так і було. Медична бригада швидкої допомоги без роботи не залишилася.

Медична бригада швидкої допомоги без роботи не залишилася

Фото: redbull.com

І навіть за гроші

Поки це ще не Світова серія і не Гран-прі. Просто набір з десятка етапів в різних країнах світу - Австрії, Чехії, Словенії, Німеччини і навіть США. І Росії, звичайно. Причому Росії - два рази. Тільки у нас в цьому році було два етапи - навесні в Чайковського, восени - в Сочі. Підсумок - більше 9000 учасників за сезон. Причому заявка на сочинський етап коштувала 2000 рублів, і більше трьохсот чоловік не побачили в цій сумі серйозної перешкоди.

Причому заявка на сочинський етап коштувала 2000 рублів, і більше трьохсот чоловік не побачили в цій сумі серйозної перешкоди

Фото: «Чемпіонат»

Безумовно, над складової, що забезпечує несамовиті фінішні розборки, ще належить попрацювати, а й вид спорту поки занадто молодий - сім років в цьому році. Поки в ньому більше бажаючих спробувати перемогти себе, ніж суперника. У Сочі, наприклад, виступали тільки росіяни, а виграли, як і в Чайковського, подружжя Мітяєва. Причому - за явною перевагою. Ось так фінішувала Катерина ...

Відео можна подивитися на каналі YouTube .

А ось так - Дмитро. Він, до речі, сподівався на те, що в Сочі приїде дуже сильний турецький спортсмен і готувався до протистояння з рівним суперником, але той відмовився в останню хвилину. Напевно, щось відчув.

Відео можна подивитися на каналі YouTube .

Ну а були і ось такі несподівані фініші, коли чоловік не міг залишатися байдужим до страждань своєї жінки, а тому долав завершальну частину забігу разом з нею. Допомагав, підтримував. Підштовхував.

Відео можна подивитися на каналі YouTube .

Про тактику і стратегію своїх перемог Дмитро і Катерина Митьково розповідати відмовилися. Жарт, звичайно. Основна думка - швидкий початок погубить будь-кого. Хоча головне, звичайно - бути здоровим, як ведмідь. Вони, до речі, на трамплін в Сочі заходять з задоволенням. Долучаються до спорту і заодно лазять по сміттєвих баках.

Відео можна подивитися на каналі YouTube .

Висновок: бігати в трамплін можуть все. Ну, хоча б ходити. Тема крута і цікава, залишилося тільки побільше трамплінів побудувати, щоб це розвага було доступно кожному. Ну а якщо серйозно - спробуйте. У наступному році Red Bull 400 повернеться в Росію і у кожного буде шанс дотягнутися до небес і ткнути в них пальцем.

Переможці та призери етапу Red Bull 400 в Сочі

Фото: redbull.com

Як придумати новий спорт?
По-третє, побачити звичайний класичний трамплін для стрибків на лижах висотою 120 метрів, (яких навколо, природно, сотні), і несподівано подумати: а чи не забігти мені на нього?