Полезные материалы

Чертановський футбольний бум, або Як москвичі обіграють «Челсі» і «Реал»

  1. Швидкість понад усе
  2. Вихід у великий спорт
  3. У футболі не буває дрібниць
  4. Від годинного тренування до стажування в «Манчестер Юнайтед»
  5. Спорт навчанню не перешкода
  6. У футболісти я піду, хай мене навчать

За останні сім років кількість городян, які займаються фізкультурою і спортом, зросла вдвічі - з 2,1 мільйона до більш ніж чотирьох мільйонів осіб. Понад 145 тисяч з них - діти, які тренуються в 82 спортивних школах і центрах Москомспорта . На вибір - 78 видів спорту: від плавання, баскетболу та хокею до фігурного катання, єдиноборств і, звичайно, футболу.

Останній - один з найпопулярніших у юних москвичів. І справа не тільки в прийдешньому чемпіонаті світу, але і в розвиненій інфраструктурі. У 20 установах Москомспорта відкриті відділення футболу , Де безкоштовно займаються близько 15 тисяч чоловік. Заняття йдуть в чотирьох аренах і на 45 футбольних полях.

Відповідно до адресної інвестиційної програми Москви на 2017-2020 роки в місті з'явиться 10 спортивних комплексів з футбольними полями і всією необхідною інфраструктурою. Шість сучасних арен столиці планує побудувати для спортшкіл в 2018-2019-му. Чотири поля вже готові. На них освоюють тонкощі гри вихованці Спортивного комплексу Олімпійського селища-80 , центру фізичної культури і спорту САО , спортивної школи олімпійського резерву «Сокіл» і центру спорту та освіти «Чертаново» . У столичних школах створені всі умови для гри і підготовки юних спортсменів, і, може бути, саме зараз на одній з цих арен тренуються майбутні зірки.

Взагалі серед вихованців московських шкіл знаменитих спортсменів чимало. Наприклад, «Чертаново» подарувало уболівальникам Ігоря Коливанова, Василя Кулькова, Ігоря Чугайнова, Дініяр Білялетдінова і інших. Відділення футболу в цьому районі (тоді він називався Радянським) відкрилося в 1976-му, а сьогодні у центру спорту та освіти є власна школа, інтернат, повнорозмірне футбольне поле , Критий манеж, тренажерні зали і відновлювальні центри. Зараз тут 2034 учня - удвічі більше, ніж 10 років тому.

Швидкість понад усе

Охочих стати футболістами багато. Тільки в «Чертаново» на набір номера 1 вересня приходить 300 хлопців, і це не рахуючи онлайн-анкет. Особливо готуватися до перегляду не потрібно. «При відборі дітей ми в першу чергу звертаємо увагу на швидкість. А її, з якого віку батько ні почне займатися з дитиною, яка не поліпшиш. Це таке собі вроджена якість, яке важко розвинути навіть у великих спортсменів », - розповідає директор центру спорту та освіти Микола Ларін.

Записатися можна в будь-який час, крім липня, коли в школі канікули. Плюс двічі на рік - у грудні та в кінці червня - проводять перегляди, на які можуть приїжджати і хлопці з інших міст. Для них недалеко від основної будівлі школи відкрито інтернат на 70 місць .

Для них недалеко від основної будівлі школи відкрито   інтернат на 70 місць

Вихід у великий спорт

Вихованці московських футбольних шкіл показують хороші результати. У 2013-му шість «чертановцев» стали чемпіонами Європи серед юнаків. У минулому році російські команди, за які грали 17 москвичів, виграли два міжнародні турніри : Турнір пам'яті першого віце-президента ФІФА Валентина Гранаткіна і Кубок розвитку.

У тому ж 2017-го столичні футболісти з «Чертаново» перемогли в великих міжнародних змаганнях в Мадриді , Обійшовши італійський «Ювентус», лондонський «Челсі», фінський «КяПа», німецький «Вердер». А 17-річний москвич Кирило Колесніченко увійшов в список найталановитіших молодих футболістів , Який склала The Guardian.

Тобто у дітей є вихід у великий спорт, який починається в клубі рідної школи. У футбольному клубі «Чертаново», наприклад, грають спортсмени віком від 16 до 22 років, і всі вони вихованці школи. Директор пояснює: «Батьки, коли вибирають між школами, віддають перевагу тій, щодо якої є впевненість, що після її закінчення в команді грати буде їхня дитина, а не легіонери або хлопці з інших клубів».

У футболі не буває дрібниць

Але головне для шкіл перемагати в дитячих турнірах, а виховати футболістів високого рівня. У заслуженого тренера Росії Михайла Буренкова їх чимало. Це захисник ЦСКА Сергій Ігнашевич та ціла плеяда півзахисників: Олександр Зуєв з «Ростова», Артем Тимофєєв з «Спартака», Владислав Рижков з «Тамбова», Олександр Зотов з «Динамо» і багато інших.

«Багато хлопців талановиті, здібні, але важливо, щоб вони не тільки яскраво починали, але і яскраво закінчували футбольну школу», - впевнений тренер. Для цього потрібно дати їм зрозуміти, що не буває дрібниць, на які спортсмен може не звертати уваги: ​​багато в чому від цих, здавалося б, дрібниць залежить, якою буде гра. Тому все, що говорить тренер, потрібно брати на озброєння.

Звичайно, до кожної дитини потрібен свій підхід, і увагу до вихованців видно в усьому. Для хлопців готують гарячі сніданки і обіди, безкоштовно видають екіпіровку, на змагання їх возять на шкільних автобусах, на кожному тренуванні обов'язково присутні лікарі. І навіть на збори кілька разів їздили вчителя загальноосвітньої школи, щоб футболісти не відставали за програмою. Але це не означає, що «чертановци» страждають від гіперопіки. «Приходячи в команду, гравці потрапляють в атмосферу вимогливості. Від них чекають результату, заради якого і запросили в команду », - каже Михайло Буренков. До цього хлопців і готують.

Від годинного тренування до стажування в «Манчестер Юнайтед»

До вимогливості юні футболісти звикають рано. У великому манежі займаються 11-річні «чертановци», і чути тільки голос тренера. Підлітки старанно виконують всі команди - це не мрія будь-якого вчителя!

Розклад залежить від віку: у початківців спортсменів тренування годинні і проходять три рази на тиждень, у найстарших в один день можуть бути і теорія футболу, і загальна фізична підготовка в залі, і заняття на полі. Ті, хто грає за клуб «Чертаново», займаються не менше шести годин в день. Кожні вихідні в школі влаштовують матчі.

Є і літні табори, де відпочинок поєднують з тренуваннями. Юні спортсмени бувають за кордоном: їздять на ігри в Японію, Італію, Іспанію, Перу, Мексику. Найталановитіших запрошують на стажування іноземні школи, наприклад «Манчестер Юнайтед».

Спорт навчанню не перешкода

«99 відсотків тих, хто займається в відділенні" Чертаново-1 ", вчаться в нашій же загальноосвітній школі », - говорить Микола Ларін. Це 320 хлопців серед більш ніж двох тисяч футболістів. Сюди надходять гравці «Чертаново-1» і дівчатка з жіночого «Чертаново». Для них складають спеціальний розклад, але програма та ж, що і в інших школах.

Як хлопці, весь час зайняті тренуваннями і матчами, встигають вчитися? Спорт і тут приходить на виручку. «Спорт організовує, вчить, як виконувати набагато більше справ протягом дня. Потім і в дорослому віці наші учні вміють краще планувати справи, і, природно, вони успішніше і в підготовці до ЄДІ, і в час вступу до вузів. Протягом останніх п'яти років, мабуть, один-два відсотки не надходять, а всі інші здобувають вищу освіту. І це їм вдається саме завдяки спорту, завдяки тому, що вони вміють організувати себе », - пояснює директор загальноосвітньої школи Лада Федорова.

І це їм вдається саме завдяки спорту, завдяки тому, що вони вміють організувати себе », - пояснює директор загальноосвітньої школи Лада Федорова

Її слова підтверджують результати іспитів: наприклад, в минулому навчальному році третина одинадцятикласників отримали п'ятірки з математики базового рівня, майже половина - четвірки. Багато здають математику профільного рівня, наприклад, ті, хто збирається вивчати спортивний менеджмент.

Звичайно, спортивні вузи у випускників в честі: в них йдуть 70 відсотків дітей. Решта вибирають дуже різні професії. Лада Федорова уточнює: «За останні два-три роки наші діти надходили в Російський державний університет нафти і газу, закінчили Дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ. Є випускники, які навчаються в Російському університеті дружби народів ».

У футболісти я піду, хай мене навчать

В спортшколи дітей приймають за результатами тестування. Мінімальний вік для груп початкової підготовки прописаний в федеральних стандартах . Наприклад, для художньої гімнастики це шість років, а для хокею і футболу - дев'ять.

Якщо є місця, спортшколи приймають учнів круглий рік. Записатися можна як в самому закладі, так і онлайн на mos.ru . Для цього знадобляться дані документів, що посвідчують особу заявника та дитини. При зарахуванні потрібна буде медична довідка про відсутність у дитини протипоказань займатися обраним видом спорту.

Для тих, хто ще не визначився з вибором, проводять тестування , Які покажуть, до чого у дитини найбільша схильність. В центрах Москомспорта це зроблять досвідчені фахівці і дадуть батькам рекомендації. Ще один варіант - провести тест самостійно . У цьому випадку результати занесуть в онлайн-базу сервісу, і система видасть висновок зі списком видів спорту, які більше підходять дитині, а також перелік шкіл, де проходять заняття.

У цьому випадку результати занесуть в онлайн-базу сервісу, і система видасть висновок зі списком видів спорту, які більше підходять дитині, а також перелік шкіл, де проходять заняття

Як хлопці, весь час зайняті тренуваннями і матчами, встигають вчитися?