Полезные материалы

Модульне орігамі. З чого почати?

Матеріали і інструменти   Яка папір краще підходить для виконання виробів

Матеріали і інструменти

Яка папір краще підходить для виконання виробів? Як швидше виготовити багато модулів? Який розмір модулів найбільш оптимальний? Цей розділ розкриє секрети модульного орігамі і допоможе зробити перші творчі кроки.

вибір паперу

Офісний папір. Це найбільш підходяща папір для модульного орігамі: вона досить щільна і не дуже гладка, тому модулі не ковзають при з'єднанні і добре тримаються. Кольорова офісний папір забарвлена ​​з двох сторін і не біліє на згинах.

Блоки для записів (стікери). Для модуля кусудами «Супершар» і модуля «Трилисник» підходять квадратні стікери. Трикутні модулі зазвичай складаються з прямокутних аркушів паперу. Приблизне співвідношення сторін такого листочка 2: 3 (напрімер14x6 см). Однак можна використовувати квадратні стікери, розрізані навпіл. Співвідношення сторін при цьому буде 2: 1. Модуль вийде більш товстим. Для деяких виробів це навіть З добре. Зустрічаються також стікери прямокутної форми, які не потрібно розрізати.

Порада. При використанні блоків для записів з клейовим краєм складайте модуль липкою стороною всередину.

Папір для орігамі. Спеціальний папір для орігамі також називають «ками» ( «папір» по-японськи). Вона вже нарізано на листи певної форми, як правило, квадратної. Величина може варіюватися. Зазвичай одна сторона такого листа біла, а інша - кольорова, в наборі присутні кілька різних кольорів. Зустрічається папір кольоровий з обох сторін і папір з орнаментом.

Кольоровий папір для дитячої творчості. Деякі види такого паперу можна використовувати, однак треба перевіряти, не рветься вона на згинах. Для модульного орігамі, як правило, потрібно багато паперу одного кольору, а в наборах для дитячої творчості буває всього по кілька одноколірних листів. Однак, наприклад чорну або коричневу папір знайти важко, і доводиться брати її саме з таких наборів.

Журнальна папір. Папір із сучасних глянцевих журналів (і з картинками, і з текстом) добре підходить для модульного орігамі. Вибирайте не дуже тонкий папір. Якщо впорядкувати модулі за кольорами, можна отримати дуже цікаві живописні ефекти в зібраному виробі. Кілька таких виробів представлено в цій книзі.

Розмір паперу для мудолей

Розмір аркушів паперу для складання модулів може бути різним - великим або маленьким. Від цього залежить величина майбутньої вироби. Для трикутних модулів зручно використовувати листочки розміром 1/16 або 1/32 стандартного аркуша формату А4.

♦ Якщо довгу і коротку боку аркуша формату А4 розділити на 4 рівні частини і розрізати лист по намічених лініях, то вийдуть прямокутники розміром приблизно 53 x 74 мм.

♦ Якщо довгу сторону листа формату А4 розділити на 8 рівних частин, а коротку на 4 і розрізати лист по намічених лініях, то вийдуть прямокутники розміром приблизно 37 х 53 мм.
Можна вибрати й інший розмір. Наприклад майже всі вироби в цій книзі виконані з модулів з початковим розміром аркушів паперу 38x60 мм (або 4X6 см). У деяких випадках використовувалися розрізані навпіл стікери розміром 76 x 76 мм. Але якою б розмір модуля ви не вибрали, найзручніше зупинитися саме на ньому при виготовленні всіх виробів. Тоді вони будуть сумісні між собою і ялинка, складена до Нового року, зможе перетворитися на пальму, а потім в павича або в щось ще.

Інструменти і додаткові матеріали

Канцелярський ніж і лінійка. Перш ніж починати складати модулі, потрібно нарізати папір на прямокутники або квадрати, якщо ви не використовуєте стікери підходящої форми. Зручно різати відразу кілька шарів паперу. Робити це ножицями дуже важко. Краще різати папір хорошим канцелярським ножем по лінійці. Лінійка повинна бути тверда, бажано - з поглибленням або ручкою для притримування. Під папір слід підкласти тверду дошку. Якщо є можливість, придбайте спеціальний різак для паперу.

Клей. Більшість робіт з трикутних модулів, представлених в цій книзі, виконано без використання клею. Це дуже зручно. Будь-яку саморобку можна розібрати і створити щось нове. Клей використовується тільки для приєднання дрібних деталей - вічко, прикрас і т. Д. При бажанні його можна замінити клеїть масою. Однак якщо ви плануєте використовувати виріб як дитячу іграшку, як подарунок або виставковий екземпляр тоді є сенс подбати про міцність. Можна використовувати при складанні густий клей ПВА або клеїть олівець. А при роботі з модулем «Трилисник» клей необхідний. За допомогою клею з'єднуються пелюстки квітів, потрібен він і при виготовленні стебел і кріпленні листів.

Клеюча маса. Дуже зручний винахід! Нагадує щось середнє між двостороннім скотчем і білим пластиліном. Можна відірвати шматочок, скачати в кульку і прикріпити будь-яку
деталь зовні або всередині вироби. Коли необхідно, деталь можна зняти. Ця маса не залишає слідів.

Фарби. Всю виріб можна виконати з білої офісного паперу, а потім покрити її фарбою з балончика з пульверизатором - золотистої, сріблястою або будь-який кольоровий.

Швейні нитки з голкою. Модулі кусудами «Супершар» з'єднуються між собою за допомогою голки і нитки.

Додаткові деталі. При виготовленні виробів вам знадобляться готові оченята для іграшок. Вони бувають різного розміру і форми. Можна малювати очі самим на щільному папері або роздрукувати на принтері готові зображення вічко потрібного розміру і виду, які можна знайти, наприклад на сайті «Країна Майстрів». Для прикраси виробів підійдуть стрічки, бісер паєтки, намистини і т. Д.

модулі орігамі

Існує багато різновидів модулів орігамі: плоскі - для мозаїк, об'ємні - для кусудам і різних фігурок. Модулі для мозаїк просто приклеюються на основу близько один до одного. Об'ємні модулі можуть склеюватися один з одним, зшивати або з'єднуватися конструктивним способом (виступаючі частини одного модуля вставляються в кишеньки іншого). Розглянемо, як виконуються три види об'ємних модулів, з яких і будуть збиратися всі представлені в книзі вироби.

трикутний модуль

Трикутний модуль - основа представлених в книзі виробів. Як говорилося вище, для виконання такого модуля знадобиться прямокутний аркуш паперу.
1. Зігніть прямокутний аркуш паперу навпіл уздовж.
2. Зігніть поперек, щоб намітити лінію середини, і розігніть. Покладіть кутом вгору.
3. Загніть краю до середини.
4. Переверніть.
5. Загніть нижню частину вгору.
6. Складіть куточки, перегнув їх через великий трикутник.
7. Розігніть куточки і нижню частину.
8. Знову складіть куточки по намічених лініях і підійміть нижню частину вгору.
9. Зігніть навпіл. Одержаний модуль має два нижніх куточка і дві кишеньки. Такі модулі можна вставляти один в одного різними способами і отримувати об'ємні фігурки. Складена з модулів фігурка легко розбирається. Один з можливих способів з'єднання показаний на фото.

Увага! Сторону, що лежить в трикутному модулі навпаки прямого кута, в подальшому будемо називати довгою. Сторону, що лежить навпроти кута в 60 градусів - короткою.

Модуль кусудам "Супершар"

Одним з об'єктів модульного орігамі є кусудама - куляста фігура, зібрана з модулів різної форми. Класична кусудама «Супершар» складається з 40 модулів у формі квітів, також званих квітковими.
Ці модулі можуть служити основою для створення різних виробів, наприклад ляльок. Крім цього, з них можна робити сердцевінкі для квітів або самі квіти. Модуль кусудами «Супершар» виконується з квадратного листочка паперу. Для кусудами краще використовувати двосторонню кольоровий папір, для інших виробів - в залежності від задуму.

Для кусудами краще використовувати двосторонню кольоровий папір, для інших виробів - в залежності від задуму

1. Покладіть квадратний аркуш паперу зворотною стороною вгору. Намітьте лінії діагоналей, зігнувши і разогнув його. Переверніть.
2. Намітьте серединні вертикальну і горизонтальну лінії, зігнувши і разогнув аркуш паперу. Переверніть.
3. Складіть одночасно по всіх намічених лініях. Вийшла базова форма - подвійний квадрат.
4. Розмістіть форму «входом» вниз і загніть краю до середини спереду і ззаду.
5. При загинанні країв вийшло чотири «кишені». Розкрийте один з «кишень» і розплющите його.
6. «перелістніте» ліву частину заготовки направо.
7. Виконайте ту ж операцію з парним «кишенею», а також з двома що залишилися.
8. Розкрийте заготовку на стороні без «кишені». Загніть краю до середини.
9. Загніть куточок.
10. Виконайте операції 8 і 9 ще три рази, «перегортаючи» заготовку.
11. Отриману заготівлю повністю розгорніть.
12. Натисніть на середину листочка паперу з наміченими складками, щоб він став увігнутим. Тепер збирайте остаточний модуль. Почніть з лівого верхнього кута. Візьміться руками за краї паперу в місцях, зазначених на фото пунктирними лініями.
13. Заведіть складки назад, за ріг квадрата. Складки, помічені пунктиром, повинні зустрітися ззаду.
14. Краї отриманого «пелюстки» загніть до середини по раніше намічених складкам.
15. Загніть куточок всередину.
16. «перелістніте» праву частину отриманої фігурки наліво. Точно так же виконайте наступний «пелюстка».
17. Знову загніть краю «пелюстки» і куточок.
18. Виконайте операції 16 і 17 ще двічі.

Модуль «Трилисник»

З таких модулів можна виконувати різні мозаїки, аплікації та об'ємні вироби. Для складання модуля буде потрібно квадратний аркуш паперу.

Для складання модуля буде потрібно квадратний аркуш паперу

1. Покладіть квадратний аркуш паперу зворотною стороною вгору. Зігніть по діагоналі і розігніть.
2. Загніть краю до середини.
3. Загніть куточок догори і заправте всередину.
4. Загніть бічні куточки до середини.
5. Тепер куточки потрібно заправити всередину заготовки. Розігніть лівий куточок, після чого розігніть всю ліву сторону заготовки.
6. вправьте куточок всередину, складіть ліву сторону.
7. Те ж виконайте з правого боку.
8. Поверніть заготівлю на 180 ° і загніть краю донизу.
9. Переверніть на іншу сторону.
10. Складіть краю до середини, При цьому задній шар паперу повинен вийти наверх.

Автор: Тетяна Проснякова

Як швидше виготовити багато модулів?
Який розмір модулів найбільш оптимальний?