Полезные материалы

Курка на пляшці (банку) гриль

  1. Курка на пляшці (банку) гриль Курка на пляшці (банку) гриль Курка, запечена на пляшці Дуже смачна...
  2. Як приготувати курку на пляшці
  3. Особливості приготування і смак
  4. Що взяти замість пляшки для запікання курки
  5. Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати
  6. Чим намазати курку перед запіканням на пляшці
  7. Якщо верх курки став підгорати
  8. Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки
  9. Як зняти курку з пляшки
  10. Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи
  11. Курка на пляшці в картинках
  12. Курка на пляшці (банку) гриль
  13. Для запікання курки на пляшці потрібно
  14. Як приготувати курку на пляшці
  15. Особливості приготування і смак
  16. Що взяти замість пляшки для запікання курки
  17. Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати
  18. Чим намазати курку перед запіканням на пляшці
  19. Якщо верх курки став підгорати
  20. Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки
  21. Як зняти курку з пляшки
  22. Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи
  23. Курка на пляшці в картинках
  24. Курка на пляшці (банку) гриль
  25. Для запікання курки на пляшці потрібно
  26. Як приготувати курку на пляшці
  27. Особливості приготування і смак
  28. Що взяти замість пляшки для запікання курки
  29. Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати
  30. Чим намазати курку перед запіканням на пляшці
  31. Якщо верх курки став підгорати
  32. Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки
  33. Як зняти курку з пляшки
  34. Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи
  35. Курка на пляшці в картинках

Курка на пляшці (банку) гриль

Курка на пляшці (банку) гриль Курка на пляшці (банку) гриль

Курка, запечена на пляшці

Дуже смачна і проста в приготуванні кура-гриль, за рецептом, відомому всім з небагатьох радянських часів! Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?! ))

Курка на пляшці виходить з красивою хрусткою і смачною скоринкою і ніжним, соковитим м'ясом під нею. Грудка, звичайно, залишається трохи сухуватою, але тут це неминуче, зате решта м'ясо і шкурка - райська насолода!

Давайте згадаємо ті щасливі часи, коли нас радували найпростіші речі і смак настільки ж простий і добротної їжі зі звичайної курочки!

Моя кура на пляшці готувалася разом із зеленим, бисть розварюється горохом (вийшло смачне горохове пюре). Замість нього можна додати рис або сочевицю. Або взагалі приготувати курку в духовці без гарніру.

Можна запекти по цьому ж рецепту курку на банку, а яку банку краще вибрати для курки, я розповім нижче.

Для запікання курки на пляшці потрібно

  • Птах (ціла курка) - 1 тушка;
  • сіль;
  • Спеції - за смаком. Я брала базилік - 2 столових ложки і по 1 столової ложки м'яти і суміші перцю: запашного горошку, чорного, рожевого, зеленого і білого горошку

Пляшка скляна, чиста, без наклейок - 0,33 - 0,5 л, пивна, молочна (краще - стара, радянська, яку закривали кольоровий кришечкою з фольги) або схожа пляшка від інших напоїв.

Як приготувати курку на пляшці

  • Тушку птиці промити, змастити олією, змішати прянощі з сіллю і натерти цією сумішшю курочку - зовні і всередині.

  • Пляшку або банку наповнити на 2-3 водою і кинути туди трохи пряних трав, щоб курочка просочувалася ароматами зсередини. Я додавала в пляшку м'яту, а базиліком з перцем і сіллю натирала курячу тушку. Пляшку встановити в сковороду або форму для запікання, в яку при запіканні стікатиме курячий жир. Щоб жир не підгорав і не парував, в форму теж залити води.

  • Тушку курки надіти (посадити) на пляшку, скропити м'ясо рослинним маслом.

Курка, що сидить на пляшці, в формі для запікання. Вся конструкція вже стоїть в духовці і чекає запікання. Під ногами курки - зелений горох.

  • Помістити курку на пляшці в холодну духовку, включити вогонь і запікати її при температурі 200 ° С, поки не з'явиться смачний запах (близько 1 години або довше), потім - перевірити на готовність.

Дуже смачна, ніжна курка з хрусткою скоринкою і гороховим пбре готова! Пюре омжно НЕ осліть, в нього і так потрапить частина спецій і солі з курки. І буде ДУЖЕ смачно!

  • Якщо м'ясо пропеклося, збільшити температуру до 220-230 С і тримати курочку в духовці ще хвилин 15-20 до рум'янцю шкурки.

Особливості приготування і смак

Як перевірити готовність курки

Запечену курочку треба проколоти виделкою або ножем, якщо сік з неї випливає прозорий - курочка готова, якщо ще йде сукровиця, слід запікати далі.

Якщо раптом вийшло, що ви курка вже сильно рум'яна і засмагла, а всередині ще не пропеклась, слід зменшити вогонь, приблизно, до 180 градусів С і таким чином готувати глевким курку при більш низькій температурі. Так трапляється не часто, але раптом вам коли-небудь стане в нагоді ця рада.

Курочка відпочиває після духовки!

Що взяти замість пляшки для запікання курки

Пляшку для курки можна замінити скляною високою банкою невеликого діаметра (наприклад, з-під варення або майонезу, ємністю 0,5-0,7 л).

Або купити спеціальне пристосування для приготування курки-гриль. Воно продається в відділі посуду і виглядає як тринога з товстого дроту з округленим верхом. Мені воно, чомусь, нагадує старі радянські підставки для книг, тільки округлої форми з виступом в центрі. На неї дуже зручно насаджувати курку або іншу невелику птицю.

У курочки на пляшки смачне, ніжне м'ясо і хрустів скоринка!

Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати

Вода всередині пляшки необхідна для додання стійкості нашої кулінарної конструкції і для збереження температурного балансу всередині і зовні скла. Адже пляшка повинна залишитися цілою. Крім того, щоб пляшка або банку під куркою не лопнула, ми, на всякий випадок, ставимо наше споруда в холодну духовку, яка нагрівається поступово.

Вода всередині пляшки, нагріваючись, буде випаровуватися, і коли ми додаємо ароматні прянощі (у мене була м'ята, а можна покласти запашний перець, базилік, гвоздику і / або лавровий лист), курочка додатково просочується запахом пряних трав і смак її знаходить ще більшу пікантність і спокусливість.

Чим намазати курку перед запіканням на пляшці

Для курочки підійде каррі, базилік з орегано (материнка), петрушка, тархун (естрагон), м'ята, перець чилі, паприку, часник або інші улюблені прянощі. Ну ви розумієте, що не всі підряд, а то, що ви зазвичай використовуєте і любите.

Так, ще пам'ятаєте, що курку треба промазати маслом, щоб зберегти соковитість м'яса, якщо раптом забули змастити маслом - капає його на тушку зверху перед запіканням.

Крім того, можна обмазати курку майонезом або майонезом, змішаним з тертим часником. Або сметаною (або натуральним йогуртом), змішаної з пряними травами; можна натерти пташку гірчицею або аджикою.

Якщо з'єднати лимонний сік з рослинним маслом, перцем або імбиром (в порошку або свіжим, дрібно натертим), курочка вийде гостра, з поколює, яскравим смаком.

Або змішати трошки меду, лимонного соку, олії, кориці і перцю чилі. Буде дуже спекотна, пряна скоринка.

А можна не думати і просто натерти курку сіллю. І все. І теж буде ДУЖЕ смачно.

Якщо верх курки став підгорати

Це буває рідко, але я знаю, що одна дівчинка зіткнулася з такою проблемою. Спеціально для неї пишу - укрийте місця, які запеклися раніше інших, фольгою.

Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки

У жаровні, куди ми встановлюємо пляшку з куркою, налита вода. Вона теж потрібна для дотримання балансу температур і для того, щоб курячий жир не підгорав і не парував (в воді цього не станеться).

Ця суміш жиру і води не повинна пропадати даром! У неї можна закинути заздалегідь замочений рис, швидко розварюються бобові: зелений горох Містраль або помаранчеву сочевицю того ж виробника). Обсяг крупи - приблизно 1 стакан.

Крупа повинна бути залита водою на 1-2 см. При запіканні її потрібно іноді помішувати (раз в 20 хвилин, приблизно) для того, щоб рис, горохове або чечевичное пюре придбали однорідну струкурах. Інакше вийде, що внизу все проварилося, а верхній шар запікся в корочку і його треба гризти! Ну ми ж не миші! )))

Як зняти курку з пляшки

Ну, перш за все, виймаємо курячу конструкцію з духовки, встановлюємо на рівну поверхню, для стійкості. Даємо трохи охолонути. Потім треба зрозуміти, де місце, в якому курка прилипла до пляшки. Зазвичай це - шийку, з яким схопилася шкірка курячої шийки. Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла.

Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла

Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?!

Далі - спритність рук і ніякого обману! Беремо велику вилку (знаєте, така величезна, з двома зубцями, в одному наборі з ополоником і лопатками) і піддягши їй курку знизу (наколів), і допомагаючи який-небудь твердої лопаткою або інший виделкою з іншого боку, рухаємо курячу тушку від низу до верху. Вона знімається гладко і легко. Швидко перекладайте курку на блюдо, а то вона важка, і навіть з нашої гігантської вилки запросто може зіскочити.

Дуже смачна, рум'яна курочка відпочинку!

Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи

Друзі, ви, звичайно, пам'ятаєте, яким простим був популярний рецепт запікання курки у власному соку в банку ?! Все елементарно.

цілу курку ділимо на порційні шматки , Натираємо з сіллю (можна з прянощами). На дно баночки (ємність 800 г або 1 л, дивлячись якого розміру курча, може, доведеться взяти і 1,2 літрову банку) кидаємо лавровий лист і запашний перець. Бажаючі можуть додати до курки шматочки цибулі і часнику (а так само - паприки або перцю чилі), гілочки кропу або невеликий шматочок тархуна (естрагону), хмелі-сунелі, базилік, м'яту (не всі відразу, а щось одне).

Першою поміщаємо в банку грудку, щоб на її сухе біле м'ясо стікали соки більш жирних частин курки. Потім щільно укладаємо все інше. Зверху можна додати ще лаврове листя. Чуть-чуть простору має залишитися порожнім для подальшого заповнення виділяється при гасінні соком, а то сік почне капати на деко.

Накриваємо залізною кришкою. Кришку можна брати загвинчується або ту, з якою ми зазвичай консервуємо (тільки гумку з кришки треба вийняти, а то запах буде неприємний і на кришці не повинно бути малюнка).

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно!

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно

Кришечку можна зробити з фольги

Закручувати або якось закривати щільно кришку на банці з куркою можна! З банки іноді буде виходити пар, кришечка повинна мати можливість злегка підніматися і випускати цей пар.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару

Кришку просто надіти, але ніяк не загвинчувати і не закривати. Вона буде тремтіти, випускаючи пару.

Розміщуємо в холодну духовку (щоб скло банки не тріснуло) і готуємо при температурі 180-200 ° С до появи сильного смачного запаху (у мене зайняло 1,5 години).

Наша тушкована в банку курочка готова!

Це дуже ніжна, делікатна, що тане в роті курка! Смакота!

Курочка в банку з гарніром з картоплі, помідорів-чері і зелені. Дуже смачно!

Без банки схожу курочку можна запекти в жаровні - рецепт .

А ось як приготувала курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів Наташа Рибка:

А ось як приготувала   курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів   Наташа Рибка:

Курка з рисом і овочами в банку

Ще більш простий рецепт. Нам буде потрібно куряча тушка і пачка крупної солі (1 кг).

Сіль розсипаємо по листу. На сіль кладемо курку, змащену олією (можна сметаною або майонезом), грудкою вниз (щоб жирок стікав і просочував грудку).

Зайвий курячий жир поглине сіль, а курка в процесі запікання вбере потрібну кількість солі. Такий собі взаємообмін. Температура і процес запікання як для курки на пляшці.

Відпрацьовану сіль викидаємо, курку - з'їдаємо з великим задоволенням! Усе!

Курочка на банку, курка у власному соку в банку або курка на солі - проста і смачна святкова їжа на Новий рік, Різдво, День Народження і на всі інші великі і маленькі свята. Від цієї натуральної, добротне їжі віє домашнім затишком, щастям, здоров'ям і спокоєм!

Бажаю вам успіхів у запіканні простий і смачної курочки - і цілком, і частинами!

І приємного апетиту!

Курка на пляшці в картинках

Фото курочок, які приготовані за цим рецептом умілими ручками дівчаток!

Поділися з друзями!

Курка на пляшці (банку) гриль

Курка на пляшці (банку) гриль Курка на пляшці (банку) гриль

Курка, запечена на пляшці

Дуже смачна і проста в приготуванні кура-гриль, за рецептом, відомому всім з небагатьох радянських часів! Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?! ))

Курка на пляшці виходить з красивою хрусткою і смачною скоринкою і ніжним, соковитим м'ясом під нею. Грудка, звичайно, залишається трохи сухуватою, але тут це неминуче, зате решта м'ясо і шкурка - райська насолода!

Давайте згадаємо ті щасливі часи, коли нас радували найпростіші речі і смак настільки ж простий і добротної їжі зі звичайної курочки!

Моя кура на пляшці готувалася разом із зеленим, бисть розварюється горохом (вийшло смачне горохове пюре). Замість нього можна додати рис або сочевицю. Або взагалі приготувати курку в духовці без гарніру.

Можна запекти по цьому ж рецепту курку на банку, а яку банку краще вибрати для курки, я розповім нижче.

Для запікання курки на пляшці потрібно

  • Птах (ціла курка) - 1 тушка;
  • сіль;
  • Спеції - за смаком. Я брала базилік - 2 столових ложки і по 1 столової ложки м'яти і суміші перцю: запашного горошку, чорного, рожевого, зеленого і білого горошку

Пляшка скляна, чиста, без наклейок - 0,33 - 0,5 л, пивна, молочна (краще - стара, радянська, яку закривали кольоровий кришечкою з фольги) або схожа пляшка від інших напоїв.

Як приготувати курку на пляшці

  • Тушку птиці промити, змастити олією, змішати прянощі з сіллю і натерти цією сумішшю курочку - зовні і всередині.

  • Пляшку або банку наповнити на 2-3 водою і кинути туди трохи пряних трав, щоб курочка просочувалася ароматами зсередини. Я додавала в пляшку м'яту, а базиліком з перцем і сіллю натирала курячу тушку. Пляшку встановити в сковороду або форму для запікання, в яку при запіканні стікатиме курячий жир. Щоб жир не підгорав і не парував, в форму теж залити води.

  • Тушку курки надіти (посадити) на пляшку, скропити м'ясо рослинним маслом.

Курка, що сидить на пляшці, в формі для запікання. Вся конструкція вже стоїть в духовці і чекає запікання. Під ногами курки - зелений горох.

  • Помістити курку на пляшці в холодну духовку, включити вогонь і запікати її при температурі 200 ° С, поки не з'явиться смачний запах (близько 1 години або довше), потім - перевірити на готовність.

Дуже смачна, ніжна курка з хрусткою скоринкою і гороховим пбре готова! Пюре омжно НЕ осліть, в нього і так потрапить частина спецій і солі з курки. І буде ДУЖЕ смачно!

  • Якщо м'ясо пропеклося, збільшити температуру до 220-230 С і тримати курочку в духовці ще хвилин 15-20 до рум'янцю шкурки.

Особливості приготування і смак

Як перевірити готовність курки

Запечену курочку треба проколоти виделкою або ножем, якщо сік з неї випливає прозорий - курочка готова, якщо ще йде сукровиця, слід запікати далі.

Якщо раптом вийшло, що ви курка вже сильно рум'яна і засмагла, а всередині ще не пропеклась, слід зменшити вогонь, приблизно, до 180 градусів С і таким чином готувати глевким курку при більш низькій температурі. Так трапляється не часто, але раптом вам коли-небудь стане в нагоді ця рада.

Курочка відпочиває після духовки!

Що взяти замість пляшки для запікання курки

Пляшку для курки можна замінити скляною високою банкою невеликого діаметра (наприклад, з-під варення або майонезу, ємністю 0,5-0,7 л).

Або купити спеціальне пристосування для приготування курки-гриль. Воно продається в відділі посуду і виглядає як тринога з товстого дроту з округленим верхом. Мені воно, чомусь, нагадує старі радянські підставки для книг, тільки округлої форми з виступом в центрі. На неї дуже зручно насаджувати курку або іншу невелику птицю.

У курочки на пляшки смачне, ніжне м'ясо і хрустів скоринка!

Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати

Вода всередині пляшки необхідна для додання стійкості нашої кулінарної конструкції і для збереження температурного балансу всередині і зовні скла. Адже пляшка повинна залишитися цілою. Крім того, щоб пляшка або банку під куркою не лопнула, ми, на всякий випадок, ставимо наше споруда в холодну духовку, яка нагрівається поступово.

Вода всередині пляшки, нагріваючись, буде випаровуватися, і коли ми додаємо ароматні прянощі (у мене була м'ята, а можна покласти запашний перець, базилік, гвоздику і / або лавровий лист), курочка додатково просочується запахом пряних трав і смак її знаходить ще більшу пікантність і спокусливість.

Чим намазати курку перед запіканням на пляшці

Для курочки підійде каррі, базилік з орегано (материнка), петрушка, тархун (естрагон), м'ята, перець чилі, паприку, часник або інші улюблені прянощі. Ну ви розумієте, що не всі підряд, а то, що ви зазвичай використовуєте і любите.

Так, ще пам'ятаєте, що курку треба промазати маслом, щоб зберегти соковитість м'яса, якщо раптом забули змастити маслом - капає його на тушку зверху перед запіканням.

Крім того, можна обмазати курку майонезом або майонезом, змішаним з тертим часником. Або сметаною (або натуральним йогуртом), змішаної з пряними травами; можна натерти пташку гірчицею або аджикою.

Якщо з'єднати лимонний сік з рослинним маслом, перцем або імбиром (в порошку або свіжим, дрібно натертим), курочка вийде гостра, з поколює, яскравим смаком.

Або змішати трошки меду, лимонного соку, олії, кориці і перцю чилі. Буде дуже спекотна, пряна скоринка.

А можна не думати і просто натерти курку сіллю. І все. І теж буде ДУЖЕ смачно.

Якщо верх курки став підгорати

Це буває рідко, але я знаю, що одна дівчинка зіткнулася з такою проблемою. Спеціально для неї пишу - укрийте місця, які запеклися раніше інших, фольгою.

Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки

У жаровні, куди ми встановлюємо пляшку з куркою, налита вода. Вона теж потрібна для дотримання балансу температур і для того, щоб курячий жир не підгорав і не парував (в воді цього не станеться).

Ця суміш жиру і води не повинна пропадати даром! У неї можна закинути заздалегідь замочений рис, швидко розварюються бобові: зелений горох Містраль або помаранчеву сочевицю того ж виробника). Обсяг крупи - приблизно 1 стакан.

Крупа повинна бути залита водою на 1-2 см. При запіканні її потрібно іноді помішувати (раз в 20 хвилин, приблизно) для того, щоб рис, горохове або чечевичное пюре придбали однорідну струкурах. Інакше вийде, що внизу все проварилося, а верхній шар запікся в корочку і його треба гризти! Ну ми ж не миші! )))

Як зняти курку з пляшки

Ну, перш за все, виймаємо курячу конструкцію з духовки, встановлюємо на рівну поверхню, для стійкості. Даємо трохи охолонути. Потім треба зрозуміти, де місце, в якому курка прилипла до пляшки. Зазвичай це - шийку, з яким схопилася шкірка курячої шийки. Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла.

Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла

Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?!

Далі - спритність рук і ніякого обману! Беремо велику вилку (знаєте, така величезна, з двома зубцями, в одному наборі з ополоником і лопатками) і піддягши їй курку знизу (наколів), і допомагаючи який-небудь твердої лопаткою або інший виделкою з іншого боку, рухаємо курячу тушку від низу до верху. Вона знімається гладко і легко. Швидко перекладайте курку на блюдо, а то вона важка, і навіть з нашої гігантської вилки запросто може зіскочити.

Дуже смачна, рум'яна курочка відпочинку!

Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи

Друзі, ви, звичайно, пам'ятаєте, яким простим був популярний рецепт запікання курки у власному соку в банку ?! Все елементарно.

цілу курку ділимо на порційні шматки , Натираємо з сіллю (можна з прянощами). На дно баночки (ємність 800 г або 1 л, дивлячись якого розміру курча, може, доведеться взяти і 1,2 літрову банку) кидаємо лавровий лист і запашний перець. Бажаючі можуть додати до курки шматочки цибулі і часнику (а так само - паприки або перцю чилі), гілочки кропу або невеликий шматочок тархуна (естрагону), хмелі-сунелі, базилік, м'яту (не всі відразу, а щось одне).

Першою поміщаємо в банку грудку, щоб на її сухе біле м'ясо стікали соки більш жирних частин курки. Потім щільно укладаємо все інше. Зверху можна додати ще лаврове листя. Чуть-чуть простору має залишитися порожнім для подальшого заповнення виділяється при гасінні соком, а то сік почне капати на деко.

Накриваємо залізною кришкою. Кришку можна брати загвинчується або ту, з якою ми зазвичай консервуємо (тільки гумку з кришки треба вийняти, а то запах буде неприємний і на кришці не повинно бути малюнка).

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно!

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно

Кришечку можна зробити з фольги

Закручувати або якось закривати щільно кришку на банці з куркою можна! З банки іноді буде виходити пар, кришечка повинна мати можливість злегка підніматися і випускати цей пар.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару

Кришку просто надіти, але ніяк не загвинчувати і не закривати. Вона буде тремтіти, випускаючи пару.

Розміщуємо в холодну духовку (щоб скло банки не тріснуло) і готуємо при температурі 180-200 ° С до появи сильного смачного запаху (у мене зайняло 1,5 години).

Наша тушкована в банку курочка готова!

Це дуже ніжна, делікатна, що тане в роті курка! Смакота!

Курочка в банку з гарніром з картоплі, помідорів-чері і зелені. Дуже смачно!

Без банки схожу курочку можна запекти в жаровні - рецепт .

А ось як приготувала курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів Наташа Рибка:

А ось як приготувала   курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів   Наташа Рибка:

Курка з рисом і овочами в банку

Ще більш простий рецепт. Нам буде потрібно куряча тушка і пачка крупної солі (1 кг).

Сіль розсипаємо по листу. На сіль кладемо курку, змащену олією (можна сметаною або майонезом), грудкою вниз (щоб жирок стікав і просочував грудку).

Зайвий курячий жир поглине сіль, а курка в процесі запікання вбере потрібну кількість солі. Такий собі взаємообмін. Температура і процес запікання як для курки на пляшці.

Відпрацьовану сіль викидаємо, курку - з'їдаємо з великим задоволенням! Всі!

Курочка на банку, курка у власному соку в банку або курка на солі - проста і смачна святкова їжа на Новий рік, Різдво, День Народження і на всі інші великі і маленькі свята. Від цієї натуральної, добротне їжі віє домашнім затишком, щастям, здоров'ям і спокоєм!

Бажаю вам успіхів у запіканні простий і смачної курочки - і цілком, і частинами!

І приємного апетиту!

Курка на пляшці в картинках

Фото курочок, які приготовані за цим рецептом умілими ручками дівчаток!

Поділися з друзями!

Курка на пляшці (банку) гриль

Курка на пляшці (банку) гриль Курка на пляшці (банку) гриль

Курка, запечена на пляшці

Дуже смачна і проста в приготуванні кура-гриль, за рецептом, відомому всім з небагатьох радянських часів! Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?! ))

Курка на пляшці виходить з красивою хрусткою і смачною скоринкою і ніжним, соковитим м'ясом під нею. Грудка, звичайно, залишається трохи сухуватою, але тут це неминуче, зате решта м'ясо і шкурка - райська насолода!

Давайте згадаємо ті щасливі часи, коли нас радували найпростіші речі і смак настільки ж простий і добротної їжі зі звичайної курочки!

Моя кура на пляшці готувалася разом із зеленим, бисть розварюється горохом (вийшло смачне горохове пюре). Замість нього можна додати рис або сочевицю. Або взагалі приготувати курку в духовці без гарніру.

Можна запекти по цьому ж рецепту курку на банку, а яку банку краще вибрати для курки, я розповім нижче.

Для запікання курки на пляшці потрібно

  • Птах (ціла курка) - 1 тушка;
  • сіль;
  • Спеції - за смаком. Я брала базилік - 2 столових ложки і по 1 столової ложки м'яти і суміші перцю: запашного горошку, чорного, рожевого, зеленого і білого горошку

Пляшка скляна, чиста, без наклейок - 0,33 - 0,5 л, пивна, молочна (краще - стара, радянська, яку закривали кольоровий кришечкою з фольги) або схожа пляшка від інших напоїв.

Як приготувати курку на пляшці

  • Тушку птиці промити, змастити олією, змішати прянощі з сіллю і натерти цією сумішшю курочку - зовні і всередині.

  • Пляшку або банку наповнити на 2-3 водою і кинути туди трохи пряних трав, щоб курочка просочувалася ароматами зсередини. Я додавала в пляшку м'яту, а базиліком з перцем і сіллю натирала курячу тушку. Пляшку встановити в сковороду або форму для запікання, в яку при запіканні стікатиме курячий жир. Щоб жир не підгорав і не парував, в форму теж залити води.

  • Тушку курки надіти (посадити) на пляшку, скропити м'ясо рослинним маслом.

Курка, що сидить на пляшці, в формі для запікання. Вся конструкція вже стоїть в духовці і чекає запікання. Під ногами курки - зелений горох.

  • Помістити курку на пляшці в холодну духовку, включити вогонь і запікати її при температурі 200 ° С, поки не з'явиться смачний запах (близько 1 години або довше), потім - перевірити на готовність.

Дуже смачна, ніжна курка з хрусткою скоринкою і гороховим пбре готова! Пюре омжно НЕ осліть, в нього і так потрапить частина спецій і солі з курки. І буде ДУЖЕ смачно!

  • Якщо м'ясо пропеклося, збільшити температуру до 220-230 С і тримати курочку в духовці ще хвилин 15-20 до рум'янцю шкурки.

Особливості приготування і смак

Як перевірити готовність курки

Запечену курочку треба проколоти виделкою або ножем, якщо сік з неї випливає прозорий - курочка готова, якщо ще йде сукровиця, слід запікати далі.

Якщо раптом вийшло, що ви курка вже сильно рум'яна і засмагла, а всередині ще не пропеклась, слід зменшити вогонь, приблизно, до 180 градусів С і таким чином готувати глевким курку при більш низькій температурі. Так трапляється не часто, але раптом вам коли-небудь стане в нагоді ця рада.

Курочка відпочиває після духовки!

Що взяти замість пляшки для запікання курки

Пляшку для курки можна замінити скляною високою банкою невеликого діаметра (наприклад, з-під варення або майонезу, ємністю 0,5-0,7 л).

Або купити спеціальне пристосування для приготування курки-гриль. Воно продається в відділі посуду і виглядає як тринога з товстого дроту з округленим верхом. Мені воно, чомусь, нагадує старі радянські підставки для книг, тільки округлої форми з виступом в центрі. На неї дуже зручно насаджувати курку або іншу невелику птицю.

У курочки на пляшки смачне, ніжне м'ясо і хрустів скоринка!

Навіщо наливати воду в пляшку для курки і що в неї додати

Вода всередині пляшки необхідна для додання стійкості нашої кулінарної конструкції і для збереження температурного балансу всередині і зовні скла. Адже пляшка повинна залишитися цілою. Крім того, щоб пляшка або банку під куркою не лопнула, ми, на всякий випадок, ставимо наше споруда в холодну духовку, яка нагрівається поступово.

Вода всередині пляшки, нагріваючись, буде випаровуватися, і коли ми додаємо ароматні прянощі (у мене була м'ята, а можна покласти запашний перець, базилік, гвоздику і / або лавровий лист), курочка додатково просочується запахом пряних трав і смак її знаходить ще більшу пікантність і спокусливість.

Чим намазати курку перед запіканням на пляшці

Для курочки підійде каррі, базилік з орегано (материнка), петрушка, тархун (естрагон), м'ята, перець чилі, паприку, часник або інші улюблені прянощі. Ну ви розумієте, що не всі підряд, а то, що ви зазвичай використовуєте і любите.

Так, ще пам'ятаєте, що курку треба промазати маслом, щоб зберегти соковитість м'яса, якщо раптом забули змастити маслом - капає його на тушку зверху перед запіканням.

Крім того, можна обмазати курку майонезом або майонезом, змішаним з тертим часником. Або сметаною (або натуральним йогуртом), змішаної з пряними травами; можна натерти пташку гірчицею або аджикою.

Якщо з'єднати лимонний сік з рослинним маслом, перцем або імбиром (в порошку або свіжим, дрібно натертим), курочка вийде гостра, з поколює, яскравим смаком.

Або змішати трошки меду, лимонного соку, олії, кориці і перцю чилі. Буде дуже спекотна, пряна скоринка.

А можна не думати і просто натерти курку сіллю. І все. І теж буде ДУЖЕ смачно.

Якщо верх курки став підгорати

Це буває рідко, але я знаю, що одна дівчинка зіткнулася з такою проблемою. Спеціально для неї пишу - укрийте місця, які запеклися раніше інших, фольгою.

Який гарнір покласти в піддон, куди стікає жир з курки

У жаровні, куди ми встановлюємо пляшку з куркою, налита вода. Вона теж потрібна для дотримання балансу температур і для того, щоб курячий жир не підгорав і не парував (в воді цього не станеться).

Ця суміш жиру і води не повинна пропадати даром! У неї можна закинути заздалегідь замочений рис, швидко розварюються бобові: зелений горох Містраль або помаранчеву сочевицю того ж виробника). Обсяг крупи - приблизно 1 стакан.

Крупа повинна бути залита водою на 1-2 см. При запіканні її потрібно іноді помішувати (раз в 20 хвилин, приблизно) для того, щоб рис, горохове або чечевичное пюре придбали однорідну струкурах. Інакше вийде, що внизу все проварилося, а верхній шар запікся в корочку і його треба гризти! Ну ми ж не миші! )))

Як зняти курку з пляшки

Ну, перш за все, виймаємо курячу конструкцію з духовки, встановлюємо на рівну поверхню, для стійкості. Даємо трохи охолонути. Потім треба зрозуміти, де місце, в якому курка прилипла до пляшки. Зазвичай це - шийку, з яким схопилася шкірка курячої шийки. Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла.

Тоді акуратно, ножичком, подденем шкурку і відділимо її від скла

Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?!

Далі - спритність рук і ніякого обману! Беремо велику вилку (знаєте, така величезна, з двома зубцями, в одному наборі з ополоником і лопатками) і піддягши їй курку знизу (наколів), і допомагаючи який-небудь твердої лопаткою або інший виделкою з іншого боку, рухаємо курячу тушку від низу до верху. Вона знімається гладко і легко. Швидко перекладайте курку на блюдо, а то вона важка, і навіть з нашої гігантської вилки запросто може зіскочити.

Дуже смачна, рум'яна курочка відпочинку!

Як ще можна запекти курку в духовці по-простому, як в радянські часи

Друзі, ви, звичайно, пам'ятаєте, яким простим був популярний рецепт запікання курки у власному соку в банку ?! Все елементарно.

цілу курку ділимо на порційні шматки , Натираємо з сіллю (можна з прянощами). На дно баночки (ємність 800 г або 1 л, дивлячись якого розміру курча, може, доведеться взяти і 1,2 літрову банку) кидаємо лавровий лист і запашний перець. Бажаючі можуть додати до курки шматочки цибулі і часнику (а так само - паприки або перцю чилі), гілочки кропу або невеликий шматочок тархуна (естрагону), хмелі-сунелі, базилік, м'яту (не всі відразу, а щось одне).

Першою поміщаємо в банку грудку, щоб на її сухе біле м'ясо стікали соки більш жирних частин курки. Потім щільно укладаємо все інше. Зверху можна додати ще лаврове листя. Чуть-чуть простору має залишитися порожнім для подальшого заповнення виділяється при гасінні соком, а то сік почне капати на деко.

Накриваємо залізною кришкою. Кришку можна брати загвинчується або ту, з якою ми зазвичай консервуємо (тільки гумку з кришки треба вийняти, а то запах буде неприємний і на кришці не повинно бути малюнка).

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно!

У цій банці - курка з цибулею, але цибулю класти зовсім необов'язково, і так дуже смачно

Кришечку можна зробити з фольги

Закручувати або якось закривати щільно кришку на банці з куркою можна! З банки іноді буде виходити пар, кришечка повинна мати можливість злегка підніматися і випускати цей пар.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару.

Як варіант, можна використовувати кришечку з фольги, якої треба прикрити банку, нещільно обтиску, щоб вона легко випускаючи пару

Кришку просто надіти, але ніяк не загвинчувати і не закривати. Вона буде тремтіти, випускаючи пару.

Розміщуємо в холодну духовку (щоб скло банки не тріснуло) і готуємо при температурі 180-200 ° С до появи сильного смачного запаху (у мене зайняло 1,5 години).

Наша тушкована в банку курочка готова!

Це дуже ніжна, делікатна, що тане в роті курка! Смакота!

Курочка в банку з гарніром з картоплі, помідорів-чері і зелені. Дуже смачно!

Без банки схожу курочку можна запекти в жаровні - рецепт .

А ось як приготувала курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів Наташа Рибка:

А ось як приготувала   курку (стегенця) в банку відразу з гарніром з рису і овочів   Наташа Рибка:

Курка з рисом і овочами в банку

Ще більш простий рецепт. Нам буде потрібно куряча тушка і пачка крупної солі (1 кг).

Сіль розсипаємо по листу. На сіль кладемо курку, змащену олією (можна сметаною або майонезом), грудкою вниз (щоб жирок стікав і просочував грудку).

Зайвий курячий жир поглине сіль, а курка в процесі запікання вбере потрібну кількість солі. Такий собі взаємообмін. Температура і процес запікання як для курки на пляшці.

Відпрацьовану сіль викидаємо, курку - з'їдаємо з великим задоволенням! Всі!

Курочка на банку, курка у власному соку в банку або курка на солі - проста і смачна святкова їжа на Новий рік, Різдво, День Народження і на всі інші великі і маленькі свята. Від цієї натуральної, добротне їжі віє домашнім затишком, щастям, здоров'ям і спокоєм!

Бажаю вам успіхів у запіканні простий і смачної курочки - і цілком, і частинами!

І приємного апетиту!

Курка на пляшці в картинках

Фото курочок, які приготовані за цим рецептом умілими ручками дівчаток!

Поділися з друзями!

Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?
Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?
Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?
Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?
Чи було тоді у нас на святковому столі що-небудь смачніше рум'яної курки, запеченої на пляшці, друзі ?
Думаємо, як же зняти курку з пляшки ?