Камерун - чемпіон Африки! Про тріумф «Львів» за 10 хвилин

Збірна Камеруну завоювала континентальний титул і тепер зіграє на Кубку Конфедерацій в Росії. «Соккер.ру» підготував огляд чемпіонського маршруту для ледачих.

Кінець 2015 року

Відмотаємо стрічку часу на рік з невеликим тому, щоб відстежити шлях майбутніх чемпіонів до тріумфу. У наприкінці 2015-го збірна Камеруну перебуває в обезголовленому стані: Фолькер Фінке в жовтні був відправлений у відставку. З німецьким фахівцем «Неприборкані леви» виступили в фінальних стадіях ЧС-2014 і КАН-2015. В обох випадках камерунця чекав тріскучий провал і останнє місце в групі.

13 грудня 2015 року

Нового наставника Камерунська Федерація футболу шукала ... по оголошенню. Так-так, на офіційному сайті організації опублікували пост з докладними вимогами до кандидата і строгим уточненням, що будуть розглянуті тільки ті заявки, спрямовані на електронну пошту, до яких будуть прикріплені докладні резюме, копії тренерської ліцензії, а також програма розвитку камерунського футболу на два року (2016 - 2018). Хочете ознайомитися зі списком вимог?

1. Громадянство - не має значення. Головне - бути громадянином будь-якої-небудь країни.

2. Високі спортивні амбіції.

3. Хороша фізична форма.

4. Вольовий характер.

5. Авторитет в світі футболу.

6. Досвід роботи в клубах елітних дивізіонів або в національних командах.

7. Хороша репутація. Бажано - титули в якості гравця або тренера.

8. Досконале володіння англійською / французькою мовою.

9. Бути готовим до постійного проживання на території Камеруну.

10. Навички роботи на ПК рівня «впевнений користувач».

13 лютого 2016 року

Хьюго Броос довів відповідність усім вимогам і пройшов співбесіду зі спеціальною комісією Хьюго Броос довів відповідність усім вимогам і пройшов співбесіду зі спеціальною комісією. Бельгієць тоді 63 років від роду став новим тренером збірної Камеруну, якому судилося менше ніж через рік привести «неприборканого левів» до п'ятого в історії титулу чемпіонів Африки.

21 грудня 2016 року

Тепер, знаючи, чим все закінчилося, ніяк не можна не згадати про гільдії відмовників. У грудні стало відомо, що сім футболістів відмовилися їхати на Кубок Африки. Призвідником бунту став захисник «Ліверпуля» Жоель Матіп, який давно «на ножах» з футбольним керівництвом своєї країни. Згодом до нього приєдналися Алан ньом, Андре Онана, Гі НДІ Ассембе, Максим Пундже, Андре-Франк Замбо і Ібраїм Амаду. Пізніше до відмовників приєднався Ерік Чупо-Мотінг з «Шальке».

14 січня 2017 року: Буркіна-Фасо - Камерун - 1: 1

Свій похід Камерун почали з нічиєї проти Буркіна-Фасо. У багатому на моменти першому таймі «Неприборкані леви» відкрили рахунок: капітан Бенджамін Муканджо невідпорно пробив зі штрафного. Однак «Жеребці», ведені півзахисником «Краснодара» і за сумісництвом своїм капітаном Шарлем Каборе, знайшли в собі сили відігратися теж за допомогою стандарту. 1: 1 в дебютному матчі на Кубку Африки для майбутніх чемпіонів.

Камерун міг перемогти, а ключовий момент цього поєдинку стався в компенсований час першого тайму: при рахунку 1: 0 на користь своєї команди Крістіан Бассогог вискочив на рандеву з Ерве Коффі. Буркінійскій страж воріт зіграв нерозважливо, але ефективно.

18 січня 2017 року: Камерун - Гвінея-Бісау - 2: 1

Шанси збірної Камеруну на перемогу досить високо котирувалися букмекерами, однак на груповому етапі в підопічних Брооса тільки володарі екстрасенсорних здібностей могли розглянути майбутніх чемпіонів. Зі свідомо аутсайдерами з Гвінеї-Бісау «Левам» довелося помучитися, а гол пікет після шикарного проходу в дебюті матчу надовго кинув фаворита в шок. І все-таки після перерви перевага в класі позначилася: Камерун домоглися вольової перемоги (голами відзначилися Сіані і Нгадеу-Нгаджуі) над суперником, якого, по ідеї, повинні були обігравати з закритими очима.

22 січня 2017 року: Камерун - Габон - 0: 0

У заключному матчі групового турніру Камерун влаштовувала нічия, а ось господарям турніру необхідно було перемагати. У першому таймі збірна Габону володіла ініціативою і могла відкривати рахунок, але Обамеянг упустив вигідний момент. Після перерви «Неприборкані леви» стали більш зібраними, як ніби відчувши близькість виходу в чвертьфінал. У підсумку, господарі попрощалися з Кубком Африканських Націй, а Камерун зайняв другий рядок у квартеті слідом за Буркіна-Фасо. По суті, результат боротьби за вихід в плей-офф вирішив матч проти скромної Гвінеї-Бісау.

28 січня 2017 року, чвертьфінал: Сенегал - Камерун - 0: 0 (по пенальті 4: 5)

А ось тут, як очікувалося, завершиться шлях Камеруну на турнірі, адже зіркові сенегальці котирувалися вище, та й на груповому турнірі показали себе проти непростих суперників. Однак, в «Левиному дербі» Фортуна виявилася на боці підопічних Хьюго Брооса, які протягом усього матчу діяли другим номером і витримували методичне тиск сенегальців. Пронеслися 90 хвилин основного часу і два овертайму. Серія пенальті стартувала з 8-ми точних ударів, а потім програв дуель Фабрісу Ондо найзоряніший «Лев Терангі» - Садьо Мане з «Ліверпуля». Цей промах виявився фатальним. Так Камерун увійшов до четвірки найсильніших команд Африки.

2 лютого 2017 року, півфінал: Камерун - Гана - 2: 0

Перед півфіналом з Ганою пройшла інформація про традиційний скандалі в таборі збірної Камеруну: футболісти нібито вимагали виплатити їм належні преміальні. На футбольному полі «Неприборкані леви» знову були фаворитами, але примудрилися забити в середині другого тайму, коли, здавалося, назріває гол Гани. Забитий Нгадеу-Нгаджуі м'яч виявився переможним, а остаточний рахунок в компенсований час другого тайму встановив Бассогог. Камерун прорвався у фінал.

5 лютого 2017 року, фінал: Єгипет - Камерун - 1: 2

Неможливо засумніватися в справедливості чемпіонства команди, яка послідовно прибрала зі свого шляху в плей-офф Сенегал, Гану і Єгипет. «Фараони» вважалися фаворитами вирішальної сутички, але їм потрібно було змінити тренера перед фіналом, дуже вже Ектор Купер любить програвати в останній момент. Аргентинський фахівець, який двічі поспіль доходив з «Валенсією» до фіналу Ліги чемпіонів, програв на КАН-2017 свій шостий фінал у тренерській кар'єрі, а результат трофея вирішив класний гол Абубакара на 88-й хвилині. Успіх «неприборканого левів» вийшов вольовим: єгиптяни відкрили рахунок в середині першого тайму, а чемпіони забивали вже після перерви.

Залишилося відзначити, що кращим футболістом Кубка Африки 2017 визнали півзахисника збірної Камеруну і данського «Ольборга» Крістіана Бассогога, інтерес до якого приписують московському «Локомотиву». Ну, і наостанок слово творцеві тріумфу, знайденому по оголошенню!

Хьюго Броос: «У нас було багато проблем через гравців, які відмовилися приєднатися до збірної. Окей, вони зробили свій вибір. Але, можливо, вони зараз говорять собі: "Чорт! І чому я зараз не з ними ?! "Мені довелося поміняти склад, замінивши більш досвідчених гравців, які вже не мали мотивації в збірній. Я взяв молодь, і ми проробили гарну роботу. Адже ніхто не чекав, що ми пройдемо так далеко, а ми йшли від гри до гри, від стадії до стадії, поки, нарешті, не подумали перед зустріччю з Єгиптом: "Адже ми можемо виграти фінал!" Ця перемога показує, що у нас є характер, але особисто я знав про це з самого початку. Як я говорив, у мене немає 23-х гравців, у мене є 23 друга. І це чудово! Думаю, саме тому ми на вершині ».