Діди воювали, молоді рятували. Олімпійське «золото» збірної Росії з хокею: як це було

Перемога в Квебеку-2008 об'єднала людей, а камбек і історичний гол Іллі Ковальчука були гідні екранізації. Тоді перший за 15 років трофей на чемпіонаті світу відзначали широко - гуляла вся Росія. Тріумф в олімпійському Пхенчхані-2018 за сценарієм нагадував той виграш над канадцями, тільки людям все одно чогось не вистачило: то суперники ослаблені, то перше за 26 років «золото» на турнірі відібране у Німеччині. Та й національного свята не вийшло: перемогли ж хокеїсти ОАР.

Та й національного свята не вийшло: перемогли ж хокеїсти ОАР

Користь від помилок

Признавайтесь, ви теж чекали від кращих російських гравців з КХЛ тільки «золота»? На Олімпіаді в Пхенчхані все змішалося в одну каструлю: зірки НХЛ вперше з 1992 року не приїхали на Ігри, клуб «кому далеко за 30» (Ковальчук-Дацюк-Мозякин-Кошечкин) отримав останній шанс на бракуючий тріумф, а молоде покоління російських хокеїстів доросло до боротьби за найвищі нагороди. Та й заклинання «26 років без перемог» давило сильніше брюк після новорічного застілля. Здавалося б, треба просто змішати всі інгредієнти. Але ...

У травні вболівальники футбольного «Спартака» дякували гравця АЕКа Трічковскі, адже його гол вибив червоно-білих з Ліги Європи і сконцентрував їх на боротьбу за довгоочікуване чемпіонство. Схоже, серйозна роль у підсумковій перемозі Знарка і К належить скромним словакам: шокуюче поразку від них на старті турніру «розбуркати» основних фаворитів. Нереалізовані моменти, розгубленість лідерів після камбека у суперників - та гра перетворилася на суцільний чернетку з помилками. Однак більша частина «знавців» побачила в цьому програші лише проблему недонастроя. «Як можна забити два голи в перші п'ять хвилин, щоб пропустити тричі від гравців словацької ліги? Мільйонери на расслабоне ».

Повернемося правити? Гід по помилках збірної Росії на Олімпіаді в Пхенчхані

Але Олег Знарок прийняв жорсткі заходи: в першу чергу фахівець залишився незадоволений діями в більшості і прибрав з спецбригади Вадима Шіпачева, та й в складі збірної на ОІ він більше не з'явився. Біч нашої збірної останніх років - марна трата часу при чисельній перевазі, а після осічки зі Словаччиною ця проблема стала схожою на тромб: «вбити» вона могла в будь-який момент. Ось Олег Вальерьевіч і зважився на кадрові перестановки по ходу турніру. Що допомогло вже в наступній зустрічі проти словенців - Мозякин і Барабанов реалізували більшість. На цьому, в принципі, голи при «5 на 4» і закінчилися: тільки в чвертьфіналі проти Норвегії (6: 1) росіяни реалізували 3 вилучення.

Ми олімпійські чемпіони!

У фіналі Олімпіади-2018 обіграна збірна Німеччини з рахунком 4: 3 ОТ. Дубль на рахунку Микити Гусєва, також шайби на рахунку Слави Войнова і (переможна!) У Кирила Капрізова!

- Хокей Росії (@russiahockey)

Зате був помітний прогрес в плані командної гри: якщо словаки «возили» всі російські ланки під кінець 20-хвилинок, то в інших 5 зустрічах фізичні кондиції п'ятірок стабілізувалися. Капітан Дацюк провів шикарний турнір в ролі хокейного плеймейкера, а найкраще це подверждает статистика - 6 гольових передач. У півфіналі Павло перетворив фішку суперника (в'язка гра по бортах) в свою перевагу: він відбирав шайбу у завозити чехів і миттєво відправляв наскрізну передачу в чужу зону на нападників. Вибухнув і молодий дует Капризів-Гусєв: часто саме вони перепасовувалися в стилі трикутника з підключаються партнером, та й підсумкові «5 + 4» і «4 + 8» за системою «гол + пас» вражали: хлопці провели першу Олімпіаду. Ключовим фактором став і впевнений похід до вирішальної гри: після Словаччини вболівальники бачили тільки розгромні перемоги ОАР. До фіналу проти Німеччини росіяни підійшли в стійкому психологічному стані.

Проблеми. Частина друга

Німецьке диво було цілком закономірним, адже хокеїсти Штурма прогресували з кожним новим матчем: якщо перемоги над Норвегією і Швейцарією добувалися завдяки чітким перехопленнями на синій лінії, то в тріумфальних 1/4 і 1/2 фіналу форварди небельсов, Хагер і Гоч вразили шведів і канадців - вони вдало завершували різкі атаки і забивали після передач за воротами суперника. Але в найвідповідальніші хвилини золотого матчу російські гравці забули про те, як німці карають за дрібну необачність. Тільки так можна пояснити провал у другому і третьому періодах: ціна помилки стала великою, тому навіть досвідчений Ковальчук перекладав шайбу назад. Німці ж намагалися володіти ініціативою в будь-якому епізоді, тому і лізли на шайбу в найскладніших моментах.

День Перемоги. Чи ні? Плюси і мінуси збірної Німеччини - фіналіста Олімпіади

Часто ворота рятував Кошечкин, а іноді гіперактивність німців приводила до купи-мале. Навіть другий гол Гусєва не заспокоїла Німеччину - через 10 секунд рахунок зрівняв Мауер. Допомагати такому суперникові - себе вбивати, але майбутні олімпійські чемпіони по-російськи стали створювати собі проблеми: зміни відбувалися під час позиційних атак німців.

Допомагати такому суперникові - себе вбивати, але майбутні олімпійські чемпіони по-російськи стали створювати собі проблеми: зміни відбувалися під час позиційних атак німців

Дякую за нерівність

Третій гол Мюллер забив на самоті: захист про нього забула, і Йонас відправив шайбу в ворота Кошечкіна з кистьового кидка. «За дві хвилини до кінця я вже подумав, що все, не судилося нам стати олімпійськими чемпіонами» - слова Іллі Ковальчука тоді були в думках у кожного. Зазвичай такі моменти в фільмах на допомогу приходять супергерої, а тут себе виявив Гусєв. П'ятдесят п'ять секунд до фінальної сирени, гра в меншості і заміна Кошечкіна на п'ятого польового - це не завадило 25-річному форвардові забити гол і перевести зустріч в овертайм.

В історичному фіналі ЧС героєм став Ковальчук, посередньо зіграв в попередніх матчах турніру. Тут же збірну врятувало чисельну більшість - головний негативний персонаж національної команди в минулих іграх. Ця перепасовка між Войновим, Гусєвим і Капрізовим (і переможний гол Кирила) стане головним інтернет-хітом на найближчі тижні.

Павло Дацюк увійшов в Потрійний золотий клуб, на рахунку капітана:

Олімпійські ігри - 🥇
Чемпіонат світу - 🥇
Кубок Стенлі - 🏆🏆

Вітаємо!

В результаті несподіваний фінал став окрасою скандальних Ігор. Особливе «Гіп-гіп ура!» Організатори висловили чотирьом хокеїстам збірної Росії: Кошечкин, Войнов, Ковальчук і Дацюк увійшли до символічної збірної корейських Ігор. А ще Ілля став MVP змагань. «Гусєв сьогодні чотири очки набрав, забив переможний гол у півфіналі. Думаю, він заслуговував приз »- так 34-річний ветеран оцінив заслуги героя матчу. Дійсно, Гусєв і Капризів ( «2 + 1» і «1 + 3» в фіналі) заслужили призу не менше. Але їх головна перемога - вміння проявити свої лідерські якості у важкий момент. Боси заокеанських клубів цінують такі кадри.

Стіл корейської збірки. Розклад лідерів перед стартом хокейного турніру на ОІ-2018

Розклад лідерів перед стартом хокейного турніру на ОІ-2018

Хеппі-енд по-корейськи

Поки режисер «Руху вгору» назвав матч гідним екранізації, Глорія в соцмережах висміяли «олімпійських атлетів-чемпіонів з Росії» за черговий валідол в грі з менш сильним противником. Чомусь саме хокейне ослаблення в Кореї викликало найбільше суперечок. Чому ж медалі в лижних гонках не рахуються легко здобутими після заборони на участь в Іграх головному лідеру в цьому виді спорту - Сергію Устюгова? А по темі неприбуття заокеанських зірок відмінно висловився президент ІІХФ Рене Фазель: «Вам не потрібно кожен день їсти ікру, ви можете цілком прожити і на звичайній їжі».

Святкуємо золото Олімпійських ігор !!! 🍾

ЗОЇ в Пхенчхані стали одними з найбільш абсурдних. Відбилося це і на хокеї: де це бачено, що на медальних матчах пустують цілі сектори? Але саме на такий Олімпіаді наша збірна завоювала довгоочікуване «золото»: ветерани поставили в своєму послужному списку якої бракує галочку, а молодь відмінно дебютувала на змаганнях подібного рівня.

Текст: Дмитро Темників

«Як можна забити два голи в перші п'ять хвилин, щоб пропустити тричі від гравців словацької ліги?
Повернемося правити?
Чи ні?
Чому ж медалі в лижних гонках не рахуються легко здобутими після заборони на участь в Іграх головному лідеру в цьому виді спорту - Сергію Устюгова?
Відбилося це і на хокеї: де це бачено, що на медальних матчах пустують цілі сектори?