Полезные материалы

У чому користь розтяжки?

  1. Користь розтяжки м'язів
  2. Максимальна користь від розтяжки: як цього домогтися?

Починаючи заняття фітнесом, деякі не до кінця розуміють, в чому користь розтяжки, і нехтують вправами такого роду. Дійсно, якщо кардіо - або аеробні тренування спрямовані на те, щоб спалити зайві калорії, то від неспішних вправ на розтяжку цього чекати не доводиться.

Так, може, і робити їх немає необхідності? «Красива і Успішна» розповість сьогодні про те, для чого служить ця частина вашої фітнес-програми і як найбільш ефективно її провести.

Користь розтяжки м'язів

Розтяжка необхідна нашому тілу для того, щоб бути більш гнучким. Регулярні тренування дозволять легше виконувати і звичайні вправи.

Можливості тіла збільшуються: крок стає ширше, амплітуда рухів більше, отже, і заняття основним видом фітнесу стають більш продуктивними.

Очевидна користь розтяжки і в повсякденному житті: діапазон рухів, які ви зможете виконувати легко, без напруги значно збільшиться. Вам стане легше здійснювати такі дії, як підйом по сходах, надягання взуття, буде набагато простіше дотягнутися до верхньої полиці або підібрати з землі впала річ.

Ви будете витрачати ті ж самі калорії, але при цьому економити енергію. Крім того, привчивши своє тіло до розтяжці, ви підвищуєте еластичність м'язів, а це допоможе уникнути випадкових травм при різких рухах.

Варто сказати і пару слів про те, в чому особлива користь розтяжки для жінок.

Завантаження ...

Добре треновані м'язи, які звикли перебувати в тонусі, дозволяють значно знизити навантаження на хребет під час вагітності. Та й процес пологів в цьому випадку відбувається легше. А після народження дитини м'язи легше «згадають» свій первісний стан, і їм простіше буде відновитися.

Таким чином, ви швидше повернете струнку підтягнуту фігуру після того, як станете мамою (наші поради, як схуднути після пологів за допомогою вправ, читайте в цієї статті на «Гарною й Успішною»).

А ще хороший тонус м'язів, який ви отримаєте в результаті регулярної розтяжки, допоможе уникнути багатьох негативних наслідків стресу.

Відомо, що негативні емоції руйнують організм на фізичному рівні: гормони, що виробляються в критичній ситуації, повинні спонукати працювати м'язи, такий механізм закладений природою. Якщо руху не відбувається, потужний викид гормонів негативно впливає на різні системи організму, руйнуючи їх. Якщо ж м'язи знаходяться в тонусі, мозок отримує сигнал, що тіло працює, правильно реагуючи на стрес, і трагічних наслідків для організму вдається уникнути.

Так проста розтяжка допомагає зберегти молодість і здоров'я.

Максимальна користь від розтяжки: як цього домогтися?

Вправи для підвищення еластичності м'язів слід виконувати, дотримуючись певних правил. Втім, це стосується будь-якого виду тренувань. Часу для їх виконання потрібно не так вже й багато, а результат, сподіваємося, вас порадує.

«Красива і Успішна» розповість докладніше про правила виконання розтяжки.

  1. Тренуйтеся в комфортних умовах. Виберіть таке місце і час, щоб вам ніхто не заважав. Спробуйте максимально розслабитися і стежте за тим, щоб напружувалися тільки ті групи м'язів, на розробку яких направлено конкретну вправу, інші постарайтеся не напружувати.
  2. Дайте можливість м'язам звикнути до нового стану: затримуйтеся в кожній позі не менше ніж на 30 секунд. Доведено, що статика робить такі вправи набагато ефективніше.
  3. Користь розтяжки зв'язок та м'язів буде вище, якщо не робити вправи відразу, «з місця в кар'єр». Перед тим, як починати займатися, німого розігрійтеся, виконавши легку розминку: так ви посилити м'язовий кровотік, і тілу стане легше працювати.
  4. Не прагніть в короткі терміни добитися максимального результату. Якщо ви занадто усердствуете, м'язи сигналізують про це больовими відчуттями. Запам'ятайте: якщо з'явився біль - необхідно зупинитися. Розтягуйте м'язи поступово, акуратно і дбайливо. У вас повинно виникнути відчуття витягування. Поступово тіло звикне до навантаження, і зусилля можна буде злегка збільшити. Так, крок за кроком, ви будете тренувати своє тіло. Якщо ж прагнути зробити «все і відразу», результатом буде не тільки відчутна від такого вправи, як розтяжка, користь; і шкода ви теж мимоволі можете заподіяти м'язам, проявляючи занадто велике завзяття. Наприклад, великий ризик отримати серйозне розтягнення зв'язок.
  5. Привчіть себе виконувати вправи на розтяжку як до тренування (зробивши розминку, зрозуміло), так і після неї. Розтяжка після основного тренування допоможе м'язам краще «запам'ятати» стан тонусу, а також плавно заспокоїтися, зняти напругу і вивести продукти розпаду.
  6. Щоб користь вправ на розтяжку була відчутною, необхідно робити їх регулярно. Гнучкість і еластичність м'язів - властивості, які досить швидко втрачаються, якщо тіло не отримує відповідних постійних навантажень. Навіть якщо ви не плануєте тренування сьогодні, не полінуйтеся і зробіть кілька простих вправ на розтяжку будинку: це допоможе підтримати м'язи в тонусі, і на наступному тренуванні вам не доведеться починати все спочатку.

---
Автор - Олена Матущак (Lanberri), сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

Так, може, і робити їх немає необхідності?
Максимальна користь від розтяжки: як цього домогтися?