Полезные материалы

Казахстан вперше в історії очолив раду безпеки ООН

Дата: 9:04, 01-01-2018. Дата: 9:04, 01-01-2018

Астана. 1 січня. КАЗТАГ - Казахстан вперше в історії очолив раду безпеки Організації об'єднаних націй (РБ ООН), повідомляє прес-служба міністерства закордонних справ РК.

«З 1 січня по 31 січня 2018 вперше в історії Казахстан головує в РБ ООН. Голова здійснює загальне керівництво діяльністю ради безпеки, забезпечує безперебійну щоденну роботу Ради безпеки при сприянні секретаріату ООН. Голова виступає із заявами від імені ради за погодженням з членами СБ », - повідомили в МЗС РК.

Крім того, представник Казахстану буде виступати протягом місяця від імені всіх членів Ради безпеки перед пресою за підсумками обговорень в ході неформальних консультацій і всякий раз, коли СБ ООН досягне угоди по тексту того чи іншого документа.

«2 січня очікується розгляд і прийняття постійними представниками країн-членів РБ ООН програми головування на січень. Також заплановані брифінги про програму роботи ради для держав-членів ООН, що не входять в СБ, преси та НУО. З ініціативи Казахстану вперше в Радбезі відбудеться офіційна церемонія встановлення прапорів Кот-д'Івуару, Кувейту, Нідерландів, Перу, Польщі та Екваторіальної Гвінеї в честь їх обрання в якості нових непостійних членів ради на наступні 2 роки », - поінформували в МЗС.

Також, за даними міністерства, на 18 січня намічені тематичні дебати членів РБ ООН високого рівня на тему «Нерозповсюдження зброї масового знищення: заходи довіри» під головуванням президента РК Нурсултана Назарбаєва.

«19 січня відбудуться міністерські дебати СБ ООН на тему« Побудова регіонального партнерства в Афганістані і Центральній Азії в якості моделі взаємозалежності безпеки і розвитку ». Очікується участь міністрів закордонних справ країн Центральної Азії і Афганістану, а також глав зовнішньополітичних відомств країн-членів РБ ООН. 25 січня відбудуться щоквартальні відкриті дебати СБ ООН на рівні постійних представників країн-членів ООН на тему «Ситуація на Близькому Сході, включаючи питання Палестини», - уточнили у зовнішньополітичному відомстві.

Разом з тим, за інформацією прес-служби, на традиційній основі в січні під головуванням Казахстану відбудуться відкриті і закриті обговорення радою ситуації в Сирії, Лівії, Демократичній Республіці Конго, ЦАР, Дарфурі, Західній Африці та Сахеле, Південному Судані, Малі, Сомалі, Кіпрі та Колумбії. Намічено прийняття низки резолюцій та заяв голови.

«Пріоритети Казахстану на посаді члена РБ ООН у 2017-2018 роки позначені в політичному зверненні президента Н. Назарбаєва до РБ ООН під назвою« Концептуальне бачення Казахстану по зміцненню глобального партнерства для побудови безпечного, справедливого і процвітаючого світу ». Їх 7: I) досягнення миру, вільного від ядерної зброї; II) усунення загрози глобальної війни і врегулювання локальних конфліктів; III) просування інтересів Центральної Азії при зміцненні регіональної безпеки і співробітництва; IV) протидія тероризму; V) для підтримки міжнародного миру і безпеки в Африці; VI) забезпечення нерозривного зв'язку між безпекою та стійким розвитком; VII) адаптація Ради безпеки і всієї системи ООН до загрозам і викликам XXI століття », - нагадали в МЗС РК.

У міністерстві підкреслили, що головування в РБ ООН має високий міжнародний статус в силу того, що СБ може приймати рішення, що стосуються примусових заходів, економічних санкцій або колективних військових дій.

«Відповідно до Статуту ООН, РБ несе головну відповідальність за підтримання миру і міжнародної безпеки, і підкорятися його рішенням зобов'язані всі країни-члени ООН», - додали в міністерстві закордонних справ РК.

Джерело фото: egemen.kz