Полезные материалы

НА ЧОМУ ВЧИТИСЯ ЛІТАТИ

  1. Що вибрати для навчання польотам і підкорення неба
  2. Параплани, парамоторам, паралёти, аерошюти
  3. Дельтаплани, дельталёти
  4. Вертольоти і автожири
  5. Повітряні кулі та дирижаблі
  6. Популярність літальних апаратів в Росії і за кордоном

Що вибрати для навчання польотам і підкорення неба

За більш ніж столітню історію авіації придумано і успішно використовується безліч літальних апаратів. Частина з них легший за повітря - це аеростати (повітряні кулі) і дирижаблі, літаючі за рахунок того, що щільність повітря в оболонці апарату менше щільності навколишнього повітря. Решта літальні апарати важче повітря і літають завдяки наявності крила, яке утворює підйомну силу.

Вибір засобу, за допомогою якого можна опинитися в небі, дуже індивідуальний і залежить перш за все від особистих інтересів, прагнень, уявлень про ідеальний польоті. Однак часто на вибір літального апарату, на якому має бути вчитися літати, впливають принципові особливості самого апарату, ступінь допустимого ризику для пілота і його фінансові обмеження.

Параплани, парамоторам, паралёти, аерошюти

параплан - це літальний апарат, що складається з м'якого надувного крила і підвісної системи. Принципова відмінність від парашута - здатність до планування, що означає утворення підйомної сили на крилі. Це дає можливість не просто знижуватися зі встановленою швидкістю, а планувати, долаючи значні відстані. Крім того, використовуючи термічні потоки висхідного повітря і особливості рельєфу, параплан здатний навіть підніматися на висоту до хмар.

Парапланерного сімейство представлено в авіації чотирма типами літальних апаратів: власне параплани , парамоторам (Параплани з мотором), паралёти (параплани з мотором і шасі) і аерошюти (Парашути з мотором).

Дельтаплани, дельталёти

дельтаплан є жорстке стреловидное крило, поєднане з жорсткою підвісною системою. Завдяки жорсткості конструкції вдається досягти більш високого аеродинамічного якості в порівнянні з парапланом. Це означає, що при зниженні на один метр дельтаплан пролетить більшу відстань, ніж параплан.

Дельтаплан літає швидше і далі параплана, в термічних потоках здатний підніматися на висоту до 4 кілометрів (може і вище, але вище вже недостатньо кисню для дихання, потрібен спеціальний кисневе обладнання).

існує різновид дельтаплана - дельталёт (Мотодельтаплан). Це дельтаплан, підвісна система якого є візок-шасі з прикріпленим до неї мотором і гвинтом.

Планер - це літальний апарат, конструкція якого складається з фюзеляжу, пари симетричних крил і хвостового оперення. Перебуваючи в планері, пілот закритий від навколишнього середовища стінками кабіни і скляним ковпаком. Злітає планер з допомогою буксирування літаком, також може використовуватися лебідка або навіть власний двигун, який, втім, не розрахований на тривале використання.

У планерів найвище аеродинамічна якість з усіх літальних апаратів. Одного разу злетівши, він може пролетіти сотні кілометрів без витрат палива (рекорд дальності - 3009 кілометрів!). Швидкість планера порівнянна зі швидкістю надлегкого літака і може досягати 150 км / год.

Найвідоміший тип літального апарату - літак . По суті літак - це планер, на якому встановлений один або кілька двигунів. Двигуни дозволяють розігнати літак до великих швидкостей. Це створює додаткову підйомну силу на крилі, що дозволяє перебувати в польоті до тих пір, поки не скінчиться пальне.

На відміну від інших типів літальних апаратів літаки використовуються не тільки в якості хобі, а й у багатьох сферах життя людини, перш за все в якості швидкого транспортного засобу. Швидкість сучасних літаків варіюється від декількох сотень до декількох тисяч кілометрів на годину.

Однак літак - це не тільки рейсові Боїнги, Еірбаси і Туполєва. У Європі та США приватні особи володіють десятками тисяч невеликих літаків. А розвинена мережа малих аеродромів дозволяє використовувати такі літаки в якості повсякденного засоби пересування.

Крім власне літаків існують також надлегкі літаки і літаки, зібрані з KIT-наборів , гідролітаки і літаки-амфібії .

Ви можете познайомитися з мінімальною вартістю навчання польотам на літаку .

Вертольоти і автожири

Гелікоптер - це літальний апарат, підйомна сила якого утворюється за рахунок обертання крила (пропелера) в горизонтальній площині навколо центру апарату. Вертольоти можуть злітати і сідати вертикально, а також зависати в повітрі над обраною точкою. У мегаполісах розвинених країн вертоліт являє собою хороший спосіб уникнути пробок.

Існує молодший брат вертольота - автожир.

Мінімальна вартість навчання польотам на вертольоті .

Повітряні кулі та дирижаблі

Аеростати - це літальні апарати, у яких відсутній крило, а основним елементом конструкції є балон з газом. Підйомна сила утворюється за рахунок того, що в балон закачується газ, який легший за повітря, або внутрішнє повітря в балоні підігрівається.

Існує два види аеростатів - повітряні кулі та дирижаблі. Пілот повітряної кулі переміщається в небі, піднімаючись або опускаючись на ту висоту, де дме вітер в потрібному пілоту напрямку. Дирижабль ж оснащений двигуном, тому може летіти в заданому напрямку на заздалегідь обраної висоті.

Популярність літальних апаратів в Росії і за кордоном

Наймасовіші польоти в Росії здійснюються на парапланах, чому сприяє їх доступність і легкість навчання. Дельтаплани і планери були популярні в Радянському Союзі, але зараз переживають не найкращі часи. Повітряні кулі та дирижаблі в Росії поширені мало. Аероклуби, в яких проводилося навчання на літаках зараз поступово виходять з кризи, тому популярність навчання польотам на літаках відновлюється, воно стає доступнішим. Останнім часом також стало популярним навчання польотам на вертольотах.

За кордоном найпопулярнішим видом літальних апаратів є літаки, оскільки для польотів на них створена вся необхідна інфраструктура, практично відсутні законодавчі обмеження.

← Натисніть «Подобається» і читайте нас в Facebook
Карта сайту