Полезные материалы

Нове PR-шоу Володимира Путіна: Президент Росії ширяв на дельтаплані і вчив пташенят журавлів літати

Завдання вчених полягає в тому, щоб показати вирощеним в розпліднику в Рязанській області шести Стерх маршрут перельоту на зимівлю в теплі краї. У ролі ватажка зграї виступає дельтапланерист. З серпня стерхов вчать літати за повітряним судном, пише Newsru.com. Перебуваючи за штурвалом мотодельтаплану, Путін здійснив три польоти: перший пробний, ще два - з птахами, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Коли журавлів тільки випустили з вольєра, за дельтапланом з ватажком-Путіним прилаштувався тільки один стерх. Пізніше в бесіді з журналістами президент пояснив, що під час цього польоту був сильний вітер, через що дельтаплан летів з великою швидкістю, тому птахи не встигали за ним. Другий політ з журавлями пройшов успішно - в хвіст дельтаплану прилаштувалися п'ять стерхов. Через кілька кіл залишилися тільки два птахи - вони літали ще хвилин п'ятнадцять, слідуючи за одягненим в білий халат президентом і впевнено ловлячи повітряні потоки.

Президент вчився літати на дельтаплані півтора року

Хоча напередодні прес-секретар президента Дмитро Пєсков лише обмежився зауваженням, що Путін раніше навчався літати на дельтаплані, не уточнюючи, скільки по часу тривали тренування, з'ясувалося, що підготовка проходила цілих півтора року в центральній частині Росії.

VIDEO: Путін на дельталёте.

Завдання вчених полягає в тому, щоб показати вирощеним в розпліднику в Рязанській області шести Стерх маршрут перельоту на зимівлю в теплі краї

"Мені сподобалася ця програма. Я ще більше зацікавився, коли сказали, що стерхов ставлять на крило з мотодельтаплану", - розповів глава держави журналістам після участі в експерименті.

За словами Путіна, він планував взяти участь в програмі з порятунку стерхов ще в минулому році, але трохи спізнився, оскільки пташенята вже з'явилися на світло, тоді як привчати до звуку мотодельтаплану їх потрібно, коли вони ще знаходяться в яйці. "Тому ми домовилися, що будемо займатися цим в цьому році", - пояснив президент.

У свою чергу, старший пілот програми Ігор Нікітін повідомив, що загальний наліт Путіна на мотодельтаплані склав 17 годин. При нальоті в 25 годин він уже може отримати пілотське свідоцтво, підкреслив фахівець.

Путін про відчуття: "адреналін гуляє", а стерхи - "красиві хлопці"

Ділячись з журналістами враженнями від управління мотодельтапланом, Володимир Путін зазначив, що відчуття відрізняються від тих, які він відчував під час польотів на винищувачі, передає ІТАР-ТАСС. "Там (у винищувачі) пілот мені просто передав джойстик керування, я зробив" бочку ", а далі літак летів сам. Тут же відчуття дуже цікаве, адреналін гуляє. Рекомендую всім спробувати", - сказав він.

Президент зазначив, що птахи під час польоту добре трималися. "До крилу підходили справа, зліва - красиві хлопці, і почуття приємне", - зазначив він.

За словами Путіна, він задоволений таким, що відбувся експериментом, а також реалізацією всіх раніше розпочатих програм по збереженню рідкісних видів тварин. "Полегшення присутній від того, що все вдалося", - сказав президент. Він повідомив, що поки не знає, якого виду тварин буде присвячена наступна програма. "Це повинні сказати вчені, це повинно бути з користю, а не бути якийсь розважалівкою", - зазначив президент.

Володимир Путін вважає, що кошти, що направляються на програми з порятунку зникаючих видів, витрачаються ефективно. "Все програми, які ми запустили - і по тигру, і по леопардові - вони всі працюють", - сказав президент. Він також зазначив, що зараз головне завдання - щоб ці програми взяли міжнародний характер.

Про дельтаплані Путіна і податки

Президент повідомив журналістам, що придбав дельтаплан на власні кошти, передає ІТАР-ТАСС. Путін зазначив, що передасть свій мотодельтаплан вченим для подальшої роботи.

У свою чергу прес-секретар президента Дмитро Пєсков пояснив пресі, що дельтаплан не було внесено в останню декларацію глави держав, оскільки він купив його тільки в цьому році. Середня ціна подібного апарату становить близько 700 тисяч рублів.

Проект "Політ надії"

Національний координатор проекту "Політ надії" Олександр Сорокін розповів, що програма з розведення в неволі стерхов почалася більше 20 років тому, проте через нестачу фінансування в середині 90-х була припинена.

Відновили експеримент тільки зараз, застосувавши американський досвід з використанням дельтаплана при проводці птахів. Дельтапланеристів довелося залучати, так як вирощені в неволі перелітні птахи не змогли б самостійно летіти на зимівлю, оскільки немає дорослих особин, які можуть показати їм маршрут.

"Ми довго підбирали обладнання для цієї програми з тим, щоб птахи відчували себе комфортно, тому що тут важливо враховувати і розміри мотодельтаплану, його швидкість", - повідав Олександр Сорокін.

VIDEO: Путін - "Стерх"

Програма передбачає проведення вирощених в розпліднику пташенят стерха з гніздівель в Ямало-Ненецькому автономному окрузі через Західний Сибір і Казахстан на південь Узбекистану, де вперше в світі створюється альтернативна зимівля цих птахів, повідомляє ІТАР-ТАРС. За словами Сорокіна, створення цієї зимівлі дозволить значно скоротити маршрут польоту журавлів і зняти проблему втрат популяції під час міграції в Індію через Афганістан і Пакистан, де браконьєри полюють на цих рідкісних птахів.

Експеримент почався навесні в розташованому в Рязанській області розпліднику рідкісних видів журавлів Окського біосферного державного заповідника. Вирощені в заповіднику пташенята виховувалися за спеціальною методикою, що виключало їх звикання до людини. Фахівці, які доглядали за птахами, надягали білі костюми, що імітують вигляд дорослого стерха. Для звикання пташенят до звуку мотодельтаплану їм постійно ставили його запис.

Польоти, в яких взяв участь Путін, стали першим етапом прольоту зграї журавлів від Полярного кола до Білозерського заказника, розташованого на півдні Тюменської області. Вирощеним в розпліднику Стерх доведеться пролетіти в супроводі фахівців приблизно 1200 кілометрів, після чого вони приєднаються до диким журавлів, і вже разом з ними вирушать на зимівлю.

Як повідомив журналістам директор Окського заповідника Юрій Маркін, вже в четвер дельтапланеристи вилетять разом зі Стерх по маршруту.

Через Путіна птахи загинули?

За бурхливим обговоренням президентського польоту з журавлями і численними жартами на цю тему в ЗМІ і блогах щодо мало уваги приділили самої суті екологічної програми з порятунку червонокнижних стерхов. Виправити це спробувала одна з учасниць проекту. Ображена знущанням блогерів, які підняли на сміх не тільки Володимира Путіна, а й пташенят, вона розповіла про невідомі широкому загалу проблеми при підготовці польоту глави держави на дельтаплані.

"Рік пекла роботи десятка-другого людей, кілька мертвих пташенят - і ось, щасливий фінал", - так Марія Гончарова прокоментувала політ президента на чолі пташиної зграї. Відповідний запис з'явилася на станиці дівчата "ВКонтакте", проте через деякий час була видалена автором, пише Newsru.com.

"Натиснути, схоже, на Машу Гончарову - вона видалила запис" ВКонтакте ". Але багато хто вже передрукували, разом з фотками загиблих журавлі", - зауважив блогер Андрій Мальгін (avmalgin), також передрукували визнання дівчини. Скріншот зі сторінки Марії Гончарової, як і фотографії дитинчат стерхов, опублікував "Новий регіон". Насправді студентка видалили запис без натиску зверху: сама вона пояснила, що не збиралася роздувати ніякого скандалу, їй лише стало прикро читати нескінченні коментарі дотепників про Стерх.

Крик душі студентки біофаку звучить так: "Я, звичайно, дурна, але мені прикро, що всі ці люди кепкують над нашими дітьми-стершатамі. Пудинг лайте, скільки влізе. Уявіть, що він поїхав фотографуватися з дресированими сиротами, яких привезли в Сибір в дерев'яних ящиках. і один з дітей, його ожидаючи і тренуючись, потрапив в гвинт дельтаплана ... ще один зламав дзьоб і здер кігті об криву вольєрного сітку ... і ще один загинув через неправильну перевезення ... і по суті, все це - щоб один раз пролетіти з Пу ".

Дівчина наводить імена нещасних стерхов. Це загиблий під гвинтом Ижма ( "розумний, обережний, хоробрий і вмів змусити себе поважати»), не виніс транспортування Омоль ( "був найбільшим і сильним, в дитинстві - найледачішим, порядком дратував своїм невгамовним впертістю") і травмований Аргунь ( " найголовніший з пташенят, справжній альфа-журавель ").

"Путін особисто не погубив жодного з пташенят"

Варто зазначити, що президента в загибелі пташенят дівчина не звинувачує. За її словами, всі пташенята постраждали під час підготовки польоту, але не під час самого заходу. На це Марія Гончарова звернула увагу в іншому записі на своїй сторінці в соцмережі, що з'явилася, коли скандальна історія почала поширюватися по блогам.

"Я написала ту, віддалену запис, не заради скандалу або чогось такого, а виключно через своїх особистих переживань. Путін особисто не погубив жодного з пташенят, вчорашній політ пройшов без пригод, як і було показано. Прошу всіх заспокоїтися. більш я не буду говорити про цю тему ні з ким ", - заявила дівчина.

У Окском заповіднику підтвердили, що президент не заподіяв птахам ніякої шкоди. "Після польоту Володимира Путіна з журавлями всі птахи приземлилися, ніхто не загинув. Ніяких надзвичайних подій не сталося. Звичайно, трапляються нещастя і з птахами, і з мухами, і з людьми. Але в даному випадку все пройшло нормально", - заявила "Інтерфаксу" провідний науковий співробітник заповідника Тетяна Кашенцева.

Дійсно, зустріч президента з Стерх можна визнати цілком вдалою: птиці підтримали главу держави і піднялися за ним в повітря.

"Журавлі - живі птиці, і вони дуже вперті. Добре, що хоча б кілька з них полетіли за дельтапланом. Володимиру Путіну дуже пощастило", - заявила "Інтерфаксу" виконавчий директор Робочої групи по журавлів Євразії Олена Ілляшенко. Пощастило прем'єру, за словами зоолога, і з погодою, яка сприяла польоту пташенят. "Хотілося б вірити, що його участь приверне увагу до проблем зникаючих птахів", - підкреслила експерт.

Інші зоологічні скандали Путіна

У світлі повідомлення Марії Гончарової про загибель стерхов, участь глави держави, схоже, і справді приверне увагу громадськості до проблем зникаючих птахів. Ця історія ризикує стати не менш популярною, ніж одкровення в блогосфері про інший екологічної місії президента. Влітку 2008 року Володимир Путін побував в Уссурійському заповіднику, де взяв участь в програмі порятунку амурських тигрів. Тодішній прем'єр надів на самку великий кішки GPS-ошийник, який повинен був дозволити відстежувати пересування представниці цього рідкісного виду.

Взимку того ж року прес-служба прем'єра повідомляла, що Путін стежить за пересуваннями тварини в уссурийской тайзі. На той час тигриця, яка отримала кличку Серьга, навіть встигла обзавестися потомством. Однак на початку нинішнього року по блогосфері розлетілася стаття, в якій розповідалося про те, що порятунок амурської тигриці нібито закінчилося її загибеллю, а за "Серьгу" тепер видають іншу тварину.

Дику тигрицю, повідомлялося в замітці, насправді привезли із зоопарку Хабаровська - потім повернули назад. Але, за деякими даними, тварина здохла через передозування снодійного, яким його накачали під час зустрічі з Путіним. Організатори "тигрячого сафарі", втім, подібні відомості спростували:

"Кому-то что-то здалося".

Не менш скандальним виявилося про знайомство Путіна з іншим представником сімейства котячих. На початку 2011 року прем'єр надів супутниковий нашийник на сибірського барса на прізвисько Монгол. Тварина перед цим, як повідомляли ряд ЗМІ, варварським способом відірвали від природного місця існування. Причому під час гону, коли тварини найбільш чутливі до вторгнення в особисте життя. Шукаючи волі і кидаючись на металеву сітку, барс розбив собі морду.

За пересуваннями барса, тигриці, а також білим ведмедем і Білухою Путін стежив в розділі "Особистий контроль" на своєму прем'єрському сайті. Після інавгурації цієї весни сайт перестав діяти.

Через Путіна птахи загинули?