Полезные материалы

У англійського вболівальника свій спосіб перемогти депресію - він бігає на виїзні матчі улюбленого клубу

  1. допомагає собі
  2. допомагає іншим

Пробіг вже 2.5 тисячі кілометрів.

5 тисячі кілометрів

допомагає собі

15 грудня «Тоттенхем» приймав «Бернлі» на «Уемблі». Уболівальники гостей подолали 300 кілометрів, що розділяють Лондон і Бернлі, на машинах і електричках. Все, крім 44-річного Скотта Канліффа - чоловік самостійно добіг до Лондона, витративши цілий тиждень. Це вже дев'ятий забіг Скотта - в сезоні-2018/19 він бігає на всі виїзні гри «Бернлі».

Cкотт з дитинства вболіває за «Бернлі», але так багато ігор, як в цьому сезоні, він не відвідував з дитинства. Вся справа в роботі: Скотт - професійний перекладач, і останні 20 років він провів в країнах Південно-Східної Азії з благодійною місією. Як правило, це були країни з серйозними внутрішніми проблемами, тому страшних моментів було достатньо. Один з найпотужніших - окупація індонезійськими військами республіки Східної Тимор, яка супроводжувалася стратами, тортурами і масовими вбивствами.

Побачене справило на Канліффа таке сильне враження, що в 2018-му він повернувся додому в Бернлі з серйозними ментальними проблемами. «Я працював в зонах конфліктів, часто був свідком насильства і страждань в Індонезії та Тиморі-Лешті, що призвело до ПТСР (посттравматичний стресовий розлад, cиндром, при якому після травмуючого події зберігаються сильні тривожні відчуття - Sports.ru) і депресії», - розповів Скотт Sports.ru.

Кілька місяців Скотт провів удома і працював з психотерапевтом, якому спала на думку геніальна ідея - перемогти депресію за допомогою бігу. У липні 2018 го Скотт запустив The Run Away Challenge: за умовами, він бігає на кожен виїзний матч «Бернлі» в АПЛ в сезоні-2018/19. Мета - пробігти 4 000 км. «Я хотів, щоб завдання включала в себе те, що я люблю: футбол, подорожі і біг на витривалість», - розповів нам Скотт.

Челлендж стартував 2 серпня: від «Терф Мур» (домашній стадіон «Бернлі») Скотт біг 245 кілометрів до «Сент-Меріс» (арена «Саутгемптона»). Дорога зайняла 10 днів. Уже на середині шляху він отримав невелику травму, через яку нога по-звірячому розпухла і не влазила в черевик. «Це не найлегший початок, але я готовий до випробувань!» - написав Скотт в твіттері, діставшись до Саутгемптона.

Далі були марафони в Лондон (292 км, тричі за 22 дня), Манчестер (37 км), Лестер (183 км), Вулверхмптон (159 км) і Кардіфф (339 км). Щоразу він повертався в Бернлі і починав від домашньої арени. Скотт пробіг 2443 кілометри (в режимі реального часу вважають на сайті челенджу), зробив більше двох мільйонів кроків і спалив близько 230 000 кілокалорій.

До речі, Скотт веде твіттер і інстаграм , В яких можна спостерігати за його тріп (точно сподобається любителям колоритних фото англійської глибинки).

До речі, Скотт веде   твіттер   і   інстаграм   , В яких можна спостерігати за його тріп (точно сподобається любителям колоритних фото англійської глибинки)

Він намагається тримати спокійний темп і пробігати в день не більше 20-25 миль, але іноді обставини змушують прискорювати графік. «Найважчий шлях був на матч« Вулверхемптона ». Я пробіг майже 100 кілометрів за день - раніше я ніколи не бігав так багато », - розповідає Скотт.

Напевно, інший людина не витримала б такої темп, але Скотт завжди був фанатом бігу і раніше регулярно ганяв на марафони. Щоб відновитися після цілого дня в русі, Скотт використовує вуглеводні батончики, пиво і калорійну їжу (за день бігу він спалює близько 8 000 кілокалорій). Обов'язкова процедура - годину лежати з піднятими догори ногами, щоб зняти напругу.

Кілька разів з ним їздила машина супроводу, але в підсумку Скотт відмовився від неї. «Тепер я знаю маршрут, мені не потрібна машина підтримки. По дорозі є багато місць, де можна купити їжу і напої », - розповів Скотт. Зазвичай він ночує в приміських мотелях (за винятком трьох марафонів, коли він спав у фургоні супроводу), але останнім часом він став популярнішим і іноді люди самі пишуть йому і пропонують нічліг.

допомагає іншим

Уже кілька місяців у Скотта надважкий графік. Він зізнається, що іноді вранці йому буває складно змусити себе бігти далі. Але Скотт витримує заради благородної мети.

Крім лікування власної депресії чоловік допомагає іншим: на сайті челенджу відкритий збір коштів, куди вже задонатілі більше 8 тисяч фунтів (швидше за все вийде зібрати набагато більше запланованих 10 тисяч фунтів). Гроші дістануться благодійної організації Бернлі, яка розділить їх між локальними організаціями, які займаються лікуванням психічного здоров'я людей, що потрапили в складну ситуацію - в Бернлі і в містах, де буває Скотт під час марафону.

Для цього в кожному місті Скотт зустрічається з благодійними організаціями, вибирає кращі проекти і розповідає людям про своє Челлендж. І це ще одна його мета - показати, що депресію можна перемогти навіть за допомогою бігу. Поки виходить.

Скотт став локальної знаменитістю (і навіть з'явився в ефірі SkySports), і його часто впізнають на стадіонах: «Все більше фанатів починають дізнаватися мене. Я часто чую, що мій приклад надихнув їх. Я завжди щасливий, коли фанати згадують про свою боротьбу з депресією, тому що говорити про проблеми психічного здоров'я дуже важливо. Сподіваюся, що я комусь допоміг ».

Бігайте - і вболівайте тільки за свій клуб.

фото: instagram.com/sekott