Полезные материалы

Ольга Смородська: «Детектора брехні в« Локомотиві »ніколи не було. І при мені не буде »

  1. Соловки, Капелло
  2. Сльози, ВОБ
  3. Павлюченко, філософія
  4. Білоус, детектор брехні
  5. Гатагов, «Бентлі»
  6. Стежити, охоронець
  7. Красножан
  8. солідарність
Ольга Смородська: «Детектора брехні в« Локомотиві »ніколи не було. І при мені не буде »

Ставати президентом «Локомотива» варто хоча б для того, щоб працювати в таких кабінетах. Переговорна кімната Ольги Смородське, розкинуться навколо довгого столу, дивиться на поле найкращого стадіону країни прозорою скляною стіною. Навіть не вибираючись на свіже повітря, можна всістися в стілець, закинути на стіл ноги і спостерігати, як Дмитро Сичов шукає ігрове щастя на фланзі, Да Кошта пускає всередину штрафний чергового суперника, а Денис Глушаков забиває красиву банку дальнім ударом.

Розпитуючи Смородську про Глушакова, та Кошта і багатьох інших, ми їй заздрили.

Соловки, Капелло

- Як ви провели вчорашній вихідний? Заглядали на виборчу дільницю?

- Звичайно. Я завжди відповідально підходжу до будь-яких питань, тим більше якщо вони пов'язані з розвитком нашої країни. За кого голосувала - не скажу. У нас таємне голосування і свобода волевиявлення.

- Зараз футболісти будуть роз'їжджатися по самим різних місцях - від Бора-Бора до острова Пасхи. Куди під час відпустки підете ви?

- Нікуди. Ви забули про трансферної кампанії. Але навіть після закриття трансферного вікна відпочити навряд чи вийде - попереду багато роботи.

- Ви говорили, що обожнюєте подорожувати. Краще подорож у вашому житті?

- У мене було кілька подорожей, які мені запам'яталися більше за інших. Два по нашій країні - це Соловки і Псков, а якщо брати весь світ - ПАР і Португалія. На Соловках була влітку 2010 року. Там надзвичайно красива природа і неймовірні чудеса. Наприклад, Великий Заяцький острів, розташований в декількох кілометрах від Соловецького монастиря. У всьому світі існує приблизно 20 типів лабіринтів, і тільки на цьому острові вони зібрані разом. Їх споруда датується 3-4 тисячоліттями до нашої ери. Це зовсім дивно. Досі незрозуміло, хто і навіщо їх побудував, як 5000 років тому люди добиралися до цього острова в Білому морі. Це абсолютна загадка природи, наука в глухому куті. Такі ж лабіринти знаходять в скандинавських країнах, в Ірландії. А візерунок одного з них написаний на кам'яних плитах готичного Шартрського собору у Франції. Ніхто не може розгадати - то це старовинний вигляд поховань, чи то за допомогою цих лабіринтів рибу ловили ...

Природа на Соловках дуже незвичайна і сувора, ми бачили там білих китів. Ми плавали нема на кораблі або катері, а в звичайній гумовому човні. І ось коли кит пропливає прямо поруч з тобою, це реально страшно.

«Я дуже люблю Pink Floyd. Всі їх пісні знаю напам'ять »

- Ще ви розповідали, що любите їздити по святих місцях. Як давно віра прийшла у ваше життя?

- Приблизно десять років тому, коли я почала їздити по монастирях, читати книги релігійного змісту, ходити на службу до церкви. І хоча у мене великий інтерес до релігійних питань, до кінця воцерковленою людиною себе не вважаю.

- До Поясу Богородиці ви доторкнулися?

- Не вийшло. Дуже вже велика черга була, не було стільки вільного часу. Але фонд Андрія Первозванного провів величезну роботу, яка мала успіх. Думаю, ця акція проявила справжні цінності нашого суспільства.

- Ви якось сказали, що живете за містом, але добираєтеся до роботи не дуже довго, тому що їдете в протихід пробок. Розкажіть нам, де такий райський загород, щоб з ранку їхати в Москву не в пробці, а назустріч їй?

- Рублево-Успенське шосе. Воно їде завжди, а пробки виникають вже в Москві, на Кутузовському. Зараз, коли відкрили розв'язку на Новій Ризі, ми їдемо по кільцю. Сьогодні я доїхала за 47 хвилин.

- У Валерія Карпіна в машині грає Алла Пугачова. Що грає у вас?

- Класика і джаз. Класика - це Чайковський, Бах, Рахманінов, Прокоф'єв ... Слухаю диски, тому що радіо у нас дуже погане: на радіо Classic, наприклад, зовсім немає чистої класики, лише нецікаві добірки. Сьогодні у мене в машині грав диск «Кращі хори 2010 року». Але я з задоволенням слухаю і сучасну музику з якісними аранжуваннями: Beyonce, Madonna. З російських музикантів якісний продукт робить Земфіра. Дуже люблю Pink Floyd, все їх пісні знаю напам'ять.

- Улюблений альбом Pink Floyd?

- Їх декілька. Animals, The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here. І, звичайно ж, The Wall. Знаковий альбом.

- Pink Floyd вранці - це зрозуміло. А класична музика хіба не збиває з робочого ритму?

- Ви знаєте, я ж не просто слухаю музику - в цей же час я на плеєрі дивлюся футбол.

«Мене вражає, як невиразно грає« Арсенал »

- Який дивилися сьогодні вранці?

- Російський чемпіонат. Не якийсь певний матч, а нарізку з різних турів. Переглядала гравця.

- Який футбол з того, що ви бачили останнім часом, сподобався вам найбільше?

- Мене вражає те, як невиразно грає «Арсенал» і як добре грає «Тоттенхем». Красивою грою дивує «Манчестер Сіті», я цього не очікувала. Але є «Барса», і ось це щось недосяжне. Дивишся на це як на якийсь інший вид футболу. Але іноді навіть на «Барселону» стає нудно дивитися, особливо коли «синьо-гранатові» по 20-25 хвилин перекочують м'яч в пошуках лазівок в обороні.

- Найбільш несподіваний матч, який вам доводилося дивитися? Що-небудь на зразок «Рапід» Румунія - «Печ» Угорщина.

- Ні, з власної волі я такі футбольні делікатеси не дивлюся. Мені не цікаво.

- А якщо раптом селекційна служба догляне футболіста, який виступає за «Печ»?

- Це інше питання. Тоді дивлюся і завжди мучуся, дивлячись на такий футбол. Весь час виникає одне питання: чи зможе цей футболіст заграти на якісно іншому рівні, прогресувати, відповідати грі «Локомотива», якщо зараз йому доводиться возитися в чемпіонаті, поступається російському?

- Вирішальне слово в трансферних питаннях завжди залишається за вами?

- Так це так.

- Останній живий концерт, на якому ви були?

- Концерт Вадима Рєпіна в консерваторії, диригентом був Юрій Башмет. Задоволення отримала менше, ніж розраховувала. Не сподобався оркестр - незіграний, дуже гучний, без напівтонів, потрібно ще багато працювати. А ось останній концерт, коли все пройшло просто чудово, - це Великий театр. З реквіємом Верді приїжджав новий диригент театру Ла Скала Даніель Баренбойм.

- Ви, напевно, по сусідству з Фабіо Капелло сиділи?

- Так, прямо поруч.

- Перекинулися кількома словами?

- Ні.

Сльози, ВОБ

- В останньому матчі «Локомотива» футболісти підійшли до трибун і розтягнули банер «Спасибі, що ви з нами». Нізащо не повіримо, що це їх ініціатива.

- Ідея належала нам, але була гаряче підтримана гравцями. Ми хочемо, щоб уболівальники розуміли, що ми вдячні їм за підтримку команди.

- Вас після цього привітали з Всеросійського об'єднання вболівальників, і склалося враження, що для них - це черговий спосіб висловитися з приводу Романа Широкова. У ВОБ не сама бездоганна репутація. Що для вас означає це привітання?

- Уточню, що ВОБ привітав нас не тільки за цей банер, а за ставлення до наших уболівальників. Мета створення цієї організації мені зрозуміла - потрібно якось впорядкувати відносини клубів і уболівальників. Ну а як у них підуть справи, подивимося. Що ж стосується бажання зайвий раз зачепити Широкова ... З цієї історії вже пройшлися все, але я розумію як Віраж, так і Романа. З одного боку, неприпустимо висловлюватися в такій різкій формі про людей, заради яких ти граєш в футбол. З іншого, «Зеніт» мало не отримав технічну поразку через своїх же уболівальників.

«Так, мені доводилося плакати через уболівальників, але це було давно»

Але є ще один момент, який все упускають: всі ці перерви, затримки по ходу матчу шкодять команді, збивають її з темпу, дають перепочинок супернику. У нас був схожий досвід в Граці, коли виникли проблеми з освітленням - команди вийшли на поле, але через кілька хвилин їх повели в підтрибунне приміщення. Адже це не тільки проблема розігріву м'язів, але і проблема настрою. Дуже важко після цього виходити грати - може через це «Зеніту» тоді і не вдалося забити.

- Як вам вдалося досягти взаєморозуміння з уболівальниками? Всі пам'ятають, чим закінчилася зустріч «Локомотива» з уболівальниками цієї весни. Сьогодні ж тільки що - вас підтримують.

- Я так не можу сказати. У нас єдності ще немає, ми тільки йдемо до цього. Особисто у мене рецепт один, дуже простий за формулюванням, але складний у виконанні - потрібно максимально корисно працювати на благо клубу. Люди це оцінять. Подивіться на нашу новинну стрічку: автограф-сесії гравців і тренера, Лоськов разом з суппортерами на трибуні ReActive, сімейний і шкільний сектори на стадіоні. Ми першими з клубів відкрили сторінки у всіх соціальних мережах, включаючи YouTube і новий Google+. Ми стаємо більш відкритими, це не можна не помітити.

- У футбольних колах є ті, хто вважає, що ви схилили частина уболівальників на свою сторону, підкупивши їх преференціями, благами, чимось ще.

- Ніколи цим не займалася і навіть не намагалася. Ваше питання образливий перш за все для вболівальників «Локомотива». Я не хочу, щоб ви їх ображали! Любов не можна купити, її можна тільки заслужити.

- Уболівальники дозволяли на вашу адресу найрізноманітніші витівки. Чи був хоч один, який довів вас до сліз?

- Так, мені доводилося плакати, але це було давно. Але знову ж таки - рецепт все той же, про який я вам вже говорила - працювати на благо клубу. Кожен в Росії думає, що міг би бути президентом або тренером клубу, але щоб дійсно приносити користь, потрібна велика база знань, менеджерські здібності, набір управлінських навичок. Але навіть в цьому випадку результат не приходить миттєво: між благими намірами і їх реалізацією в життя проходить дуже велика дистанція. Я впевнена, що нам вдасться зробити для клубу багато корисного, але наскільки швидко це станеться, залежить в тому числі і від уболівальників.

«Це питання ображає уболівальників« Локомотива ». Я не хочу, щоб ви їх ображали! »

- Ви говорили, що мають намір збільшити відвідуваність матчів в 2-3 рази. Звучала навіть фраза про те, що через два роки в Черкізово буде аншлаг. Нинішня динаміка вас влаштовує?

- Ні. Динаміка позитивна, кількість уболівальників зростає, хоча в загальному по країні відвідуваність падає. Але зростання нашої аудиторії повільний і цього абсолютно недостатньо, щоб заповнити стадіон. Потрібні якісь принципово нові ходи, які могли б залучити людей на стадіон. Ми працюємо над цим.

- У Москві взагалі реально кожен раз заповнювати стадіон?

- Абсолютно. Москва - 13-мільйонне місто, а на стадіоні 28800 місць. Смішно не заповнювати його навіть з урахуванням того, що в місті є відразу кілька команд.

- Чи можливий варіант, при якому для залучення аудиторії ви купите турка або людини з будь-якої іншої країни, велика діаспора якій живе в Москві?

- Ми знаємо про самих різних маркетингових стратегіях, вивчали досвід європейських топ-клубів. Але зауважте, при покупці, наприклад, Пак Чжі Суна в «Манчестер Юнайтед» на перше місце все одно ставилося не кількість футболок, які в перспективі будуть розпродані в Азії, а якості футболіста. Так і в «Локомотиві» - при покупці гравців ми виходимо не з маркетингових цілей, а з необхідності посилити ту чи іншу позицію.

Павлюченко, філософія

- менеджерські рішення в 2011 році, яким ви пишаєтеся?

- Важливі рішення приймалися практично на всіх фронтах. Я дуже задоволена тим, що нам швидко вдалося вирішити проблему з полем. Пишаюся, що ми оформили на себе товарний знак «Локомотива», тепер він назавжди наш. Однозначним успіхом я вважаю нашу трансферну кампанію. Так що якесь одне рішення мені виділити складно.

- Як ви можете охарактеризувати трансферну філософію нинішнього «Локомотива»? На чию думку, на чий досвід ви спиралися, коли цю філософію формували?

- Наша філософія - це, по-перше, точкове посилення, по-друге, виховання своїх гравців.

«Ми не ставимо за мету заробляти на трансферах»

Ростити власних гравців дуже важливо, але видатний футболіст - рідкісне досягнення. Сьогодні лише кільком клубам вдається не тільки регулярно поповнювати склад власними вихованцями, а й успішно їх продавати. Зазвичай наводять як приклад «Барселону», «Спортинг», «Аякс», але подивіться, наприклад, на систему підготовки молодих футболістів «Вест Хема», де в різні роки починали грати Френк Лемпард, Джо Коул, Ріо Фердинанд, Майкл Каррік, Глен Джонсон. Таких результатів можна досягти відразу - це не рік і не два. Але ростити своїх ми вже почали. Це ювелірна робота, до якої ми ставимося дуже уважно. Ми врахували світовий досвід, змінили підхід до роботи тренерів, чітко сформулювали, чого хочемо на кожному етапі, вибудували систему. Зараз наша школа - одна з найбільш оснащених і сучасних в Росії.

Що стосується придбань, то тут важливо відзначити, що ми не ставимо перед собою мету заробляти на трансферах: купимо дешевше, продамо дорожче, і неважливо, яке місце в результаті займе команда. Цього нема. Ми працюємо на результат.

- Ви вже сказали, що зараз не ведете переговорів з Романом Павлюченко. Влітку чи взимку 2011 року він міг опинитися в «Локомотиві»?

- Ні, ні влітку, ні взимку.

- Цей гравець цікавий «Локомотиву» зараз?

- У мене жорстка позиція: я не коментую трансфери і трансферні чутки, які перед кожним межсезоньем ростуть як гриби після дощу. Прошу набратися терпіння і уболівальників - не варто вірити всьому спекуляцій в ЗМІ з приводу нових імен, вартості гравців і платіжних відомостей. Найчастіше ця інформація далека від реальності.

- Ви розуміли, на що прирікаєте себе, коли жартували, що не знаєте, хто такий Лукас Подольські?

- Мені дивно тотальна відсутність гумору у деяких журналістів і тих, хто потім коментує подібні речі на різних сайтах і гостьових. Ми відкривали музей «Локомотива», який був сенс обговорювати трансферні чутки? Цією відповіддю я дала зрозуміти, що подібні питання недоречні. Давайте зараз я скажу: я не знаю, хто такий Роман Павлюченко. Або у вас теж погано з почуттям гумору?

«Давайте зараз я скажу: не знаю, хто такий Роман Павлюченко»

- Ви були дуже задоволені Мануелем да Коштою на початку осені. Чи задоволені ви їм зараз?

- У нього є деякі проблеми в грі, і я їх бачу. Але його перевага в тому, що він молодий, а значить при такому потенціалі і таланті він буде прогресувати.

- Кажуть, Та Кошта з Дюріца побилися в роздягальні після другого Лужниковська матчу зі «Спартаком».

- У нас ніколи не було ніяких сутичок, тим більше з рукоприкладством.

- Денис Глушаков, кращий гравець «Локомотива» в минулому році, взимку міг змінити клуб. Наскільки важко вам було утримати його?

- Зусилля потрібні були, але я не можу сказати, що зробити це було дуже важко. Справа в тому, що на початку року у нього був тільки потенціал, і було незрозуміло, чи зможе він його реалізувати чи ні. Але те, що Денис багато працював і виріс за цей сезон - безумовний факт.

- Це ж правда, що взимку його хотів бачити у себе ЦСКА?

- Про бажання ЦСКА краще питати у ЦСКА, хіба ні?

Білоус, детектор брехні

- Як ви охарактеризуєте свої відносини з босом «Ростова» Юрієм Білоусом?

- Ми колеги, цілком можемо домовлятися і спілкуватися з того чи іншого приводу.

- Можете те ж саме сказати про Валерія Карпіна - керівника клубу, який в Росії зараз вважається опозиційним?

- Я б не стала міркувати в ключі «опозиція - не опозиція». У мене більш-менш рівні стосунки з усіма керівниками, просто до когось я ставлюся з більшою повагою. До таких людей належить і Валерій Карпін.

- Хто приймав рішення подарувати гравцям молодіжного складу «Локомотива» iPad2 за перемогу в чемпіонаті?

- Наша маркетингова служба. Ми подумали, що може порадувати молодь, і вирішили, що це якраз те, що потрібно.

«Детектора брехні в« Локомотиві »не було і при мені ніколи не буде»

- Раз ми заговорили про гаджетах, проясніть: чи дійсно в «Локомотиві» є детектор брехні?

- Це один з найбільш безглуздих і образливих чуток. Ні, не було і при мені ніколи не буде. Це суперечить моїм моральним принципам. Мені здається, такою апаратурою повинні користуватися люди, у яких є на це право.

- Про детекторі брехні в «Локомотиві» вперше заговорили, коли громадськість дізналася неприємну історію з роздягальні. Нібито в минулому році один з гравців вкрав у іншого годинник вартістю 20 тисяч євро, після чого пройшов перевірку на детекторі брехні. Це правда?

- Раджу вам не читати жовту пресу і не опускатися до її рівня.

- Який стан справ з отриманням ліцензії для Малої спортивної арени? Де в наступному сезоні буде грати молодіжний склад?

- Думаю, на Малій спортивній арені і буде. По крайней мере, ми до цього рухаємося, робота ведеться.

- Ви говорили, що виступаєте проти скасування молодіжної першості. Чому?

- Тому що будь-які серйозні реформи з бухти-барахти не проводяться. Потрібен час, щоб всі клуби могли розібратися в суті реформи, ну і потім - якийсь час на впровадження всього, що з цією реформою пов'язано.

Гатагов, «Бентлі»

- Ви легко відпустили Алана Гатагова в «Динамо»?

- Я не хотіла його відпускати. Він талановитий гравець, йому потрібно було прогресувати і рости, і в нашій команді для цього є всі можливості. Але він хотів змінити своє життя, і тому вирішив піти. Мені шкода, що так вийшло.

- Кого-то бентежить, коли 20-річний футболіст його команди їздить на «Бентлі». Бентежить це вас?

- Бентежить. По-перше, це не відповідає віку - в 20 я б ще зрозуміла яку-небудь спортивну машину або купе, але не автомобіль представницького класу. По-друге, мені здається, що у молоді пріоритети все ж повинні бути іншими. Якщо не брати до уваги професійний ріст, а говорити тільки про матеріальне, то це своя квартира, квартира для батьків. А вже потім машина.

- Сергій Овчинников розповідав , Що Жозе Коусейру хотів запросити його на роботу в «Локомотив», але він вважається людиною Сьоміна, тому його зараз і немає в клубі. Це так?

- Я поважаю заслуги Овчинникова перед «Локомотивом», але не розумію, про яке розмові він говорить.

«Чаміловіч ні в якому вигляді не є моєю ріднею - ні далекої, ні дуже далекої»

- Коусейру його дійсно кликав?

- Думаю що ні. Подібні речі завжди обговорюються зі мною.

- Писали, що директор департаменту по експлуатації та будівництва Костянтин Чаміловіч - ваш зять, можливо, колишній. Ніхто з тих пір не питав вас: це так?

- Це маячня! Він взагалі ні в якому вигляді не є моєю ріднею - ні далекої, ні дуже далекої.

- Хто розпускає всі ці чутки? Ви когось дратуєте?

- Я перша жінка топ-менеджер в російському футболі, тому апріорі є подразником.

- Ви дратуєте чоловіків або жінок?

- Думаю, чутки і плітки розпускають чоловіки.

Стежити, охоронець

- Що ви відчували, коли під час першого осіннього матчу зі «Спартаком» все написали про те, що ви пішли з трибуни?

- Мені було неприємно, тому що це була брехня. І навіщо така підвищена увага до мене? Я дуже нервовий уболівальник і зовсім не хочу, щоб за мною постійно стежили і показували - куди я встала, куди пішла, яке у мене обличчя. Разок-другий показати можна, врешті-решт, усіх показують, але стежити за кожним кроком - це вже недобре. Мене образило ще й те, що, наприклад, Володимира Якуніна не показали жодного разу, хоча він весь матч сидів в «Лужниках». Я нікуди не йшла. Вийшла на дві хвилини, попила води і повернулася. Але цього чомусь ніхто не показав. Мені старша дочка, яка дивилася гру по телевізору, написала смс: «Мама, ти що, пішла з матчу?» «Та ні ж, я тут».

- Ще одне питання, яке багатьох хвилює: навіщо вам охоронець?

- Не хвилюйтеся. Мені так спокійніше.

Красножан

- Два питання, які ми не можемо не поставити. Чи доводилося вам спілкуватися з Юрієм Красножаном після його відходу з «Локомотива»?

- Ні.

«Навіщо мені охоронець? Не хвилюйтеся. Мені так спокійніше »

- Чи настане час - через два роки, п'ять, десять років, - коли ви зможете розповісти про причини його звільнення?

- Як ні публічний футбольний клуб, в ньому за визначенням трапляються ситуації, не призначені для обговорення за його межами. «Динамо», «Ростов», «Волга», «Спартак» з Нальчика, «Томь», «Терек», «Крила Рад», «Амкар», «Динамо», «Анжи» - все міняли тренерів в цьому році і не по одному разу. Історія з Красножаном штучно роздута до неймовірних розмірів, і торкатися її я не буду. У людини вже давно нова робота з другою збірною, а у «Локомотива» вже давно новий тренер.

солідарність

- Ми не хочемо закінчувати розмову на скандальній темі. Розкажіть нам, над чим ви останній раз по-справжньому сміялися?

- Ви знаєте, я кожен день радію життю, і для цього є приводи. Що стосується веселих історій ... Можу розповісти анекдот. Приходить чоловік додому під ранок, дружина його запитує: «Де був?» «У одного ночував». Вона бере телефон і починає дзвонити десяти його друзям. «Ну що?» - запитує чоловік. А вона йому: «У шести ночував, у чотирьох ще спиш». Ось така солідарність в цьому чоловічому світі.

Заглядали на виборчу дільницю?
Куди під час відпустки підете ви?
Краще подорож у вашому житті?
Як давно віра прийшла у ваше життя?
До Поясу Богородиці ви доторкнулися?
Розкажіть нам, де такий райський загород, щоб з ранку їхати в Москву не в пробці, а назустріч їй?
Що грає у вас?
Улюблений альбом Pink Floyd?
А класична музика хіба не збиває з робочого ритму?
Який футбол з того, що ви бачили останнім часом, сподобався вам найбільше?