Полезные материалы

Що принесе нам новий закон «Про організацію дорожнього руху»

29 грудня 2017 року опубліковано новий закон «Про організацію дорожнього руху». Він набере чинності через рік, але аналіз його норм буде цікавий вже зараз. У тексті використано скорочення «Організація дорожнього руху» - ОДР. 29 грудня 2017 року   опубліковано   новий закон «Про організацію дорожнього руху»

По-перше, повноваження по ОДР розділили на три рівні:

  1. Федеральний.
  2. Регіональний.
  3. Місцевий.

Для кожного рівня розраховується штатна чисельність структур, що займаються ОДР, і для кожного рівня розраховуються обсяги асигнувань і витрат на заходи щодо ОДР.

З прийняттям цього закону я безпосередньо пов'язую скорочення штатної чисельності ГИБДД на 10 тис. Чоловік.

По-друге, це загальні вимоги по ОДР.

Зокрема, єдиний порядок дорожнього руху на території РФ встановлюється Правилами дорожнього руху, і в Російській Федерації встановлено правосторонній рух. Зараз дані норми прописані в законі «Про безпеку дорожнього руху», але вони звідти будуть вилучені одночасно з набранням чинності нового закону «Про ОДР».

Нарешті на законодавчому рівні закріплено обов'язкове застосування технічних регламентів і стандартів при установці знаків, нанесенні розмітки і так далі.

Третє - КСОДД і піддамся.

Напівлегальне існування комплексних схем організації дорожнього руху (КСОДД) і проектів організації дорожнього руху (піддамся) закінчено. Дані поняття закріплені на законодавчому рівні.

У двох словах. КСОДД акумулює всі забаганки влади по ОДР в світлі нормативів, які при детальному опрацюванні фахівцями виливаються в піддамся. Коли при розборах в судах або ДАІ водії клопочуть про надання схеми організації руху на якій-небудь ділянці дороги, то їм надсилають не що інше, як сторінки з піддамся.

Яка практична користь для водіїв від перерахованих норм? КСОДДи і піддамся в сукупності є документацією з організації дорожнього руху. І далі цитую: «Розміщення на дорозі технічних засобів, не передбачених документацією, не допускається». У ГИБДД або муніципалітеті виникло бажання поставити знак або обладнати парковку? Будьте ласкаві спочатку згенерувати піддамся.

Перед початком проведення дорожніх робіт піддамся також повинен бути розроблений, і, до речі, тимчасові знаки згідно піддамся повинні бути виставлені за три дні до початку робіт.

Четверте - забезпечення ефективності ОДР.

Підвищення безпеки дорожнього руху було є і залишається основним завданням держави на дорогах. Але, крім основного завдання, є й інші. До сих пір в законі «Про безпеку дорожнього руху» була прописана лише одна - збільшення пропускної здатності доріг. До них тепер додаються й інші:

  • управління розподілом транспортних засобів на дорогах;
  • оптимізація циклів світлофорного регулювання;
  • узгодження (координація) роботи світлофорних об'єктів і так далі.

Критерії ефективності встановлюються на федеральному рівні.

Тут же йдеться і про організацію парковок, в тому числі платних. Тема досить обширна, тому скажу про самому, мабуть, головному для простих водіїв. Максимальний розмір плати за парковку встановлюється на федеральному рівні, і стягування плати повинно йти тільки в автоматичному режимі.

Нагадаю, що закон вступає в силу через рік і у власників платних парковок залишилося не так багато часу, щоб до будки охоронців прилаштувати паркомат.

П'яте - обмеження в'їзду, наприклад, в центри міст. Таке право владі всіх рівнів надали, але не просто так. Не можна просто так оголосити центр міста закритим для в'їзду. Необхідно виконати три умови:

  1. В'їзд обмежується щодо транспортних засобів певних видів (типів), категорій, екологічного класу, наповненості пасажирами.
  2. В'їзд обмежується по певних днях і часу доби.
  3. Якщо таке рішення приймається, то паралельно повинні бути здійснені компенсаційні заходи:
  • підвищення якості роботи маршрутів регулярних перевезень пасажирів і багажу;

  • відкриття нових маршрутів регулярних перевезень або збільшення провізних можливостей діючих маршрутів регулярних перевезень;

  • організація парковок (паркувальних місць);

  • розвиток інфраструктури з метою забезпечення руху велосипедистів, інші подібні заходи.

Скажу про себе. Якщо мені потрібно потрапити в Центральний районний суд м Челябінська, то я залишаю автомобіль біля палацу спорту «Юність» і 15 хвилин спокійно йду пішки до суду. Так виходить швидше, ніж крутитися в тому районі в пошуках парковки. Якщо центр Челябінська закриють, то йти доведеться ще далі.

Взагалі, район між вулицями Праці, Цвіллінга, проспектом Леніна і Свердловским проспектом - як чорна діра. Парковок мало, маршрутки не ходять і трамваї не їздять.

Чи спричинить організація платних парковок і обмеження в'їзду до зловживань і терору по відношенню до водіїв, міркувати не беруся. Але чим закінчиться відсутність звичайних безкоштовних парковок і вільного проїзду, передбачити не складно : У вересні 2016 року частка площ, що пустують в торгових приміщеннях, розташованих на Садовому кільці в Москві, досягла 17,6 відсотка. На головній урядовій трасі столиці - Кутузовському проспекті - пустує третина магазинів.

З порожніх приміщень податки мінімальні.

Яка практична користь для водіїв від перерахованих норм?
У ГИБДД або муніципалітеті виникло бажання поставити знак або обладнати парковку?