Полезные материалы

Нічна ліга організувала хокейний турнір в Сімферополі

  1. Каток з трьома стовпами
  2. Чому Ялті не стати новим Сочі?
  3. «Ми хочемо, щоб з часом у нас був клуб КХЛ»

Вперше за багато років в Криму трапився снігопад: вулиці Сімферополя вкрилися кучугурами, а проїжджа частина стала сніговою цілиною - на таку зимову «атаку з ходу» «захист» звиклого до дощів і нульовим температур на Новий рік міста не розрахована. «Чому навколо ні душі? Тому що мерзляки тут у нас, мінус десять і все по домівках », - реготав водій по дорозі з аеропорту до торгового центру« Гагарінський », всередині якого розміщується льодовий майданчик. Єдина крита у всій столиці Криму.

У фойє багатолюдно, розкриті двері магазинчика, на полицях якого відомі хокейні бренди є сусідами з куртками, толстовки і «сітками» з емблемою Нічний ліги. Зліва на єдиній трибуні

розміщується військово-морської оркестр. На цьому льоду стартує вже другий сезон аматорського чемпіонату країни в Криму. Дев'ять команд. Шість в дивізіоні «Любитель 40+» - місцеві «Легіон» і «Кримські Вовки», севастопольські «Адмірал», «Сталеві Вовки» і «Севастополь», і ялтинський «Білий Лев» - вся кримська хокейна географія. І три «фарма» в «18+» - «Легіон-2», «Кримські Вовки-2» і «Чорноморець» з Севастополя.

Як і рік тому, чекали Сергія Аксьонова, але глава Республіки Крим в цей раз вирватися з низки державних справ не зміг. Тому відкривали Об'єднаний відбірковий етап, як офіційно називається змагання, міністр спорту Криму Єлизавета Кожічева і спеціально прилетів для цього з Москви генеральний директор Нічний ліги Ігор Бахмутов. «Хокейний Крим - наш!» - проголосив він під оплески і символічно зробив перше вкидання.

→ Плющенко, Ждан і ще 4 знаменитості Нічний ліги

Каток з трьома стовпами

Хокей в Криму, як не екзотично це прозвучить для людини з боку, який рік вже зовсім не екзотика. Хоча історія його зародження як фантастична, настільки і легендарна - відбувалося все в Севастополі на льоду торгового центру «Мусон», який представляє собою далеко не хокейний майданчик - рівно посередині там красуються три стовпа-колони. Архітектура така у місця.

- Це був 2008 рік. Тренувалися взимку на маленькому ковзанці в боулінгу в Сімферополі, буквально 30 на 15 метрів був каточек. А вже навесні і влітку щоранку чотири рази на тиждень їздили в Севастополь, в «Муссон». І за межами Криму багато хто знає, що це каток з трьома стовпами, - посміхається Ігор Савутін, капітан «Легіону», найстарішої кримської команди.

- Як грати в хокей на такому ковзанці?
- Дуже добре! Ми ті стовпи навіть спиною легко об'їжджали - вже відчували якимось заднім місцем. Починали хокей в 2007-му мої друзі. Один з них, мій головний друг по життю, можна сказати, затягнув мене - я на ковзани тоді й постала. І ось - прикипів до цієї справи. 12 квітня 2008 року було створено першу кримська команда «Легіон» - вона складалася з гравців Сімферополя, Ялти і Севастополя.

Хокей в Криму, як не екзотично це прозвучить для людини з боку, який рік вже зовсім не екзотика. Хоча історія його зародження як фантастична, настільки і легендарна.

У 2012-му кримчани виграли Кубок Чорного моря - своєрідний Южноукраїнськ аматорський чемпіонат, по ходу якого команди проводили по 12-14 матчів «регулярки». Потім вже в самому Криму утворилася Об'єднана хокейна ліга, в командах якої виступали і колишні, і навіть діючі майстри - дехто і нині грає не тільки в чемпіонаті України, але і в російській Вищій лізі.

- А коли до нас прийшла Росія, то, природно, прийшла Нічна ліга, - продовжує розповідь Савутін. - Це просто незабутньо, коли перед кримським референдумом до нас приїхав В'ячеслав Олександрович Фетисов, коли ми його зустрічали тут, на ковзанці, і буквально протягом півгодини було вирішене питання, щоб вперше кримські команди поїхали на фестиваль НХЛ в Сочі - ще без всякого відбіркового турніру . Приїхали в Сочі, нас включили в «40+ World Cup», і перший же матч - з канадцями! Ви можете собі уявити, що це було для нас.

- І ви побачили, що таке Сочі, що таке Всеросійський фестиваль з хокею ...
- Уявляєте, ми приїхали всього через два місяці після Олімпіади! Це все навколо ще пахло олімпійським вогнем! Коли ми вперше вийшли на майданчик «Великого» і озирнулися навкруги ... Все відразу настільки загорілися, що відразу вирішили починати Відбірковий етап у нас. Відразу по осені, правда, на жаль, не зрослося, але в минулому році, з приходом нашого регіонального представника Дмитра Горячева, все зробили, успішно провели турнір, кримські команди вже без жодних винятків для нас поїхали в Сочі.

- Що головне для вас в Нічний лізі?
- Перш за все атмосфера. Це ж справжній, офіційний аматорський чемпіонат країни, і люди в 40-50 років це відчувають. Гаразд молоді, які в «18+» - у них все ще попереду. А ось для людей нашого віку, а у нас в командах є і ті, кому за 60, і навіть 62 роки, Нічна ліга - це щось, безпосередньо пов'язане з продовженням власного життя, розумієте? Постійні гри, тренування - відчувати себе в формі. Ну а саму атмосферу в Сочі, коли навколо тебе ще три тисячі хокеїстів-аматорів, просто не передати словами.

Вперше за багато років в Криму трапився снігопад: вулиці Сімферополя вкрилися кучугурами, а проїжджа частина стала сніговою цілиною - на таку зимову «атаку з ходу» «захист» звиклого до дощів і нульовим температур на Новий рік міста не розрахована

Фото: Арвідас Шеметас

Чому Ялті не стати новим Сочі?

Об'єднаний відбірковий етап в Криму унікальний тим, що в ньому грають представники відразу двох суб'єктів Російської Федерації - Республіки Крим та міста Севастополь. Відповідно, за правилами Нічний ліги путівки в фінал фестивалю отримує не один переможець дивізіону, але два - республіканський і севастопольський.

- Так, це наша кримська особливість, - пояснює Дмитро Горячев, регіональний представник Нічний ліги, людина, яка відповідає за проведення змагань у всіх без винятку аспектах. - І вона відкладає певний відбиток, тому що багато гравців, які з одного суб'єкта, намагаються грати за інший суб'єкт. Звідси спеціальне обмеження, що забороняє це робити. І - суперечки і чвари. Скажімо так, непорозуміння. Все ж хочуть в Сочі. Єдине, що в цій ситуації можливо - займати чітку позицію згідно з регламентом НХЛ, не йти ні у кого на поводу. І тоді все справедливо і зрозуміло для всіх учасників.

- Дев'ять команд, які зараз є в Нічний лізі Криму, - це багато, мало або стільки, скільки повинно бути об'єктивно?
- Об'єктивно могло бути більше. Нам не вистачає організаторів команд, тих, хто міг би зібрати навколо себе людей і повести за собою. Гравців, які тренуються, але не заявлені в Нічний лізі, вистачає. На наступний сезон, провівши певну роботу, ми розраховуємо, що у нас буде як мінімум вісім команд в дивізіоні «40+». А в «18+» збираємося довести кількість команд хоча б до чотирьох - п'яти. Тому що знаю, що це реально.

Горячев:

у нас в Сімферополі вже 200 хлопчиків в хокейній школі. Є команда «Піонер», яка їде і виграє змагання по Південному федеральному округу.

- І все-таки в масовій свідомості хокей і Крим звучать як і раніше якось екзотично ...
- Це стереотип. Ось хокей і Ялта на слух теж здаються несумісними, правда? А між тим, хокей в Ялті здатний стати спортом номер один і з часом привести в місто і великий хокей. В Ялті відмінні географічні умови, що дозволяють створити інфраструктуру для проведення спортивних заходів на найвищому рівні - є і вищі гірські точки, і Чорноморське узбережжя ...

- Ви хилите до того, що як в Сочі?
- Так, приклад Сочі у всіх перед очима. І там є тепер клуб КХЛ. У нас в Сімферополі вже 200 хлопчиків в хокейній школі. Є команда «Піонер», яка їде і виграє змагання по Південному федеральному округу. Є команда «Джокер», є «Південні Пінгвіни», які ростять свої кадри і, не сумніваюся, готові вигравати в найближчому часі. Ми, зрозуміло, поки впираємося в лід, якого немає. Але, так чи інакше, діти йдуть в хокей. А це означає, що якщо дати їм необхідну хокейну інфраструктуру, то вони стануть базою всього кримського хокею. У нас велике майбутнє, і Крим і хокей - це слова, які можна писати через кому, тому що вони йдуть поруч.

→ Бахмутов: одна з найважливіших дат сезону - 70-річчя Якушева

«Ми хочемо, щоб з часом у нас був клуб КХЛ»

Оптимізм Дмитра Горячева знаходить підтвердження тут же, в словах кримського міністра спорту, яка в числі перших завдань називає саме будівництво льодових ковзанок. Їх на весь Крим, якщо не брати Севастополь, всього два: один в Сімферополі, на ньому і проходять матчі Нічний ліги, інший - в Ялті.

- Так, льоду дуже мало. Від України дісталася запущена інфраструктура, тому в Криму треба будувати багато спортивних об'єктів. Це все у нас в планах, це найважливіший напрям нашої роботи, - каже Єлизавета Кожічева. - У зв'язку з цим для нас дуже важливо, що в минулому сезоні Крим увійшов в Нічну хокейну лігу, став учасником аматорського чемпіонату Росії. Ми прекрасно розуміємо ситуацію з санкціями, прагнемо до того, щоб нашу республіканську федерацію хокею визнали. І для нас тим цінніше, що наші команди їздили на фінал фестивалю в Сочі і поїдуть знову. І те, що у нас цілих дев'ять команд, - це дуже непогано.

Майданчик в «Гагарінському» якраз зараз проходить процедуру реєстрації спортивних об'єктів, що дозволить потім міністерству спорту орендувати цей лід за рахунок бюджетних коштів.

Майданчик в «Гагарінському» якраз зараз проходить процедуру реєстрації спортивних об'єктів, що дозволить потім міністерству спорту орендувати цей лід за рахунок бюджетних коштів. На одних меценатів і ентузіастах кримський хокей триматися не повинен - ​​в цьому впевнені всі. Велике м'ясопереробне підприємство «Скворцово» виступає в цьому сезоні фактично спонсором кримської Нічний ліги. Саме МПК викупив лід «Гагарінського» для 69 матчів кримського Відбіркового етапу.

- МПК «Скворцово» завжди йде назустріч кримському хокею. І за це йому величезне спасибі, тому що соціальна відповідальність комерційних організацій - це дуже важливо для населення, яке без цього не могло б собі дозволити хокей, - говорить Дмитро Горячев.

- Крим будуватиме повноцінний льодовий палац.
- Я в це вірю, тому що дійсно бачу певні дії. Може бути через рік - півтора у нас буде ще один лід. Аксьонов Сергій Валерійович підтримує хокей, ми знаходимо повне порозуміння в міністерстві спорту.

- З приходом до Росії, знаєте - я сам депутат міської ради, голова бюджетного комітету, - уточнює Ігор Савутін, - у нас з'явилися фінансові можливості, і ми на наступний рік заклали за федеральною цільовою програмою проектування-будівництво катка. План уже прийнятий, землю під будівництво відвели, і є дуже серйозний інвестиційний проект - стадіон на 5000 глядачів.

- Це вже зовсім аматорський масштаб.
- Так, ми хочемо, щоб у нас була команда Вищої ліги, а може, з часом, і клуб КХЛ. Хокей в Криму росте, і приємно, що ти в цьому береш участь.

- Але ж ще зовсім, здавалося б, недавно, хокею в Криму не було взагалі ...
- У наступному році буде 10 років, як перші наші хокеїсти, ось буквально в січні, почали кататися. Це був «Піонер», маленький вуличний каток, який заливався від сили на два-три місяці. Зими-то у нас в Криму які? Ось так все і починалося: переодягалися на вулиці або приїжджали відразу в формі, тільки без ковзанів. А зараз у мене і зять грає в хокей, і сина на ковзани поставив - у нас тепер є команда «Легіон-2007», і він капітан цієї команди. Ми її досить довго створювали, тому що цього року дітей мало в Сімферополі. Набирали дітлахів безкоштовно, форму їм купували. Зате тепер у нас є така команда, рівно 20 осіб, два воротарі - і цей чемпіонат буде першим для неї. Що таке 10 років для історії? Це практично ніщо. Тому я так скажу: ще вчора хокею в Криму не було. А сьогодні - вже є.

А сьогодні - вже є

Фото: Арвідас Шеметас

«Чому навколо ні душі?
Як грати в хокей на такому ковзанці?
Що головне для вас в Нічний лізі?
А ось для людей нашого віку, а у нас в командах є і ті, кому за 60, і навіть 62 роки, Нічна ліга - це щось, безпосередньо пов'язане з продовженням власного життя, розумієте?
Дев'ять команд, які зараз є в Нічний лізі Криму, - це багато, мало або стільки, скільки повинно бути об'єктивно?
Ось хокей і Ялта на слух теж здаються несумісними, правда?
Ви хилите до того, що як в Сочі?
Зими-то у нас в Криму які?
Що таке 10 років для історії?